menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 31-08-2007, 21:27
Melissa Melissa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 43
Domyślnie Rośliny lecznicze i przyprawy


Melisa lekarska - Melissa officinalis
Surowcem używanym do leczenia jest: Liść Melisy - Folium Melissae
Działanie: Wyciągi z liści melisy wywierają działanie uspokajające na tyle silne, że w wielu przypadkach można u ludzi dorosłych zmniejszyć dawki leków syntetycznych lub zaniechać ich podawania. Szczególnie podatne na działanie melisy są osoby w wieku podeszłym. Liść melisy działa również przeciwskurczowo, zmniejsza nieznacznie napięcie mięśni gładkich jelit, pobudza wydzielanie soków trawiennych, ma również właściwości przeciwzapalne oraz przeciwbakteryjne.
Sposób użycia: Napar z 1,5 łyżki liści melisy na szklankę wody, pić 1/4 - 1/3 szklanki 2-3 razy dziennie jako środek uspokajający i regulujący trawienie.

Ostatnio edytowane przez Melissa : 27-11-2007 o 18:51.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 31-08-2007, 21:33
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Melisso

jak dobrze ze poruszylas ten temat
Kiedys interesowalam sie ..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 31-08-2007, 21:34
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Pomyślałby kto,uwierza Ci co Cie nie znają.Pozdrawiam i miłego wieczoru.geburtstag6.gif
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 31-08-2007, 21:37
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Oczywiscie to było do Kazia.Melisę pije bardzo często jak rowniez inne herbatki ziołowe,czarne herbatt nie pije od lat.Uzywam tez wielu ziól do potraw,czesto zamiast soli.Ciesze sie Melisso,ze poruszasz ten temat.Pozdrawiam cieplutko.Name:  2.gif
Views: 175
Size:  5.2 KB
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 31-08-2007, 22:15
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie ja tez

Uzywam mniej soli dzieki przyprawom
Ale szalwii w golabkach jeszcze nie probowalam.. Uzywam szalwii do ragu po bolonsku albo swiezej z roztopionym maslem i parmezanem do makaronu..
Szalwia dobra jest tez na bolace dziasla..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 31-08-2007, 22:33
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Do gołąbkow natomiast dodaje tzw,ziół prowansalskich/mieszanka/ lub oregano,bazylii.Szałwie najcześciej uzywam do stanów zapalnych jamy ustnej,na silne poty/manopauza/.Pozdrawiam cieplutko.Name:  7.gif
Views: 166
Size:  10.7 KB
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 31-08-2007, 22:33
Honorka1949's Avatar
Honorka1949 Honorka1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 10 371
Domyślnie Melisa

Melise zewnetrznie stosuje sie na czyraki i róznego rodzaju owrzodzenia.Stosuje sie tez jakko srodek uspakajajacy , nasercowy i przeciwkurczowy.
Herbatka z melisy ma dzialanie napotne, dziala uspakajajaco i polepsza przemiane materi.
Stosuje sie ja rowniez w przemysle spozywczym , perfumeryjnym i do produkcji likierow i wodek.
__________________

*** Wklejone obrazki pochodzą ze stron ogólnodostępnych w "necie" ***
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 01-09-2007, 20:20
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

a melisa na uspokojenie, chętnie pijam jako herbatkę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 02-09-2007, 07:57
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Melisso Ja pije zielona herbatke cytrynowa lub z opuncja firmy"teekanne" jest dobra.Tej lisciastej zielonej nie moge pic jest dla mnie za cierpka.Pije tez dużo herbaty czerwonej i tez smakowej z serii"herbaty Swiata" ale nie pamietam kto jest producentem.Pozdrawiam i milej niedzieli zycze.__SUN3.gif
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 02-09-2007, 08:19
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Domyślnie

Cytat:
Napisał Melissa
Ja najchętniej piję czarną herbatę, ale ostatnio jest taka modna herbata zielona i taka podobno zdrowa, spróbowałam i niestety jej smak mi nie odpowiada. Może ktoś zna jakąś odmianę lub mieszankę, która jest w miarę smaczna?
do zielonejhttp://img205.imageshack.us/img205/6...iatemjass9.jpg
można się przyzwyczaić,z czasem odczuwa się ją trochę lepiej.Ważne by kupić dobrej jakości,bo na rynku jest mnóstwo zielonych herbat, ale większość z nich oprócz nazwy nie ma wiele wspólnego z herbatą.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 02-09-2007, 11:53
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Do zielonej dodaję trochę soku z cytryny i piję bez cukru. Smakuje mi, ale do czerwonej za diabła nie mogę się przekonać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 02-09-2007, 12:22
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał Melissa
Ja najchętniej piję czarną herbatę, ale ostatnio jest taka modna herbata zielona i taka podobno zdrowa, spróbowałam i niestety jej smak mi nie odpowiada. Może ktoś zna jakąś odmianę lub mieszankę, która jest w miarę smaczna?
ja uwielbiam z jasminem -ale nie sadzę żeby ci smakowała .Spróbuj z cytryną albo pomarańcza.Ja bardzo (autentycznie) lubię herbate czerwona -ale musi być w dobrym gatunku i lisciasta -naparzona w czajniczku (niestety nie tania)-pomaga w utrzymywaniu wagi i mnie dodaje energii -nie znam nic lepszego na wsciekly upal

hcesz schudnąć? Pij herbatę!

