menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #130361  
Nieprzeczytane 14-09-2019, 17:25
Miran Miran jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Glencoe,IL,USA
Posty: 3 327
Domyślnie

Proponuje przeniesienie strefy relaksu nad Wisle,peowce bda odpoczywac i brac inhalacje,Dwa w jednym.
__________________
GDY WIEJE WIATR HISTORII,

LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM

ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST

TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #130362  
Nieprzeczytane 14-09-2019, 18:56
Petrus16's Avatar
Petrus16 Petrus16 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Miasto k/Lublina Polska
Posty: 1 104
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Petrus!
Cuś dla cię, bo na wojsku się znasz jak nikt.




https://wiadomosci.dziennik.pl/opini...ign=bloczki-rc

Pluto! Czy Ty musisz zawsze judzić tak jak ten Miłosz z Dziennika.pl.Czy w wojsku wszystko ma być jawne?Myślisz, że w ten sposób pomagasz wygrać wybory PiS-owi?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #130363  
Nieprzeczytane 14-09-2019, 20:42
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 555
Domyślnie

[quote=Petrus16]Pluto!
Cytat:
Czy Ty musisz zawsze judzić tak jak ten Miłosz z Dziennika.pl.
muszę, bo ja poważnie o poważnych sprawach, a ty jak ciem do lampy cieszysz się jak usłyszysz gulgotanie indora Błaszczaka

Cytat:
Czy w wojsku wszystko ma być jawne?
Ty chiba jeszcze w Układzie Warszawskim z sennymi marami się zmagasz
Jak byłem we wojsku LWP to się nabijałem z d-cy kompanii co nam tajemnice wbijał, że to co jest za tajemnice to te wredne USmany z satelity widzą, bo tanki, SKOTy i armaty z II wojny na wierzchu stoją i z drogi Szczecin-Wrocław je widać przez siatkę.
A mapy były przedrukami z niemieckich Wiem bo jak my ćwiczyli -śmy atak na Danię to dali mi je do sklejania

I Petrusie! Czy wydaje ci się, że ruskie wpuszczają swoje SU ... w przestrzenie NATO dla jaj???

No i Petrusie.. co to za tajemnica skoro te pontony naWiśle są takie same jak te co po nich przez Wisłę iWartę jechałem, a tanki jak te co je rozpoznawcza miała plus te z niemieckiego demobilu I śmigłowce nowe masz 4 zamiast 50 .....a z F16 sprawnych jest ponoć połowa czy1/3
Nie chcę cię straszyć, ale te twoje Azoty bezkarnie skasowałaby bojowa armia Łukaszenki

Cytat:
Myślisz, że w ten sposób pomagasz wygrać wybory PiS-owi?
Petrusie!!!
Ja ????? PiSowi? Chyba cię PANBÓG do reszty opuścił
Odpowiedź z Cytowaniem
  #130364  
Nieprzeczytane 14-09-2019, 23:19
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Ojoj, tyle było płaczu, że drzewka na Mierzei wycięli

Cytat:
Komisja Europejska zgadza się, że przekop Mierzei Wiślanej jest konieczny

https://dziennikbaltycki.pl/komisja-...ny/ar/13929812

Swoją drogą, czy my jesteśmy już republiką zależną i musimy pytać UE,
gdy chcemy sobie jakiś dołek wykopać?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #130365  
Nieprzeczytane 15-09-2019, 00:15
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Ojoj, tyle było płaczu, że drzewka na Mierzei wycięli



https://dziennikbaltycki.pl/komisja-...ny/ar/13929812

Swoją drogą, czy my jesteśmy już republiką zależną i musimy pytać UE,
gdy chcemy sobie jakiś dołek wykopać?

co posiać i ile co sadzić i ile ....
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #130366  
Nieprzeczytane 15-09-2019, 08:38
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Tacy jesteśmy?

