menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #2901  
Nieprzeczytane 21-08-2013, 09:11
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
"... nie do końca wierzę opis Chopina...",

To pojedź sobie choć raz i zobacz, może uwierzysz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2902  
Nieprzeczytane 21-08-2013, 09:27
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
"...Zaś co do komercyjnych, owszem zdarzyło się, że mają stoły oddzielne, to przecież oni wiele więcej płacą,..."
Stoły oddzielne tak, ale znowu komercyjnym specyjałów nie podają. Nikt z personelu w ośrodkach, których byłam nie dał nam odczuć, że jesteśmy "lepsi(?)", (a jeżdżę co roku: raz to prywatnie, raz to ze skierowania). Jedzenie jak wszędzie, tu lepsze, tu gorsze, ale ja nigdy nie narzekam, bo jak piszesz "...do sanatorium nie jedzie się po to by się obżerać...". Zresztą do żarłoków nie należę, a i do wybrednych też.

Ostatnio edytowane przez hala51 : 21-08-2013 o 09:33.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2903  
Nieprzeczytane 21-08-2013, 09:32
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał hala51
To pojedź sobie choć raz i zobacz, może uwierzysz.
To w takich sytuacja należy interweniować, jest rzecznik, jest NFZ, ... kiedy się siedzi cicho to tak wygląda, ale nie wystarczy narzekanie na forum, kuracjusz, pacjent ma też ma swoje prawa i trzeba z nich korzystać, ale to nie jest powód, żeby wołać, że "chory kraj", kiedyś coś mi się nie podobało w Wieńcu, poszedłem do NFZ i zadzwoniłem do rzecznika... pomogło Wieniec się zmienił...
Bo sytuacja w Chopinie to nie cały kraj i wszystkie sanatoria...
Współczuje o ile miałaś taki pobyt, ale ja bym cicho nie siedział, może bym przerwał pobyt, i pojechał do NFZ, zadzwonił i zapytał czemu tak?.... ale na pewno cicho nie wolno siedzieć...
__________________
Kręci mnie ten Świat... jeszcze...
http://jip.flog.pl/
http://poznanskiefyrtle.pl/

Ostatnio edytowane przez jip : 21-08-2013 o 09:38.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2904  
Nieprzeczytane 21-08-2013, 10:19
Jaga Polańczyk Jaga Polańczyk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Łódź
Posty: 57
Domyślnie

Masz rację. Ale większość z nas woli siedzieć cicho, narzekać i czekać jak ktoś inny zareaguje. Bo po co się wychylać

Cytat:
Napisał jip
To w takich sytuacja należy interweniować, jest rzecznik, jest NFZ, ... kiedy się siedzi cicho to tak wygląda, ale nie wystarczy narzekanie na forum, kuracjusz, pacjent ma też ma swoje prawa i trzeba z nich korzystać, ale to nie jest powód, żeby wołać, że "chory kraj", kiedyś coś mi się nie podobało w Wieńcu, poszedłem do NFZ i zadzwoniłem do rzecznika... pomogło Wieniec się zmienił...
Bo sytuacja w Chopinie to nie cały kraj i wszystkie sanatoria...
Współczuje o ile miałaś taki pobyt, ale ja bym cicho nie siedział, może bym przerwał pobyt, i pojechał do NFZ, zadzwonił i zapytał czemu tak?.... ale na pewno cicho nie wolno siedzieć...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2905  
Nieprzeczytane 21-08-2013, 10:22
MARYLCIA 54's Avatar
MARYLCIA 54 MARYLCIA 54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Posty: 6 384
Domyślnie

Cytat:
To w takich sytuacja należy interweniować, jest rzecznik, jest NFZ, ... kiedy się siedzi cicho to tak wygląda, ale nie wystarczy narzekanie na forum, kuracjusz, pacjent ma też ma swoje prawa i trzeba z nich korzystać, ale to nie jest powód, żeby wołać, że "chory kraj", kiedyś coś mi się nie podobało w Wieńcu, poszedłem do NFZ i zadzwoniłem do rzecznika... pomogło Wieniec się zmienił

Sądzisz, że tylko Ty potrafisz interweniować ???

