menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Praca > Emerytura, renta, ZUS
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 03-06-2007, 21:07
MARIUSZ MARIUSZ jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 1
Domyślnie Pomocy Zus!!!


Witam serdecznie wszystkich.
Jestem Mariusz mam mame która jest na rencie inwalidzkiej od wielu lat na 2 grupie zlozyla dokumenty o przydzielenie jej opieki czyli 1 grupy gdyz ma rozlegle rozwiniety gosciec stawowy poza tym ma rany ktore same jej sie robia (otwieraja) na kostkach dloni i stop to straszne schorzenie
Wracając to tematu a raczej problemu zwiazanego z ZUS tourz po zlorzeniu dokumentow i pierwszej komisji lekarskiej w ZUS-ie przyznano jej opieke i 1 grupe jednak za miesiąc zupelnie bez powodu komisja odwolala sie od wlasnej decyzji szok!!! to nie zrozumiale ale w Polsce mozliwe skierowano wtedy do wojewodzkiej siedziby ZUS mame na komisje gdzie odrzucono jej wniosek
Mama odwołała sie od tej decyzji i automatycznie sprawa wylądowała w sądzie pracy tam wzywano kilkakrotnie mame na badania lekarskie traktowano jak śmiecia (wspolczuje wszystkim ktorzy jezdrzą na takie badania to uwłaczające i ponizające godność człowieka)
w efekcie mama otrzymała informacje o nieprzyznaniu jej opieki a 21.06.07 odbedzie sie sprawa w sądzie pracy i odczytanie tej decyzji Prosze wszystkich forumowiczow o rade lub informacje gdzie i jak sie przygotować lub moze jest jakas porada lub forum internetowe na takie tematy
Jesteśmy z mama kompletnie zieloni w tych sprawach a ZUS wykorzystuje naszą niewiedze
Przepraszam administratorow jesli problem ten napisalem w nieodpowiednim temacie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 04-06-2007, 16:11
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

Spróbój swoją sprawą zainteresować prasę.Napisz do super expressu ul.Jubilerska 10, 00-939 Warszawa (Po Twojej Stronie) lub wyślij maila:b.doktor@se.com.pl
lub zadzwoń(022)515-91-99 w godez 9-13
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 04-06-2007, 23:46
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Czy chodzi o dodatek pielęgnacyjny?

[quote=MARIUSZ]Witam serdecznie wszystkich.
Jeśli tak, to:

Osoba, która ma prawo do renty (lub emerytury) i została uznana za niezdolną do samodzielnej egzystencji (lub skończyła 75 lat) ma również prawo do tak zwanego "dodatku pielęgnacyjnego" wypłacanego niezależnie od renty. Osobie uprawnionej do emerytury lub renty przebywającej w domu pomocy społecznej, w zakładzie opiekuńczo-leczniczym lub w zakładzie pielęgnacyjno-opiekuńczym dodatek pielęgnacyjny nie przysługuje, chyba że przebywa poza tą placówką przez okres dłuższy niż 2 tygodnie w miesiącu.

Zajrzyj jeszcze tutaj: http://portal.idn.org.pl/idn/ może pomogą albo doradzą, co robić dalej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 02-07-2007, 02:00
filipekx52 filipekx52 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Posty: 10
OK Z.U.S.-(pomocy)

Niestety,ZUS jak większość instytucji państwowych ,wymaga
odnowy.Natomiast w opisanej sytuacji uważam,że tzw. pomoc
prawną (i inną) powinien udzielić MOPS.Obowiązki statutowe
tej instytucji (państwowej) uzasadniają zwrócenia się w zaist-
niałej sytuacji - o pomoc prawną i materialną.
Pozdrawiam -
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 02-07-2007, 20:47
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

sad pracy nie przeczyta Ci oponii ZUSu tylko powola bieglych lekarzy.Jezeli mama jest niezdolna do samodzielnej vegzystencji -i teraz uwazaj-nie bpotrafi sama sie ubrac wymaga Twoijej pomocy przy jedzeniu;przy wyjsciu na wumaga pomocy Twojej lub wozisz ja ne wozku .nie jedt w stanie sie umyc-to w opinii bieglych powinna byc uznana do osob niezdolnych do samodzielonej efzystencji.Ale du=iabbli wiedza jak ja biegli ocenia.Idz z mama na komisje do sadu i przekaz coMama potrafi a czego nie.Jezeli to nie chwyci zloz podanie do Mopsu (wypelnia sie 2 arkusze)i jezeli mama nie potrafi dojsc sama na komisje Mopsu Lekarz Wypelnlniajacy wniosek musi zaznaczyc ze przyjscie mamy jest niemozliwe.Sprawa bedzie zalatwionaq zaocznie.PowodzeniaBabciela
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 02-07-2007, 20:50
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

napisalam z wielomaa bledami,ale nie merytorycznymi,mam nadzieje ,ze sens zlapales.Babciela
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 05-09-2007, 08:01
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Ja kocham ZUS!

Wiecie? No, wręcz kocham!
A cóż to jest za przychylna ludziom instytucja!!! Anka skończyła szkołę i dostała się na studia. Ma rentę po ojcu. Potruptała więc w połowie zeszłego miesiąca grzecznie do ZUS-u, żeby terminu nie przegapić, złożyła stosowne oświadczenie (dziekanat może potwierdzić jej studia dopiero w październiku) i dowiedziała się, że jest OK, że do października włącznie renta będzie wpływać nadal i normalnie, a potem trzeba zaświadczonko. No i fajnie. Renta jednakże nie wpłynęła... Po ponad godzinnych próbach dogadania się telefonicznego z kolejnymi paniami urzędniczkami - dowiedziałyśmy się, że ZUS ma miesiąc (!) na wysłanie pieniążków i że one wpłyną, tylko później... Cholera, a żyć z czego?
No, i jak tu ZUS-u nie kochać???
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 05-09-2007, 16:24
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Ewitek,

Ale się zdenerwiłam!!! Może tam trzeba z jaką bombą i granatami pojechać? Ja sama nie dam rady, ale jakbyśmy tak kupą, mocium panie!!!