"Jesteśmy chyba interesowni". Polityka to siedlisko zła, więc chociaż na tym skorzystajmy. To przekonanie łączy wyborców PiS, PO, PSL, Lewicy. Raport z badań fundacji Pole Dialogu

Nowym, a może już dominującym, zjawiskiem w polskiej polityce jest świadoma i otwarta akceptacja przez wyborców patologicznych zachowań partii. Cynizm polityczny można przypisać wyborcom wszystkich stron. Jego skala zależy od oferowanych i możliwych korzyści. Jest niejako wyższym stopniem politycznej inicjacji, czymś w rodzaju „współuczestnictwa w robieniu polityki”, która jest – według wszystkich wyborców – siedliskiem zła. Dlatego uczestnictwo w polityce rośnie, czego przykładem jest podwójny wzrost frekwencji w ostatnich wyborach europejskich.

http://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,...ml#s=BoxOpImg9
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #130367  
Nieprzeczytane 15-09-2019, 09:20
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 555
Domyślnie

Amelio!
A pytał Cię ktoś robiąc taką i podobne sondy o to czemu wspierasz albo nie jakąś partię?
I czy robisz to dla jakichś osobistych korzyści?

A ogólnie rzecz biorąc to jesteśmy jak ....... wszyscy inni.
Tylko że inni wydają się być ....ładniejsi, bo ...inni.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #130368  
Nieprzeczytane 15-09-2019, 09:39
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Podróże kształcą, nasz geniusz Karpat w Słupsku dokonał odkrycia. Najważniejsze, że rzadzi Polską.
" Ja nie ukrywam, nie jestem lekarzem i sam dopiero dwa dni temu dowiedziałem się, że są takie urządzenia, które pokazują jak wygląda człowiek w środku."
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...mpJYC13S9EuYG4
Odpowiedź z Cytowaniem
  #130369  
Nieprzeczytane 15-09-2019, 10:05
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 555
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
Podróże kształcą, nasz geniusz Karpat w Słupsku dokonał odkrycia. Najważniejsze, że rzadzi Polską.
" Ja nie ukrywam, nie jestem lekarzem i sam dopiero dwa dni temu dowiedziałem się, że są takie urządzenia, które pokazują jak wygląda człowiek w środku."
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...mpJYC13S9EuYG4

I co Cię dziwi?
Mówił że zaludni RPiS nową ELITĄ i pokazuje wzorzec.
I jak widzisz po jego wyznawcach to ..... działa.

Kiedyś przecie stwierdził odkrywczo, że KOŃ gryzie, a krowa nie.
I że drzwi sklepowe są "na automat"...

W końcu ELITARNE środowisko stworzył SUSKI z RADOMIA, JURGIEL /ja do UE? zaa głupi jestem / KUCHCIŃSKI I cała rycerska elitarna intelektem młodzież zapłodniona przekazem dnia..
O ELICIE wyznawców nie zapominając
Odpowiedź z Cytowaniem
  #130370  
Nieprzeczytane 15-09-2019, 10:10
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 555
Domyślnie

Nie chcę przestraszać ELIT PiSopodobnych, ale nie dziwiłbym gdyby dzielna armia BŁASZCZAKA miała możliwość wykazać się walorami wspierając SOJUSZNIKA

Cytat:

"Zadzwoniłem dzisiaj do premiera Netanjahu, żeby omówić możliwość dążenia do zawarcia traktatu o wzajemnej obronie (ang. Mutual Defense Treaty) między Stanami Zjednoczonymi a Izraelem, który jeszcze bardziej zacieśni niesamowity sojusz między naszymi krajami"
- napisał Trump, informując o rozmowie na Twitterze.
Dodał, że czeka na kontynuowanie tych rozmów po wyborach w Izraelu, kiedy przywódcy dwóch krajów spotkają się przy okazji sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #130371  
Nieprzeczytane 15-09-2019, 11:12
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Tonący brzytwy się chwyta
Opozycja chwyciła się pradziadka Kidawy Błońskiej.
ci co długo piszą na pewno pamiętają ten przeraźliwy wrzask na wspomnienie pradziadka maszerującego z Budionnym na Warszawę
oraz oraz na wspomnienie dziadka z Wehrmachtu.
najbardziej oburzali sie grzebiący w rodzinie Kaczyńskich chodź daj Boże takie rodziny wszystkim Polakom.
Teraz dziadkowie i pradziadkowie wracają do łask, bo to panie ale wnuczka takich pradziadków to na pewno się nadaje na premiera.
rzecz jasna taka Jaruzelska na przodka nie ma się co powoływać i dlatego nawet jej pies został posądzony o gwałt na suce konkurentki, metodą skojarzeń oczywiście bo ci ze wschodu jednak gwałcili.
Ale nie psy.
Czy te biedne praszczury co rządzily Polską dobrze mają odpowiadać za śmieszną Kidawe. Wystawiono przez Grześka jak tarcza strzelecka?
Czy znamy jakiś przypadek u sąsiadów i znajomych ze wnuczek czy wnuczka wdaje się w pradziadka?
Przecież nawet słynny wnuk Wehrmachtu nawet w wojsku nie był.
Taki Dzierżyński to się nawet ojca nie wdał jedną komórką swego jestestwa