Wysłałam dokumentację do NFZ i Rzecznika Praw Pacjenta.
Nic się nie zmieniło
Widocznie przeciętny Kowalski nie ma takiej siły przebicia jak Ty
Bardzo proszę abyś przestał mnie prowokować do dalszej dyskusji na temat chorego kraju.
Żyj sobie szczęśliwie w tym zdrowym kraju i odczep się ode mnie.

Marylcia 54
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2906  
Nieprzeczytane 21-08-2013, 11:17
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pleciuga :)
Sądzisz, że tylko Ty potrafisz interweniować ???

Wysłałam dokumentację do NFZ i Rzecznika Praw Pacjenta.
Nic się nie zmieniło
Widocznie przeciętny Kowalski nie ma takiej siły przebicia jak Ty
Bardzo proszę abyś przestał mnie prowokować do dalszej dyskusji na temat chorego kraju.
Żyj sobie szczęśliwie w tym zdrowym kraju i odczep się ode mnie.

Marylcia 54
Pozdrawiam
__________________
Kręci mnie ten Świat... jeszcze...
http://jip.flog.pl/
http://poznanskiefyrtle.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2907  
Nieprzeczytane 21-08-2013, 18:25
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie do jip

Cytat:
Napisał jip
To w takich sytuacja należy interweniować, jest rzecznik, jest NFZ, ... kiedy się siedzi cicho to tak wygląda, ale nie wystarczy narzekanie na forum, kuracjusz, pacjent ma też ma swoje prawa i trzeba z nich korzystać, ale to nie jest powód, żeby wołać, że "chory kraj", kiedyś coś mi się nie podobało w Wieńcu, poszedłem do NFZ i zadzwoniłem do rzecznika... pomogło Wieniec się zmienił...
Bo sytuacja w Chopinie to nie cały kraj i wszystkie sanatoria...
Współczuje o ile miałaś taki pobyt, ale ja bym cicho nie siedział, może bym przerwał pobyt, i pojechał do NFZ, zadzwonił i zapytał czemu tak?.... ale na pewno cicho nie wolno siedzieć...
Nie musisz mi współczuć, bo ja w Chopinie nie byłam, lecz przebywając w Dusznikach widziałam to sanatorium z zewnątrz i tylko potwierdziłam to, co pokazała Marylcia 54. Ja jak dotąd jestem zadowolona z ośrodków, w których byłam, no, może tylko w "Nauczycielu" w Szczawnicy w ub. r., kiedy to na parę dni przed końcem turnusu wręczono nam recepty na wykupienie leku do zabiegów, bo im się skończyły zapasy(?). Chodziły słuchy, że tak ma każdy turnus. Ja tej recepty nie zrealizowałam, bo wiem, że leki do zabiegów należą się kuracjuszom "jak psu zupa". Po powrocie powiadomiłam o tym NFZ. A co on z tym zrobił nie wiem. Tak więc, jak widzisz, nie jestem obojętna i nie siedzę cicho.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2908  
Nieprzeczytane 21-08-2013, 18:50
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał hala51
Nie musisz mi współczuć, bo ja w Chopinie nie byłam, lecz przebywając w Dusznikach widziałam to sanatorium z zewnątrz i tylko potwierdziłam to, co pokazała Marylcia 54. Ja jak dotąd jestem zadowolona z ośrodków, w których byłam, no, może tylko w "Nauczycielu" w Szczawnicy w ub. r., kiedy to na parę dni przed końcem turnusu wręczono nam recepty na wykupienie leku do zabiegów, bo im się skończyły zapasy(?). Chodziły słuchy, że tak ma każdy turnus. Ja tej recepty nie zrealizowałam, bo wiem, że leki do zabiegów należą się kuracjuszom "jak psu zupa". Po powrocie powiadomiłam o tym NFZ. A co on z tym zrobił nie wiem. Tak więc, jak widzisz, nie jestem obojętna i nie siedzę cicho.
Wyjątki się zdarzają, ale o tym trzeba powiadać nie tylko na forum...... mnie też do końca wszędzie się podobało, ale o tym co mi się nie podobało mówiłem głośno, ale z reguły mimo drobnych mankamentów, wszędzie było ok..., dlatego staram sobie sam wybierać ze zwrotów... i wtedy wiem dokąd jadę, i co się mogę spodziewać.... , Pozdrawiam
