menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1221  
Nieprzeczytane 01-05-2017, 18:56
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 2 997
Domyślnie

Frasag,
jeśli kiedyś w czymkolwiek pomogłem, to mogę się tylko cieszyć. Tu akurat sukcesu brak, a dostęp do rzetelnych informacji jest bardzo skąpy.
Przeczytałem gdzieś stwierdzenie, że "Virtualapp /didlogical" to część systemu Microsoft Windows Live Help, która pozwala na zdalny podgląd aktywności komputera.
Cokolwiek to w praktyce oznacza, to raczej musimy się z tym pogodzić.
Ponadto, jak zauważyłem –wpis ten powstaje tylko w komputerach z Windowsem 64 bitowym, natomiast mój W7-32bity jest wolny od tej przypadłości i w "poświadczeniu rodzajowym" mam tylko własną nazwę komputera.
Można co prawda w dość radykalny sposób pozbyć się całego "Menedżera Poświadczeń" jeśli po prostu wyłączymy go w usługach systemowych, ale nie wiem, jakie będą dalsze skutki takiego działania więc nie polecam, choć zauważyłem takie porady w sieci.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1222  
Nieprzeczytane 14-05-2017, 13:29
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie WindowsXP

Pojawiła się ważna aktualizacja bezpieczeństwa do nie wspieranego już systemu XP. Więc jeśli ktoś wyłączył aktualizacje całkiem to może warto tam zajrzeć? Nie wiem czy Microsoft będzie informował o tym użytkowników.
http://www.komputerswiat.pl/nowosci/...-zamarzlo.aspx
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1223  
Nieprzeczytane 14-06-2017, 16:53
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie Odświeżam temat XP

Piszą o kolejnej (chyba już 3-ciej) łatce dla XP poza wsparciem. Więc pewnie nadal jest zagrożenie.
http://www.komputerswiat.pl/nowosci/...indows-xp.aspx
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1224  
Nieprzeczytane 25-07-2017, 14:31
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie Ważna informacja

Nie wiemy co będzie dalej, ale firma Piriform- twórcy ważnych programów m.in. CCleaner, Defraggler, Recuva i Speccy zastała kupiona przez Avast- twórców antywirusa.
http://www.komputerswiat.pl/nowosci/...zez-avast.aspx
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1225  
Nieprzeczytane 05-12-2017, 10:30
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie Do użytkowników W7:

Ważna informacja:
Gdyby ktoś z Koleżeństwa miał w systemie problemy z Windows Update to jest to szerszy kłopot i ten artykuł podaje TYMCZASOWE rozwiązanie problemu- zmianę daty:
http://www.komputerswiat.pl/nowosci/...-problemy.aspx
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1226  
Nieprzeczytane 01-02-2018, 10:36
Jesion's Avatar
Jesion Jesion jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 6 540
Domyślnie Dzień dobry!

Pojawiła się wersja 6 bardzo dobrego, darmowego programu LibreOffice. Już od dawna używam tego programu zamiast MS Office. LibreOffice umożliwia czytanie i edycję plików stworzonych w MS Office, pozwala także eksportować dokumenty do formatu pdf i używanego w czytnikach formatu epub.* Program jest dostępny dla różnych systemów operacyjnych, w tym także MS Windows. Można go ściągnąć ze strony jego twórców:
https://www.libreoffice.org
Obok samego programu warto także ściągnąć polski pakiet językowy (Translated User Interface: polski) oraz polską dokumentację (Help for offline use: polski). Wszystko stąd:
https://www.libreoffice.org/download/download/

Posiadacze czytnika Kindle, który używa formatu mobi a nie epub, mogą przetransformować pliki epub do mobi korzystając z kolejnego silnego i darmowego programu Calibre (mającego jeszcze dużo więcej możliwości)
How to read EPUB files on your Kindle
https://calibre-ebook.com/download

Miłego dnia,
jesion

* Przekonałem się do czytania książek przy pomocy czytników.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1227  
Nieprzeczytane 01-02-2018, 13:13
Krycha.'s Avatar
Krycha. Krycha. jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 52 224
Domyślnie

Dziękuję za powyższe linki, Jesion. Skorzystałam ze wszystkich!

