menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #3341  
Nieprzeczytane 28-03-2021, 12:53
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37

Tym bardziej, że złp leci na zbity PiSk, inflacja szybuje jak orzeł biały w przestworza, a Łukaszenka gnębi tamtejszych Polaków. ... zastępczo.
W końcu ostrzegał, że wielbienie tych co mordowali Białorusinów to nie jest dobry zwyczaj.

Ciekawe czy w pałacu rezydenckim nadal wisi "potret" żółtowłosego. Czy trzeba będzie na goleniach iść do Putina
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3342  
Nieprzeczytane 28-03-2021, 12:53
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Cały czas mają nadzieję na "spłaszczenie" fali pandemii i podobnie jak wjechali na trumnach smoleńskich do sejmu tak teraz na trumnach Polaków do trzeciej kadencji Sejmu jako jedyni zwycięzcy. Co prawda trochę wyborców z ciemnego ludu im ubędzie ale mają dużo kupionych pociotków z "nowych nasadzeń" do spółek SP i innych ciepłych posadek, bo już wszystko zagarnęli i rozdzielili między nieuków.

Dlatego niejaki KUKIZ z towarzyszami gania jak kot z pęcherzem żeby się też przy korytku usadzić.

Już wyznał, że bez pieniędzy /Kosiniak go skasował z listy płac/ polityki nie da się robić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3343  
Nieprzeczytane 28-03-2021, 13:01
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Ciekawe czy w pałacu rezydenckim nadal wisi "potret" żółtowłosego. Czy trzeba będzie na goleniach iść do Putina

Skoro posiadacz -IQ słał gorzkie żale i donosy na Łukaszenkę do BIDENA, to chyba nie...
No ten Szczerski w ONZ-cie... ciekawe czy bonzy z PiSu się zgodzą, bo lokator może chcieć, ale to lokator piwnicy decyduje...

Do Putina???
On teraz słitfocie z Łukaszenkiem robi, to chyba jeszcze nie czas
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3344  
Nieprzeczytane 28-03-2021, 14:10
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Cały czas mają nadzieję na "spłaszczenie" fali pandemii i podobnie jak wjechali na trumnach smoleńskich do sejmu tak teraz na trumnach Polaków do trzeciej kadencji Sejmu jako jedyni zwycięzcy. Co prawda trochę wyborców z ciemnego ludu im ubędzie ale mają dużo kupionych pociotków z "nowych nasadzeń" do spółek SP i innych ciepłych posadek, bo już wszystko zagarnęli i rozdzielili między nieuków.

w 2015? Masz ludzi za durniów?
Depcząc zwłoki Prezydenta, wbrew prawu, do Pałacu wszedł Komorowski, zaczynając buszowanie po biurku, wiele godzin przed potwierdzeniem śmierci Głowy Państwa.
Sowieckie zwyczaje z WSI.
Chyba można uwierzyć w Szczynukowycza, choć dla mnie to fake.

Jasny lud zacznie wyć po zabraniu tego im dał PiS. To masz jak w banku.
Wybory PiS przegra, dlatego jeszcze starają się coś zrobić dla emerytów, ale każdą ustawę da się odwrócić. Natomiast 500 plus jako iż nie dało rezultatów, będzie zabrane jako pierwsze i bardzo dobrze. Dziadziusiowie pomogą z 13 i 14, oraz jeszcze z czegoś, co planuje na odchodne JK ( dla emerytów).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3345  
Nieprzeczytane 28-03-2021, 14:13
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
To jest wojna na śmierć i życie, i Ziobro ma w ręce kwity na skazańca a skazaniec tylko chwilowe poparcie bezzębnego drapieżcy, który też siedzi w szafie na wekslach Ziobry.

Dlatego Ziobro jest cwaniur.... cierpliwie czeka /od czasu do czasu dorzucając do pieca/ aż mu trupy "przyjaciół" same spłyną w siną dal.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3346  
Nieprzeczytane 28-03-2021, 14:19
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Dlatego Ziobro jest cwaniur.... cierpliwie czeka /od czasu do czasu dorzucając do pieca/ aż mu trupy "przyjaciół" same spłyną w siną dal.

