menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #3841  
Nieprzeczytane 23-06-2014, 11:09
krysia55 krysia55 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Polska
Posty: 43
Domyślnie Sopot Helios

Ryszardzie;Witam ,dzięki za informację też się cieszę na ten wyjazd,mam jeszcze pytanko;ja mam skierowanie na oddział szpitalny,czy możesz udzielić informacji jak tam jest, czy dosłownie należy rozumieć( szpital) a dołączyć możesz wcale nie tak daleki numer masz ,zapytaj o zwroty ,ja też jestem NFZ Łódzki.Pozdrawiam i życzę cierpliwości w oczekiwaniu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3842  
Nieprzeczytane 23-06-2014, 11:51
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Cytat:
Napisał krysia55
Ryszardzie;Witam ,dzięki za informację też się cieszę na ten wyjazd,mam jeszcze pytanko;ja mam skierowanie na oddział szpitalny,czy możesz udzielić informacji jak tam jest, czy dosłownie należy rozumieć( szpital) a dołączyć możesz wcale nie tak daleki numer masz ,zapytaj o zwroty ,ja też jestem NFZ Łódzki.Pozdrawiam i życzę cierpliwości w oczekiwaniu.

Witaj Krysia
Budynek sanatorium ma 10 pięter, w którym jedno piętro jest wydzielone jako szpitalne. Wszystko jest tak samo jak w zwykłym sanatorium, z tym że opieka jest większa. Na piętrze jest gabinet zabiegowy z pielęgniarkami, gabinet lekarski z dyżurnym lekarzem oraz sala intensywnej terapii. Obchód lekarsko-pielęgniarski jest rano i wieczorem. Reszta jak w zwykłym sanatorium. To nie szpital, gdzie się leży w łóżkach. Masz pełny luz. W razie bolączek możesz w każdej chwili zgłosić się do lekarza lub zawołać do pokoju, gdyż telefon masz obok łóżka. Połowa pokoi ma widok na Zatokę Gdańską, a reszta na Sopot. Sanatorium stoi na pograniczu Sopotu i Jelitkowa a wzdłuż morza jest aleja spacerowa ciągnąca się od Gdyni do Gdańska. Budynek stoi tuż przy plaży, dosłownie na "rzut beretem". Wszystkie zabiegi na miejscu włącznie z kawiarnią, biblioteką i wypożyczalnią rowerów. W pokoju telewizor za który się nie płaci. Skierowanie szpitalne jest darmowe a więc nie płacimy za pobyt. Tak było w 2009 roku kiedy byłem w Heliosie. Nie wiem czy do tej pory zaszły jakieś zmiany.
Życzę zdrówka i udanego pobytu

[/IMG]
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3843  
Nieprzeczytane 23-06-2014, 18:19
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Jakby w sanatorium było komuś za mało jedzenia, niech zakupi sobie drukarkę "3D" i weźmie ją ze sobą. Będzie syty i może na tym nawet nieźle zarobić!

__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3844  
Nieprzeczytane 23-06-2014, 20:24
krysia55 krysia55 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Polska
Posty: 43
Domyślnie Sopot Helios

Dzięki Ryszardzie za wyczerpujące informacje,po powrocie napiszę ,jeszcze raz gorąco pozdrawiam !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3845  
Nieprzeczytane 24-06-2014, 07:11
Mallina55's Avatar
Mallina55 Mallina55 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Bolesławiec
Posty: 28
Domyślnie

Witam ,wczoraj dodzwoniłam się do mojego dolnośląskiego NFZ i już wiem ,że mój wyjazd wypadnie tak około 15 sierpnia
Mam prośbę i pytanie ,jedziemy z mężem pierwszy raz i większości zabiegów nie znam.Jakie zabiegi polecacie na schorzenia kręgosłupa i stawów.W moim małym mieście większości zabiegów nie ma(żadnych np. na mokro).Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3846  
Nieprzeczytane 24-06-2014, 11:06
Dela's Avatar
Dela Dela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Warszawa-Polska
Posty: 2 315
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mallina52
Mam prośbę i pytanie ,jedziemy z mężem pierwszy raz i większości zabiegów nie znam.Jakie zabiegi polecacie na schorzenia kręgosłupa i stawów.W moim małym mieście większości zabiegów nie ma(żadnych np. na mokro).Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia
Wszystko zależy od miejsca gdzie dostaniesz przydział.Najlepsze są kąpiele siarkowe....ma je Busko Zdrój, Solec Zdrój i Horyniec.
Polecam też gimnastykę w basenie,masaż suchy i podwodny oraz kriokomorę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3847  
Nieprzeczytane 24-06-2014, 11:16
Mallina55's Avatar
Mallina55 Mallina55 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Bolesławiec
Posty: 28
Domyślnie

