menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #4701  
Nieprzeczytane 25-01-2016, 23:14
Tadeusz_W_50 Tadeusz_W_50 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Lubelskie, Polska
Posty: 13
Domyślnie

Kotlina Kłodzka to moje marzenie ale jeszcze nie tym razem bo dostało mi się sanatorium Korona w Muszynie i jadę tam jak to określił Ryszard "w tą nieciekawa zimową pogodę" bo na początku lutego. Jeżeli ktoś zna to sanatorium to będę wdzięczny za każdą informację.
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4702  
Nieprzeczytane 26-01-2016, 09:38
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Witaj Tadeusz

Ja byłem w Muszynie tylko 2 dni w 2012 roku. W budynku Korony spałem jedną noc. Pokoik był czysty, przyjemny z widokiem na góry. Sanatorium sprawiało dobre wrażenie ale byłem za krótko aby coś więcej powiedzieć. Z tego pobytu zrobiłem slajdzik okolic Korony, Muszyny-Złockie i Tylicza (są obok siebie) Tutaj podaję do niego link: http://slajdzik.pl/slajd/muszyna-zlo...icz-2012-56069

(Na 3-ciej fotce budynek Korony, na 4,5,6,- widok z okna pokoju, na 7-mej fotce droga wzdłuż wzniesienia na której stoi Korona. Widoczy po lewej stronie wierz budynku)

W zimie w lutym byłem w sanatorium w Nałęczowie i było bardzo fajnie. W zimie też może być przyjemnie w uzdrowisku

Sanatorium KORONA
[/IMG]

__________________
Ryszard

Ostatnio edytowane przez Ryszard2 : 26-01-2016 o 19:25.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4703  
Nieprzeczytane 26-01-2016, 22:22
Tadeusz_W_50 Tadeusz_W_50 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Lubelskie, Polska
Posty: 13
Domyślnie

Witaj Ryszardzie
Dzięki za informacje o Muszynie. Muszynę znałem tylko z przejazdów przez nią natomiast nigdy się nie zatrzymywałem. Mam teraz okazję poznać dokładniej. Nie mam wielkich wymagań i we wszystkich sześciu w których byłem było OK i myślę że podobnie będzie w Koronie. Ta fotka Korony w zimowej szacie jest zawalista. Może takie obrazki będą podczas mojego pobytu.
Pozdrawiam
Tadeusz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4704  
Nieprzeczytane 27-01-2016, 19:15
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Domyślnie Ryszard2

Może wie Pan na jaki miesiąć NFZ Łodzki wysyła.Miłego dnia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4705  
Nieprzeczytane 27-01-2016, 20:30
Tadeusz_W_50 Tadeusz_W_50 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Lubelskie, Polska
Posty: 13
Domyślnie

Cytat:
Napisał niobos
Może wie Pan na jaki miesiąć NFZ Łodzki wysyła.Miłego dnia
Witaj
Tutaj to raczej małe szanse by cokolwiek się dowiedzieć. Wejdź na stronę www.nasze-sanatorium.pl, wybierz forum i sprawy formalne a następnie info o NFZ łódzkim.Powodzenia
Pozdrawiam
Tadeusz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4706  
Nieprzeczytane 28-01-2016, 15:00
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Cytat:
Napisał niobos
Może wie Pan na jaki miesiąć NFZ Łodzki wysyła.Miłego dnia

Niestety, nie wiem tego.
Ja robię sobie własne wyliczenia. W ciągu całego ubiegłego roku, ubyło 30.000 numerów, co daje średnią miesięczną 2.500 numerów. Wiedząc, że tyle schodzi miesięcznie, obliczam sobie orientacyjny miesiąc przyznania sanatorium. Dotychczas ten sposób sprawdzał mi się z tolerancją "+ -" pół miesiąca.

Sanatorium Wiktor - Żegiestów Zdrój
[/IMG]
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4707  
Nieprzeczytane 28-01-2016, 21:50
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Domyślnie Ruszard2

Pytałam bo chyba mamy podobne numerki i czas złożenia a na kiedy Pan przewiduje swój wyjazd z wyliczenia.Ja na dziś mam 15124 i czas oczekiwania 18-19 miesiecy czy sie przedluży.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4708  
Nieprzeczytane 29-01-2016, 08:49
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Ja mam na dzisiaj numer 14.400. Wg. moich obliczeń, powinienem dostać skierowanie w sierpniu. Dokładnie tak samo miałem w roku 2013. Tak samo biegły numerki i wtedy dostałem skierowanie od 10 sierpnia. W tym roku powinno być tak samo,z zastrzeżeniem, że nic w międzyczasie się nie wydarzy.
Przy numerze 15.100,- przydział powinien być na koniec sierpnia, z tym samym zastrzeżeniem, że NFZ po drodze nie odwali nam jakiegoś numeru. Rodzaj schorzenia też może wpływać na termin przydziału i może on być większy, lub mniejszy o 1-1,5 miesiąca. Wiem to z własnej praktyki. Tego w NFZ nie chcą powiedzieć. Uzbrajamy się w cierpliwość i czekamy.
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4709  
Nieprzeczytane 29-01-2016, 21:46
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Domyślnie Ryszard 2

