menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #5821  
Nieprzeczytane 08-10-2017, 11:49
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 309
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Zawsze można własne przewiny czy zaniechania zwalić na

I to jest pocieszające ....



A m.zdaniem prywatnym /na ten moment oczywiście/....
Stwórca ,,dobrze wiedział co robi".....
wszystko dla Niego ma jakiś sens choć nam wcale może tak się nie wydawać ,,na pierwszy rzut oka"....

My tu nie jesteśmy ,,dla własnej przyjemności" tylko raczej wprost przeciwnie ....
Tak to dla mnie na ten moment wygląda....
Szukam dalej ....
Pozdrawiam poszukiwaczy...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5822  
Nieprzeczytane 08-10-2017, 14:06
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 555
Domyślnie

Cytat:
Napisał Siri
....
Szukam dalej ....
Pozdrawiam poszukiwaczy...

Można przy tej okazji rzec ...Szukam więc jestem.
I od zarania szukamy.

I najlepiej te poszukiwania uprawiać indywidualnie i na własny rachunek.

Albowiem samozwańczy prorok w każdym przypadku i z powodów merkantylnych najczęściej, używa jarmarcznych metod znanych z obserwacji tych co uprawiają grę w lusterka, bądź trzy karty.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5823  
Nieprzeczytane 08-10-2017, 14:52
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 309
OK

Cytat:
Napisał pluto37

I najlepiej te poszukiwania uprawiać indywidualnie i na własny rachunek.



Jasne...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5824  
Nieprzeczytane 08-10-2017, 15:01
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Cytat:
Pluto napisał-Nie zwracaj uwagi na moje wpisy. Z prostego powodu i tak nie skonsumujesz treści a krzywdę możesz sobie zrobić próbując.
Amen
Czy ty jesteś lepszy od samego Boga że zaczynasz straszyć?? Mieszkam sobie spokojnie w Krakowie i byle łachudry się nie boję , to tak na marginesie.
Forumowy bajkopisarzu jak widać starasz się jak możesz bym tym co naskrobiesz przeczytał i na te bzdury odpowiedział.Musisz poczekać do jutra i trochę poprzebierać nogami. Proponuję byś mając czas zgłębił jakąś wartościową książkę lub spróbował własnych sił na wątku politycznym w swoim maglu , którego jesteś tu orędownikiem.Trzymaj się zdrowo i poprawiaj klikalność na tym wątku , taką jak na razie pełnisz rolę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5825  
Nieprzeczytane 08-10-2017, 15:18
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 309
Domyślnie

Ja tu widzę generowanie złej energii.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5826  
Nieprzeczytane 08-10-2017, 15:30
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 555
Domyślnie

[quote=waclaw46]
Cytat:
Czy ty jesteś lepszy od samego Boga że zaczynasz straszyć?? Mieszkam sobie spokojnie w Krakowie i byle łachudry się nie boję , to tak na marginesie.

Wacuś!
Uspokój się. Jakieś kropelki zażyj. Może cisza i spokój u Franciszkanów cię ukoi. Może jakaś wizyta i zaduma na Kazimierzu cię uspokoi...
Nie ja cię straszę, tylko widać jakieś dybuki dybią na twą cześć i myśl plączą.

Wacuś! Ja tam się na krakowskich łachudrach nie wyznaję.
Twoja ulica -twoje łachudry i twój margines.
A mnie nic do tego.

I Wacuś! zachowuj się! Bądż poważny.
To nie jest twój kawałek podłogi a Admin nie zatrudnił cię na etacie bramkarza i konduktora.