__________________
Kręci mnie ten Świat... jeszcze...
http://jip.flog.pl/
http://poznanskiefyrtle.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2909  
Nieprzeczytane 22-08-2013, 07:54
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
"...dlatego staram sobie sam wybierać ze zwrotów... i wtedy wiem dokąd jadę, i co się mogę spodziewać..."
"Nauczyciel" w Szczawnicy wzięłam właśnie ze zwrotów, ale nigdy nie spodziewałam się, że w jakim kolwiek sanatorium każą nam wykupywać leki dla następnego turnusu, bo tak to odebrałam. Do końca turnusu miałam jeszcze tylko 2 inhalacje (inni podobnie), a leku do wykupienia 1 l (litr=50 zł!). Byłam jedyną osobą, która recepty nie zrealizowała...pozostali tak, z obawy, by wypis nie zawierał czegoś niepotrzebnego. A na forum też dobrze jest napisać o różnego rodzaju mankamentach - niech ludzie wiedzą, co może ich spotkać w danym sanatorium. Ja po powrocie zrobiłam jedno i drugie. Powiadomiłam NFZ i na tym forum też napisałam. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2910  
Nieprzeczytane 22-08-2013, 10:02
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał hala51
"Nauczyciel" w Szczawnicy wzięłam właśnie ze zwrotów, ale nigdy nie spodziewałam się, że w jakim kolwiek sanatorium każą nam wykupywać leki dla następnego turnusu, bo tak to odebrałam. Do końca turnusu miałam jeszcze tylko 2 inhalacje (inni podobnie), a leku do wykupienia 1 l (litr=50 zł!). Byłam jedyną osobą, która recepty nie zrealizowała...pozostali tak, z obawy, by wypis nie zawierał czegoś niepotrzebnego. A na forum też dobrze jest napisać o różnego rodzaju mankamentach - niech ludzie wiedzą, co może ich spotkać w danym sanatorium. Ja po powrocie zrobiłam jedno i drugie. Powiadomiłam NFZ i na tym forum też napisałam. Pozdrawiam
Tak zgadzam się z Tobą, na forum o mankamentach i swoją opinię też należy pokazać, ale ja miałem na myśli wielkie uogólnienie, że to chory kraj itp. to mnie wkurza.... .
też np. nie pojechał bym do Nauczyciela w Nałęczowie, olewali kuracjuszy...i wysoko, choć czysto, posiłki ok... ale co robić po zabiegach kiedy ktoś ma chore nogi, wysoko, daleko do parku zdrojowego, organizacja czasu wolnego żadna...za to w Fortunat, już prywatny...super... i koncerty, wycieczki, czas zorganizowany, choć jedzenie bardzo lekkostrawne ale myślę, że nikt nie był głodny, więc wystarczające, opieka lekarska super...ale znowu na zabiegi trzeba dochodzić albo dojeżdżać meleksem...wszystko czy ktoś szuka dziury w całym, czy widzieć chce co dobre.... bo i tam były zdania różne, bo jedzenia za mało, bo parku daleko (800m) i można było jechać meleksem, bo zabiegi nie na miejscu- niektóre... więc o ile się chce to powody do narzekania znajdzie się wszędzie... Pozdrawiam
__________________
Kręci mnie ten Świat... jeszcze...
http://jip.flog.pl/
http://poznanskiefyrtle.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2911  
Nieprzeczytane 22-08-2013, 14:31
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Bardzo proszę o podpowiedź, po jakim czasie oczekiwania można pytać o zwroty??? Mam przed sobą jeszcze ponad 40 tysięcy osób, a boli oj boli!!!

Pozdrawiam!
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2912  
Nieprzeczytane 22-08-2013, 17:30
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
... ale ja miałem na myśli wielkie uogólnienie, że to chory kraj itp. to mnie wkurza.... .
też np. nie pojechał bym do Nauczyciela w Nałęczowie, olewali kuracjuszy...i wysoko, choć czysto, posiłki ok... ale co robić po zabiegach kiedy ktoś ma chore nogi, wysoko, daleko do parku zdrojowego, organizacja czasu wolnego żadna...

