menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #501  
Nieprzeczytane 14-10-2008, 13:49
Jesień62's Avatar
Jesień62 Jesień62 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Posty: 2
Pytanie

Witam! Ja dostałam Sanatorium Uzdrowiskowe ORW Kołobrzeg - Podczele. Też chciałabym się dowiedzieć jak tam jest? Czy ktoś już tam był? Jadę 18 listopada. Będę wdzięczna za odpowiedż. Pozdrawiam.
  #502  
Nieprzeczytane 14-10-2008, 20:45
bozena50's Avatar
bozena50 bozena50 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 9
Uśmiech

Witam wszystkich Jadę 23 października do Połczyna Zdrój do "Gryfa" może ktos jeszcze tam się wybiera w tym samym czasie ?, pozdrawiam
  #503  
Nieprzeczytane 17-10-2008, 13:05
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Mruga oczkiem (żart) Piosenka

Skoro piszemy o sanatorium nie tylko na poważnie, to proponuje piosenkę

http://odsiebie.com/pokaz/695052---5f96.html

Szkoda, że nigdy nie byłam dłużej w Ciechocinku /tylko przejazdem/.

__________________
You never have this day again...
  #504  
Nieprzeczytane 17-10-2008, 18:30
habibi habibi jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 5
Domyślnie

Drora Ewita.Jibilat już nie ten jak przed laty.Kuchnia fatalna, pokoje stare, łazienki nie pamiętają ostatniego remontu, brudno.Zabiegi niekoniecznie dobre a najważniejsze jest to, że kąpiele solankowe trwają zaledwie 10 minut. jest to ewidentne oszustwo lekarzy ordynujących.Powód- nie wyrabiają kąpielowe a trzeba wykąpać dużo osób. Tylko , pytam, czemu pacjent na tym traci, szczególnie ci pełnopłatni, którzy są 14dni.Tak jest w Wojskowym, Wrzosie, Zdrojowym.Basen w Zdrojowym brudny, po kąpeli prawie 100% pacjenzti są chore oddolnie.Złoża borowiny dawno są wyczerpane.Sprowadza się zinnych regionów i b. dawkuje się przy zabiegach.Smród w sezonie grzewczym wokół tężni ale klimatyczne się pobiera.Nikomu nie radzę jechać na leczenie do Ciechocinka.Pozdrawiam Habibi.
  #505  
Nieprzeczytane 17-10-2008, 19:00
habibi habibi jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 5
Domyślnie

Kochani! czy ktoś był w Malinowym Zdroju w Solcu. Jak tam jest?
  #506  
Nieprzeczytane 17-10-2008, 23:49
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Byłam w tym roku w maju w Solcu Zdrój ale w sanatorium z NFZ.
Natomiast Malinowy Zdrój to jest prywatne sanatorium - SPA .
Jest bardzo nowoczesne ale i bardzo drogie.
  #507  
Nieprzeczytane 18-10-2008, 00:50
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Jadziu

Cytat:
Napisał jp50
Byłam w tym roku w maju w Solcu Zdrój ale w sanatorium z NFZ.
Natomiast Malinowy Zdrój to jest prywatne sanatorium - SPA .
Jest bardzo nowoczesne ale i bardzo drogie.
byłam w sanatorium w Solcu Zdrój kilka lat temu jako pacjentka prywatna, mieszkałam w wilii Prus z Figą właściciel sanatorium z którym się zaprzyjaźniłam /rodzina Daniewskich odzyskała swoją własność/ śmiał się i mówił, że jestem chyba pierwszą kuracjuszką w historii uzdrowiska która przyjechała na kurację z psem. Ponieważ nie zaliczam się do osób lubiących dyscyplinę więcej do żadnego sanatorium nie pojadę, nie znoszę robić niczego na komendę.
  #508  
Nieprzeczytane 19-10-2008, 13:30
habibi habibi jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 5
Domyślnie

Droga Bożena. Mam nadzieję, że spędzisz miło czas w Połczynie.To sympatyczne miejsce.Mam nadzieję, że wyekzekwujesz należne zabiegi i nie będziesz musiała walczyć o dobre zabiegi tak jak ja w Ciechocinku.Nie wiem jak WY drodzy seniorzy, ale ja odnoszę wrażenie, że serwuje się nam w sanatoriach zabiegi z najniższej półki, tzn.jakieś elektryczne, które są najtańsze i najmniej pracochłonne.Trzeba walczyć i domagać się najskutecznieszych zabiegów i niedawać się zwieść lekarzom ordynuącym, oni mają na uwadze jedynie dobro sanatorium. NFZ kontraktuje tzw. osobodni i dalej ich nic nie obchodzi co pacjent otrzymuje i jak jest traktowany, a bywa różnie.W Ciechocinku lekarze zbywają kuracjuszy a kąpiele solankowe, po które tam się jedzie, trwają zaledwie 10 minut, a taki zabieg aby był skuteczny powinien trwać 15-20.Ale , jak mówią lekarze kąpielowe nie zdążą wykąpać wszystkich chętnych do obiadu.A co to nas obchodzi, niech zastosuę dwuzmianowość.Pokrzywdzeni są głównie pacjenci pełnopłatni.Może ta samowolka "przyuczonych" balneologów się skończy i pacjent otrzyma to, za co zapłacił.Płacimy za dni bez zabiegów a świadczenia są corac gorsze.Pisałam w tej sprawie do Rzeczn. Praw Pacjenta. [pomorskie].Ich to nie interesuje. Będę odwoływać się do lekarza naczelnego uzdrowiska w Ciechocinku, nie pozwolę się oszukiwać. Piszcie o jakości zabiegów w sanatoriach gdzie będziecie.Myślę, że wielu z Was podziela moje odczucia.Pozdrawiam.Wkurzona do zenitu kuracjuszka.
  #509  
Nieprzeczytane 19-10-2008, 15:25
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie

Dwa lata temu byłam w Aleksandrowie Kujawskich k/ Ciechocinka. Dziura że aż strach ale wyżywienie jak dla mnie było super i zabiegi również. Było ich dużo i dokładne. Nawet miałam ćwiczenia w basenie podgrzewanym. Inni jeździli do Ciechocina na gościnne występy, byłam raz wszystko zobaczyłam najbardziej interesowała mnie tężnia, później już nie miałam potrzeby więc siedziałam na miejscu - był to gorący czerwiec, a ja nie znoszę upałów chyba że na morzem.
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
Zamknięty Temat

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
A może do sanatorium? - komentarze emka46 Ogólny 629 20-12-2022 16:38
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 09:47
Sanatorium Połczyn 19-11-07 myszek Turystyczne 15 14-11-2011 19:14
Sanatorium - Krynica Boga Turystyczne 3 31-05-2011 15:32

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:07.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.