My z Siri o poważnych sprawach rozmawiamy, więc uspokój się bo nic brzydkiego na twój temat nie mówimy.
Pozdrawiam cię i dobrego życzę.
Amen!
pssst
I ponawiam prośbę!
Nie czytaj .... i zachowuj się jak na seniora przystało.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5827  
Nieprzeczytane 09-10-2017, 11:51
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Tak jak wczoraj napisałem dzisiaj podsumowanie wczorajszego dnia odpowiedzi na posty /bzdury/,które mogą poczekać i prośby seniorów .
Cytat:
Pluto 37 napisał-Przecie nie liczyłem na to, że będziesz wiedział...........
Jako stary wielokrotnie partyjny i ideologiczny przechrzta nie przyjmujesz pewnych oczywistych zjawisk do przetrawienia przez swoje zwoje dwa mózgowe.............
Ja tam się na krakowskich łachudrach nie wyznaję.....
Przecie ,trza , kiedyś cuś .Musisz pracować nad sobą jak chcesz błyszczeć na forach: A To Polska Właśnie , Osobowy wkufionych połajbowych cz. 79, Ateista- to brzmi dumnie... ,Moja Anglia ...., jak Diogenes /grek- retor/
Słowo przechrzta PWN czyli człowiek który zmienił religię na chrześcijańską . Chrzest w religii chrześcijańskiej jest jednym z sakramentów –przypominam , jak nie wierzysz masz klasztor. Słowo które można użyć to konwertyta.Patrz słownik PWN.
skąd wziąłeś te dwa zwoje mózgowe ,masz słoik z mózgiem swojego przodka?. W Krakowie jest muzeum Anatomii UJ będziesz sławna jak mózg Phineasa Gage’a i będziesz sławny i zainteresujesz psychiatrów i na tobie będą mogli się doktoryzować .
Lachudra PWN pogard. Ťczłowiek niewiele wartť czyś nie zrozumiał tego co napisałem?
Słowo łachudra dotyczy ciebie i odnosi się do twojego straszenia .Przeczytaj sobie o aluzjach Od czasu do czasu przypominam ci , co o tobie ja i inni myślą . Kultura to proces powolny jak edukacja, bez względu na twoje „piski” i twoje fobie ,one na mnie nie robią wrażenia , ja mam czas .
Cytat:
Pluto37 napisał- najlepiej te poszukiwania uprawiać indywidualnie i na własny rachunek.Albowiem samozwańczy prorok w każdym przypadku i z powodów merkantylnych najczęściej, używa jarmarcznych metod znanych z obserwacji tych co uprawiają grę w lusterka, bądź trzy karty.
Piszesz i dyskutujesz na temat duchowości i jej poszukiwaniu , co ty pleciesz.Czym chcesz nas zaszokować , swoją erudycją??

Dla mnie twoje kłopoty językowe i braki w słownictwie ,mylenie pojęć czy opisanie bez sensu to oznaka początku dolegliwości związanych z wiekiem.Innego logicznego nie ma wytłumaczenia .Zdrowia ci Pluto37 życzę i byś przejrzał na oczy że z twoim zdrowiem nie jest najlepiej . Unikaj stresu

Pluto 37 napisał co zasługuje na dzisiejsze epitafium -ponawiam prośbę!Nie czytaj .... i zachowuj się jak na seniora przystało.Fora na SC są otwarte dla wszystkich a przed wyborami będziesz mnie mógł przeczytać na forum politycznym.Prosić zawsze możesz masz takie prawo a ja mogę prośbę odrzucić .Na razie czytam samodzielnie pogłębiam wiedzę uczęszczam na Uniwersytet Otwarty działam politycznie , uczęszczam na spotkania ,znajomych mi nie brak.
Link związane z tematem :https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=v5_bA8JRHLE
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5828  
Nieprzeczytane 09-10-2017, 12:09
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 309
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Słowo łachudra dotyczy ciebie i odnosi się do twojego straszenia .Przeczytaj sobie o aluzjach Od czasu do czasu przypominam ci , co o tobie ja i inni myślą . Kultura to proces powolny jak edukacja, bez względu na twoje „piski” i twoje fobie ,one na mnie nie robią wrażenia , ja mam czas .Piszesz i dyskutujesz na temat duchowości i jej poszukiwaniu , co ty pleciesz.Czym chcesz nas zaszokować , swoją erudycją??

Dla mnie twoje kłopoty językowe i braki w słownictwie ,mylenie pojęć czy opisanie bez sensu to oznaka początku dolegliwości związanych z wiekiem.Innego logicznego nie ma wytłumaczenia .Zdrowia ci Pluto37 życzę i byś przejrzał na oczy że z twoim zdrowiem nie jest najlepiej . Unikaj stresu


Śmiechu warte takie wypowiedzi ....
tyle w temacie .....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5829  
Nieprzeczytane 09-10-2017, 12:52
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

https://www.youtube.com/watch?v=GV9VyzI_S5E&t=11
https://www.youtube.com/watch?v=SxgwwD-lURQ
https://www.youtube.com/watch?v=EAuvwJz3-M0
https://www.youtube.com/watch?v=Cc67bAOT0Zk

