menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 04-05-2011, 19:43
Liberwig Liberwig jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 63
Domyślnie Nędza motłochokracji - studium zarazy - cz.1


Analizując pewne procesy (zwłaszcza te negatywne, które najbardziej doskwierają) zachodzące w naszym kraju, warto rzucić okiem także na kondycję innych państw - zarówno z naszego kręgu kulturowego, jak i tych należących do obcych cywilizacji. Do tej pory skłonni byliśmy upatrywać owego bujnego rozkwitu patologii związanych z funkcjonowaniem w Polsce, tzw. demokracji, w naszych narodowych przywarach - zwłaszcza tych wynikających z traumatycznych doświadczeń historycznych (zabory, zrujnowanie kraju w dwóch wojnach i utrata elit, które zastąpione zostały chamami awansowanymi w ten sposób za kolaborację z kolejnymi okupantami). To wszystko prawda - państwo (lub społeczeństwo - na jedno wychodzi) po takich przejściach zawsze będzie w gorszej kondycji, niż kraj, który takich katastrof nie doświadczył, ale czy nie możemy dostrzec - bez większych problemów - objawów nasilających się patologii także w krajch, które takiej hekatomby nie doświadczyły?

http://liberwig.salon24.pl/162332,ne...zarazy-czesc-i
  #2  
Nieprzeczytane 04-05-2011, 19:47
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Człowieku, poczytaj sam i przekaż skrót.. pies widząc ten post zwiał, a ja musiałem iść po piwo ale i tak mi się nie chce czytać....
Napisz o czym piszesz.... ale nie licz na cd czytania
  #3  
Nieprzeczytane 04-05-2011, 19:52
Liberwig Liberwig jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 63
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Człowieku, poczytaj sam i przekaż skrót.. pies widząc ten post zwiał, a ja musiałem iść po piwo ale i tak mi się nie chce czytać....
Napisz o czym piszesz.... ale nie licz na cd czytania
Cóż, to tylko potwierdza to, o czym pisałem... Smutne, ale prawdziwe.
  #4  
Nieprzeczytane 04-05-2011, 20:01
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

A o czym pisałeś?
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
  #5  
Nieprzeczytane 04-05-2011, 20:06
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

jip
Daj spokój-Facet kombinuje jak ten przedruk zmieścić
na skromnym forum KSC,ściągnięty z internetu
a Ty nie zamierzasz czytać-oj nie grzecznie!!
  #6  
Nieprzeczytane 04-05-2011, 20:14
Kolczuga's Avatar
Kolczuga Kolczuga jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Wisconsin
Posty: 1 321
Domyślnie

Zgadzam sie z ocena USA,ale,mimo wszystko zyje sie tu dobrze,pod parasol socjalny pchaja sie nieroby i nieudacznicy,zdrowa fizycznie i na umysle czesc nacji/bialej/liczy na siebie,jak dobry matematyk.
Z zarobkow niewykwalifikowanej osoby,obecnie juz emerytki,kupilam trzecie mieszkanie,jedno splacone,jedno w trakcie splacania,pare dni temu kupilam dwusypialniowe condominium na Florydzie,ja emigrantka,bez znajomosci jezyka tu przyjechalam 27lat temu,jezdze na wycieczki,chodze na imprezy kulturalne,wspomagam kogo moge,chodze do resteuracji z rodzina i sama...zyje normalnie.W Polsce takiej szansy nie mialabym.
  #7  
Nieprzeczytane 04-05-2011, 20:16
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał Liberwig
Analizując pewne procesy ....jest beznadziejne.
Cóż zatem robić?
CDN...

motłochokracja

coz to jest i czemu tutaj o tym piszesz?
juz nie wystarcza Ci salon24

a jezeli juz musisz to link wystarczy,
do czesci drugiej i trzeciej tez
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
  #8  
Nieprzeczytane 04-05-2011, 21:04
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał jasinek123
jip
Daj spokój-Facet kombinuje jak ten przedruk zmieścić
na skromnym forum KSC,ściągnięty z internetu
a Ty nie zamierzasz czytać-oj nie grzecznie!!
Ja lubię czytać, ale coś co do czytania się nadaje, a to skrobana produkcja taśmowa umieszczana w paru miejscach, a może ktoś przeczyta, po pierwszym zdaniu musiałem iść po piwo, drugiego mi pies odradził i..... niech sobie kombinuje,
  #9  
Nieprzeczytane 04-05-2011, 21:43
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kolczuga
Zgadzam sie z ocena USA,ale,mimo wszystko zyje sie tu dobrze,pod parasol socjalny pchaja sie nieroby i nieudacznicy...

