menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 12-07-2007, 15:11
lonia1's Avatar
lonia1 lonia1 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 14
Domyślnie Miłość czy oczekiwania


Wszyscy tutaj mamy za sobą pewne doświadczenia. Chciałabym tym postem zachęcić do rozmowy o miłości, temat na którym wszyscy się znamy. Może pomoże nam on obejrzeć nasze oczekiwania, które zawsze stoją na drodze doświadczania miłości. Czy jeżeli mówimy "kocham" to wiemy co mówimy?
Dlaczego kochamy?
Za co kochamy
Po co kochamy?
I kogo tak naprawdę kochamy?
Serdecznie pozdrawiam, Lonia.
__________________
Jestem dobra taka, jaka jestem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 12-07-2007, 15:21
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech

Tak naprawdę to kochamy najbardziej siebie, niestety mówiąc kocham często nie wiemy co mówimy i z tego powodu mamy potem problemy. Prawdziwa miłość to miłość matki do dziecka, reszta to fascynacja, hormony, przyzwyczajenie, nieraz przyjaźń ............... Wiem, że moja wypowiedź wielu osobom się nie spodoba ale takie są moje odczucia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 12-07-2007, 15:44
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie

Widzę to trochę inaczej. Miłość to pełnia. Kochamy nie "za coś", a raczej "mimo wszystko". Jest w tym uczuciu i fascynacja, i hormony, i przyjaźń, i zwykła sympatia... Ale nawet wtedy, kiedy braknie z jakiegoś powodu seksualności, a fascynacja przeminie - ten kochany człowiek i tak jest nam niezbędny do odczuwania pełni, a gdy go zabraknie - odczuwamy to jak otwartą ranę, która się trudno goi.
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 12-07-2007, 19:03
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Uśmiech Miłość jest jak narkotyk...

"Miłość jest jak narkotyk. Na początku odczuwasz euforię, poddajesz się całkowicie nowemu uczuciu. A następnego dnia chcesz więcej. I choć jeszcze nie wpadłeś w nałóg, to jednak poczułeś już jej smak i wierzysz, że będziesz mógł nad nią panować.
Myślisz o ukochanej osobie przez dwie minuty, a zapominasz o niej na trzy godziny. Ale z wolna przyzwyczajasz się do niej i stajesz się całkowicie zależny. Wtedy myślisz o niej przez trzy godziny, a zapominasz na dwie minuty.
Gdy nie ma jej w pobliżu - czujesz to samo co narkomani, kiedy nie mogą zdobyć narkotyku. Oni kradną i poniżają się, by za wszelką cenę dostać to, czego tak bardzo im brak.
A ty jesteś gotów na wszystko, by zdobyć miłość"
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 12-07-2007, 19:11
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Basia

Jestes juz z powrotem ??
Przypomnialas mi ta stara warszawska piosenke o wielkiej milosci .....wlasnie jak narkotyk na smierc i zycie .

Syn ulicy
::: sł. A. Włast (śpiewa Szwagierkolaska[Muniek Staszczyk]) :::



Syn ulicy, przeklęty apasz, zbój. Który od najmłodszych lat, postrach siał rabował kradł, aż w urocze sidła pięknej ulicznicy wpadł. O nią stoczył ze zbirami krwawy bój. Do spelunki swej sprowadził ją i ociekając krwią cicho szeptał on:Ref: „Dla ciebie pragnę żyć, dla ciebie też kraść, dla ciebie walczyć zcałym światem, dla ciebie gdy czas przyjdzie zgodzę się paść i schylić kark przed katem, ty jesteś wiarą moją i bóstwem mym, bez ciebie świat jest szary. Zaprzedam duszę dla ciebie swą - duszę hardą, duszę złą.”Sprytna dziewka o licach pełnych kras, widząc że zbój zna swój fach,pokonała w sobie strach i udała miłość, choć jej serce – zimny głaz.Wysyłała co noc po łupy go. On choć się narażał, ale kradł, klejnoty znosząc jej cicho szeptał tak:Ref: „Dla ciebie pragnę żyć, dla ciebie też kraść, dla ciebie walczyć zcałym światem, dla ciebie gdy czas przyjdzie zgodzę się paść i schylić kark przed katem, ty jesteś wiarą moją i bóstwem mym, bez ciebie świat jest szary. Zaprzedam duszę dla ciebie swą - duszę hardą, duszę złą.”Gdy apaszka bogactw już miała dość. Sprzykrzył jej się apasz, zbój.Sprowadziła cały rój wywiadowców na melinę w ciemną noc. Tam go skuli w kajdany podczas snu. I na stryczek poszedł zbój po zgon nie bacząc na jej śmiech cicho szeptał on:Ref: „Dla ciebie chciałem żyć, dla ciebie też kraść, dla ciebie walczyć zcałym światem, dla ciebie gdy czas przyszedł zgadzam się paść i chylękark przed katem, ty byłaś wiarą moją i bóstwem mym bez ciebie światbył szary. Sprzedałem duszę dla ciebie swą - duszę hardą, duszę złą.”
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 12-07-2007, 19:16
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie

W tych starych piosenkach tkwi jakiś czar... Być może dlatego, że to teksty opowiadające, balladowe? A może przyczyna tkwi w temacie? Wszak miłość jest natchnieniem różnorodnych artystów od wielu, wielu już stuleci...
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 12-07-2007, 19:19
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Uśmiech Pani Słowikowa

Jak widać Joasiu...nie tylko miłość jest jak narkotyk...
Net wciąga i uzależnia...równie silnie.
Wróciłam parę godzin temu...no i...czytam, co na Seniorach nowego.
Widzę że jest dużo nowych i aktywnych osób
Musze odreagować po podróży...ale jestem z Wami zawsze całym sercem
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 12-07-2007, 20:12
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Destiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii,jesteś ??????

Zaraz włączam gadulca.Ckniło mi się bez Ciebie,jędzo i potworze !!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 12-07-2007, 20:21
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Słowiczko droga! Jak to jest,że Ty w tej swojej Karolinie, masz polskie litery? Pytam, ale się domyślam,że przywiozłaś sobie z kraju klawiaturę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 12-07-2007, 20:40
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Haniu B

Cytat:
Napisał hannabarbara
Słowiczko droga! Jak to jest,że Ty w tej swojej Karolinie, masz polskie litery? Pytam, ale się domyślam,że przywiozłaś sobie z kraju klawiaturę.

Nieeee nie przywiozlam z Polski klawiatury
To jest moj slodki sekret hi hi hi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 12-07-2007, 21:03
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Słowiczko, nie bądz okrutna!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 12-07-2007, 21:06
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Gdyby tak było zawsze................

Cytat:
Napisał destiny
"Miłość jest jak narkotyk. Na początku odczuwasz euforię, poddajesz się całkowicie nowemu uczuciu. A następnego dnia chcesz więcej. I choć jeszcze nie wpadłeś w nałóg, to jednak poczułeś już jej smak i wierzysz, że będziesz mógł nad nią panować.
Myślisz o ukochanej osobie przez dwie minuty, a zapominasz o niej na trzy godziny. Ale z wolna przyzwyczajasz się do niej i stajesz się całkowicie zależny. Wtedy myślisz o niej przez trzy godziny, a zapominasz na dwie minuty.
Gdy nie ma jej w pobliżu - czujesz to samo co narkomani, kiedy nie mogą zdobyć narkotyku. Oni kradną i poniżają się, by za wszelką cenę dostać to, czego tak bardzo im brak.
A ty jesteś gotów na wszystko, by zdobyć miłość"
Ale niestety nie jest .............. narkotyk po jakimś czasie powoduje potworne spustoszenia w organiźmie uzależnionego i wtedy jedynym ratunkiem jest "odwyk". Wiem, że mało jest we mnie romantyzmu ale ja wolę twardo stąpać po ziemi. Zdarzają się szczęśliwe i udane związki sama w takim jestem od 25 lat ale bardzo dużo jest tych nieudanych, istniejących "na siłę" bo osoby w nich żyjące boją się "odwyku" z przeróżnych względów. Tkwią w tych trujących i wyniszczających związkach do końca. Ja preferuję "odwyk", życie niestety nijak ma się do romantycznych piosenek o miłości. Po "odwyku" zawsze można sięnąć po lepszy, mocniejszy narkotyk.