Bardzo dziękuję za rady
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3848  
Nieprzeczytane 24-06-2014, 15:57
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Dodam od siebie, że to lekarz sanatoryjny decyduje o ilości i rodzaju zabiegów. Można oczywiście zasugerować lekarzowi, że chcielibyśmy dostać masaż ręczny i zajęcia rehabilitacyjne w basenie. Jeżeli tylko dane sanatorium posiada takie rodzaje zabiegów,- to lekarz przychyli się do prośby pacjenta. (jeżeli oczywiście te zabiegi kuracjuszowi nie zaszkodzą)
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3849  
Nieprzeczytane 24-06-2014, 18:49
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jadzia P.
Kiedy sprawdzałam numeracje na przeglądarce sanatoryjnej w czwartek miałam nr około 6600 ....dziś zupełnie przypadkowo tam spojrzałam i.....dostałam skierowanie do Muszyny do sanatorium Korona od 5 sierpnia ....jestem wkurzona bo mam na wniosku napisane "endokrynologia" ze wskazaniem na leczenie nad morzem....nie wiem jeszcze co zrobię z tym skierowaniem , tym bardziej, ze Korona ma złe opinie.....może ktoś z Was tam był i coś więcej mi na ten temat napisze
Jadziu, jak ja Ci zazdroszczę. Termin dla mnie byłby wymarzony. Tak się martwiłaś tym przybytkiem numerów, a tu masz...mimo wszystko masz wcześniej ode mnie. Dziś rano miałam 1570 i pozwoliłam se zadzwonić do NFZ i pani mi powiedziała, że będę mieć skierowanie na przełomie sierpnia/września i nie ma opcji co by wcześniej o jeden turnus, bo mają 40 tys. skierowań i wszystko idzie zgodnie z kolejką (?) i też jestem zła , bo chciałabym w takim terminie jak Ty, a nawet w miarę możliwości wcześniej. Odczekam do poniedziałku i zacznę ich atakować co dnia o zwroty, bo w dziale "Najczęściej zadawane pytania" na moje pytanie: Czy istnieje możliwość wcześniejszego otrzymania skierowania do sanatorium z tzw. zwrotów? odpowiedziano mi: W tej chwili okres oczekiwania na leczenie uzdrowiskowe w ŁOW NFZ wynosi około 16-18 miesięcy, a na leczenie poszpitalne – 3 do 4 miesięcy. Pacjent, którego skierowanie zostało pozytywnie zakwalifikowane na leczenie uzdrowiskowe może skorzystać z wcześniejszego wyjazdu, dzwoniąc i pytając o tak zwane zwroty. Są to skierowania, z których, z różnych przyczyn, nie mogli skorzystać inni pacjenci, a termin rozpoczęcia leczenia jest krótszy niż 14 dni.
Informację o możliwości skorzystania ze zwrotów można uzyskać telefonicznie: w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16 pod numerem telefonu (42) 275-40-83; 42/275 40 81 oraz (42) 275-40-89.

Jeśli nic nie ugram to, będę zmuszona zrezygnować. Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez hala51 : 26-06-2014 o 06:48.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3850  
Nieprzeczytane 25-06-2014, 14:05
suseł suseł jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Jarocin
Posty: 100
Domyślnie

Oglaszam wszem i wobec ze nareszcie dostalem skierowanie od 1 09 2014 do ladka zdroj sanatorium Jan jestem troche zawiedziony gdyz liczylem na inna miejscowosc gdyz do ladka jade zawsze z dofinansownia PFRN gdyz jest tam najtaniej i jest siarka i znam te okolice na pamiec ale ogolnie moze byc a moze ktos byl w Janie bo ja zawsze jade do rybniczanki albo do zlotego lanu i nie znam warunkow jakie sa w Janie z gory dziekuje za informacje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3851  
Nieprzeczytane 25-06-2014, 14:32
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Uśmiech

