menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #4601  
Nieprzeczytane 10-07-2020, 18:05
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...a1&oe=5F2E95E6
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4602  
Nieprzeczytane 10-07-2020, 18:08
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Manuela Gretkowska
, pisarka / writer

——

My, kobiety, tworzymy wspólnotę. Wspieramy się i stawiamy dobro naszych bliskich przed własnym. Wierzymy w świat, w którym jest miejsce dla każdego, w solidarność, tolerancję, szacunek i równość.
To my mamy potencjał, by zbudować lepszą przyszłość, ale świat polityki nie zawsze nas dostrzega.
Nadszedł czas, by to kobiety wzięły przyszłość Polski w swoje ręce. Powiedz to swojej mamie, siostrze, córce, przyjaciółce i znajomej. Bo nic o nas bez nas.
Zagłosujcie na kandydata, który nas szanuje i nasza prawa, który szanuje mniejszości seksualne i etniczne. Bądźcie w niedzielę ze mną i z siódemką wspaniałych kobiet, które wierzą, że Polska jest kobietą!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4603  
Nieprzeczytane 10-07-2020, 18:18
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Wanda Traczyk-Stawska: Nie wybaczę Dudzie

Traczyk-Stawska nie ma wątpliwości, że wybierając prezydenta, trzeba pamiętać o tym, że musi to być "człowiek pokoju, człowiek kultury, który będzie rozumiał to, co jest najcenniejsze dla każdego człowieka".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4604  
Nieprzeczytane 10-07-2020, 18:21
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...75&oe=5F2DBD30
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4605  
Nieprzeczytane 10-07-2020, 21:11
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...d1&oe=5F2D91F8
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4606  
Nieprzeczytane 10-07-2020, 23:08
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Pora odsunąć od władzy obrzydliwy, szkodliwy dla kraju układ Jarosława Kaczyńskiego i Tadeusza Rydzyka!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4607  
Nieprzeczytane 10-07-2020, 23:24
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://pbs.twimg.com/media/Eck9c7OXsAcLkXO?format=jpg&name=900x900'



Czy ktoś wie co oznacza 8 gwiazdek np. na koszulce. Ja nie wiadziałam. Musiałam zajrzeć w google. ; teraz już wiem.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #4609  
Nieprzeczytane 10-07-2020, 23:37
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://www.facebook.com/TVPolska24/...74615963972826


ps. Ja też będę głosowała na p.Rafała Trzaskowskiego ponieważ jestem patriotką , podobnie jak pan Andrzej Pilecki..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4610  
Nieprzeczytane 13-07-2020, 07:45
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Czekam na ostateczne wyniki by móc się do tego odnieść . Emocjonalne reakcje do niczego nie doprowadzają , pamiętajmy że to my decydujemy o wszystkim i też o naszych reakcjach .Nie ważne jest co cię w życiu spotyka ,ważne jest jak na to reagujesz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4611  
Nieprzeczytane 13-07-2020, 11:23
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

DZISIAJ O 15:00 – 15:30
Stajemy pod Pałacem Prezydenckim, żeby sprawdzić zęby dyktatury

Katarzyna Mitros
udostępnił(a) wydarzenie


Dziś (13/07) Obywatele RP o 15:00 staną pod Pałacem Prezydenckim (Krakowskie Przedmieście 48/50, Warszawa) z dużym banerem „Andrzej Duda jest łgarzem i krzywoprzysięzcą”.

W związku z zapowiedzianą pod koniec czerwca ustawą, przewidującą karę bezwzględnego więzienia za znieważenie prezydenta (art. 135 kk) idziemy sprawdzić zęby tej dyktatury.

Ponadto uważamy, że na nowo potrzebny jest opór, który musi być szeroki i skonsolidowany w pluralistycznej opozycji demokratycznej.

Będziemy w maseczkach, stosując się do zaleceń w związku z epidemią".