Mity i prawdy o szkole amerykańskiej , angielskiej. vlogi tych co tam wyjechali .Co stan to inne zwyczaje , kraje europejskie też szkolnictwo różne . Stan można porównać do kraju europejskiego i inne zasady obowiązujące w szkole u nas nie powinny nikogo dziwić.
Jedni są zachwyceni szkolnictwem w USA i Anglii , inni narzekają na jego poziom , szkoła jest inna ale są widoczne różnice w zależności od stanu. Studia to duży wydatek i nie każdego stać ale dla najlepszych rozwinięty jest system stypendialny .Ja śledzę szkołę angielską z systemem nauczania zaczynającego się od 5 lat . Po tym jak się zorientowałem co uczą , stwierdzam że rozpoczęcie wcześniej edukacji jest słuszne.A uczenie pracy zespołowej , nastawienie na nagrody a nie kary , różnorodne pomoce naukowe i ciągła motywacja ucznia , jest kierunkiem który powinniśmy wdrożyć.
Cytat:
Sirii napisała-Śmiechu warte takie wypowiedzi .tyle w temacie .....
Dobrze to ujęłaś śmiechu warte , zresztą zaznaczyłem jak widzisz nie trudno odczytać moją intencję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5830  
Nieprzeczytane 09-10-2017, 14:49
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 555
Domyślnie

[quote=waclaw46]
Cytat:
Tak jak wczoraj napisałem dzisiaj podsumowanie wczorajszego dnia odpowiedzi na posty /bzdury/,które mogą poczekać i prośby seniorów .
....
W Krakowie jest muzeum Anatomii UJ będziesz sławna jak mózg Phineasa Gage’a i będziesz sławny i zainteresujesz psychiatrów i na tobie będą mogli się doktoryzować .

Wacuś! Moja Wacuś!!
Namęczyłaś się kobito jak jedna Puchała na Wrotkach w śnieżny poranek.
A może zamiast tego kropelki, na spacer zabierz psa, albo pogłaszcz kota. Rybkom dorzuć jedzonka, albo cuś Kontakt ze zwierzątkiem koi nerwy.
Mózg dotleniony lepiej pracuje.
i pozdrów rodzinę.
Pamietasz! Prosiłem zachowuj się! Jak stateczna kulturalna persona stojąca nad otwartym wiekiem, a nie jak budownicza huty ze wsi Mogiła.
Zmów paciorek u Dominikanów

[...[ I uśmiechnij się!!!! Jutro będzie lepiej.


Od razu poczujesz się jak młody BÓG.
Amen
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5831  
Nieprzeczytane 09-10-2017, 15:14
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

https://www.youtube.com/watch?v=v5_bA8JRHLE
Lódz poza Leszkiem Millerem jest Andrzej Rodan jest absolwentem wydziału filozoficzno-historycznego Uniwersytetu Łódzkiego, pisarzem, filozofem, historykiem i publicystą. Napisał 54 książki historiozoficzne i powieści. Jego twórczość publikowana jest w kraju i za granicą . Zamówienia książki: telefon 604 271 998 lub mail: kontakt@andrzejrodan.pl

Historia głupoty Polskiej -Andrzej Rodan warto przeczytać i mieć z autografem pisarza , a on sam nie raz już gościł na naszym forum bo jego filmiki YouTube zamieszczałem .Opisał naszą głupotę, wielu kontynuatorów bezrefleksyjnego podchodzenia do historii ,jest wśród naszych seniorów mieszkających w kraju i za granicą .Są nacje , które z swoich wad potrafią się śmiać, ale nasza nacja puszy się i nadyma .Uważa się za pokrzywdzonego i 70 lat po wojnie , chce prześcignąć żydów obnoszących się z swoim holokaustem. Andrzej Rodan Youtube i na Facebooku jest obecny i tam na bieżąco pisze komentuje naszą pokraczną rzeczywistość , pośmiać się można z głupoty której jesteśmy świadkami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5832  
Nieprzeczytane 10-10-2017, 10:19
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Doprawdy akcja „Różaniec do granic” to coś tak zawstydzającego i ośmieszającego nas wszystkich, że doprawdy nie wiem co jeszcze bardziej kuriozalnego może się zdarzyć. Wstyd za rezygnację z rozumu, oświecenia, tradycji europejskiej. Jesteśmy jak wieśniak na stacji metra, modlący się o to, aby pociąg się na niego nie gniewał. I nie spóźniał więcej. Istne kuriozum. –Janusz Palikot
Mocne słowa księdza Lemańskiego o uczestnikach "Różańca". "Pan im odpowie: Idźcie precz"