Herbata to coś więcej niż zwykły napój. Może stać się dla ciebie nieocenionym sprzymierzeńcem w walce o szczupłą sylwetkę. Niektóre jej gatunki przyspieszają przemianę materii, poprawiają trawienie, hamują nadmierny apetyt.
Pu-erh - "zabójca tłuszczu"

Czerwona herbata pu-erh zawdzięcza swój przydomek wyjątkowemu działaniu na tkankę tłuszczową. Podczas długotrwałej fermentacji, jakiej poddaje się liście herbaty, powstają flawonoidy - związki aktywizujące enzymy pokarmowe. Przyspieszają one spalanie tłuszczu do tego stopnia, że - jak wykazały badania prowadzone we Francji - niektóre osoby tracą na wadze tylko dlatego, że piją regularnie właśnie pu-erh. 88 proc. pacjentów paryskiej kliniki pijących tę herbatę, w ciągu miesiąca straciło 3,2-10,8 kg.

Inne właściwości: pu-erh wspomaga pracę wątroby, łagodząc nawet skutki wypicia alkoholu. Oczyszcza organizm z toksyn, pomaga obniżyć poziom cholesterolu we krwi. Zawartość magnezu i innych cennych pierwiastków powoduje, że herbata ta poprawia też samopoczucie.

http://img338.imageshack.us/img338/2795/1422kg5.jpg




__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie

Ostatnio edytowane przez Malgorzata 50 : 02-09-2007 o 12:27.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 02-09-2007, 12:25
en_vogue's Avatar
en_vogue en_vogue jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 5 670
Domyślnie

Tym wszystkim którzy lubią herbatę polecam białą .Jest to herbata która nie jest poddawana fermentacji.Można ja kupić w sklepach ze stoiskami "Herbaty Świata.Ja polecam gatunek
"White hair",doskonała.
"O wyjątkowości tej herbaty może również świadczyć sposób przeprowadzania zbiorów, które odbywają się wczesną wiosną, gdy roślina budzi się ze snu zimowego. Uzyskuje się ją wyłącznie z pąków liści."

http://img411.imageshack.us/img411/6...pahlumxxj0.jpg
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 02-09-2007, 12:30
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

A z zioł -bazylia ,cząber,tymianek,oregano,kolendra ,mieta pieprzowa -w kuchni .W leczeniu nie uzywam bo za dlugo trwa parzenie i inne czary mary-zreszta nie choruję to po co
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 02-09-2007, 13:12
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie Kaziu

Cytat:
Napisał kazio
Załącznik 5955
Najlepsza jest zupka z chmielu.
Kaziu,przyznaję ci całkowitą rację,nie ma jak porządna zupa chmielowa,a jak dawkowana z umiarem,to głowa nie boli,a i humor dobry..
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 02-09-2007, 13:16
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

Kaziu zupka chmielowa niezła jest ale jesli mam być sżczera to bardziej smakuje mi ta żubróweczką zwana
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 02-09-2007, 14:49
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Małgosiu,herbatki ziołowe w torebkach parzy się szybko.Często pijam miętę, rumianek lub melisę wg potrzeby. Zresztą ziółka lubię.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 02-09-2007, 14:59
Honorka1949's Avatar
Honorka1949 Honorka1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 10 371
Domyślnie

Ja bardzo lubie czerwona herbate.Przydaje sie przy mojej diecie - przeciez to pozeracz tluszczu !Oczywiscie kupuje tylko dobrej jakosci i nie ekspresowa.
Anielka ma racje ja rowniez pije herbate zielona cytrynowa lub z opuncja.Dodaje jeszcze plasterek limonki i jest smaczna. Cale zycie pilam herbaty z cukrem.Teraz przez diete odzwyczailam sie i naprawde smakuja mi gorzkie.

http://img517.imageshack.us/img517/9...zerwonabd6.jpg
__________________

*** Wklejone obrazki pochodzą ze stron ogólnodostępnych w "necie" ***
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 02-09-2007, 20:12
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

kobitki ale zadne herbatki z torebki.ja slyszalam co sie tam wsypuje.ja pije zielona taka skrecona wielkolisciasta dadaje do tego kropelke mandarynki i pol listeczka geranium.Cukru nie uzywampozdrawiam herbaciano-geraniowo
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 02-09-2007, 20:13
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał nika
Małgosiu,herbatki ziołowe w torebkach parzy się szybko.Często pijam miętę, rumianek lub melisę wg potrzeby. Zresztą ziółka lubię.
Ja nie wole czerwona ,zieloną albo czarną herbate -lubie tez owocowe w torebkach .Czasem melise na wzburzone nerwy
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Przeciwpancerne rośliny domowe (dla leniwych) kufa86 Dom, wnętrza, ogród 48 22-05-2008 08:45
wczasy lecznicze dla osob chorych na alzhaimera szrajdeger Choroby, badania, terapie 4 15-01-2008 09:52
Rośliny: letnie nawożenie - komentarze Skorpion 51 Ogólny 5 06-12-2007 07:57

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:27.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.