Ja z męzę mamy na reumatologie.Też tak myśle Dzis w Expessie pisali ze ludzie oddają może przyśpieszy kolejka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4710  
Nieprzeczytane 08-02-2016, 13:55
Basko Basko jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2014
Posty: 374
Domyślnie

Cytat:
Napisał niobos
Ja z męzę mamy na reumatologie.Też tak myśle Dzis w Expessie pisali ze ludzie oddają może przyśpieszy kolejka.

A ja zawsze robię i robilam tak. z chwilą gdy otrzymywaliśmy od lekarza wniosek, pisałam osobne pismo do Funduszu z prośbą o taką czy inną miejscowość , w takim to a takim terminie i pisałam dlaczego taki a nie inny termin jest mi potrzebny. I przez 20 lat (przez które korzystałam z sanatorium) zawsze dostawałam sanatorium w tej miejscowosci, którą bylam zainteresowana i w tym terminie, ktory mi odpowiadał. Może warto napisać taką prośbę-papier wszystko wytrzyma
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4711  
Nieprzeczytane 09-02-2016, 18:07
annandale annandale jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Posty: 16
Domyślnie

Kochani,dzisiaj sprawdzałam kolejność skierowań i mam numer 617.Sądzę,że niedługo powinnam otrzymać skierowanie.Podpowiedzcie , z jakim wyprzedzeniem wysyłają skierowania.Chciałabym przygotować się,a może Święta spędzę w sanatorium?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4712  
Nieprzeczytane 09-02-2016, 20:39
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Z reguły skierowania są przyznawane z wybiegiem 4 - 7 tygodni i zależne to jest od województwa i grupy chorobowej, do której jesteśmy przypisani
Przy twoim numerze 617 będzie to już chyba niedługo. Sądzę, że może to być koniec marca - początek kwietnia.
Proszę, pochwal się terminem wyjazdu, gdy już otrzymasz skierowanie.

W 2014 roku dostałem skierowanie gdy miałem nr:17. Natomiast w 2009 roku dostałem skierowanie gdy miałem numer 1240. Te skierowania były z wyprzedzeniem 6 tygodni.

Życzę miłego pobytu i żeby wejść w nastrój wyjazdu dołączam zdjęcia sanatoriów wykonane w ubiegłym roku.

Sanatorium Jak Kazimierz w Dusznikach Zdroju
[/IMG]

Sanatorium Arka-Mega w Kołobrzegu
[/IMG]
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4713  
Nieprzeczytane 09-02-2016, 21:53
annandale annandale jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Posty: 16
Domyślnie

Och ,zamieściłeś zdjęcie z Arki-Mega z Kołobrzegu.Bardzo mile wspominam pobyt w tym sanatorium i wcale nie obraziłabym się na powtórne skierowanie, mimo,że byłam tam w lutym,a morze było pokryte białą, lodową kaszą.W tym sanatorium jest wszystko co potrzeba dla wygody,ba,luksusowego pobytu.No,może kuchnia była z okresu póżnego Gierka,ale to mi nie wadziło.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4714  
Nieprzeczytane 10-02-2016, 09:45
Jaga Polańczyk Jaga Polańczyk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Łódź
Posty: 57
Domyślnie sanatorium

Witam
Czy ktoś z Was był w "Kujawiaku" w Inowrocławiu ?
Byłabym wdzięczna za informację, opinię.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4715  
Nieprzeczytane 11-02-2016, 17:40
annandale annandale jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Posty: 16
Domyślnie

Kochani,dzisiaj dostałam internetowo skierowanie do Buska Zdr. do sanatorium Mikołaj.Doradżcie,proszę co zrobić.Już raz byłam w tej miejscowosci i bardzo żle się czułam ( nadcisnienie ,serducho ).Co począć,aby zmienić skierowanie na morze,bo tam moje zdrowie wraca .Poradżcie proszę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4716  
Nieprzeczytane 11-02-2016, 18:59
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Cytat:
Napisał annandale
Kochani,dzisiaj dostałam internetowo skierowanie do Buska Zdr. do sanatorium Mikołaj.Doradżcie,proszę co zrobić.Już raz byłam w tej miejscowosci i bardzo żle się czułam ( nadcisnienie ,serducho ).Co począć,aby zmienić skierowanie na morze,bo tam moje zdrowie wraca .Poradżcie proszę.