To taki cwaniur na modłę gangu wyrostków.

Chyba musimy znowu zmienić kanał, bo już drugi śmierdzi.

Nie znoszę ludzi bez poczucia humoru i poczucia honoru.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3347  
Nieprzeczytane 28-03-2021, 14:21
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Niemożliwe, to już nie przykrywa Obajtka Giertychem?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3348  
Nieprzeczytane 28-03-2021, 14:35
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie


"Wybory PiS przegra, dlatego jeszcze starają się coś zrobić dla emerytów, ale każdą ustawę da się odwrócić. Natomiast 500 plus jako iż nie dało rezultatów, będzie zabrane jako pierwsze i bardzo dobrze. Dziadziusiowie pomogą z 13 i 14, oraz jeszcze z czegoś, co planuje na odchodne JK
( dla emerytów)."


PIS dając 13 a może i 14 emeryturę nie robi nam żadnej łaski. Już pisałam to wiele razy i napiszę jeszcze raz. Napędzili inflacje i nasze emerytury a także oszczędności mają inną wartość....jeszcze trochę a okaże się , że starcza nam na niewiele a żyć trzeba.
Dam wam przykład....moja śp mama nie żyje już blisko 12. Ostatnią jej emeryturę która była już po jej śmierci ja odebrałam ( zgodnie z ustawą ) było to około 1500 zł.
Moja mama przepracowała około 30 lat, bo najpierw zajmowała się wychowaniem dzieci a trochę póżniej poszła do pracy.
Ja w swoim życiu przepracowałam trochę więcej niż ona i teraz też mam około 1500zł.
Proszę porównajcie...jaką wartość miało 1500 zł w 2009 roku a jaką ma teraz. Ile można było kupić wtedy a ile teraz. Teraz emeryci to najbiedniejsza część naszego społeczeństwa i skoro PIS tak bardzo o nas dba to choć niech nam wyrówna naszego emerytury do poziomu sprzed objęcia przez nich władzy.
Ile mogliśmy za nasze pieniądze kupić w 2015 a ile teraz. Zdrożało wszystko, czynsz, prąd, wywóz śmieci, leki ....wszystko zdrożało o wiele, wiele % a moja emerytura na przestrzeni 6 lat ( tyle rządzi PIS ) wzrosła o około 100zł.
W te ich 13, 14 uwierzą ci co nie potrafią liczyć....ja niestety potrafię
To jedynie chęć zdobycia poparcia emerytów.
_________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3349  
Nieprzeczytane 28-03-2021, 14:43
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jadzia P.

"Wybory PiS przegra, dlatego jeszcze starają się coś zrobić dla emerytów, ale każdą ustawę da się odwrócić. Natomiast 500 plus jako iż nie dało rezultatów, będzie zabrane jako pierwsze i bardzo dobrze. Dziadziusiowie pomogą z 13 i 14, oraz jeszcze z czegoś, co planuje na odchodne JK
( dla emerytów)."


PIS dając 13 a może i 14 emeryturę nie robi nam żadnej łaski. Już pisałam to wiele razy i napiszę jeszcze raz. Napędzili inflacje i nasze emerytury a także oszczędności mają inną wartość....jeszcze trochę a okaże się , że starcza nam na niewiele a żyć trzeba.
Dam wam przykład....moja śp mama nie żyje już blisko 12. Ostatnią jej emeryturę która była już po jej śmierci ja odebrałam ( zgodnie z ustawą ) było to około 1500 zł.
Moja mama przepracowała około 30 lat, bo najpierw zajmowała się wychowaniem dzieci a trochę póżniej poszła do pracy.
Ja w swoim życiu przepracowałam trochę więcej niż ona i teraz też mam około 1500zł.
Proszę porównajcie...jaką wartość miało 1500 zł w 2009 roku a jaką ma teraz. Ile można było kupić wtedy a ile teraz. Teraz emeryci to najbiedniejsza część naszego społeczeństwa i skoro PIS tak bardzo o nas dba to choć niech nam wyrówna naszego emerytury do poziomu sprzed objęcia przez nich władzy.
Ile mogliśmy za nasze pieniądze kupić w 2015 a ile teraz. Zdrożało wszystko, czynsz, prąd, wywóz śmieci, leki ....wszystko zdrożało o wiele, wiele % a moja emerytura na przestrzeni 6 lat ( tyle rządzi PIS ) wzrosła o około 100zł.
W te ich 13, 14 uwierzą ci co nie potrafią liczyć....ja niestety potrafię
To jedynie chęć zdobycia poparcia emerytów.
_________________

