menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #101  
Nieprzeczytane 05-08-2009, 17:54
SKrystyna SKrystyna jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 38
Domyślnie Tadeusz

Cytat:
Napisał tadeusz50
Dlatego podchodzę sceptycznie do pewnych pomysłów.

OK!, OK! Dzięki!
Jeszcze raz pozdrawiam!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #102  
Nieprzeczytane 05-08-2009, 18:19
dziwna07 dziwna07 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: kraków
Posty: 47
Domyślnie

jasne, Krysiu. To też ja do nazwy „salon” za poważnie nie podeszłam; potraktowałam go „hasłowo”.
Pisząc „getto” miałam na myśli każdą hermetyczną grupę... ale rozumiem, że masz na myśli taką nieco wyższą formę „koła zainteresowań” no i bardzo dobrze. Każda forma, która zaktywizuje i w której człowiek czuje się dobrze, jest warta zachodu i polecenia. Jeśli podejmiesz działania w tym kierunku, będę mocno trzymała kciuki za powodzenie. Napisałam, że „biegała bym między salonami” bo dla mnie najcenniejsza w ludziach jest różnorodność i „zadając się” z „ogrodnikami” nie chciałabym rezygnować z „hafciarek” no a „majsterkowiczom” to bym się wręcz podlizywała
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103  
Nieprzeczytane 05-08-2009, 19:14
SKrystyna SKrystyna jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 38
Domyślnie Dziwna07. Bardzo mnie rozbawiłaś!

Cytat:
Napisał dziwna07
Napisałam, że „biegała bym między salonami” bo dla mnie najcenniejsza w ludziach jest różnorodność i „zadając się” z „ogrodnikami” nie chciałabym rezygnować z „hafciarek” no a „majsterkowiczom” to bym się wręcz podlizywała

Ja chyba też chciałabym wszystkim zajmować się na raz lub po kolei. Może biegając od salonu do salonu gdzieś tam trafimy na siebie.

Do zobaczenia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #104  
Nieprzeczytane 05-08-2009, 20:24
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

My jesteśmy pokoleniem, które testowało komunizm od urodzenia.
Przy zejściu, że tak powiem, przetestujemy kapitalistyczne formy opieki nad starcami. Taki los. Wszystko uładzi się w praniu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105  
Nieprzeczytane 05-08-2009, 22:00
ula49's Avatar
ula49 ula49 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Płock,Mazowsze,Polska
Posty: 233
Domyślnie

Bardzo mi się podoba ten pomysł....byłoby ciekawie,oczywiście z dowożeniem bo teraz jakoś nogi więcej bolą....
__________________
Jeden uśmiech znaczy więcej niż wiele słów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106  
Nieprzeczytane 05-08-2009, 23:11
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

A ja zlikwidowałbym określenie "starość" w stosunku do Człowieka.
Nie chcę odstawiać tu jakichś filozoficznych dociekań, ale samo okreslanie kogoś terminem "stary" "wiek starczy", najzwyczajniej postarza i odstawia na boczny tor życia. Być może, że wychowany w rodzinie wielopokoleniowej, choć byłem świadkiem zejść moich bliskich, to wspominam ich jako osoby aktywne, pogodne i cieszące się i autorytetem i sympatią i ogromna pogodą ducha.
Myślę więc sobie, że to nie starość się zmienia, a zmienia się młodość. A granica młodości, przesuwa się wraz z przybywajacymi latami i wiekiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107  
Nieprzeczytane 05-08-2009, 23:14
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

nie wiem co się stało, ale wyskoczyło kilka wpisów. Mam nadzieję, że admin pomoże i wywali te zbedne posty, razem z tym co piszę tu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108  
Nieprzeczytane 06-08-2009, 07:16
dziwna07 dziwna07 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: kraków
Posty: 47
Domyślnie

autentyk: Kiedy byłam „około ćwierć wieku stara” , moja przyjaciółka idąc ulicą, słyszy za plecami szczebiot:
-ble,ble, ble, ale słuchaj! Widziałaś ostatnio Magdę?!
- nie, nie widziałam, a co?
-raaaany! ty wiesz jak ona staro wygląda!?, normalnie, mówię ci... normalnie, dałabyś jej ze…23 lata!!!
-eeeeeeeeee??!!!

Przyjaciółka pod ciężarem swojego ćwierćwiecza, ledwie zdołała się odwrócić by zobaczyć towarzystwo… za nią szły dwie szesnastki… do dziś się z tego śmiejemy, ale te istotki przecież miały rację.
Macie starsze rodzeństwo? Ja mam siostrę starszą o 2,5 roku… jaka to była w dzieciństwie różnica! I to nie tylko wydumana… to zresztą bardzo niesprawiedliwe; dziś co prawda mówię Jej: „ czekaj, czekaj, przyjdzie taki dzień, że będziesz miała100 lat i będziesz stara a ja wtedy będę miała dopiero 98 i wtedy pogadamy” , ale cóż, obawiam się, że wtedy zapomnę o czym to niby pogadać chciałam… tym bardziej, że oto już zapomniałam, że miałam napisać mądrego posta…
Odpowiedź z Cytowaniem
  #109  
Nieprzeczytane 04-08-2011, 01:06
quasimodo81's Avatar
quasimodo81 quasimodo81 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Małopolska (Daleko od szosy)
Posty: 643
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Nooo....
Ja poczułam się stara,jak skończyłam 30-tkę.
Potem mi przeszło i nie chce wrócić.
Choć....wczoraj wróciło , na trochę.
Tez czasami odczuwam tak nawet niektóre żarty co 5 i więcej lat temu mnie bawiły teraz irytują.