Oprawa medialna zdjęcia w prasie TV a tak naprawdę ci ludzie są wykorzystywani i grają rolę „pożytecznego idioty” /szczegóły Wikipedia/ .Można liczyć na zainteresowanie mediów światowych Polską jako kuriozalnym krajem , a przy okazji nas to ośmiesza. Czy można potem się dziwić kawałom o Polakach , po oglądnięciu naszej jarmarcznej rzeczywistości , na granicy państwa.Czekam kiedy nasza Polonia zacznie modlitwy z różańcami w Waszyngtonie a ta europejska w Brukseli.
To nie książka Historia głupoty Polskiej to nasza rzeczywistość warta opisania i wyśmiana przez A. Rodana w następnej książce .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5833  
Nieprzeczytane 10-10-2017, 19:31
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Barbaro1956 wracając do mechaniki kwantowej i jak jej sobie nie obrzydzić proponuję przeczytać
Wszechświat w swojej dłoni Niezwykła podróż przez czas i przestrzeń -Christophe Galfard
Czym to się różni od pozycji podanych wcześniej ? czasem wydania bo w fizyce wiele się dzieje a nowsze pozycje nawet literatury popularnonaukowej mają znaczenie. Nie znaczy to że Chada Orzela należy nie przeczytać bo każdy z tych autorów stara się wyjaśnić dziwne zachowywanie się cząstek elementarnych w mikroświecie.

Galfard w całej książce ograniczył wzory do jednego E=mc2
i od makro przechodzi do mikro bez zawracania sobie głowy definicjami i obliczeniami matematycznymi.Może być ta książka warta poświęceniu czasu na nadchodzące zimowe wieczory.

Portale poświęcone szerokiemu popularyzowaniu astronomii fizyki nauki to często goszczące http://www.kwantowo.pl/które uważam za bardzo dobrze redagowany przez pasjonata fizyki A.Adamczyka.Grafika prezentacja nowinek naukowych jest szybka i bardzo aktualna .Jest też biblioteczka gdzie możesz znależć literaturę popularnonaukową. http://www.kwantowo.pl/2017/10/04/no...tmana-do-ligo/
Nobel za fale grawitacyjne – od Einsteina, przez Trautmana, do LIGO
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5834  
Nieprzeczytane 10-10-2017, 21:24
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 309
Domyślnie

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-s...am,553603.html

W imieniu Kościoła katolickiego proszę was o przebaczenie za niechrześcijańskie czy nawet nieludzkie postawy i zachowania w dziejach, jakich dopuściliśmy się przeciwko wam. (...) W imię Jezusa Chrystusa przebaczcie nam Franci (http://www.tvn24.pl)

Synod ewangelickiego Kościoła waldensów przyjmuje z głębokim szacunkiem i nie bez wzruszenia prośbę o przebaczenie skierowaną przez Jego Świątobliwość w imieniu swego Kościoła za to, co określił mianem 'postaw niechrześcijańskich, a nawet nieludzkich' okazanych w przeszłości wobec naszych matek i ojców (...) Ta nowa sytuacja nie upoważnia nas do tego, by zastąpić tych, którzy zapłacili krwią i innym cierpieniem za swoje świadectwo wiary ewangelicznej i przebaczyć w ich imieniu Synod ewangelickiego Kościoła waldensó (http://www.tvn24.pl)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5835  
Nieprzeczytane 10-10-2017, 21:55
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 555
Domyślnie

Cytat:
Napisał Siri
https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-s...am,553603.html

W imieniu Kościoła katolickiego proszę was o przebaczenie za niechrześcijańskie czy nawet nieludzkie postawy i zachowania w dziejach, jakich dopuściliśmy się przeciwko wam. (...) W imię Jezusa Chrystusa przebaczcie nam Franci (http://www.tvn24.pl)

Synod ewangelickiego Kościoła waldensów przyjmuje z głębokim szacunkiem i nie bez wzruszenia prośbę o przebaczenie skierowaną przez Jego Świątobliwość w imieniu swego Kościoła za to, co określił mianem 'postaw niechrześcijańskich, a nawet nieludzkich' okazanych w przeszłości wobec naszych matek i ojców (...) Ta nowa sytuacja nie upoważnia nas do tego, by zastąpić tych, którzy zapłacili krwią i innym cierpieniem za swoje świadectwo wiary ewangelicznej i przebaczyć w ich imieniu Synod ewangelickiego Kościoła waldensó (http://www.tvn24.pl)

Sądzę -jako obserwator- że obie postawy są słuszne.
Franciszka który usiłuje w imieniu instytucji prostować zaszłości w stosunku do pokrewnej grupy religijnej i tych którzy doceniając - tak mi się wydaje - intencje mówią nie przyjmujemy tych ekspiacji bo to nie ty Franciszku wyrządziłeś te bezeceństwa a my nie mamy prawa wybaczać w imieniu ofiar.
I to wydaje mi się w porządku.
Z tym, że dobrze byłoby gdyby Watykan jednak bardziej dbał o to, żeby pamietając o grzechach przeszłości skupił się na walce z patologiami współczesnymi i pogaństwem współczesnych jego poddanych.