Trudno jest coś radzić, gdyż w każdym województwie jest inaczej.
Ja kilka lat temu miałem podobną sytuację. Więc z przydzielonym skierowaniem w ręku poszedłem do mojej doktor i poprosiłem o napisanie lekarskiego oświadczenia, że w obecnej mojej sytuacji zdrowotnej, najbardziej odpowiadający dla mnie jest ośrodek nad morzem. Całość zawiozłem do mojego NFZ. W NFZ powiedziano, że mogę na morze czekać 18 miesięcy i czy się na to decyduję. Byłem zdeterminowany więc się zdecydowałem. Po około 5 miesiącach dostałem skierowanie nad morze do Dźwirzyna.

Może więc idź tym śladem,- chyba że znajdziesz lepsze rozwiązanie.

Pokój sanatorium Posejdon w Dźwirzynie
[/IMG]
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4717  
Nieprzeczytane 11-02-2016, 19:09
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jaga Polańczyk
Witam
Czy ktoś z Was był w "Kujawiaku" w Inowrocławiu ?
Byłabym wdzięczna za informację, opinię.

Nie byłem w tym sanatorium, ale z ciekawości pomyszkowałem po internecie i znalazłem różne wpisy na temat tego sanatorium. Połowa wpisów była nieprzychylna, druga część była w miarę zadowolona. W Inowrocławiu jest "Kujawiak 1", "Kujawiak 2" i "Kujawianka". Poczekaj, może ktoś się odezwie kto tam był, albo pomyszkuj po internecie i zbierz opinie.
Życzę powodzenia.

Sanatorium Kujawiak w Inowrocławiu
[/IMG]
__________________
Ryszard

Ostatnio edytowane przez Ryszard2 : 11-02-2016 o 20:42.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4718  
Nieprzeczytane 12-02-2016, 12:54
irena653 irena653 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: Kalisz
Posty: 33
Domyślnie

Witam. Otrzymałam skierowanie do szpitala Józef w Lądku Zdrój. Bardzo prosze o opinię o tym szpitalu - jakie warunki, zabiegi i okolica. Z góry dziękuję
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4719  
Nieprzeczytane 15-02-2016, 10:24
Jaga Polańczyk Jaga Polańczyk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Łódź
Posty: 57
Domyślnie

Ryszardzie jesteś niezastąpiony.
Dziękuję i pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4720  
Nieprzeczytane 15-02-2016, 13:30
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Cytat:
Napisał irena653
Witam. Otrzymałam skierowanie do szpitala Józef w Lądku Zdrój. Bardzo prosze o opinię o tym szpitalu - jakie warunki, zabiegi i okolica. Z góry dziękuję

Podaję ci opis Marioli
Będąc niedawno w Lądku spotykałam się z osobami z Józefa. Mieliśmy wspólną stołówkę. Stołówka jest w Adamie, w budynku położonym w pobliżu i obydwa budynki są połączone łącznikiem. Miejsce zabiegów będzie zależało jakie lekarz przepisze Ci. Większość jest jednak w Adamie, w tym basen siarkowo-fluorkowy do ćwiczeń. Poza tym zabiegi są w Jerzym, Wojciechu oraz Jubilacie. W Wojciechu basen z pięknym widokiem. Najdalej oddalony jest Jerzy. Pomiędzy tymi obiektami kursują busiki. Poza tym podpowiem, że jest w Lądku bardzo dużo tras spacerowym i górek do zaliczenia. Wolny czas wieczorem jest też gdzie spędzić. Polecam Kaprys i Wojskowy.
Co do jedzonka to jest do wyboru jedzenie normalne i diety. Ja byłam na normalnym. Dieta była w odrębnej stołówce - pomieszczeniu. Jedzenie było raczej smaczne tylko może ilościowo było dla niektórych osób za mało no i może jakościowo nieraz coś podali gorszego - mielonki. Dla mnie było wystarczająco, nie mogę narzekać. Wiadomo mają ograniczone środki dla NFZ. nie było deserów i owoców. Komercyjni mieli lepsze, zawsze z dodatkami i ilościowo więcej.Kelnerki natomiast były bardzo miłe i uczynne - pozdrawiam je. Na deser możesz wybrać się do kawiarni wiedeńskiej - obok kaplicy zdrojowej, dawna pijalnia. Dobre desery są również kawę polecam w kawiarni w Wojciechu - (przy pijalni) - desery są również dobre. Na pstrąga natomiast można się wybrać do restauracji "pod wyciągiem", gdzie również grają wieczorem. Jeżeli nie będzie mrozów i będą liście na drzewach to będziesz mogła jeszcze podziwiać piękne widoki. Lądek położony jest wśród drzew, parków nad rzeką i otoczony górkami. Urocza miejscowość. Pozdrawiam i życzę udanego pobytu.


Sanatorium Józef - Lądek Zdrój
[/IMG]
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 06:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 09:47
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 10:33
Jak wytłumaczyc mamie, że powinna leczyc się na poważnie? Proszę o pomoc. Pani Becia Choroby, badania, terapie 16 15-06-2009 19:19
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 15:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:22.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.