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/c0.11.788.411a/109461028_1400040636864037_3105308469269173167_n.j pg?_nc_cat=106&_nc_sid=340051&_nc_oc=AQnZSxHZD0aujm0OX7IuNa961JsHb-KQ-UNfQfNLYNn75BZyuBPiIsGNe3HWOi5HloInoM2iuQzPGe4QaxE o0HpS&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=947ff1c74b0321f4f6bc692ed210c66b&oe=5F3356B2

Ostatnio edytowane przez wankabor : 13-07-2020 o 11:48.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4612  
Nieprzeczytane 13-07-2020, 11:27
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cenię sobie wypowiedź Kingi Dudy, powodowaną pewnie jej doświadczeniami z Anglii, ale wolałbym, żeby powiedziała to wszystko w kampanii, a nie po ogłoszeniu wyników.

Nawet jeżeli będą padać takie pojednawcze wypowiedzi to lepiej pamiętać o starej maksymie: "strzeżcie się Greków, nawet jak przynoszą dary."

#Miller
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4613  
Nieprzeczytane 13-07-2020, 11:40
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

WSTYD MI ZA EMERYTÓW CO SIĘ SPRZEDALI PIS owi
ZA 13 EMERYTURĘ MŁODZI SIĘ DLA NICH NIE LICZĄ
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4614  
Nieprzeczytane 13-07-2020, 11:42
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...3a&oe=5F335C9B
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4615  
Nieprzeczytane 13-07-2020, 11:51
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Polska przegrała z totalitaryzmem partyjnym.

Na finiszu kampanii wyborczej obywatele obudzili się do świadomości, ale nie na tyle powszechnie, aby wygrać z partyjnym totalitaryzmem PiS-u.

Zorganizowana dyktatura propagandy kłamstwa była już zbyt silna, zbyt agresywna, zbyt podła i uderzała w przestrzeń ludzkiej niewiedzy, aby można było skuteczne z nią walczyć. Jak w masło wchodziły do głów narodowej ciemnoty okrutne idiotyzmy o zabieraniu pieniędzy, o Niemcach zagarniających Polskę, o Żydach, którym trzeba oddać wszystko, co mamy, o obcych interesach, o złodziejstwie poprzedników, o zalaniu fekaliami Warszawy itd.

Nigdy nie widziałem i nie słyszałem tylu kłamstw publicznych, w których rozpowszechnianie, zaangażowany był cały aparat państwa z najwyższymi władzami włącznie. Dali oni dowód, że nie cofną się przed żadną podłością, żadnym kłamstwem, żadnym wymysłem, aby utrzymać tę opresyjną władzę.
Duda, Kaczyński, Morawiecki, Ziobro, Bielan, … brzydzę się wami antyludzkie podłe potwory skąpane w bagnie brudnej agitacji i propagandy przekazów medialnych. Nie ma ministerstwa, gdzie nie zatrudniano by internetowych trolli i hejterów do destabilizacji sytuacji, do rozpowszechniania kłamstw i plotek, do walki politycznej prowadzonej w najbardziej podły sposób.

Ogólnonarodowe przekupstwo świadczeniami, rozdawanie wirtualnych, bezprawnych czeków bez pokrycia i agresja na ludzi, którzy masakrowani masowo kłamstwami nie mają możliwości na skuteczną ochronę, odkłamanie podłych oszczerstw i stawiania przed sądem całych grup PiS-owskich drani i karłów moralnego dna.

Silny poparciem obywatelskim Rafał Trzaskowski w rzeczywistości był osamotniony. Nie miał swojej telewizji, wysoko opłacanych speców od wizerunku i gotowych na wszystko desperatów z obiecaną karierą w tle. Nie było prawników do natychmiastowej reakcji na zło zwolenników Dudy.

