menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Rodzina bliższa i dalsza
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 11-02-2008, 17:28
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Drzewo Genealogiczne


Czy ktoś z forumowiczów pisze swoje DG ? Ostatnio, otrzymałem zaproszenie do zasadzenia takiego drzewka rodzinnego od kuzyna,za pośrednictwem portalu GENI. Robotę już zacząłem i mam już pierwsze gałązki swojej rodziny.
Portal po angielsku,ale jest very simple.

Oto adres portalu GENI:http://www.geni.com/family-tree
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 11-02-2008, 18:32
stazyjka 2's Avatar
stazyjka 2 stazyjka 2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Tumlin Podgród
Posty: 932
Domyślnie

Ja również zajęłąm się tworzeniem drzewa genealogicznego swojej rodziny.Muszę przyznać , że jest to zajęcie ciekawe, ale jednocześnie wymagajęce od tworzącego dużo samozaparcia. Za to efekt tej pracy jest bardzo satysfakcjonujący.Ja na razie tworzę tylko na papierze, tzn. zbieram materiały, tworzę karty, itp.Pozdrawiam i życzę wytrwałości
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 11-02-2008, 18:57
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Od dwóch lat,na spółkę z kuzynem z Warszawy ,śledzimy dzieje naszej rodziny po mieczu,zbieramy materiały..korzystaliśmy z portalu www.przodek.pl To bardzo przyjemne zajęcie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 11-02-2008, 19:11
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał stazyjka 2
Ja również zajęłąm się tworzeniem drzewa genealogicznego swojej rodziny.Muszę przyznać , że jest to zajęcie ciekawe, ale jednocześnie wymagajęce od tworzącego dużo samozaparcia. Za to efekt tej pracy jest bardzo satysfakcjonujący.Ja na razie tworzę tylko na papierze, tzn. zbieram materiały, tworzę karty, itp.Pozdrawiam i życzę wytrwałości

Cieszę się,że nie tylko ja. Program Geni ma tą przewagę nad metodą tradycyjną,że autorami tego DG są wszyscy członkowie rodziny dysponujący komputerem i dostępem do internetu.Wystarczy,że każdy doda swoją gałązkę i drzewko szybko i łatwo rośnie. Inni mogą korygować błędy i nieścisłości.
U mnie np.wystarczyło kilka dni i DG z ok.400osób uroslo juz do przeszło 600.
Ale samo poznanie programu wymaga metodą prób i błędów,oprócz cierpliwości mnóstwo czasu. Robota idealna dla emeryta(ki).A i młodzież znajduje w tym frajde, no i zna sie na kompach i angielszczyżnie lepiej.
Zachęcam do korzystania z GENI>pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 11-02-2008, 19:37
gosi46 gosi46 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 2
OK inna stronka ...

Witam! Ja i moja rodzina jest zarejestrowana na stronie moikrewni.pl Gorąco ją polecam pozdrowienia Gosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 11-02-2008, 19:43
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał nika
Od dwóch lat,na spółkę z kuzynem z Warszawy ,śledzimy dzieje naszej rodziny po mieczu,zbieramy materiały..korzystaliśmy z portalu www.przodek.pl To bardzo przyjemne zajęcie.

Niko !
Przodek.pl wydaje mi się bardziej sformalizowany niż amerykański Geni. Za dużo wyjaśnień,czytania i formalności. Ale, rozumiem wymogi przepisów,prywatności itp. Pozostane jednak na Geni. Bez niczego dokładam nowych członków rodziny. Nie musiałem się rejestrować,bo byłem zaproszony przez założyciela drzewa. On się chyba rejestrował i podawał chyba szczegółowe swoje dane. Każdy następny,jak kogoś zaprasza,to za niego ręczy.
.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 11-02-2008, 19:50
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał gosi46
Witam! Ja i moja rodzina jest zarejestrowana na stronie moikrewni.pl Gorąco ją polecam pozdrowienia Gosia
Ta stronka wydaje mi sie dziecinnie prosta,ale nie bede sie juz rejestrował i zostanę przy swoim Geni,ale wobec tylu polskich portali po polsku,nie polecam juz Geni.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 11-02-2008, 21:10
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

http://www.moikrewni.pl/Start.action...FQxFMAodl2znWg podawaalm ten link i jeszcze jeden na forum chyba w ciekawych miejscach w sieci - nie pamietam
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 11-02-2008, 21:17
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 223
Domyślnie

Kazimierzu ja tworze drzewo genealogiczne na portalu bezpłatnie http://www.moikrewni.pl
a pomysł był od mojego syna i korzeniami sięgamy już do roku 1715...więc jest to ciekawa zabawa , wciągająca by dotrzeć jak najgłębiej do swoich rodzinnych korzeni. Polecam bardzo zainteresowanym osobom ...
__________________
Zosia