Mam dwa czytniki - Kindle , już dość stary, i nowszy , polski - inkBOOK Prime.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1228  
Nieprzeczytane 01-02-2018, 17:47
Jesion's Avatar
Jesion Jesion jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 6 540
Domyślnie

Cieszę się.

Wielkie firmy walczą o dominację na rynku i stąd brak zgody na jeden wybrany format. (coś się popsuło i część postu wypadła; kończę to co napisałem poprzednio)
Większe szczęście mają miłośnicy muzyki, jako że tam praktycznie przyjął się jeden standard oparty na stratnym kodeku mp3. Mimo, że po nim opracowano jeszcze lepszy.

jesion

Ostatnio edytowane przez Jesion : 02-02-2018 o 00:07.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1229  
Nieprzeczytane 01-02-2018, 19:33
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jesion
Posiadacze czytnika Kindle, który używa formatu mobi a nie epub, mogą przetransformować pliki epub do mobi korzystając z kolejnego silnego i darmowego programu Calibre (mającego jeszcze dużo więcej możliwości)
Swego czasu znalazłam wygodne narzędzie, a mianowicie konwerter, który nie wymaga instalacji w komputerze.
Działa szybko i jest bardzo wygodny. Często z niego korzystam. https://www.konwerter.net/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1230  
Nieprzeczytane 01-02-2018, 20:39
Krycha.'s Avatar
Krycha. Krycha. jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 52 224
Domyślnie

Dzięki, Alinko!
Chętnie korzystam z wszystkich podpowiedzi !
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1231  
Nieprzeczytane 02-02-2018, 00:05
Jesion's Avatar
Jesion Jesion jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 6 540
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alsko
Swego czasu znalazłam wygodne narzędzie, a mianowicie konwerter, który nie wymaga instalacji w komputerze.
Działa szybko i jest bardzo wygodny. Często z niego korzystam. https://www.konwerter.net/
Ja akurat stosuję inną politykę. Wolę mieć wszystkie narzędzia na komputerze i nie wyprowadzać swoich dokumentów na cudze strony.

Miłego wieczoru,
jesion
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1232  
Nieprzeczytane 02-02-2018, 00:39
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 2 997
Domyślnie

Zbiór konwerterów on-line wskazany przez Alsko może być bardzo wygodnym i przydatnym narzędziem do zmiany formatu pliku tekstowego lub graficznego, jeśli nie jest to operacja zbyt często wykonywana i nie dotyczy plików z danymi osobowymi.
W szczególności w tym ostatnim przypadku nie korzystałbym z konwersji on-line.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1233  
Nieprzeczytane 02-02-2018, 18:48
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jesion
.........
* Przekonałem się do czytania książek przy pomocy czytników.
Jesionie!
Czy Ci nie żal?
Odwracanych stronnic, szelestu papieru i w przypadku starszych wydań tej specyficznej aury, która jedynie z klasycznej książki się unosi?
I tego odruchu, jaki następuje kiedy impuls zmusza Cię do sięgnięcia po wybrany egzemplarz spoczywający z godnością na bibliotecznej półce?
Czy tego Ci nie żal?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1234  
Nieprzeczytane 02-02-2018, 20:28
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jesion
Ja akurat stosuję inną politykę. Wolę mieć wszystkie narzędzia na komputerze i nie wyprowadzać swoich dokumentów na cudze strony.
Jesionie, do głowy by mi nie przyszło latać "po kominkach" z prywatnymi dokumentami, pomimo że jest w tym konwerterze możliwość usunięcia pliku.

Dość dawno temu zdradziłam papierowe książki i przesiadłam się na czytnik. Mój egzemplarz nie czyta plików mobi, a czasem takie właśnie dostaję. Muszę więc korzystać z konwertera.
Poza tym mój czytnik jest niedoskonały (wprost proporcjonalnie do mego portfela), ma m.in. bardzo marne możliwości powiększania tekstu, a niektórzy "składacze" plików ePub lub pdf dziubdziają maczkiem. Mając dostęp do konwertera - szybko sobie sama powiększam i mam