To była nierówna walka buraków z wypchanymi portfelami z niezorganizowanymi obywatelami skażonymi nadmiarem taktu i kultury. Oni w nas oszczerstwem puszczonym totalnie na całą Polskę przez wszystkie komunikatory wspierane trollami,
a my im w odzewie wierszem i piosenką publikowaną na Facebooku.
Oni w Trzaskowskiego, że nie jest Polakiem i organizuje LGBT, a my krytykujemy ich postępowanie, że tak się nie godzi. Oni totalnym przekazem, inicjatywą bez zahamować, zaangażowanymi milionami złotych, a my do nich, że będą siedzieć, bo łamią prawo. A wszystko to po tym, jak zwolnili oni swoich decydentów z odpowiedzialności za korupcyjne decyzje i złodziejstwo pod pozorem walki z pandemią.
Zdumiewające, jak daleko PiS wyprowadził nas od prawdy, szacunku do drugiego człowieka, przyzwoitości, współdziałania i solidarności narodowej. Nawet wiarę zaangażował do obrony swoich partyjnych interesów. To skandal, że wciąż w tym błocie się taplamy. Jednak to, że połowa Polaków powiedziała dość tej ideologii zła, napawa umiarkowanym optymizmem.

Przegrała Polska, bo ludzie dobrej woli nic nie robili, bo udawali, że nic się w demokratycznym kraju nie da zepsuć, bo przecież nie ma tu Rosjan i Niemców, Jałty i Teheranu, a my należymy do UE i NATO.
Jednak Polska przegrała z totalitaryzmem prymitywizmu, podanym przez aktywne siły chamstwa.
Subtelnością i delikatnością ich się nie zwalczy.

Kluczowa jest jednak powszechna świadomość i chęć zmiany, a tu jesteśmy na dobrej drodze. Widzę tę chęć zmian jedynie po naszej stronie. Jestem, więc przekonany, że wyselekcjonowany lider, jeśli tylko dostanie solidne wsparcie od całej opozycji, bez oglądania się na interesy małych grup i partii, poprzez inicjatywę, wręcz entuzjazm oraz wiarę w przyszłość może nas wyzwolić od tej stęchłej, brunatnej i przestępczej ideologii PiS-u.

Demokratyczna Polska przyszłości została oszukana, bo nie przegrała w uczciwej walce. Dla mnie kłamstwo i fekalia nie będą pachnieć od jutra, a ludzie, którzy sieją nienawiść, dalej będą tylko psychopatycznymi burakami idiotów, wspieranych przez ideologię wiary w pedofilską przyszłość Kościoła nienawiści i śmierci, którym ani myślę się podporządkować.

Marionetka nigdy nie będzie mężem stanu, a rząd obłudy i oszustwa przyszłością narodu.
Poczekam, więc na olśnienie parafialnej ciemnoty, gotowy do walki o prawdę i przyzwoitość, a nie na perfumowanie narodowego smrodu. Na jasny przekaz nadziei, a nie na pozorne tupanie zastraszonych partyjek ze swoimi zagubionymi liderami. Przecież do zwycięstwa zabrakło niewiele.

Odpowiedzą na totalne kłamstwo musi być tylko totalna prawda, a nie strach i pytanie, czy można się odezwać.

Adam Mazguła

Ostatnio edytowane przez wankabor : 13-07-2020 o 12:33.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4616  
Nieprzeczytane 13-07-2020, 14:04
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Darek Gawryś


WYBACZCIE
ALE
TO NIE MÓJ PREZYDENT TO NIE MOJA POLSKA
POLSKA KTÓRĄ KOCHAŁEM ZOSTAŁA SPRZEDANA
ŻYCZĘ TYM KTÓRZY TEN KRAJ SPRZEDALI ABY IM ŻYCIE DOJE*AŁO ŻEBY SIĘ NIE PODNIEŚLI SPRZEDAJNE GNIDY

Odpowiedź z Cytowaniem
  #4618  
Nieprzeczytane 13-07-2020, 17:47
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Andrzej Duda uzyskał w II turze wyborów prezydenckich 51,21 proc., a Rafał Trzaskowski - 48,79 proc. - to cząstkowe nieoficjalne wyniki wyborów prezydenckich z 99,97 proc. obwodów, które w poniedziałek rano podała Państwowa Komisja Wyborcza. Szef PKW poinformował, że to dane bez uwzględnienia 9 obwodów.