P.S. Chyba zacznę chlać
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110  
Nieprzeczytane 04-08-2011, 08:20
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał quasimodo81
Tez czasami odczuwam tak nawet niektóre żarty co 5 i więcej lat temu mnie bawiły teraz irytują.

P.S. Chyba zacznę chlać

Nie chlaj! Szkoda gorzały! Przecie i bez niej pleciesz jak byś od urodzenia był na hayu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #111  
Nieprzeczytane 04-08-2011, 13:06
babiszon48 babiszon48 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Katowice Polska
Posty: 5
Mruga oczkiem (żart)

Cytat:
Napisał pluto37
Nie chlaj! Szkoda gorzały! Przecie i bez niej pleciesz jak byś od urodzenia był na hayu

jak zaczniesz chlać to po czasie zalicza Cie do grupy narażonej na wykluczenie społeczne...nie warto !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112  
Nieprzeczytane 04-08-2011, 14:41
przekora's Avatar
przekora przekora jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Łódzkie
Posty: 104
Domyślnie

Tak myślę, że powinno się wyeliminować słowo starzec, staruszka. Według mnie wiek to stan ducha, nie data urodzenia. Pogoda charakteru, otwartość na ludzi, ciekawość świata w różnych obszarach, to m.in. określa nasz wiek. Znam trzydziestolatków, którzy zachowują się tak, jak ludzie przegrani, zmęczeni życiem. Ale również znam osiemdziesiąt latków którzy czerpią z życia garściami i obdarowują garściami.
__________________
Przekora
Odpowiedź z Cytowaniem
  #113  
Nieprzeczytane 04-08-2011, 22:57
piernatka's Avatar
piernatka piernatka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 95
Domyślnie

Cytat:
Napisał przekora
Tak myślę, że powinno się wyeliminować słowo starzec, staruszka. Według mnie wiek to stan ducha, nie data urodzenia. Pogoda charakteru, otwartość na ludzi, ciekawość świata w różnych obszarach, to m.in. określa nasz wiek. Znam trzydziestolatków, którzy zachowują się tak, jak ludzie przegrani, zmęczeni życiem. Ale również znam osiemdziesiąt latków którzy czerpią z życia garściami i obdarowują garściami.


Masz rację Przekoro. Tak naprawdę starzeje się tylko nasze ciało. I to ono tylko nas ogranicza. Nasz duch pozostaje zawsze młody. Jeżeli w danej chwili nic nas nie boli,
jeżeli nie jesteśmy przygnieceni jakimiś troskami czy zmartwieniami, to przecież mogli byśmy góry przenosić
Odpowiedź z Cytowaniem
  #114  
Nieprzeczytane 19-09-2011, 09:06
Pamira's Avatar
Pamira Pamira jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: wielkopolska
Posty: 20 012
Domyślnie

A mnie się wydawało, że jestem stara, gdy skończyłam 40 lat. Teraz mam ponad 60 lat i nie czuję się staro. A jak coś mnie boli, to wmawiam sobie,że to zakwasy i szybko miną. A poważnie, miałam rodzeństwo kilkanaście lat starsze, stąd zawsze czułam się jak szczeniak, choć się buntowałam, to ostatecznie pokorniałam. A patrząc na zdjęcie babci, kiedy miała 5o lat, to współczesne babcie wyglądają w stosunku do niej jak podlotki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115  
Nieprzeczytane 19-09-2011, 10:54
Gabrielka's Avatar
Gabrielka Gabrielka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 17
Domyślnie

Czytałam kiedyś książkę, której autorka (niestety, nie pamiętam jej nazwiska...) powiedziała, że ŻADNA PRZYZWOITA KOBIETA PRZED SZEŚĆDZIESIĄTKĄ NIE KOŃCZY CZTERDZIESTKI.
I tego się trzymajmy!
Życzę miłego dnia i pogody ducha na dziś jutro i pojutrze...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116  
Nieprzeczytane 19-09-2011, 13:34
przekora's Avatar
przekora przekora jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Łódzkie
Posty: 104
Domyślnie

Oczywiście że tak.











Oczywiście że tak. Grunt to trzymać fason, nie narzekać z byle powodu, dbać o siebie..Ludzie otwarci na świat i ludzi nigdy się nie zestarzeją do końca. Właśnie tak trzymać drodzy seniorzy.











gru
__________________
Przekora
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:01.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.