Sorki za pisownię..telefon jest głupi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #130372  
Nieprzeczytane 15-09-2019, 11:14
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Coś do porannej kawy dla przypomnienia sklerotykom.
https://www.facebook.com/filip.renne...-8dS-FeukkiO1q
Odpowiedź z Cytowaniem
  #130373  
Nieprzeczytane 15-09-2019, 11:31
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Może PiS podałby już wyniki wyborów?
https://www.facebook.com/paprykaisal...type=3&theater
Odpowiedź z Cytowaniem
  #130374  
Nieprzeczytane 15-09-2019, 12:38
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Chyba szkoda, że nie ma juz tego okropnego Timmermansa? Wiadomo, że PiS ma UE w tyle ale tylko do czasu rozdziału funduszy, bieda będzie bez unijnej kasy, może sie okazać, że niewdzieczny elektorat miast i wsi też będzie miał PiS w tyle, a że po wyborach, nic nie szkodzi niewdzieczność 99% elektoratu braliśmy drzewiej.
"Krytykowała PiS, atakowała rząd i w Polsce, i na Węgrzech. Komentowała nawet marsz równości w Białymstoku. Czeszka, która ma zastąpić Fransa Timmermansa, musi być świetnie obeznana z sytuacją w Polsce. To przez nią PiS może zatęsknić jeszcze za swoim dotychczasowym wrogiem. Ale nie tylko z powodu praworządności. Kwestie dotyczące LGBT, kobiet, mniejszości są dla niej bardzo ważne. – Ona nie będzie bawić się w sentymenty – mówi nam jedna z europosłanek."
https://natemat.pl/284229,jourov-zam...XHi8lS1tbBLc_w
Odpowiedź z Cytowaniem
  #130375  
Nieprzeczytane 15-09-2019, 18:31
Miran Miran jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Glencoe,IL,USA
Posty: 3 327
Domyślnie

Z Dzierzynskim mam opowiesc rodzinna
Ruscy weszli na nasz teren w 44 roku i stacjonowali kilka miesiecy, moim Dziadkom zabrali dom na sztab, kradli wszedzie ale dostali''prikaz'' aby nie ruszac dworku na Wylagach,bo to rodzina Dzierzynskiego,fakt, mieszkala tam pani Janina Szczepkowska,moja pozniejsza polonistka i mecenas Nowicki z rodzina,pozniejszy Sila-Nowicki jakie bylo pokrewienstwo/czy bylo/ nie wiem,jeden soldat rozkazu przelozonego nie slyszal ,moze byl na innym rabunku lub lezal pijany jak bela,poszedl do dworu, ukradl miedzy innymi serwis porcelanowy i wsadzil go do worka, zarzucil przypuszczalnie na plecy, wszystko sie stluklo,ocalala jedna filizanka ja ja dostalam ,mialam zaledwie kilka miesiecy ,dlugo ja mialam i tylko z niej pilam mleko,pamietam ze miala bukiecik niezapominajek,zbil mi ja zolnierz wyklety kiedy wyskakiwal przez okno uciekajac z kryjowki przed ubekami.
__________________
GDY WIEJE WIATR HISTORII,

LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM

ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST

TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #130376  
Nieprzeczytane 15-09-2019, 18:47
Petrus16's Avatar
Petrus16 Petrus16 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Miasto k/Lublina Polska
Posty: 1 104
Domyślnie

[quote=pluto37]
Cytat:
Napisał Petrus16
Pluto!
muszę, bo ja poważnie o poważnych sprawach, a ty jak ciem do lampy cieszysz się jak usłyszysz gulgotanie indora Błaszczaka


Ty chiba jeszcze w Układzie Warszawskim z sennymi marami się zmagasz
Jak byłem we wojsku LWP to się nabijałem z d-cy kompanii co nam tajemnice wbijał, że to co jest za tajemnice to te wredne USmany z satelity widzą, bo tanki, SKOTy i armaty z II wojny na wierzchu stoją i z drogi Szczecin-Wrocław je widać przez siatkę.
A mapy były przedrukami z niemieckich Wiem bo jak my ćwiczyli -śmy atak na Danię to dali mi je do sklejania

I Petrusie! Czy wydaje ci się, że ruskie wpuszczają swoje SU ... w przestrzenie NATO dla jaj???

