menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #221  
Nieprzeczytane 31-03-2010, 11:06
~gość: Fiona's Avatar
~gość: Fiona
 
Posty: n/a
Domyślnie witam

Turnusy rehabilitacyjne - przyznanie-jak wyglądało to w innych regionach Polski u nas,totalna porażka w ogóle miasto nie dostało funduszu na ten cel i z tego co wiem jeszcze nikt nie dostał dofinansowania. W styczniu były przyjmowane wnioski,a po miesiącu dostaliśmy informację ,że nie ma pieniędzy.Rodzi się pytanie to po co przyjmowali wnioski w styczniu robiąc tłok i zamieszanie wiedząc ,że i tak będzie odmowa.Następny wniosek można ponownie złożyć po trzech miesiącach-czytaj kwiecień,ale też nie ma pewności czy będą pieniądze.I komu to ma służyć?????????Co o tym sądzicie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #222  
Nieprzeczytane 31-03-2010, 12:18
irene60 irene60 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 1
Post

Witam,
dostaliśmy skierowanie do sanatorium w Kamieniu Pomorskim-sanatorium GRYF,
czy ktoś tam był i mógłby udzielić informacji o tym ośrodku?
Jak jest ogólnie w Kamieniu Pomorskim?
Dziekuję .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #223  
Nieprzeczytane 31-03-2010, 15:52
kavial kavial jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Posty: 14
Domyślnie Kamien Pomorski

Ja tez dostalam skierowanie do Kamienia ale do MIESZKA i tez jestem ciekawa jak tam jest .( z tego co slyszalam to w war. bardzo slabe) Ja mam jechac w lipcu .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #224  
Nieprzeczytane 07-04-2010, 10:45
lahatiel lahatiel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 176
Domyślnie Iwonicz "Piast"

W swoim czasie prosiłem forumowiczów o info na temat sanatorim Piast w Iwoniczu, ale się nie doczekałem... widocznie nikt tam nie był. A ja już byłem, wróciłem przed świętami. Jestem zadowolony, byłem po raz pierwszy w ogóle. Piast jest własnością Związku Rzemiosła, pięknie położony na na zalesionym zboczu. Mój turnus podzieliły między siebie zima i wiosna Obiekt jest w trakcie remontu (ale nie takiego który by utrudniał pobyt). Pokoje tylko 2 osobowe, oczywiście z balkonami i radiem (częśc z TV), w korytarzach czajniki, na dole kawiarnia i bilard, internet. Wyżywienie smaczne i ciekawe, przez 3 tyg. chyba nic się nie powtórzyło, a jeśli ktoś chciał, to w soboty i niedziele po obiedzie podawano kawę .
Cała baza zabiegowa jest na miejscu (choroby narządów ruchu). Personel medyczny i hotelowy przemiły i pomocny.
Czas wolny każdy spedzał wg własnego uznania, ale w przedstawianej przez animatorów ofercie było w czym wybierać, tak w kraju jak i zagranicą (wycieczki całodniowe, spacery do ciekawych miejsc, koncerty, kabaret, kino itp).
Mankamenty: wymiana pościeli i ręczników płatna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #225  
Nieprzeczytane 07-04-2010, 23:33
kurczak5919 kurczak5919 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: LUBUSKIE
Posty: 26
Domyślnie

warto zapamiętac to sanatorium
Odpowiedź z Cytowaniem
  #226  
Nieprzeczytane 07-04-2010, 23:55
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał lahatiel
W swoim czasie prosiłem forumowiczów o info na temat sanatorim Piast w Iwoniczu,
A ja byłam w sanatorium "Budowlani" w Iwoniczu. Też na zalesionym wzgórzu - co nie co
Odpowiedź z Cytowaniem
  #227  
Nieprzeczytane 08-04-2010, 13:50
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 225
Domyślnie