Ja też potrafię, więcej niż by się to wydawało
i policzyłam szybko ile tej '' z żadnej łaski'' należy się emerytom za 8 lat rządów.
Też drożało, a benzyna jeszcze nie doszła do ceny z roku 2012.

Mnie to rybka, ale są ludzie bardzo biedni, dla których to jest błogosławieństwo, ta 13 -tka i 14-tka.
Opał na zimę załatwiony.
Nie trzeba widzieć tylko końca własnego nosa.
Zresztą można dać te żadne łaski na zbożny cel, nie ma przymusu brania.

Powtórzę; wynik wyborów jest przesądzony i niech ta nadzieja świeci wam kochani na zielono,
jak światło na skrzyżowaniu.
Taka kolej w demokracji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3350  
Nieprzeczytane 28-03-2021, 14:44
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

I znowu te wredne ruskie .....

Cytat:
BMW prowadził europoseł PiS Dominik Tarczyński - dowiedziała się nieoficjalnie PAP.

Do wypadku doszło w sobotę około godziny 9 w Bełżycach na ulicy Krakowskiej.

Według wstępnych ustaleń policji 42-latek kierujący BMW zignorował znak stop na skrzyżowaniu i zderzył się z fiatem seicento -
poinformowała podkomisarz Anna Kamola z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

I NIC nie wołało STOP AHEAD????
Antek Macierewicz musi nam wyjaśnić KTO ZA TYM STOI i dlaczego PUTIN.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3351  
Nieprzeczytane 28-03-2021, 14:55
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jadzia P.
..... Zdrożało wszystko, czynsz, prąd, wywóz śmieci, leki ....wszystko zdrożało o wiele, wiele % a moja emerytura na przestrzeni 6 lat ( tyle rządzi PIS ) wzrosła o około 100zł.
W te ich 13, 14 uwierzą ci co nie potrafią liczyć....ja niestety potrafię
To jedynie chęć zdobycia poparcia emerytów.
_________________
[/i][/b][/size]

Jadziu!
Ja bym dodał, EMERYCI to jedyna ok 10 milionowa grupa obywateli którą daje się golić bezkarnie.
Nie ucieknie z dochodami do podatkowych rajów jak funkcjonariusze PiSu czy różne takie im podobne.
Jeść muszą, leczyć się muszą i za dach musza zapłacić.

A inflacja?? Im wyższa tym wyższe dmuchane wpływy z podatków ....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3352  
Nieprzeczytane 28-03-2021, 15:06
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Czemu chcesz zmieniać kanał?
Wystarczy wietrzyć... i omijać..

Zasada kierowców na CB jak się chcę pogadać to kanał wyżej.
Moja ukochana babcia nie miała CB i zawsze mówiła, wnuczku pomyśl zawsze "swiń miń". Pamiętam i dobrze na tym w życiu wychodzę.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3353  
Nieprzeczytane 28-03-2021, 15:09
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Jadziu!
Ja bym dodał, EMERYCI to jedyna ok 10 milionowa grupa obywateli którą daje się golić bezkarnie.
Nie ucieknie z dochodami do podatkowych rajów jak funkcjonariusze PiSu czy różne takie im podobne.
Jeść muszą, leczyć się muszą i za dach musza zapłacić.

A inflacja?? Im wyższa tym wyższe dmuchane wpływy z podatków ....


Bzdura. Sądzisz, że polscy przedsiębiorcy poza takimi typu Ziuto Wojciechowski, uciekają z dochodami?
Oni są źródłem bogactwa państwa, nie jacyś emeryci czy wydumani pisowcy.
Zresztą myślałby kto, że za PO było emerytom jak w Edenie.