U franciszkanów w Krakowie jest kapitalny witraż Wyspiańskiego który żegna wychodzących a przedstwia groźnego starca siedzącego na tronie i z którego dłoni tryskają pioruny.
Jak by chciał rzec do ludzi na dole bądź przyzwoity, bo ja patrzę na twe czyny.. kiedyś podobne wrażenie robił wyraz twarzy Buddy który miałem oglądać okazję w buddyjskiej świątyni ...... Widać to takie międzyreligijne skojarzenia twórców obu postaci w zupełnie odległych miejscach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5836  
Nieprzeczytane 10-10-2017, 23:38
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 309
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Sądzę -jako obserwator- że obie postawy są słuszne.
Franciszka który usiłuje w imieniu instytucji prostować zaszłości


Zaszłości prostować?

Jako obserwator uważam ,że lepiej by było nie wracać do ,,zaszłości" tylko żyć TU i TERAZ jak JEZUS nauczał ....

Poza tym człowiek nie może być przyzwoity jedynie ze strachu przed karą boską czy ludzką...
no ,ale ogólnie tak sprawy się mają....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5837  
Nieprzeczytane 11-10-2017, 00:14
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 555
Domyślnie

[quote=Siri]
Cytat:
Zaszłości prostować?
Jakoś rzecz musiałem nazwać. Ale sądzę że Franciszek miał intencje.
Cytat:
Jako obserwator uważam ,że lepiej by było nie wracać do ,,zaszłości" tylko żyć TU i TERAZ jak JEZUS nauczał ....
Ponieważ nie wiemy czego uczyl to faktycznie. Z tym że jednak pamięci bym całkiem nie wyłączał z obiegu. Zawsze dziś warto konfrontować z wczoraj, żeby dawnych błędów nie robić.

Cytat:
Poza tym człowiek nie może być przyzwoity jedynie ze strachu przed karą boską czy ludzką...
no ,ale ogólnie tak sprawy się mają....

Oczywiście że nie. Jednemu starcza kiedy wie, że nie wolno, nie wypada, a innemu potrzebny regulamin i kodeksy, a jeszcze innemu gromy i kary piekielne.

A i tak zdarzyło nam się żyć pono w najlepszym ze światów
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5838  
Nieprzeczytane 11-10-2017, 09:12
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 555
Domyślnie

Siri!
Tak jeszcze do Tu i Teraz... to jeśli 'tu i teraz" to czemu szukamy?
Czemu pytamy i zastanawiamy się co jest za horyzontem?
Naszym ziemskim i tym Czasu i Przestrzeni.. i w którym kierunku się te zjawiska oba zakrzywiają?
A może Szanowna Siri, mając jakąś bazę w postaci "Tu i Teraz" łatwiej na szukać i pytać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5839  
Nieprzeczytane 11-10-2017, 10:09
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Historia upadku. Pobożny Romuald z „Pasji”, co lubił seks z nieletnimi .Wiara i pedofilia Od lat opowiadał w kościołach i na rekolekcjach o swoim nawróceniu i roli w „Pasji” Mela Gibsona. – Byłem bezdomnym alkoholikiem. Któregoś dnia usłyszałem od obcej kobiety trzy słowa: Jezus cię kocha. To zmieniło moje życie – mówił Romuald K. https://igimag.pl/2017/10/historia-u...-z-nieletnimi/
Michał Piasecki -Absolwent filozofii (UJ) oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej (UPJPII) ..

Ja bym historię Romualda zaliczył do historii kato-celebrytów ,nie raz sami tworzymy takich ludzi bo nam pasują do kreowanego obrazu by pokazać siłę wiary .Rolę swoją grają a my uzupełniamy ich obrazi słowami które karzemy im wypowiadać.Nie dawno na świętego wybraliśmy Pazurę , Zelnika i na twarz akcji z różańcem. Znane nazwisko nawet kontrowersyjne etycznie , masy dają się za takiego zabić.Organizujemy my medialny show dla szarych mas potrzebujących uniesień , dla firmy organizującej spektakl to kasa.