Moi drodzy
Każdy kuracjusz opisujący tutaj swoje odczucia, opisuje je pod kątem swojej własnej osoby. Jednak w uzdrowisku przebywa czasem 200 – 300 osób! Każda osoba jest inna i każda z nich inaczej odbiera pobyt w sanatorium i inaczej odbiera te same zdarzenia. I nie ma takiej siły, aby dane sanatorium było przystosowane do każdej z tych 300 osób!
Dziesięć metrów drogi pod górkę dla kogoś, kto ma chore nogi,- to ogromny wysiłek i odczucie drogi przez mękę. Dla posiadacza zdrowych nóg,- nawet dwieście metrów pod górkę to... mały pikuś!
Tak więc ja, w przeciwieństwie do kolegi „ jip”- chętnie pojadę do „Nauczycielskiego” w Nałęczowie, gdyż nie mam żadnego problemu w chodzeniu pod górkę, a do parku też uważam, że nie jest daleko. Czy to oznacza, że obaj się mylimy w swoich jakże różnych osądach o tym samym obiekcie? Otóż nie! Nasze różne opinie są spowodowane tym, że ja dobrze czuję się w terenie pagórkowatym, a kolega „jip”,- jak sądzę w terenie nizinnym. Dotyczy to również wielu innych sfer życia sanatoryjnego.
I nie ma to nic wspólnego ze stwierdzeniem, że; „kraj jest chory”. Sądzę, że w tym wszystkim, największym problemem jest dopasowanie własnych upodobań do warunków oferowanych przez sanatoria i NFZ.
No cóż. Jeszcze się taki nie narodził, co by wszystkim dogodził.
Życzę wszystkim więcej wyrozumiałości i pogody ducha, nawet wtedy gdy nam się nie wszystko podoba. Łatwiej wtedy żyć i szybciej dochodzi się do zdrowia.
Miłego dnia!

[/IMG]

Na zdjęciu: mój pokój na III piętrze w "Nauczycielskim" w Nałęczowie - 2012 rok.
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2913  
Nieprzeczytane 22-08-2013, 18:09
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
"...i wysoko, choć czysto, posiłki ok... ale co robić po zabiegach kiedy ktoś ma chore nogi, wysoko, daleko do parku zdrojowego, organizacja czasu wolnego żadna..."
Ooo, właśnie! "Nauczyciel" w Szczawnicy jest najwyżej położonym ośrodkiem. Lekko się schodzi po "kocich łbach", ale wejść, to niestety trzeba włożyć sporo wysiłku i mieć zdrowe nogi. Dobrze, że jest winda, bo po tej wspinaczce na 4 piętro byłoby nie sposób się już wdrapać. A organizacja wolnego czasu też żadna. Jak kuracjusze czegoś sobie na miejscu sami nie wymyślili to była cisza. Jednak można było skorzystać z biura turystycznego, którego program imprez był nam przedstawiony. To taka informacja dla przyszłych kuracjuszy tego ośrodka. Ale dodam, że Szczawnica i okolice są tak piękne, że trudno się tam nudzić. Naprawdę jest gdzie chodzić.

Cyt.ansty: "...Bardzo proszę o podpowiedź, po jakim czasie oczekiwania można pytać o zwroty??? Mam przed sobą jeszcze ponad 40 tysięcy osób, a boli oj boli!!!

Na którejś z wcześniejszych stron na ten temat pisał bodajże jip. A w ogóle to zadzwoń i zapytaj. Pozdrowionka dla wszystkich
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2914  
Nieprzeczytane 22-08-2013, 18:18
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Ryszardzie2, pokój full wypas! W "Nauczycielu" w Szczawnicy czajnik 1 na piętro. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2915  
Nieprzeczytane 22-08-2013, 21:08
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Cytat:
Napisał hala51
Ryszardzie2, pokój full wypas! W "Nauczycielu" w Szczawnicy czajnik 1 na piętro. Pozdrawiam

No cóż. Zarządy różnie gospodarują posiadanymi środkami.
Z drugiej strony,- pamiętam skargi załogi sanatorium w Kołobrzegu na ginące co tydzień czajniki! Życie ciągle zaskakuje...

