menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 06-02-2010, 15:46
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie Co nieco historii powstania PRLu,okres stalinowski,zbrodnie itp.


Nie wiem czy to w odpowiednim dziale ale tak jakoś mi pasuje.Podam kilka linków i jak kogoś zaciekawi to może zagladnąć,dodam tylko że pisane bardzo małą czcionką więc radze skorzystać z lupy bedącej w systemie Windows aby to czytać bo inaczej jest dość męczące a tematy dyskusyjne bardzo długie.Poza tym nie wiem czy nie naruszam regulaminu,wprawdzie przeczytałem go nim ten temat założyłem i nie znalazłem żadnego zakazu ale tak do końca nie wiem...Oto te linki:
1.http://www.odkrywca-online.com/zbrod...36.html#664336
2.http://podziemiezbrojne.blox.pl/2006...6-czesc-2.html
3.http://www.odkrywca-online.com/nsz-i...40.html#378340
4.http://www.odkrywca-online.com/gwalt...03.html#648803

Można podać znacznie więcej ale i te też warto "zaliczyć" są tam podane dane nawet z IPNu.
Pkt.1 dotyczy zbrodni podziemia antykomunistycznego,
Pkt.2 dotyczy m/n mjr.Żubryda,jego przeszłości podobnej do innego "zdrajcy" Kuklińskiego
Pkt.3 dotyczy NSZ i NZW w latach 1945-1956
Pkt.4 dotyczy gwałtów sowieckich w Polsce
Same linki sa za długie wiec nie wiadomo o co w nich chodzi dlatego napisałem to by wyjasnic co pod kazdym się kryje

Ostatnio edytowane przez wibi : 06-02-2010 o 19:30.
  #2  
Nieprzeczytane 07-02-2010, 13:24
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

My (seniorki i seniorzy) zyjacy w PRL-u jego historie nie tylko znamy ale jej doswiadczalismy.

Zadne linki internetowe do tego nas nie musza przekonywac .
My to mamy w dobrej pamieci zapisane .
Jezeli dzisiaj mlodym pokoleniom robi sie wode z mozgu (przyklad :falszerski film"Towarzysz General" czy inne tworzone "dokumenty" lub fabule) i balamuci sie kolejne pokolenia - to o czym to swiadczy ?

Zejdzmy na ziemie z piedestalow partyjnych i glosmy ludziom prawde a nie falsz .Nie badzmy platnymi historykami ,ktorzy pisza historie pod dany ustroj !
  #3  
Nieprzeczytane 07-02-2010, 18:56
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
My (seniorki i seniorzy) zyjacy w PRL-u jego historie nie tylko znamy ale jej doswiadczalismy.

Zadne linki internetowe do tego nas nie musza przekonywac .
My to mamy w dobrej pamieci zapisane .
Jezeli dzisiaj mlodym pokoleniom robi sie wode z mozgu (przyklad :falszerski film"Towarzysz General" czy inne tworzone "dokumenty" lub fabule) i balamuci sie kolejne pokolenia - to o czym to swiadczy ?

Zejdzmy na ziemie z piedestalow partyjnych i glosmy ludziom prawde a nie falsz .Nie badzmy platnymi historykami ,ktorzy pisza historie pod dany ustroj !

Brawo,o to mi chodzi,te linki to są dyskusje,już nie miedzy niektórymi " nawiedzonymi seniorami" a pewnie ludźmi znacznie młodszymi o czym moze swiadczyć nazwa forum.Jest tam masa dokumentów ale również i doświadczeń pewnie seniorów.Dużo linków archiwalnych jak i wspomnień z przekazów różnych babć i dziadków obecnie zyjacych.Warto poczytać, bo nie wszystko z własnych lat młodości się pamieta.
  #4  
Nieprzeczytane 08-02-2010, 01:58
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

"Nawiedzeni seniorzy" ? A to dobre ,widza juz chyba niebo na ziemi.
Musze im przypomniec : niebo na ziemi zawsze sie konczy i nastepuje zycie wiekuistne
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zgłoś się do ZUS, by przeliczyć okres zerowy - komentarze czarny_bez Ogólny 2 07-02-2010 17:48
Okres ochronny przyszłych emerytów będzie skrócony? - komentarze Ibir Ogólny 1 09-12-2009 19:03
Wspomnienia z PRLu Kazimierz Społeczeństwo - wątki archiwalne 429 03-03-2009 20:02
Globalizacja - małe co, nieco Dariusz Kosiur Polityka - wątki archiwalne 19 25-10-2008 12:40
64 Rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego Mar-Basia Społeczeństwo - wątki archiwalne 220 18-08-2008 23:08

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:35.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.