To że ktoś gra w filmie decyduje portfolio i asystenci reżysera. Ważne by zatrudnić za niską cenę dobrego statystę a nikt nie zajmuje się życiorysem .Romuald.K był dobrym obserwatorem życia i stwierdził że na wierze empatii można dobrze zarobić mówiąc tekst którzy słuchacze chcą usłyszeć .Organizowano mu spotkania miał kontakt z ludźmi i zaczął realizować swoje najskrytsze marzenia teraz on będzie reżyserem i twórcą karier.

A dla tych co chcą coś ciekawego przeczytać polecam portal
https://igimag.pl/ Dla jednych Nauka,Wywiad,Kultura dla innych TechMoto i Kulinaria.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 11-10-2017 o 10:15.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5840  
Nieprzeczytane 11-10-2017, 15:47
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Nawet, gdy Żydzi nie są religijni, nawet jeśli od pokoleń, to jeżeli zostali wychowani w środowisku kulturowo żydowskim, podlegali wpływom wartości, które przez tysiąclecia pielęgnował judaizm i które uczynił podstawą żydowskiego stylu życia oraz trwale zapisał w żydowskiej kulturowej świadomości i podświadomości.
Wartości te to kult wiedzy, kult mądrości i inteligencji, umiejętności analizowania problemów, ich werbalizowania i ich rozwiązywania, dociekliwości, stawiania mądrych pytań (w starej żydowskiej anegdocie matka pyta syna wracającego ze szkoły nie "czy dawałeś dziś nauczycielowi dobre odpowiedzi?", ale "czy zadawałeś dziś nauczycielowi dobre pytania?"), logicznego myślenia i argumentacji, pracowitości i poczucia obowiązku.
Żydzi od tysięcy lat byli nazywani „Ludem Księgi”. Pokolenia żydowskich chłopców od tysięcy lat zajmowały się nauką czytania, pisania, rozumienia tekstu i jego analizowania w systemie pierwszego w historii powszechnego systemu szkolnictwa (I wiek n.e. – już wówczas talmudyczny traktat Bawa Batra [21b] wyznacza wiek rozpoczęcia nauki na 6 lub 7 lat). Księgi od zawsze otaczane są wyjątkowym szacunkiem.
W rodzinach żydowskich od pokoleń ceniono wykształcenie, mądrość i wiedzę, a mniejsze znaczenie przywiązywano do sprawności fizycznej. Wzorem żydowskim był mędrzec, który nie tylko koncentrował się na religii, ale także na wiedzy świeckiej – jak np. Majmonides, który był wielkim komentatorem Tory i Talmudu, ale także filozofem i lekarzem. Religijnym przykazaniem judaizmu było i jest okazywanie szacunku mędrcom i ludziom reprezentującym wykształcenie i wiedzę. Przed mędrcem - w zgodzie z halachą - trzeba wstawać. Poprzez specjalne traktowanie mędrców podkreśla się stale, jak wielką wartością jest mądrość. FZP-
FŻP-Paweł Jędrzejewski
Cytat:
Siri cytuje -..........W imieniu Kościoła katolickiego proszę was o przebaczenie za niechrześcijańskie czy nawet nieludzkie postawy.....W imię Jezusa Chrystusa przebaczcie nam.....
Cieszę się że więcej osób stara się pisać na tym wątku a dla mnie niektóre stwierdzenia są inspiracją do rozszerzenia tematu i poruszenia spraw które są zamiatane pod dywan albo zapomniane.Wielu z seniorów ma możliwość zastanowić się nad swoim życiem wyznaniem i sprawy jeszcze raz przemyśleć .
Jezus którego czczą chrześcijanie był żydem , wykształconym rabinem żydowskim i doskonałym mówcą .Wierzył jak na religijnego żyda przystało w religię mojżeszową obchodził święta żydowskie . Dzisiaj o 16.00 zakończenie świąt Sukot ,to religia którą głównym Bogiem jest JAHWE , ojciec Jezusa według biblijnej opowieści.
Czy powinno się zapominać o religii swoich przodków i Boga w trzech dwóch jeden ,postaciach..????

Do zobaczenia jutro! Hag sameach! Sirii
Jutro o wyznaniu henoistycznym /będącym formą politeizmu/ silnie nacechowanym panteizmem.Na pewno już wiesz Sirii o czym napiszę..???

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 11-10-2017 o 15:56.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:39.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.