menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 25-01-2008, 19:53
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie Soczewki kontaktowe


Jeśli ktoś używał, proszę o podzielenie się doświadczeniem. Czytałam, że istnieją także progresywne. Na ile klopotliwe jest stosowanie takich soczewek? Jak to wygląda od strony kasy?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 27-01-2008, 19:03
arczia arczia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: zachodnie Wybrzeże :)
Posty: 468
Domyślnie

noszę od kilku lat i chwalę sobie. Miesięczne - ok 50zł (za parę)+ płyn do przechowywania i płukania- opłaca sie duża butelka.
Trochę trzeba potrenować, ale opłaca się - nie czarujmy się - okulary są niewygodne i postarzają!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 27-01-2008, 19:15
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Cytat:
Napisał arczia
noszę od kilku lat i chwalę sobie. Miesięczne - ok 50zł (za parę)+ płyn do przechowywania i płukania- opłaca sie duża butelka.
Trochę trzeba potrenować, ale opłaca się - nie czarujmy się - okulary są niewygodne i postarzają!
Czy chcesz napisać, ze używasz soczewek progresywnych? Pytałam o nie, ale już dobre parę lat temu. Wtedy były to ceny wielokrotnie wyższe od okularów. Może się w międzyczasie coś zmieniło.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 28-01-2008, 08:57
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Według mojej wątpliwej wiedzy, to co najmniej 200 z. miesięcznie... Trochę drogo. A poza tym, jeśli soczewki progresywne sprawdzają się tak jak okulary???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 28-01-2008, 09:10
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Cytat:
Napisał baburka
Według mojej wątpliwej wiedzy, to co najmniej 200 z. miesięcznie... Trochę drogo. A poza tym, jeśli soczewki progresywne sprawdzają się tak jak okulary???
Barburko! Po raz n-ty zapewniam Cię, że okulary progresywne to bardzo dobre okulary. Musisz tylko się zdecydować czy chcesz zawsze wszystko ostro widzieć, czy młodziej wyglądać. Twoje oczy muszą wiedzieć co Ty chcesz. One się na pewno dostosują do potrzeb. Jak będę w centrum zajrzę do optyka i wypytam o wszystko na temat soczewek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 07-02-2008, 19:03
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie Zrobiłam rozeznanie

Cytat:
Napisał hannabarbara
okulary progresywne to bardzo dobre okulary
Wymogiem bezwzględnym w doborze szkieł progresywnych jest odpowiedni dobór mocy soczewek do wad wzroku. Niedopuszczalna jest praktyka dodawania dioptrii "na zapas". Mnie dobrodziej dorzucił 0,5 na każde oko. Mogę się zwać osobą wyjątkowej cierpliwości, bo w tych okularkach przewalczyłam co najmniej 1,5 roku. Wracam do klasyki
Soczewki kontaktowe są chyba dla jeszcze cierpliwszych ode mnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 07-02-2008, 19:43
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie Baburko

Jeśli masz taką możliwość,to weż soczewki tzw.próbne,będziesz mogła ocenić czy dasz radę w nich chodzić.To zależy także od kondycji oka,jeśli masz równe gałki oczne,to nie będzie ci to sprawiało problemu,gorzej jak są różne gałki/ale to przy astygmatyżmie tak bywa/trzeba dob ierać soczewki różne bo w jednakowych nie da się chodzić.Tak samo trzeba sprawdzić czy nie dostaje się zapalenia spojówek.Nie każdy toleruje soczewki.Ja próbowałam wielokrotnie,bo przy mojej rozpiętości wady /jedno-3,5 drugie -17/byłyby wspaniałe.Niestety oko nie tolerowało obcego ciała czyli soczewki,i to ta chora gałka,tak że nie mogłam nosić.
Znam jednak wiele osób,które bardzo sobie chwalą soczewki.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 12-01-2010, 10:04
Klonowski Klonowski jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 9
Domyślnie

Soczewka - rzecz indywidualna. Jeszcze niedawno były fanaberią dla indywidualistów i nowinką z amerykańskich filmów, zaś teraz stały się u nas równie powszechne co okulary. Ba! Stają się coraz bardziej popularne i powoli zaczynają wypierać klasyczne, tradycyjne okulary. Syn kupił mi ostatnio na próbę kilka par soczewek jednodniowych. Zakupu dokonał w internecie, a konkretniej na stronie szkla.com , bo jak stwierdził: "tak jest szybciej i oszczędniej". Do zakupów w internecie podchodzę sceptycznie, ale jeżeli chodzi o same szkła i dopasowanie do oka, to są w porządku, więc może poproszę syna o zamówienie takich trwalszych, miesięcznych bądź kwartalnych.
A jak wasze doświadczenia z tymi okresowymi soczewkami? Czy oko wymaga dodatkowego nawilżania?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:48.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.