Na odchodne ( wg wszelkich znaków na niebie i ziemi) PiS zwolni emerytury z podatku.
Na odchodne powtarzam, bo to przesądzone. Można mrozić szampana. Chyba tyle wytrzymacie.
Ja nie mam nic przeciwko.

PS. koledze twemu się nie podoba? Może nie pisać, choć w sumie niewiele mu miejsca TU zostanie.
Może se kupi portal?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3354  
Nieprzeczytane 28-03-2021, 15:12
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

I co Wy na to ??

https://wiadomosci.wp.pl/jozefow-nad...2924590992288a
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3355  
Nieprzeczytane 28-03-2021, 15:14
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
I NIC nie wołało STOP AHEAD????
Antek Macierewicz musi nam wyjaśnić KTO ZA TYM STOI i dlaczego PUTIN.

To ten co głosił, że dziadek był wyklęty a potem się przyznał, że i trochę .....nie był.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3356  
Nieprzeczytane 28-03-2021, 15:17
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
I znowu te wredne ruskie .....



I NIC nie wołało STOP AHEAD????
Antek Macierewicz musi nam wyjaśnić KTO ZA TYM STOI i dlaczego PUTIN.


W czym masz problem?
Ja sama skasowałam Chryslera, a to był czołg. Wylądowałam w R-ce. Zdarza się.
Był pijany? raczej nie.
Nie tak dawno przekroczyłam szybkość o prawie 40 km, mandat, punkty karne. Zamyśliłam się. Też się zdarza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3357  
Nieprzeczytane 28-03-2021, 15:20
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Zasada kierowców na CB jak się chcę pogadać to kanał wyżej.
Moja ukochana babcia nie miała CB i zawsze mówiła, wnuczku pomyśl zawsze "swiń miń". Pamiętam i dobrze na tym w życiu wychodzę.


Jarku to forum otwarte , każdy może czytać a każdy zarejestrowany może pisać....czy nam się podoba czy nie
Kolejnego wątku o polityce już nie założę
Uważam , że dyskutować może każdy a nie na wszystkie sugestie należy odpowiadać ...
Ja mogę odnieść się do każdego kto umie i chce w kulturalny sposób przedstawiać swoje racje, nie zawsze musimy się zgadzać. Dyskusja nie polega na przytakiwaniu sobie ani na ubliżaniu jeśli mamy odmienne zdanie czy poglądy Dlatego proszę aby osoby biorące udział w tym wątku nie zmuszały admin swoimi wpisami do kasowania postów ....
Jarku, Pluto dobrze mi się z Wami "gada" i niech tak zostanie...nie zmieniajcie kanału
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3358  
Nieprzeczytane 28-03-2021, 15:21
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jadzia P.


Jadziu, kościoły powinny być zamknięte, ewentualnie msze na powietrzu, czyli jak Jasna Góra to na błoniach.
Ale co ja tam wiem.
Taka ze mnie katoliczka , jak mizeria z kiszonego ogórka.
Niech prawdziwi - tacy od serca, którym zazdroszczę wiary- się wypowiedzą.

Ten brak maseczek był wczoraj w Makro. Ludzie zwariowali.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3359  
Nieprzeczytane 28-03-2021, 15:22
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jadzia P.

i dobrze.... pewnie prędko, o ile w ogóle wróci..
A podobno proboszcze /wedle KE/ są odpowiedzialni za umaskowienie wizytorów i ich liczbę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3360  
Nieprzeczytane 28-03-2021, 15:25
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Ciekawe czy sanepid nałoży odpowiednią karę ?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nasze i nie nasze kwiaty w naszym obiektywie Mar-Basia Fotografia 4866 17-11-2020 15:44
. . . Nasze i nie tylko nasze PPSy - exe - flash. . . cz. 3. tar-ninka Hobby, pasje 2837 25-10-2020 12:24
Ubezpieczenie (prawie) od wszystkiego - komentarze 81.190.208.xxx Ogólny 2 25-03-2019 21:16
Drogi Panie ...Ułóż Zdanie.. Lila Humor, zabawa - wątki archiwalne 182 20-06-2008 23:32
Uzależnienie od sprawdzania wszystkiego .Pomocy Heniek52 Uzależnienia 17 09-10-2007 23:56

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:42.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.