menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 08-09-2011, 15:49
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Bogdo !

Cytat:
Napisał Bogda33
Post przemyślany, tylko dlaczego skierowany akurat do mnie..?
Dlaczego uważasz, że do Ciebie. Czy dlatego, że "Bodaj" podobne jest do Bogda ?.
Ateista=agnostyk, tylko mniej radykalny.
__________________
Na szukanie lepszego swiata
nie jest jeszcze za pózno.
Alfred Tennyson
Odpowiedź z Cytowaniem
  #62  
Nieprzeczytane 08-09-2011, 15:55
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Przepraszam Kazimierzu..! Oczy stare, więc i o pomyłkę łatwiej...
Faktycznie, odczytałam "Bogda"...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #63  
Nieprzeczytane 08-09-2011, 16:27
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bogda33
Przepraszam Kazimierzu..! Oczy stare, więc i o pomyłkę łatwiej...
Faktycznie, odczytałam "Bogda"...
Nie ma sprawy, Bogdo.
__________________
Na szukanie lepszego swiata
nie jest jeszcze za pózno.
Alfred Tennyson
Odpowiedź z Cytowaniem
  #64  
Nieprzeczytane 08-09-2011, 17:57
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Gaduła

O potrzebie istnienia religii pisałam w kilku wątkach; nie będę się powtarzać, bo kto chciał... przeczytał... pisałam także o zasadzie wspólnej wszystkim religiom... o religii miłości... przynosząc do któregoś wątku słowa Sai Baby ("Jest tylko jedna religia - religia miłości")...
Dziś fragment wypowiedzi J.Ś. XIV Dalajlamy -
"Niekoniecznie trzeba być wierzącym. Nawet jeśli jesteś niewierzący, bądź dobrą ludzką istotą, człowiekiem ciepłego serca. Życzliwość i serdeczność stanowią według mnie religię uniwersalną. To jest ważne. Z jednej strony istnieje wiara religijna, a z drugiej wrodzona życzliwość i podstawowe ludzkie uczucia, których natura jest w istocie głęboko duchowa. Kiedy te uczucia są żywe, nie ma znaczenia to, czy przyjmie się określoną religię. Szczerze praktykuje się wtedy istotę wszelkiej religii, chociaż można być uważanym za niewierzącego."
Powyższe jest adresowane do tych, którzy twierdzą, że ateiści są gorszą kategorią ludzi, że powinni się wstydzić własnej niewiary, bo żyją bez ładu i sensu i bez prawa do rozwoju duchowego.
Cytat:
Napisał Bianka
/.../ Wiara w rozmaite bóstwa plemienne była (i jest) naiwna /.../
Bóg judaizmu, chrześcijaństwa i islamu był bogiem plemiennym... Jahwe/Bóg/Allach się zmienił?? Nic nie może zmodyfikować czegoś niezmiennego, zmieniły się zatem ludzkie wyobrażenia Boga?
Czy to chciałaś powiedzieć?

Wandeczko, polecam książkę "Nieskończoność w jednej dłoni" - Matthieu Ricard & Trinh Xuan Thuan. Dialog francuskiego naukowca, który został buddystą i wietnamskiego buddysty, który został naukowcem.
"Kuszące jest wyobrażenie sobie głównego stwórcy, który w perfekcyjny sposób zaplanował przebieg tworzenia i następującej po nim ewolucji. Jego wszechmoc wyjaśniałaby wszystko i wydawałoby się nam bezużyteczne zadawanie sobie pytania na temat pojawienia się niewiarygodnej złożoności Wszechświata, życia i ich zaskakującej harmonii. Pytanie o nasze pochodzenie i przeznaczenie znalazłoby wówczas odpowiedź. Fakt postulowania lub zaprzeczania egzystencji jakiegoś Boga-Stwórcy stanowi podstawową różnicę między wielkimi tradycjami duchowymi świata. Według buddyzmu postulat pierwotnej przyczyny jest pozbawiony sensu. Natomiast w nauce bardzo precyzyjna regulacja około piętnastu stałych fizycznych oraz warunków początkowych Wszechświata jest interpretowana przez niektórych jako owoc czystego przypadku, a przez innych jako dzieło głównego organizatora."
Kazimierzu, jeśli ludzkość znajdzie dowód na istnienie Boga czym się będę interesować? wykopaliskami?? przecież nie będzie żadnej religii ani wiary a jedynie naukowy pewnik, taki jak: Ziemia jest okragła i się obraca...
O 2012 roku pisałam w wątku religioznawczym. Nie sądzę byśmy stali się inni, bardziej uduchowieni, z dnia na dzień. Cykl przemian jest powolny i długotrwały. Ponoć rozpoczął się w 1987 roku i potrwa jeszcze 20-30 lat. A kalendarz Majów został źle odczytany/zinterpretowany, o czym pisałam kiedyś (dawno, dawno temu) w blogu.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65  
Nieprzeczytane 08-09-2011, 20:13
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
polecam książkę "Nieskończoność w jednej dłoni" - Matthieu Ricard & Trinh Xuan Thuan.

