menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Dieta
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Dieta Doświadczenia (dobre i złe) na temat diet odchudzających i zdrowotnych, ale bez ogłoszeń dystrybutorów i awizytorów.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #201  
Nieprzeczytane 04-07-2013, 13:15
rybcia rybcia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Głucholazy
Posty: 778
Domyślnie

Bardzo fajny blog SMAK ZDROWIA

"aby schudnąć trzeba jeść"

http://smak-zdrowia.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #202  
Nieprzeczytane 21-08-2013, 17:36
michalinaczarnecka michalinaczarnecka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Posty: 6
Domyślnie

Najważniejsze przy odchudzaniu to mieć chęci. Jak się je już ma to wówczas można zastosować dietę zbilansowaną i do tego ćwiczenia, a wówczas można zrzucić spokojnie, bezpiecznie dla zdrowia 2-3 kilogramy miesięcznie. Wydaje mi się, że większość osób ma po prostu problemy z tym, żeby wytrwać w procesie odchudzania. Zawsze się można wesprzeć. Jest wiele takich produktów, które pomagają poprawić metabolizm, jak zielona herbata, zielona kawa, dostarczyć energii i wzmocnić efekt spalania tłuszczu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #203  
Nieprzeczytane 02-09-2013, 20:05
michalinaczarnecka michalinaczarnecka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Posty: 6
Domyślnie

Dodam, że w pewnym wieku problemem może być metabolizm, a wówczas warto w diecie zastosować spalacze tłuszczu, choćby w postaci ziół, ale również takich składników, jak owoce morza. Wcale też nie trzeba rezygnować z ćwiczeń. Na przykład doskonałym rozwiązaniem jest nordic walking, który nie obciąża tak stawów, a pozwala również spalić tłuszcz w okolicach ud. Jeśli chodzi o brzuch to sporo ciekawych ćwiczeń dla osób w różnym wieku można znaleźć http://likemed.com/pl/jak-schudn%C4%85%C4%87-z-brzucha/, które pozwalają zarówno spalić tłuszcz, jak też poprawić sylwetkę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #204  
Nieprzeczytane 23-10-2013, 18:20
Ariana's Avatar
Ariana Ariana jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: małopolska
Posty: 110
Domyślnie jeśli bezpiecznie....

to po co jakiekolwiek suplementy czy wspomagacze,herbatka zielona czy czerwona to owszem,ale jeśli chodzi o ćwiczenia to nie za duży wybór bo w wieku 60 i wiecej jak mam ja to nie za bardzo mogę sie forsować.Jeśli masz wiadomści na ten temat to wykładaj!!!!Chętnie poczytam
__________________
...tam,gdzie pamięć nie trzeba słów....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #205  
Nieprzeczytane 12-02-2014, 16:45
cherycherylady cherycherylady jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Koluszki
Posty: 1
Domyślnie

Metoda jp (jeść połowę) i trochę bardziej bezpośrednia mż (mniej żryć) są chyba najskuteczniejsze, bo nie kończą się np. po 2 -4 tygodniach, a trwają całe życie. Ale nie zawsze takie żywienie to dobra dieta dla cukrzyka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #206  
Nieprzeczytane 27-02-2014, 12:49
bsuszczynska bsuszczynska jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2013
Miasto: Kraków
Posty: 7
Domyślnie

Zgadzam się z powyższym postem, ponieważ dla jedząć duże posiłki spożywamy więcej niż organizm potrzebuje i wtedy tyjemy. Dlatego warto się stopniowo ograniczać i jeść mniejsze posiłki. Trzeba też zapomnieć o podjadaniu wieczorem. Jeśli to nie pomoże to można zapytać się znajomych, którzy zrzucili kilka kilogramów albo udać się do specjalistów zajmujących się odchudzaniem w Krakowie lub w innym mieście.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #207  
Nieprzeczytane 15-03-2014, 17:38
sylwia4012 sylwia4012 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: poznań
Posty: 48
Domyślnie

specjaliści dietetycy potrafią czynić cuda. Wiem o tym, bo koleżanka z cukrzycą, dość dużą nadwagą korzystała z porad takich specjalistów w podwarszawskiej www.poradniadietetyczna.net
Po 3 miesiącach wygląda o niebo lepiej, stosuje się do zaleceń i jest pod stałą kontrolą poradni. Oby tak dalej
Odpowiedź z Cytowaniem
  #208  
Nieprzeczytane 19-03-2014, 18:59
kama5's Avatar
kama5 kama5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: podkarpackie
Posty: 5 800
Domyślnie pyszny chlebek

Widziałam tu przepis na chleb z jajkami i masłem.mój jest inny.Ma powodzenie..