Myślę że po podaniu pozostałych 9 obwodach wyniki znacząco się nie zmienią .Wygrał Duda , Trzaskowskiemu nie udało się przekonać części wyborców by na niego zagłosowali , ale i tak osiągnął dobry wynik poparcia ,ok 10 milionów uprawnionych do głosowania .

Kielce Trzaskowski 52,34 , Duda 47,66 frekwencja 70,81 %
Kraków Trzaskowski 61,47 , Duda 38,53 frekwencja 73,71 %
Częstochowa Trzaskowski 55,63 , Duda 44,37 frekwencja 69,3 %
To wyniki które znajdziecie w internecie a podałem Kielce i Kraków by uświadomić wielu z wam że powtarzanie obiegowych opinii odbiega od faktów .Mnie zaskoczył wynik w Częstochowie ostoi klerykalizmu i homofobii które nieraz głoszą zamieszkujący tam seniorzy w pisanych postach , na forum SC.

Zamartwianie i stres należy do emocji negatywnych które generowane są w mózgu i dłuższe z nimi obcowanie wpływa na układ immunologiczny , skraca życie . Poszukiwanie winnych , co wielu z was próbuje zrobić w forumowym maglu by winnych szukać u innych tylko nie u siebie. Większość z was nie uczestniczy w życiu społecznym czynnie , ogranicza się do opiniowania i czekania że za niego robotę ktoś odwali.
Są potem tego skutki.

Z historii wyciąga się wnioski ? Na pewno należy na początku zastanawiać się kogo dana partia chce popierać i nie dokonywać tego w trakcie kampanii wyborczej , pomyśleć o tym , ze nie ma się przed sobą baranów , do ludzi z małych miast i wsi trzeba dotrzeć i wiedzieć co tak naprawdę oni chcą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4619  
Nieprzeczytane 13-07-2020, 20:27
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Dziennikarz śledczy i autor głośnych książek, Tomasz Piątek w komentarzu powyborczym.
https://www.facebook.com/Halo.Radio2...19535269215023


19.00 - komentarz powyborczy. Zwycięstwo Andrzeja Dudy i co dalej.
19.30 - rozmowa powyborcza o sytuacji politycznej i kondycji kulturowej Polaków z pisarzem i reżyserem Witoldem Beresiem.
20.00 - rozmowa powyborcza o Andrzeju Dudzie z pisarzem i dziennikarzem Krzysztofem Burnetką.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4620  
Nieprzeczytane 13-07-2020, 22:02
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Poniedziałek taki jak zawsze, ale jednak inny, wybory 2020 już za nami. Czy jesteśmy zaskoczeni? Wynik pokazuje nam jak Polska jest podzielona. Co teraz? Podsumowanie wyborów od 21:00 do 23:00 zaprasza Jacek Zimnik.
https://www.facebook.com/Halo.Radio2...50528435715770


Nie zabraknie komentarza naszego korespondenta Zbigniewa Stefanika ze Strasburga.
#Poniedziałek, 13.07.2020, 21:00-23:00, �� Jacek Zimnik ����

Myślę Wankaborze ze ja podzielę się z seniorami z SC i im upublicznię , tym co umieściłaś dzisiaj na Facebook-u.
Jacek Zimnik znany komentator HR spokojnie bez zbędnych emocji komentuje to co się stało i zwraca uwagę na dalsze kontynuowanie straszenia nas wszystkich strachami jak w latach 60-siątych stosowała TVP i Gomółka .
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nowe badania nadzieją dla chorych na astmę - komentarze Mar-Basia Ogólny 0 14-04-2017 20:18
Polecamy naszą nową ofertę dla seniora na rok 2016! wigra@wigra.com.pl Turystyczne 0 11-12-2015 15:17
Co się stało z naszą klasą? eFkas Społeczeństwo - wątki archiwalne 1 11-10-2011 01:16
Odwrócony kredyt hipoteczny nadzieją dla baby boomers - komentarze gatelin Ogólny 4 05-11-2008 14:54

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:51.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.