Ostatnio edytowane przez Wodniczka : 11-02-2008 o 21:22.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 11-02-2008, 22:41
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wodniczka
Kazimierzu ja tworze drzewo genealogiczne na portalu bezpłatnie http://www.moikrewni.pl
a pomysł był od mojego syna i korzeniami sięgamy już do roku 1715...więc jest to ciekawa zabawa , wciągająca by dotrzeć jak najgłębiej do swoich rodzinnych korzeni. Polecam bardzo zainteresowanym osobom ...
Wierzę ci Wodniczko, że ten portal jest b.ciekawy, i podobny do tego na który zostałem zaproszony przez mojego krewnego,ale nie będę się już na nim rejestrował,z tego względu, że już bardzo jestem wciągnięty na tym Geni.
Ale,układanie dg jest nie tylko zabawą. Moje drzewko nie jest udokumentowane jak twoje. Za późno się za to na poważnie zabrałem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 12-02-2008, 21:06
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Również zabrałem się swego czasu za zbieranie informacji o rodzinie. Przesiedziałem wiele godzin w archiwum państwowym, coś tam zdobyłem, ale utknąłem na połowie XIX wieku i dalej ani rusz. W archiwum wojewódzkim dalszych wiekiem informacji nie ma, w moim mieście kilkadziesią lat temu wszystkie księgi maldunkowe po prostu spalono.Ogranioczyłem się tylko do linii "po mieczu". W rezultacie wyszła z tego taka kronika informacyjna, co kto robi lub robił, są tam wszystkie dzieci, ich dzieci i informacje zawodowe. Przy każdym nazwisku jest też zdjęcie i w kilku przypadkach, tam gdzie zdjęcia dostarczono dodatkowe fotki. Zamierzam obecnie dokończyć redakcji i całość zakończyć, przenieść na płytę i rozesłać po rodzinie, dalej niech robią co chcą. O historii rodziny krąży pare legend, których sprawdzenie wymagało by ogromnych nakładów i czasu, a mnie już po prostu brak cierpliwości, a chętnych do kontynuacji nie widać.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 12-02-2008, 23:20
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał wuere'le
Również zabrałem się swego czasu za zbieranie informacji o rodzinie. Przesiedziałem wiele godzin w archiwum państwowym, coś tam zdobyłem, ale utknąłem na połowie XIX wieku i dalej ani rusz. W archiwum wojewódzkim dalszych wiekiem informacji nie ma, w moim mieście kilkadziesią lat temu wszystkie księgi maldunkowe po prostu spalono.Ogranioczyłem się tylko do linii "po mieczu". W rezultacie wyszła z tego taka kronika informacyjna, co kto robi lub robił, są tam wszystkie dzieci, ich dzieci i informacje zawodowe. Przy każdym nazwisku jest też zdjęcie i w kilku przypadkach, tam gdzie zdjęcia dostarczono dodatkowe fotki. Zamierzam obecnie dokończyć redakcji i całość zakończyć, przenieść na płytę i rozesłać po rodzinie, dalej niech robią co chcą. O historii rodziny krąży pare legend, których sprawdzenie wymagało by ogromnych nakładów i czasu, a mnie już po prostu brak cierpliwości, a chętnych do kontynuacji nie widać.

Mnie interesuje najbardziej znalezienie rodziców mojego dziadka i babci. Imię i nazwisko rodowe prababci znam,ale imienia pradziadka już nie.To już XIX wiek i jeśli gdzieś jeszcze są zapiski, to znalezienie tego ogniwa pozostawiam młodszemu pokoleniu. Mnie wystarczy,aby zapisać jeszcze to,co pamiętają żyjący jeszcze członkowie rodziny.
Wiem,że są ludzie zajmujący się tym zawodowo,ale są chorendalnie drodzy i nie gwarantują zbyt dużo.
Napisanie DG samemu, 2-3 pokolenia wstecz (XIX w), uważam i tak za wielki sukces. Moja żona,która ma udkumentowane szlacheckie korzenie, ród ma swój herb, sagę rodu napisaną przez kilku dociekliych członków rodu,ma DG do XVIIw. No,ale ja pochodzę z chłopskiego rodu. Takie mezalianse były powszechne dopiero po wojnie. Miałem tzw. szczęście.Mam teraz za żonę ładną szlachciankę,no i ładne wnuki.Sagę,blog, mojego rodu, będzie dopiero pisał mój wnuk lub wnuczka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 13-02-2008, 10:39
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Kazimierzu,mnie interesuje nie tylko stworzenie drzewa-co robi kuzyn,ale zbieranie materiałów do kroniki rodu-stare fotki,mapy ,listy,anegdoty rodzinne,życiorysy itp.W zeszłym roku odbyłam podróż sentymentalną,która zaowocowała licznymi materiałami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 13-02-2008, 10:40
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