1 kg maki ( ja daję pszenną z razową.
1 łyżka płatków jęczmiennych
1 ' ' owsianych
1/2 szkl. sezamu
' ' siemienia lnianego
' ' słonecznika( łuskany )
' ' pestek z dyni
' ' otrębów pszennych
1 łyżka miodu
1/2 l. ciepłej wody
!/2 l maślanki
1 łyżka soli
2 łyżki oleju z pestek winogron
10 dag drożdży( rozpuścić 0

Wszystkie ziarna wymieszać z mąką , dodać płyny, wymieszać łyżką drewnianą, dać do 2 keksówek, wyrównać powierzchnię i upiec 1 godz, w temp. 2oo st..Chlebek jest pyszny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #209  
Nieprzeczytane 19-03-2014, 21:13
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

2,5 szklanki pestek??
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #210  
Nieprzeczytane 08-04-2014, 13:32
bsuszczynska bsuszczynska jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2013
Miasto: Kraków
Posty: 7
Domyślnie

Właśnie cos duzo tych pestek a gdzie reszta chleba sie pomiesci?
http://www.amplus.org.pl/pl,Odchudzanie.html

Ostatnio edytowane przez bsuszczynska : 08-04-2014 o 13:45.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #211  
Nieprzeczytane 09-04-2014, 13:34
dietetyk_m dietetyk_m jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Posty: 9
Domyślnie

Powiem tak, jeśli poważnie myślimy o odchudzaniu, to absolutnie nie należy szybko przechodzić na ostre diety odchudzające i ograniczające większość produktów, a już na pewno nie stosować żadnych głodówek!!
Najpierw trzeba się zastanowić czego za dużo jest w naszej diecie: czy słodyczy, czy rzeczy smażonych, czy może czipsów i innych niezdrowych rzeczy.
Później usiądźmy i spróbujmy zaplanować co możemy usunąć z diety?
Np.
- czy tłuste i smażone mięso możemy zastąpić delikatnym kurczakiem czy indykiem?
- zamiast smażenia decydujmy się na gotowanie albo przynajmniej pieczenie w piekarniku;
- zamiast śmietany sięgnijmy po jogurt naturalny;
- zamiast codziennego spożywania ziemniaków - spróbujmy dzikiego ryżu, albo kaszy jaglanej i gryczanej;
- zamiast białego pieczywa sięgnijmy po ciemne, orkiszowe pieczywo;
- starajmy się jeść regularnie, 3 normalne posiłki i drobne przekąski w ciągu dnia;
- nie objadajmy się na wieczór;
- pijmy dużo wody mineralnej, niegazowanej;
- unikajmy słodzonych napojów gazowanych i sztucznych soków;
- jeśli lubimy warzywa to świetnie! ale starajmy się ich nie rozgotowywać, tylko spożywać lekko podgotowane;

- dużo błonnika w diecie! - powoduje on, że nasze jelita i cały układ pokarmowy lepiej trawi a co za tym idzie, mamy lepszą przemianę materii i kilogramy same się usuwają;

- dodatkowo pamiętajmy, że aktywność fizyczna zawsze ma wielkie znaczenie! - nikt nie każe nikomu biegać, czy ciężko ćwiczyć, ale spacer na świeżym powietrzu dobrze nam zrobi, starajmy się spacerować codziennie;

- jeśli szukamy pomocy w odchudzaniu, to nie sięgajmy po leki i suplementu w aptece które mówią: SZYBKO SCHUDNIESZ itp, bo to nie działa, a szczególnie nie na osoby, które się nie ruszają i prowadzą siedzący tryb życia;

- pomocne mogą być naturalne mieszanki zawierające błonnik i żywe kultury bakterii

- jeśli miałabym coś polecić to Colosan Ex z probiotykami, może być ciekawym rozwiązaniem - jest naturalny i ma dużą dawkę błonnika i probiotyków;

- pamiętajmy jednak, że wszystko się dzieje małymi kroczkami i wymaga od nas samych pewnych wyrzeczeń i dbania o dietę i styl życia;

Życzę wszystkim sukcesów w utracie wagi i dużo samozaparcia do utrzymania diety!
Pozdrawiam
Dietetyk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #212  
Nieprzeczytane 07-05-2014, 13:59
Mazak Mazak jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Posty: 14
Domyślnie