Ostatnio edytowane przez Basia. : 12-07-2007 o 21:27.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 12-07-2007, 21:15
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie No dobra dobra

Cytat:
Napisał hannabarbara
Słowiczko, nie bądz okrutna!

Haniu B.. nie mam zadnej polskiej klawiatury tylko po prostu piosenke skopiowalam i tak wyszla jak byla napisana
Jezeli zobaczysz moje normalne posty to zauwazysz ze nie mam polskiej pisowni.. Zreszta tak naprawde to moznaby bylo to zalatwic bo jest taka mozliwosc ale chyba mi sie nie chce tego studiowac..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 12-07-2007, 21:29
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

No właśnie,Asiu...już chciałam Cię zdemaskować,ale się przyznałaś...

Ja skopiowałam cyrylicę i też wyszło mi pięknie...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 13-07-2007, 13:06
Dreamka's Avatar
Dreamka Dreamka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 155
Domyślnie

W panelu sterowania jest opcja zamiany języka. Próbowalam, mogę pisac wszystkie polskie litery oprócz "c z kreseczką". Nie wiem dlaczego?
A powracając do tematu wątku powiem, że na miłośc
- po pierwsze: nie należy czekac, a po drugie - należy wychodzic jej naprzeciw.
W pewnym momencie wyszłam i jestem tu, gdzie jestem
Pozdrawiam
__________________
*Nie umrzesz za mnie, więc nie mów mi, jak mam zyć*
KLIKNIJ
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 13-07-2007, 14:19
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Miłość kochane dla mnie to spokój ,pewność ,oparcie,przyjaźń,porozumienie jednym spojrzeniem i już wiadomo o co chodzi,podobne poczucie humoru i jak napisała Ewita to wszystko constans mimo wszystko, codzienność po prostu -fajerwerki mijają ,a miłość pozostaje
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 13-07-2007, 14:27
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Fajerwerki ?

A co to takiego ? Chyba mnie skleroza załapała.Dzisiaj definitywnie....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 13-07-2007, 14:34
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie weszlam na ten program i pisze po japonsku

he he he... i co? Nic!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 13-07-2007, 16:33
lonia1's Avatar
lonia1 lonia1 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 14
Domyślnie

A co powiecie na to, że mimo tego, iż umiemy dużo mówić o miłości nie umiemy kochać? Moim zdaniem znamy tylko nasze oczekiwania. Im głębiej będziemy drążyć ten temat, tym więcej oczekiwań nam się pokaże. Np.: czy matka porzucająca dziecko kocha je, czy nie?
__________________
Jestem dobra taka, jaka jestem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 13-07-2007, 16:40
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Strzałka

Cytat:
Napisał lonia1
A co powiecie na to, że mimo tego, iż umiemy dużo mówić o miłości nie umiemy kochać? Moim zdaniem znamy tylko nasze oczekiwania. Im głębiej będziemy drążyć ten temat, tym więcej oczekiwań nam się pokaże. Np.: czy matka porzucająca dziecko kocha je, czy nie?
Moim zdaniem nie w "warunkach pokojowych", w czasie wojny oddanie dziecka w "inne ręce" żeby ocalic mu życie jest /było/ aktem wielkiej miłości. Z kochaniem partnera /małżonka /................ różnie to bywa ........... jeżeli druga strona nie spełnia naszych oczekiwań ............. przestajemy "kochać" ................ jaka to miłość w takim razie? Żadna!!!!!!!!!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Miłość matki jest ślepa.... tigr Rodzina bliższa i dalsza 52 20-12-2016 22:35
Czy miłość i seks są nierozłączne ? destiny Miłość, przyjaźń, związki, samotność 118 30-12-2014 06:58
pierwsza miłość Nika Miłość, przyjaźń, związki, samotność 75 23-11-2008 00:58
Czas na miłość - komentarze destiny Ogólny 39 29-10-2007 01:03
Miłość na emeryturze - ach te kobiety Zygmunt60 Społeczeństwo - wątki archiwalne 45 21-10-2007 21:07

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:19.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.