W Merlinie nie ma....podpowiesz gdzie ją można kupić?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #66  
Nieprzeczytane 08-09-2011, 20:25
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ojanna
W Merlinie nie ma....podpowiesz gdzie ją można kupić?
Można kupić na ALLEGRO, koszt z przesyłką 35 do 40 zł.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #67  
Nieprzeczytane 08-09-2011, 21:15
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Ostatku !

Cytat:
Kazimierzu, jeśli ludzkość znajdzie dowód na istnienie Boga czym się będę interesować? wykopaliskami?? przecież nie będzie żadnej religii ani wiary a jedynie naukowy pewnik, taki jak: Ziemia jest okragła i się obraca...
O 2012 roku pisałam w wątku religioznawczym. Nie sądzę byśmy stali się inni, bardziej uduchowieni, z dnia na dzień. Cykl przemian jest powolny i długotrwały. Ponoć rozpoczął się w 1987 roku i potrwa jeszcze 20-30 lat. A kalendarz Majów został źle odczytany/zinterpretowany, o czym pisałam kiedyś (dawno, dawno temu) w blogu.
W nauce, to mi się podoba, że nic nie jest pewne. Wszystko, co dotychczas odkryliśmy, to, moim zdaniem, materializacja naszego ducha ( świadomości) i chcę w to wirzyć, że nasza świadomość , nasze zmysły, nasze zdolności poznawcze będą coraz większe jeszcze w najbliższych latach, min. dzięki elektronice. A że, człowiek przypisze to wpływom obcych, Bogu, wyższej świadomoścj itp, to co w tym złego. Lubimy cuda, wierzymy w cuda, które sami robimy, bo nie chcemy nawet pomyśleć, że Bóg tkwi w nas, w naszej świadomości.
Rok 2012, będzie początkiem zmian, bo tego chcemy. Zmian, zmian w świecie i w naszych głowach i sercu. Dopiero otatnio dowiedziałem się , że głównym generatorem fal elektro-magnetycznych, jest nasze serce, a nie mózg. Jeśli wierzę w możliwość stworzenia przez człowieka, już w najbliższym czasie, to dlaczego mam nie wierzyć w istoty o wyższej inteligencji, świadomości, niż nasza, ba, nawet świadomości bez materii, wysyłanych do nas fal energii, gdzieś z środka naszej galaktyki.
Związek tych fal z Bogiem, religią, jest żaden, ale niewykluczony.
To nie ma też związku, moim zdaniem, z kalendarzem Majów, czy piramidami, ale wykluczyć tego nie można.
Być może, ma to związek z rokiem !989, bo wtedy mnie "szlag" trafił ? Kto wie, i tak mi nie powie, bo każda interpretacja tych znaków i dat jest możliwa.Nie mów tylko, Ostatku, że zaczynam fiksować, choćby to nawet była prawdą.
Medytując , nietypowo, bo na kanapie, trzeba myśleć, zakładając absolutną swobodę, do bezmyślenia włącznie. Ponoć, żyjemy w transie, myśląc, że istniejemy, albo odwrotnie.
Ja myślę, że doczekam sie tych zmian jeszcze w październiku, i to będzie prezent na moje 75.
__________________
Na szukanie lepszego swiata
nie jest jeszcze za pózno.
Alfred Tennyson
Odpowiedź z Cytowaniem
  #68  
Nieprzeczytane 08-09-2011, 21:29
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
.
Ja myślę, że doczekam sie tych zmian jeszcze w październiku, i to będzie prezent na moje 75.

Pewny prezent na 75 urodziny otrzymasz z ZUS-u , będzie to dodatek pielęgnacyjny. Ja otrzymuję go już od kwietnia br.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #69  
Nieprzeczytane 08-09-2011, 21:33
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Rok 2012, będzie początkiem zmian, bo tego chcemy. Zmian, zmian w świecie i w naszych głowach i sercu. Dopiero otatnio dowiedziałem się , że głównym generatorem fal elektro-magnetycznych, jest nasze serce, a nie mózg.
Ja myślę, że doczekam sie tych zmian jeszcze w październiku, i to będzie prezent na moje 75.
Kazimierzu, to już dawno odkryto, że mózg to komputer zasilany prądem wytwarzanym przez serce. Sam się o tym przekonałem jak magnez neodymowy przyłożyłem do serca to spadły jego obroty z 80 do 50 "stuków" dłużej nie próbowałem
A w październiku nie będzie żadnych zmian.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #70  
Nieprzeczytane 08-09-2011, 21:36
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie

Ok, Allegro dziś ma zły dzień ale jutro na pewno będzie lepiej
Odpowiedź z Cytowaniem
  #71  
Nieprzeczytane 08-09-2011, 21:37
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
Dziś fragment wypowiedzi J.Ś. XIV Dalajlamy -
"Niekoniecznie trzeba być wierzącym. Nawet jeśli jesteś niewierzący, bądź dobrą ludzką istotą, człowiekiem ciepłego serca. Życzliwość i serdeczność stanowią według mnie religię uniwersalną. To jest ważne. Z jednej strony istnieje wiara religijna, a z drugiej wrodzona życzliwość i podstawowe ludzkie uczucia, których natura jest w istocie głęboko duchowa. Kiedy te uczucia są żywe, nie ma znaczenia to, czy przyjmie się określoną religię. Szczerze praktykuje się wtedy istotę wszelkiej religii, chociaż można być uważanym za niewierzącego."
Ostatku, bo człowiek to brzmi dumnie
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72  
Nieprzeczytane 08-09-2011, 21:42
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Jarku !

Cytat:
Napisał Jarosław II
Kazimierzu, to już dawno odkryto, że mózg to komputer zasilany prądem wytwarzanym przez serce. Sam się o tym przekonałem jak magnez neodymowy przyłożyłem do serca to spadły jego obroty z 80 do 50 "stuków" dłużej nie próbowałem
A w październiku nie będzie żadnych zmian.
O tym magnezie neodymowym słyszę też po raz pierwszy od Ciebie. Człowiek się uczy do końca życia, a i tak głupi umrze.
Ale , chyba magnes ?
__________________
Na szukanie lepszego swiata
nie jest jeszcze za pózno.
Alfred Tennyson
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73  
Nieprzeczytane 08-09-2011, 22:02
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
O tym magnezie neodymowym słyszę też po raz pierwszy od Ciebie. Człowiek się uczy do końca życia, a i tak głupi umrze.
Ale , chyba magnes ?
Nie chyba tylko na pewno
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #74  
Nieprzeczytane 08-09-2011, 22:19
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Uśmiech

Ojanno, proszę uprzejmie -
http://www.galeriatybetanska.pl/nies...uan-p-653.html
http://www.gandalf.com.pl/b/nieskonc...-jednej-dloni/
http://www.nieznany.pl/Nieskonczonos...i-pbi-348.html

Przy okazji, jak jestem na wizji, Bogdo - 'przewrócona' ósemka na okładce jest właśnie znakiem nieskończoności.

Jeśli mój mózg jest taki sam jak mój 'strucel'... nie zazdroszczę sobie, a wręcz odwrotnie...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #75  
Nieprzeczytane 09-09-2011, 08:09
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 598
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Ostatku, bo człowiek to brzmi dumnie
Jarosławie!!
Czy jesteś pewien, że ta maksyma sprawdza sie w każdym przypadku????
Odpowiedź z Cytowaniem
  #76  
Nieprzeczytane 09-09-2011, 08:47
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
Bóg judaizmu, chrześcijaństwa i islamu był bogiem plemiennym... Jahwe/Bóg/Allach się zmienił?? Nic nie może zmodyfikować czegoś niezmiennego, zmieniły się zatem ludzkie wyobrażenia Boga?
Czy to chciałaś powiedzieć?
Chciałam powiedzieć, że zmieniło się pojęcie plemienia. Mamy obecnie związek plemienny chrześcijan oraz plemiona różnej maści innowierców, wśród których jak za dawnych czasów działają misjonarze chrześcijańscy. Wyobrażenie Boga i Jego żądań wobec człowieka zatem niezbyt się zmieniło.
Poglądów Jego Świątobliwości Dalajlamy Papież raczej nie podziela.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77  
Nieprzeczytane 09-09-2011, 09:21
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bianka
Poglądów Jego Świątobliwości Dalajlamy Papież raczej nie podziela.

A może powinni się zbliżyć?

http://www.polityka.pl/swiat/analizy...ich-laczy.read
Odpowiedź z Cytowaniem
  #78  
Nieprzeczytane 09-09-2011, 10:14
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ojanna
A może powinni się zbliżyć?
Nie mamy na to wpływu. Żadnego.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79  
Nieprzeczytane 09-09-2011, 14:02
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie

Ostatku, książka już w drodze, na allegro kupiłam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #80  
Nieprzeczytane 12-09-2011, 18:05
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Hej..! Ludzie kochane..!! Gdzież to was wywiało...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:47.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.