Ja zacząłem zbierać informacje o rozsądnych dietach i 2, 3 razy trafiłem na wzmiankę o skuteczności ekstraktu z zielonej kawy i link http://sklep.slimprofil.pl/pl/slimes...onej-kawy.html. Czy ktoś z Was słyszał cokolwiek o tej metodzie? Warto spróbować czy raczej trzymać się z daleka?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #213  
Nieprzeczytane 07-05-2014, 14:56
marcel20106's Avatar
marcel20106 marcel20106 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Sanok.Polska.
Posty: 13 014
Domyślnie

Mazak-raczej sam nie testuj...
poczekaj,aż się ktoś wypowie...
Choć ile ludzi tyle zdań....
Pozdrawiam.
__________________
Barbara.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #214  
Nieprzeczytane 09-05-2014, 15:28
delusska@o2.pl delusska@o2.pl jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Koczała
Posty: 1
Domyślnie Dietetyk

Witam serdecznie,
Nazywam się Alicja. W tym roku piszę pracę magisterską okalającą tematy diet i niekonwencjonalnych sposobów żywienia. Ponieważ zależy mi również na badaniu osób 50+, toteż zwracam się z ogromną prośbą o wypełnienie kwestionariusza ankiety, do którego link załączam poniżej.
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Przyszły dietetyk.

http://www.ankietka.pl/ankieta/14752...rmareksji.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #215  
Nieprzeczytane 13-05-2014, 10:52
kalina3 kalina3 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 638
Domyślnie

Nie do końca uznaję takie typowe odchudzanie - moim zdaniem warto się ruszać w zakresie naszych możliwości oraz postawić na zdrowe, racjonalne żywienie. Należy pamiętać, że pewne produkty same w sobie wpływają na metabolizm a co za tym idzie za naszą szczupłą sylwetkę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #216  
Nieprzeczytane 20-05-2014, 10:00
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Spalanie tłuszczu - najlepiej w postaci ruchu, porządnie się spocić
A żarełko - niskotłuszczowe, niskokaloryczne, bez cukru, też może być smaczne, odstawianie tych bomb kalorycznych do których jesteście przyzwyczajeni przypomina co prawda rzucanie palenia ale na koniec zyskuje zdrowie i o to chodzi.
Jestem po dopieką dietetyczki i wyglądam prawie dokładnie tak jak wtedy kiedy miałam 24 lata, no.. male różnice są, ale nie w rozmiarach
__________________

"Zaglądnik"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #217  
Nieprzeczytane 20-05-2014, 10:02
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Żadnych suplementów diety poza B12 i w zimie D nie łykam. Wyniki badań - w normie (robiłam miesiąc temu)
__________________

"Zaglądnik"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #218  
Nieprzeczytane 19-07-2014, 01:27
PatrycjaNowak PatrycjaNowak jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Miasto: Szczecin
Posty: 15
Domyślnie

Wg mnie najbezpieczniej odchudzać się pod okiem fachowca, jakiegoś dietetyka. Ta jak już wcześniej napisano - ruch i zmiana złych nawyków to podstawa. Nie jest to łatwo wdrożyć ale można np. zacząć od prostych regularnych ćwiczeń, potem może jakieś wczasy odchudzające. A najgorsze to chyba jest łykanie jakichś "cudownych" tabletek chińskich czy innych oferowanych przez internet.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #219  
Nieprzeczytane 19-07-2014, 16:12
coco56's Avatar
coco56 coco56 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: warszawa, polska
Posty: 2
Domyślnie

bez głodu schudłam 25 kg, niestety popuściłam wodze i znowu muszę ok. 10 kg zrzucić, więc walczę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #220  
Nieprzeczytane 23-07-2014, 17:11
kokoloko kokoloko jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Posty: 17
Domyślnie

Cytat:
Napisał coco56
bez głodu schudłam 25 kg, niestety popuściłam wodze i znowu muszę ok. 10 kg zrzucić, więc walczę

Zdradzisz w jaki sposób? Po prostu mniej jadłaś, a więcej się ruszałaś? Czy może inaczej?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zielona kawa dobra na odchudzanie - komentarze blimp Ogólny 30 13-07-2015 23:12
Odchudzanie - fakty i mity - komentarze aleksa5 Ogólny 2 08-06-2015 13:36
Preparaty na odchudzanie niebezpieczne dla zdrowia - komentarze Basia. Ogólny 9 23-10-2013 18:31
Na odchudzanie (i nie tylko) - błonnik - komentarze beterus Ogólny 2 17-08-2012 16:22
Bezpieczne korzystanie z kart płatniczych - komentarze Basia. Ogólny 11 31-03-2009 20:29

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:47.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.