Przecież te - no, nie mogę się tu wyrażać! - przyznały Małej rentę i chyba na jakimś papierku napisały, kiedy ona płatna? Nie rozumiem nic z tego. Tyle rozumiem, że coś z tym ZUSem trzeba zrobić. Tylko co?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 05-09-2007, 17:10
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Możesz, Alu!

Możesz się wyrażać! Ja się wyraziłam, nie przeczę... Tyle mojego, bo poza tym pani obiecała, że się p o s t a r a j ą jak najprędzej...
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 05-09-2007, 17:18
Hydragorn's Avatar
Hydragorn Hydragorn jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Posty: 74
Domyślnie

Bombę mogę zrobić tylko kto podrzuci...

Uważam że starania o nagłośnienia w mediach to dobre wyjście. Nie wiem czy w Polsce da się coś inaczej jeszcze załatwić, ZUS jest bardzo niepokorną instytucją i nie sposób w żaden sposób nic na niej wymusić... Ładną za to sobie robią elewację z piaskowca na murach głównej siedziby (już chyba zrobili)... Pomoc prawna nie wiem czy coś da, prawda jest taka że Polskie prawo jest tak pochrzanione że ZUS nie ma żadnych problemów by znaleźć jakąś lukę która pozwoli im wyjść obronną ręką z konieczności wypłacania pieniędzy ludziom. Uważam że zawsze można spróbować tych mediów... na pewno to nie zaszkodzi najwyżej może pomóc...
__________________
Miłość jest czymś o co warto walczyć i dla czego warto żyć...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 05-09-2007, 21:21
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Hydragorn!

Teoretycznie rację masz... A w praktyce - szkoda prądu, naprawdę! Mam za sobą potyczki rozliczne i śliczne z tą instytucją. Oni mają prawnie zagwarantowane wszystkie możliwe terminy i media już nawet nie chcą o tym słyszeć! Próbowałam swego czasu, tylko nerwy straciłam... Poczekam. Co mamy robić? Ale że kocham ZUS, to kocham - tego co o nich myślę, nikt mi nie odbierze...
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 05-09-2007, 21:30
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Mediom wątpia się skręcają na ten temat.

ZUS jest niereformowalny.

Bombę zrobioną przez Hydragorna w razie co ja mogę, tylko nie wymagajcie, żebym ja była ten taki kamikadze. To już wolę więzienie. Tam chyba jest dostęp do kompa?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 05-09-2007, 22:57
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Sluchajcie moi mili dopoki nie bedzie konkurencji ZUS sie nie zmieni.Dosyc dokladnie w czasie urlopu studiowalam przepisy rentowo-emerytalno nNiemcow i rewelacji nie znalazlam.Sa bardzo restrykcyjni;kazdy miesiac wzcesniejszego przejscja na emeryture kosztuje dosc duzo euro.Bylam w Szwajcarii-tam najbardziej mi sie ppodobalo-mozna cale zycie nie pracowac(jest zapomoga) i jeszcze z chwila osiagniecia wieku emerytalnego taka osoba otrzymuje emeryture.Ale za to za nasze emerytury mozna bardzo dobrze pozyc np . we Lwowie.Piekne miasto.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 05-09-2007, 23:35
chickita's Avatar
chickita chickita jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: wieś
Posty: 3 710
Domyślnie

http://forumprawne.org/login.php?redirect=
Mariusz, zapukaj tam, tam prawników od liku moze co wymyślą? Poza tym przyszła mi taka dziwna rzecz do głowy. W każdej gminie czy starostwie jest radca prawny, ze tak powiem dla ludu. Nie twierdzę, ze on wiedze posiadać będzie ale powinien to srodowisko znac i wiedzieć gdzie szukać. Pozdrawiam Ciebie i Twoją mamę. Trzymam kciuki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 10-09-2007, 21:33
boleslaw_p's Avatar
boleslaw_p boleslaw_p jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Zielona Góra
Posty: 190
Super

Dla mnie sprawa jest jasna. ZUS wymyślił sobie drugi oscylator. Żeby wypłacać kasę uprawnionym do tego, musiałby zaciągnąć kredyt w banku. Wiedząc, że sprawy w sądach ciągną się latami, wykorzystuje to i po paru latach wypłaca należności (jeżeli jest jeszcze komu) z odsetkami urzędowymi, które są znacznie niższe niż odsetki bankowe. Czysty zysk. Za podobne bogacenie się Bagsik odsiedział chyba 5 latek.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wcześniejsza emerytura - kłopoty z ZUS Jozef 125 Emerytura, renta, ZUS 136 11-10-2010 22:57
Stop ZUS-owskim absurdom! pro Emerytura, renta, ZUS 2 24-09-2008 10:16
Pismo Do Prezesa Zus boleslaw_p Emerytura, renta, ZUS 38 08-08-2008 23:20
Emerytalna dziura w ZUS - komentarze Basia. Ogólny 6 13-01-2008 12:28
Odnowiony ZUS? - komentarze filipekx52 Ogólny 0 31-07-2007 04:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:17.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.