No i Petrusie.. co to za tajemnica skoro te pontony naWiśle są takie same jak te co po nich przez Wisłę iWartę jechałem, a tanki jak te co je rozpoznawcza miała plus te z niemieckiego demobilu I śmigłowce nowe masz 4 zamiast 50 .....a z F16 sprawnych jest ponoć połowa czy1/3
Nie chcę cię straszyć, ale te twoje Azoty bezkarnie skasowałaby bojowa armia Łukaszenki


Petrusie!!!
Ja ????? PiSowi? Chyba cię PANBÓG do reszty opuścił

Powtarzam jeszcze raz-judzisz. Nie jesteś zwolennikiem PiS-u to wiadomo ale złośliwości racz zachować dla siebie. Nie chcesz życzyć temu rządowi żeby coś udało się zrobić w dziedzinie obronności Polski to chociaż nie przeszkadzaj swoją pisaniną.
Czy nie wiesz jak wyglądało WP i przemysł zbrojeniowy za poprzednich rządów?. Przypomnę, W PRL-u /1989/w polskim przemyśle zbrojeniowym pracowało 200 tys ludzi a w 2015- 20tys ludzi! a o zapasach wojskowych lepiej nie mówić. Ten znienawidzony przez ciebie rząd przez pierwsze lata odbudowywał zapasy, podstawowe materiały,przemysł zbrojeniowy i w miarę możliwości finansowych zakup uzbrojenia. Prze cztery lata nie da się wszystkiego zrobić tak jak ty byś chciał.
Pluto! Chyba jednak robisz wszystko aby PiS wygrał wybory, bo czym więcej wylewasz złośliwości tym wyższe słupki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #130377  
Nieprzeczytane 15-09-2019, 18:53
Petrus16's Avatar
Petrus16 Petrus16 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Miasto k/Lublina Polska
Posty: 1 104
Domyślnie

Cytat:
Awaria pompowni ścieków w Jaworznie - informują tamtejsze wodociągi. Nieczystości trafiają tymczasowo do rzeki Przemszy. Do końca dnia potrwają prace naprawcze, a po ich zakończeniu ścieki mają być ozonowane.
Warszawa teraz Jaworzno to chyba krecia robota.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #130378  
Nieprzeczytane 15-09-2019, 18:55
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 555
Domyślnie



Cytat:
Prokurator chciał umorzyć sprawę byłego polityka PiS. Ostra reakcja Ziobry
Prokuratur Marek Śledziona wnioskował o umorzenie postępowania, które toczy się w sprawie byłego polityka PiS Arkadiusza Sz. Sąd odrzucił wniosek, a Sz. ma usłyszeć wyrok. Sprawą zainteresował się Zbigniew Ziobro, który polecił zbadać działania prokuratora.

a tera będzie do śmichu:

Cytat:
Uważam, że prokuratura zawsze, w każdym wypadku, musi działać w sposób pryncypialny i stanowczy. Jeżeli tak się nie dzieje w jakieś sytuacji, kogokolwiek by to dotyczyło, zawsze będę podejmował zdecydowane działania - podsumował.

Aaaaaaaaaaa! KACZYNSKI? KACZYNSKI? KACZYŃSKI?
i CZY WIERZE ? W te WIEŻE!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #130379  
Nieprzeczytane 15-09-2019, 19:47
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
W każdym domu co jakiś czas zbierają się śmieci. Zwykłe śmieci. Wtedy sprzątamy dokładnie, żeby mieć przyjemność mieszkania w schludnych i zadbanych pomieszczeniach. To samo jest z państwem polskim. Śmieci po prostu należy usunąć. Jeżeli nie da się dosłownie, to przynajmniej wirtualnie. Można takich zamilczeć, nie zauważać, spluwać im pod nogi itp. Są sposoby.
https://www.dlapolski.pl/leszek-zebr...zis-brukselica



Podoba mi sie.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #130380  
Nieprzeczytane 15-09-2019, 20:03
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mar-Basia

zamilczeć, nie zauważać.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 11:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 22:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 15:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 08:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 16:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:01.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.