To super ze wreszcie sie doczekałes i dali w tym terminie co chciales wiecej wiadomosci poszukaj na forum .nasze sanatorium tam jest duzo osób co jada do Lądka zdroju .Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3852  
Nieprzeczytane 25-06-2014, 14:34
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Domyślnie

http://forum.nasze-sanatorium.pl/vie...php?f=3&t=9142 poczytaj tutaj.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3853  
Nieprzeczytane 25-06-2014, 16:57
ulanie ulanie jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: warmińsko-mazurskie
Posty: 149
Domyślnie

No i właśnie się doczytałam, że dopłaty
do pokoi robi się także we Włókniarzu w Busku, więc jednak są dodatkowe opłaty!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3854  
Nieprzeczytane 25-06-2014, 17:32
Dela's Avatar
Dela Dela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Warszawa-Polska
Posty: 2 315
Domyślnie

Ja jadę na rehabilitacje do szpitala Neptun w Jantarze i dopłatę mam 50 zł dziennie......... nie będę sama w pokoju bo jedynek nie ma.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3855  
Nieprzeczytane 25-06-2014, 18:22
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Na moim osiedlu powstaje ogromny gmach, naprawdę ogromny gmach przeznaczony dla ZUS. W mieście istnieją już dwa oddziały ZUS w 16-piętrowych wieżowcach. Nie wiem, czy te oddziały przeniosą się do nowego gmachu, czy będzie to trzeci oddział. Natomiast dręczy mnie pytanie: Jak to jest, ZUS ma pieniądze, czy ich nie ma? I tak myślę sobie, że dzięki temu nowemu gmachowi, kolejka do sanatorium wydłużyła się co najmniej o pół roku
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3856  
Nieprzeczytane 25-06-2014, 18:52
Dela's Avatar
Dela Dela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Warszawa-Polska
Posty: 2 315
Domyślnie

Odpowiedź jest prosta .....na swoje potrzeby ma.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3857  
Nieprzeczytane 25-06-2014, 20:03
ulanie ulanie jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: warmińsko-mazurskie
Posty: 149
Domyślnie

Ja w Dusznikach miałam dopłacać do 1, za cały pobyt zaśpiewano mi... już dziś dobrze nie pamiętam ale ok 300zł za 3-tygodniowy pobyt, chyba że natrafilam na foch osoby informujacej mnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3858  
Nieprzeczytane 25-06-2014, 20:05
ulanie ulanie jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: warmińsko-mazurskie
Posty: 149
Domyślnie

Posty są podobnie naliczane jak numerki w kolejce do sanatorium jakoś tak powoli lecą )
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3859  
Nieprzeczytane 26-06-2014, 13:49
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie Do susła

Cytat:
Napisał suseł
"Oglaszam wszem i wobec ze nareszcie dostalem skierowanie od 1 09 2014 do ladka zdroj sanatorium Jan..."
Super. Doczekałeś się wreszcie po tym długim zastoju. Fajnie, że masz termin taki jak chciałeś. Pozdrawiam i życzę Ci bardzo dobrych i trafionych zabiegów, poznania sympatycznych ludzi i dobrych warunków lokalowych
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3860  
Nieprzeczytane 26-06-2014, 20:40
suseł suseł jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Jarocin
Posty: 100
Domyślnie

Cytat:
Napisał hala51
Super. Doczekałeś się wreszcie po tym długim zastoju. Fajnie, że masz termin taki jak chciałeś. Pozdrawiam i życzę Ci bardzo dobrych i trafionych zabiegów, poznania sympatycznych ludzi i dobrych warunków lokalowych
hala51 szkoda zebys po tak dlugim czekaniu musiala zrezygnowac dzwon do nich codziennie moze cos sie znajdzie w tym terminie ktory by pasowal tobie ja jade do ladka zabiegi sa tam odpowiednie do moich schorzen przede wszystkim jest siarka troche slabsza jak w busku ale efekt po kapielach jest jedynym minusem tego skierowania jest to ze ziemie klodzka znam tak jak moja miejscowosc gdyz dorabiam jako pilot wycieczek i sudety sa moim terenem po ktorym podrozuje z wycieczkami ale ogolnie jestem zadowlony w najgorszym wypadku zostanie mi czytanie ksiazek zycze ci powodzenia w nekaniu NFZ i aby ci sie udalo
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 06:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 09:47
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 10:33
Jak wytłumaczyc mamie, że powinna leczyc się na poważnie? Proszę o pomoc. Pani Becia Choroby, badania, terapie 16 15-06-2009 19:19
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 15:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:08.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.