Info dla
okruszek999, W moim rejonie, na turnusy rehabilitacyjne można jechać raz na dwa lata. Ja byłam w zeszłym roku w Wieżycy.. było super . miałam kilka zabiegów kardiologicznych..Ekg Echo, Holter, próbę spacerową przez 3 minuty.., rowerek i poranną gimnastykę,codziennie po 20 minut.Okolica piękna, wyciszona,w pobliżu jest Szymbark( dom do góry nogami ,jego atrakcja)chyba w mojej galerii są fotki z pobytu w Neptunie Wieżyca.W tym roku nie dostałam dofinansowania(ale gdybym chciała ponownie jechać do Czarnego (oczko w głowie naszego starosty, to nie było by kłopotu..ale ileż razy można jechać do tego samego miejsca oddalonego 36 km ode mnie .

http://web4.freemobo.com/Repository/570627.1314.gif
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #228  
Nieprzeczytane 08-04-2010, 16:09
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Cytat:
Napisał okruszek999
Turnusy rehabilitacyjne - przyznanie-jak wyglądało to w innych regionach Polski u nas,totalna porażka w ogóle miasto nie dostało funduszu na ten cel i z tego co wiem jeszcze nikt nie dostał dofinansowania. W styczniu były przyjmowane wnioski,a po miesiącu dostaliśmy informację ,że nie ma pieniędzy.Rodzi się pytanie to po co przyjmowali wnioski w styczniu robiąc tłok i zamieszanie wiedząc ,że i tak będzie odmowa.Następny wniosek można ponownie złożyć po trzech miesiącach-czytaj kwiecień,ale też nie ma pewności czy będą pieniądze.I komu to ma służyć?????????Co o tym sądzicie?

U nas już od trzech lat nie ma dofinansowania...nie dostają pieniędzy i dlatego to co mają dają na dzieci niepełnosprawne...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #229  
Nieprzeczytane 08-04-2010, 18:07
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie

Cytat:
Napisał jp50
U nas już od trzech lat nie ma dofinansowania...nie dostają pieniędzy i dlatego to co mają dają na dzieci niepełnosprawne...
W moim województwie w ubiegłym roku dofinansowanie otrzymały tylko osoby i ze stopniem znacznym i dzieci.Ja pomimo że od czterech lat nie korzystałam ze stopniem umiarkowanym nie otrzymałam.W tym roku nie wiem bo jeszcze nie mam odpowiedzi z PCPR-u.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #230  
Nieprzeczytane 08-04-2010, 20:54
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wodniczka
W tym roku nie dostałam dofinansowania(ale gdybym chciała ponownie jechać do Czarnego (oczko w głowie naszego starosty, to nie było by kłopotu..ale ileż razy można jechać do tego samego miejsca oddalonego 36 km ode mnie .[/b]
Wodniczko! Do Czarnego niektórych bez ich aprobaty kierują , dobrze kojarzę?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #231  
Nieprzeczytane 09-04-2010, 20:22
dorota1972 dorota1972 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: szczecin
Posty: 4
Domyślnie

Ja jadę do Mieszka pod koniec lipca i nie mogę znaleźć żadnych informacji
Odpowiedź z Cytowaniem
  #232  
Nieprzeczytane 09-04-2010, 20:35
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

A gdzie Mieszko "mieszka"?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #233  
Nieprzeczytane 09-04-2010, 20:45
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie

Dziewczyny mam prośbę Czy mogłby ktos podać mi jakie teraz wymagają do wniosku do sanatorium w NFZ dołączać wyniki,bo ja się z moją dr rodzinną nie mogę nijak dogadać.
Najpierw mi odmawiała skierowania bo niby nowych chorób nie mam a na te co mam to już byłam choć to są zaliczane do przewlekłych.Potem mi powiedziała że przez trzy tygodnie mnie nikt nie wyleczy,ja jej tłumaczę że nie oczekuję wyleczenia ale o profilaktykę mi chodzi.Teraz wymyśliła że mi nie da skierowań na badania,chciałam sobie zrobić prywatnie to zażądali karteczki z pieczątką od lekarza że te badania zaleca mi lekarz.Już nie wiem jak mam prosić o ten wniosek do Funduszu Może ktoś ma jakiś dobry pomysł co mam zrobić żeby ten wniosek w końcu zdobyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #234  
Nieprzeczytane 09-04-2010, 20:47
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Ja bym natychmiast zmieniła lekarza rodzinnego Helenko!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #235  
Nieprzeczytane 09-04-2010, 20:47
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał sellenhel
Dziewczyny mam prośbę Czy mogłby ktos podać mi jakie teraz wymagają do wniosku do sanatorium w NFZ dołączać wyniki,bo ja się z moją dr rodzinną nie mogę nijak dogadać.
Może ktoś ma jakiś dobry pomysł co mam zrobić żeby ten wniosek w końcu zdobyć.
Zmień rodzinnego...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #236  
Nieprzeczytane 09-04-2010, 20:56
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Zmień rodzinnego...
Dzięki Aluniu i jip-ku w końcu tak chyba zrobię ale jak przejdę do nowego to tak głupio z buta prosić o skierowanie do sanat. a miałam cichą nadzieję że jak wyślę w kwietniu to choć raz może się uda pojechać w lepszym sezonie bo niestety zawsze mam przełom styczeń-luty 2 razy,raz marzec,raz listopad no a tylko cztery razy byłam
Powiedzcie mi jeszcze jakie są wymagane badania do wniosku.
Z góry dziękuję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #237  
Nieprzeczytane 09-04-2010, 21:01
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał sellenhel
Dzięki Aluniu i jip-ku w końcu tak chyba zrobię ale jak przejdę do nowego to tak głupio z buta prosić o skierowanie do sanat. a miałam cichą nadzieję że jak wyślę w kwietniu to choć raz może się uda pojechać w lepszym sezonie bo niestety zawsze mam przełom styczeń-luty 2 razy,raz marzec,raz listopad no a tylko cztery razy byłam
Powiedzcie mi jeszcze jakie są wymagane badania do wniosku.
Z góry dziękuję.
Wymagania zależą od rodzinnego, on powinien wpisać co najlepiej się przyjmie w NFZ, a dodatkowe badania, pewno krew, czasem prześwietlenie, siusianie no i czekanie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #238  
Nieprzeczytane 09-04-2010, 21:02
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Mój rodzinny sam wyliczył mi czas oczekiwania na skierowanie i powiedział kiedy mam przyjść aby wniosek wystawił. Po to aby trafić na sezon wiosenno - letni. Tak i jadę na początku maja

Badania robisz podstawowe: krew morfologia, OB, mocz. Prześwietlenie płuc już nie zawsze.
Może jeszcze coś w związku ze schorzeniami, jeżeli jakieś masz. Nic szczególnego.
We wniosku, zaznaczyłam z sekretarką medyczną sugerowany region. I już.
Dowiedz się ile u Ciebie czeka się na skierowanie i jedź w terminie i miejsce, które lubisz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #239  
Nieprzeczytane 09-04-2010, 21:20
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie

Jeszcze raz dzięki Aluniu i jip-ku Moje znajome mówią że czeka się w zielonogórskim funduszu do 18-tu miesięcy,więc tak po cichu liczyłam że może w przyszłym roku wrzesień lub październik byłby nie muszą być letnie miesiące.Mocz, krew mam juz zrobione
a odmówili mi za moje pieniążki zrobienia rentgenu płuc ale jeśli niepotrzebny to by było lepiej.We wtorek wybieram się znowu do rodzinnego i wiem że czeka mnie ostra rozmowa a jak nie to szukam innego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #240  
Nieprzeczytane 09-04-2010, 22:14
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Ja robiłam jeszcze EKG serca i dołączyłam rtg kręgosłupa ponieważ zawsze mam na skierowaniu choroby kręgosłupa ...
Ja też zmieniłabym lekarza
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Sanatorium Połczyn 19-11-07 myszek Turystyczne 15 14-11-2011 20:14
Sanatorium - Krynica Boga Turystyczne 3 31-05-2011 16:32
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 16:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:47.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.