Cytat:
Napisał Pluto
Czy Ci nie żal?
To nie do mnie, ale wetknę tu swoje trzy grosze.
Trochę żal.
Ale! W czymś, co ma pi razy oko 11 x 17 cm, mam 690 książek.
Na razie.
Nie rzucają się w oko i nie wypychają mnie z mieszkania.
A do biblioteki mi nie po drodze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1235  
Nieprzeczytane 02-02-2018, 20:30
Jesion's Avatar
Jesion Jesion jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 6 540
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Jesionie!
Czy Ci nie żal?
Odwracanych stronnic, szelestu papieru i w przypadku starszych wydań tej specyficznej aury, która jedynie z klasycznej książki się unosi?
I tego odruchu, jaki następuje kiedy impuls zmusza Cię do sięgnięcia po wybrany egzemplarz spoczywający z godnością na bibliotecznej półce?
Czy tego Ci nie żal?
Pluto!

Na takie zapytania udzielę odpowiedzi krótkiej i długiej.
Krótka: I żal, i nie żal. (z której oczywiście nic nie wynika)
Dłuższa: Jak przystało na konserwatystę, mówię – żal. Pamiętam, że jeden z prominentnych polskich naukowców jakieś dwadzieścia lat temu wieszczył, że do roku 2025 klasycznych, drukowanych książek już nie będzie. Nie wierzyłem wtedy i nie wierzę teraz. Bo niezależnie od sentymentu do rzeczy jaką jest stara, albo i współczesna książka, jest jeszcze nasz bardzo cenny wzrok. Myślę, że dla niego druk na papierze nie ma godnego konkurenta.

Ale pojawiają się sytuacje, kiedy chce się dotknąć współczesności. Po pierwsze mieć w jednym, niewielkim miejscu wiele dzieł. I w zależności od nastroju otworzyć jedno, albo drugie, albo trzecie. Po drugie, literaturę obcą znacznie łatwiej ściągnąć w postaci pliku, niż zdobyć w postaci drukowanej. Tak się składa, że ostatnio wieczorami czytam Przygody Sherlocka Holmesa w oryginale. W tekście pojawia się wiele słów, których znaczenia albo nie znam, albo nie pamiętam. Przy tradycyjnej książce z rzadka chciałoby mi się zaglądać do słownika. A w czytniku z wgranym słownikiem dotykam palcem szukane słowo na ekranie czytnika i zaraz wyświetlają mi się różne jego znaczenia. To bardzo wygodne. A po trzecie, chcę mieć w pracy fragment opasłej książki, ale samej książki nie chcę wozić. (Mam tu na myśli literaturę fachową.) Wtedy robię sobie skan i mam interesujący mnie tekst w czytniku, do którego w każdej chwili mogę zajrzeć. Myślę, że można wyszukać i inne powody (np. pożyteczne wykorzystywanie czasu w podróży), dla których ośmielam się powiedzieć – i nie żal.

Udanego wieczoru,
jesion

Ostatnio edytowane przez Jesion : 02-02-2018 o 21:42.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1236  
Nieprzeczytane 06-02-2018, 11:45
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 2 997
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jesion

Na takie zapytania udzielę odpowiedzi krótkiej i długiej.
Krótka: I żal, i nie żal. (z której oczywiście nic nie wynika)
Dłuższa: Jak przystało na konserwatystę, mówię – żal. Pamiętam, że jeden z prominentnych polskich naukowców jakieś dwadzieścia lat temu wieszczył, że do roku 2025 klasycznych, drukowanych książek już nie będzie. Nie wierzyłem wtedy i nie wierzę teraz. Bo niezależnie od sentymentu do rzeczy jaką jest stara, albo i współczesna książka, jest jeszcze nasz bardzo cenny wzrok. Myślę, że dla niego druk na papierze nie ma godnego konkurenta.