My dotarliśmy do prapradziadów.Mamy ich zdjęcia.Szperałam też po księgach parafialnych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 13-02-2008, 14:51
Lon2000 Lon2000 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 56
Domyślnie

Witam.Jestem nowa,zaglądam codziennie i jestem 60+ Chciałam wam podziękować bo dzięki wam zrobiłam swoje drzewo narazie bez dat .Doszłam do pradziadków bo wszystko z pamięci mojej i mjego ojca 95 letniego Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 13-02-2008, 15:29
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lon2000
Witam.Jestem nowa,zaglądam codziennie i jestem 60+ Chciałam wam podziękować bo dzięki wam zrobiłam swoje drzewo narazie bez dat .Doszłam do pradziadków bo wszystko z pamięci mojej i mjego ojca 95 letniego Pozdrawiam

Taki Ojciec to skarb. Masz szczęście i trzeba je wykorzystać. Będziesz miała łatwiejszą robotę. Obydwoje macie wszystko w pamięci. Zabezpieczcie wszystkie listy,zapiski,dokumenty, zdjęcia itp,które będą przez dlugie lata kopalnią dla młodych .
Na starość,kiedy będą żyć wspomnieniami,tak jak my,docenią to.Życzę powodzenia przy układaniu DG. Grunt to zapisać i znaleźć kontynuatora już teraz. Memento mori.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 13-02-2008, 20:59
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie moj stryjek

zrobil drzewo "po mieczu" gdzie dotarl do pra pra pra pra ..
A ja sie pytam czy kiedykolwiek ktos slyszal o drzewie "po kadzieli"?? Bo to z kolei bardzo mnie interesowalo. Doszlam niestety tylko do mojej prababci..i ... Zakochalam sie w niej..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 13-02-2008, 22:02
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
zrobil drzewo "po mieczu" gdzie dotarl do pra pra pra pra ..
A ja sie pytam czy kiedykolwiek ktos slyszal o drzewie "po kadzieli"?? Bo to z kolei bardzo mnie interesowalo. Doszlam niestety tylko do mojej prababci..i ... Zakochalam sie w niej..

Tworzenie jednego,nie przeszkadza w tworzeniu drugiego.Tak jest w przypadku mojego syna. Po "mieczu",jego korzenie sięgają tak głęboko jak moje,ale po "mieczu",ze strony matki,sięgają XVIIw.Jego korzenie,po "kądzieli", ze strony mojej babci,są płyciutkie,ze strony drugiej babci,też nie są zbyt głęboko udokumentowane,są płytkie.Tak to było,gdy "szlachetnie urodzony" popełniał mezalians,i żenił się z ładną,ale ubogą dziewczyną z gminu.Ten "szlachetnie urodzony" miał głęboko udokumentowane korzenie,czasami tytuł . Co jednak się dzieje,gdy młoda,ładna szlachcianka (udokumentowana),popełnia mezalians i wychodzi za człowieka z gminu ? Czy jej potomkowie mają jakieś prawa do jej korzeni?
Ale nic to,jak mawiał Pan Wołodyjowski.
A propos, Małego Rycerza,czy on miał potomka,którego Basia wywiozła z Kamieńca ?
Szkoda by było,gdyby taki porządny Polak zszedł z tego świata bezpotomnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 14-02-2008, 08:24
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Bardziej od koligacji szlacheckich,aczkolwiek takowe odnależliśmy,interesują mnie losy rodziny,niejednokrotnie tragiczne.Znalazłam wśród swoich przodków wiele niezwykle ciekawych postaci o bogatych życiorysach.Skrzętnie robie notatki,aby przekazać je dzieciom,wnukom i prawnukom...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 25-03-2008, 11:56
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Uśmiech

Cytat:
Napisał Wodniczka
Kazimierzu ja tworze drzewo genealogiczne na portalu bezpłatnie http://www.moikrewni.pl
a pomysł był od mojego syna i korzeniami sięgamy już do roku 1715...więc jest to ciekawa zabawa , wciągająca by dotrzeć jak najgłębiej do swoich rodzinnych korzeni. Polecam bardzo zainteresowanym osobom ...
Witam ja również tworzę swoje drzewo na "moikrewni" jest łatwy do prowadzenia, posiada zabezpieczenia przed osobami niepowołanymi-tylko zaproszeni-. U mnie również sięga 1715r i mamy już 1850 osób. Początki był tylko na papierze ale nie dało się tam połączyć poszczególnych rodów. Teraz jest super.Oczywiście jest to praca kilku osób .
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zbuduj swoje drzewo genealogiczne - komentarze sToRcZyK Ogólny 9 03-12-2011 13:32
poszukiwania genealogiczne Nika Rodzina bliższa i dalsza 21 12-03-2011 12:11

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:32.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.