Krótki opis z pobytu w Nauczycielskim w Nałęczowie w ubiegłym roku zamieściłem pod linkiem: http://http://www.forumkuracjusza.pl/viewtopic.php?f=3&t=144&p=352#p352
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2916  
Nieprzeczytane 22-08-2013, 21:31
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Tak więc ja, w przeciwieństwie do kolegi „ jip”- chętnie pojadę do „Nauczycielskiego” w Nałęczowie,
Nie Rysiu, ja Nałęczów bardzo lubię, ale w Nauczycielu mnie trochę wkurzyli na wejściu pani sekretarka kazała mi nocować na mieście kiedy przyjechałem ,.... i chodzić też lubię, i tam było do Wołynia blisko, i co do odległości nie było dla mnie problemu, i górki, i wąwozy, ale pod górkę to gorzej dla ludzi z chorymi nogami... a żadnego transportu... zaś organizacja i pobyt np w Fortunacie był o wiele przyjemniejszy... warunki bytowe prawie takie same, i wybierając wybrał bym zawsze Fortunat...
__________________
Kręci mnie ten Świat... jeszcze...
http://jip.flog.pl/
http://poznanskiefyrtle.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2917  
Nieprzeczytane 27-08-2013, 21:23
hanka93's Avatar
hanka93 hanka93 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Kraków
Posty: 165
Domyślnie

Czy znacie Kujawiankę w Inowrocławiu?
__________________
Hanka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2918  
Nieprzeczytane 28-08-2013, 02:59
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Samej "Kujawianki" nie znam ale Inowrocław uważam za jedno z najlepszych miejsc w Polsce.W sanatoriach byłem już wszędzie bo ponad 40 razy a w Inowrocławiu 2 razy (Energetyk). Kujawianka jest obok i jest to olbrzymi kompleks w którym był znajomy i trochę narzekał na jedzenie ale patrząc z zewnątrz obiekt jest ciekawy a z racji wielkości sadzę, że towarzystwo jakieś się znajdzie bo uważam, że to właśnie towarzystwo a nie inne "dogodności" sprawiają takie czy inne odczucia jakości i usług.Jest piękny (znacznie ładniejszy od tego w Ciechocinku) i wielki park,blisko do centrum miasta,piękne tężnie i masę różnych atrakcji.Na pewno warto tam być na kuracji chociaż na niektóre zabiegi (borowina) trzeba dochodzić ok.200m
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2919  
Nieprzeczytane 01-09-2013, 13:16
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Prosiłam o podpowiedź, po jakim czasie oczekiwania na skierowanie mogę ewentualnie pytać o zwroty??? Bardzo proszę!!!
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2920  
Nieprzeczytane 01-09-2013, 13:30
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał ansty
Prosiłam o podpowiedź, po jakim czasie oczekiwania na skierowanie mogę ewentualnie pytać o zwroty??? Bardzo proszę!!!
Pisałem już kilka razy, Po roku od przyjazdu z sanatorium możesz składać wniosek, od momentu kiedy otrzymasz potwierdzenie z numerkiem np 12-12-34245-4 powinno upłynąć 6 miesięcy i dzwonisz, ja tak robię i zawsze mam co chcę, no powiedzmy prawie to co chcę, ale zbliżone, teraz dostałem potwierdzenie w kolejce mam 37000.... za pół roku mogę zdzwonić, ale nie zadzwonię po pół roku bo zima, ale zadzwonię w połowie kwietnia bo wtedy wiosna...
__________________
Kręci mnie ten Świat... jeszcze...
http://jip.flog.pl/
http://poznanskiefyrtle.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 07:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 10:47
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 11:33
Jak wytłumaczyc mamie, że powinna leczyc się na poważnie? Proszę o pomoc. Pani Becia Choroby, badania, terapie 16 15-06-2009 20:19
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 16:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:08.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.