Ale pojawiają się sytuacje, kiedy chce się dotknąć współczesności. Po pierwsze mieć w jednym, niewielkim miejscu wiele dzieł. I w zależności od nastroju otworzyć jedno, albo drugie, albo trzecie. Po drugie, literaturę obcą znacznie łatwiej ściągnąć w postaci pliku, niż zdobyć w postaci drukowanej. Tak się składa, że ostatnio wieczorami czytam Przygody Sherlocka Holmesa w oryginale. W tekście pojawia się wiele słów, których znaczenia albo nie znam, albo nie pamiętam. Przy tradycyjnej książce z rzadka chciałoby mi się zaglądać do słownika. A w czytniku z wgranym słownikiem dotykam palcem szukane słowo na ekranie czytnika i zaraz wyświetlają mi się różne jego znaczenia. To bardzo wygodne. A po trzecie, chcę mieć w pracy fragment opasłej książki, ale samej książki nie chcę wozić. (Mam tu na myśli literaturę fachową.) Wtedy robię sobie skan i mam interesujący mnie tekst w czytniku, do którego w każdej chwili mogę zajrzeć. Myślę, że można wyszukać i inne powody (np. pożyteczne wykorzystywanie czasu w podróży), dla których ośmielam się powiedzieć – i nie żal.

Udanego wieczoru,
jesion
To bardzo ładne podsumowanie zysków i strat cyfrowego odbioru literatury i mimo, że się z tym zgadzam, to jakoś nie mogę oprzeć się wrażeniu, że jest to tylko sposób widzenia problemu przez pryzmat doraźnych korzyści, dostarczonych nam na obecnym poziomie techniki.
Jeśli jednak wziąć pod uwagę nieustającą zmienność nośników informacji i jeszcze większą zmienność urządzeń, które z tych nośników korzystają, to budzi się smutna refleksja, że nasze cyfrowe zapiski trzeba wciąż i wciąż aktualizować, przepisywać, konwertować, aby miały szanse przetrwać.
I tu widać jak bezkonkurencyjny jest w dziedzinie trwałości zapisu nasz stary wynalazek papieru i druku.


__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1237  
Nieprzeczytane 12-02-2018, 10:35
Jesion's Avatar
Jesion Jesion jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 6 540
Domyślnie Dzień dobry!

Pojawiła się nowa wersja programu VLC, który w obszarze odtwarzania dźwięku i ruchomego obrazu (prawie) "wszystko potrafi". To wersja VLC 3.0 Vetinari:
VLC 3.0 Vetinari - VideoLAN

Tu mamy świeży opis tej wersji:
VLC 3.0 Media Player release - gHacks Tech News

A ja wczoraj na moim Linuksie zainstalowałem tę wersję... i dziś powróciłem do starej...

Udanego tygodnia,
jesion
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1238  
Nieprzeczytane 12-02-2018, 17:58
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Komputer ciągle poznaję i lubię , bo właśnie dzięki niemu między innymi zaprosić mogę jutro na wirtualny bal.

Można.......
w papuciach , ciepłym szlafroku, w fotelu
wygodnie siedzieć - popijając malinową zimową herbatkę - świetnie się bawić
Zapraszam jutro od 19-tej
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1239  
Nieprzeczytane 13-02-2018, 11:31
Agatova's Avatar
Agatova Agatova jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2018
Miasto: Suwałki
Posty: 3
Domyślnie

Cytat:
Napisał ewikomega
Komputer ciągle poznaję i lubię , bo właśnie dzięki niemu między innymi zaprosić mogę jutro na wirtualny bal.

Można.......
w papuciach , ciepłym szlafroku, w fotelu
wygodnie siedzieć - popijając malinową zimową herbatkę - świetnie się bawić
Zapraszam jutro od 19-tej
Ja to samo mam I dzięki za zaproszenie!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1240  
Nieprzeczytane 28-02-2018, 13:25
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie Ważna informacja dla użytkowników

Dotyczy poprawek bezpieczeństwa dla Windows 7:
http://www.komputerswiat.pl/nowosci/...ntywirusa.aspx
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Komputer dla początkujących KURS E-ASYSTENT.COM eSenior 36 26-09-2015 08:36
Jak poznać, że starsi rodzice potrzebują stałej opieki? - komentarze dorka1958 Ogólny 25 05-09-2013 22:38
Komputer to moj przyjaciel miś Białystok 9 27-05-2013 13:18
Komputer nie tylko dla wnuka - komentarze breguet Ogólny 2 22-08-2007 01:38
Komputer bez stresu Ewa_P Praca, wolontariat 3 28-06-2007 00:46

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:31.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.