Spotkalam sie z podobna mentalnoscia naszych rodakow za wielka kaluza.
Filozofia ta glosila mniej-wiecej tak:
Cytat:
My tutaj juz jestesmy, dosc juz tych Polakow w tej Ameryce, juz nas tutaj wystarczy, najlepiej juz tutaj nie przyjezdzajcie, a jezeli juz przyjechaliscie to szybko wracajcie do domu.
Przyjezdzaja tu bez opamietania i prace nam zabieraja.
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
  #10  
Nieprzeczytane 04-05-2011, 21:54
Kolczuga's Avatar
Kolczuga Kolczuga jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Wisconsin
Posty: 1 321
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
Spotkalam sie z podobna mentalnoscia naszych rodakow za wielka kaluza.Filozofia ta glosila mniej-wiecej tak:




....no wiesz?ocean nazywasz kaluza?


Marnie ci wyszla ta przenosnia ,jesli to miasla byc przenosnia.


Cytat:
My tutaj juz jestesmy, dosc juz tych Polakow w tej Ameryce, juz nas tutaj wystarczy, najlepiej juz tutaj nie przyjezdzajcie, a jezeli juz przyjechaliscie to szybko wracajcie do domu.
Przyjezdzaja tu bez opamietania i prace nam zabieraja
.



Jesli przyjezdaja nieudacznicy i przekretasy ,ktorym sie marzy darmoch komunistyczna lub sa aferologami to lepiej nich zostana tam gdzie sa.
  #11  
Nieprzeczytane 04-05-2011, 22:54
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Ja to bym sie chciał odnieść do głównego tematu wątku założonego przez Liberwiga. Tak od razu widać, ze to kaczysta jest.....
Kolczuga - widać, żeś dawno za oceanem albo za kałużą, w tym kraju dzięki Kaczyńskiemu słowo, z przeproszeniem, kondominium, odnosi się wyłącznie do Polski, albowiem między Odrą, Bugiem, Nysą kondominium to my są, heh!
Liberwig - oszczędź nam czasu, przejdź od razu do wątków narodowych a dla oszczędzenia czasu powiem Ci, że to popłuczyny po Dmowskim będą...
__________________
  #12  
Nieprzeczytane 04-05-2011, 23:37
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

No widzisz Stalinie,jak napisałem w #5
są to jednak popłuczyny!
  #13  
Nieprzeczytane 04-05-2011, 23:43
Kolczuga's Avatar
Kolczuga Kolczuga jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Wisconsin
Posty: 1 321
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stalin
Ja to bym sie chciał odnieść do głównego tematu wątku założonego przez Liberwiga. Tak od razu widać, ze to kaczysta jest.....
Kolczuga - widać, żeś dawno za oceanem albo za kałużą, w tym kraju dzięki Kaczyńskiemu słowo, z przeproszeniem, kondominium, odnosi się wyłącznie do Polski, albowiem między Odrą, Bugiem, Nysą kondominium to my są, heh!
Liberwig - oszczędź nam czasu, przejdź od razu do wątków narodowych a dla oszczędzenia czasu powiem Ci, że to popłuczyny po Dmowskim będą...



Co Ty opowiadasz?
Wszyscy na tym forum ,Ty tez,uzywaja anglojezycznych zwrotow ,a nagle condominium to dlatego ,za ja dlugo za oceanen,nie za kaluza.
O, nie , w Warszawie wybudowano podobno eksluzywne kondominia,do kupna ,ktorych szczegolnie zacheca sie Polonusow,ale mnie np.nie stac
  #14  
Nieprzeczytane 04-05-2011, 23:46
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

jasinek - koleś jest zadrukowany jak komunista, niestety...
__________________
  #15  
Nieprzeczytane 04-05-2011, 23:54
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 882
Domyślnie

Użytkownik Liberwig jest proszony o przestrzeganie regulaminu KSC. Długie teksty sugeruję zamieszczać na blogu, lub podawać do nich linka.
  #16  
Nieprzeczytane 05-05-2011, 00:26
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Nie

Cytat:
Napisał Liberwig
Analizując pewne procesy (zwłaszcza te negatywne, które najbardziej doskwierają) zachodzące w naszym kraju, warto rzucić okiem także na kondycję innych państw - zarówno z naszego kręgu kulturowego, jak i tych należących do obcych cywilizacji. Do tej pory skłonni byliśmy upatrywać owego bujnego rozkwitu patologii związanych z funkcjonowaniem w Polsce, tzw. demokracji, w naszych narodowych przywarach - zwłaszcza tych wynikających z traumatycznych doświadczeń historycznych (zabory, zrujnowanie kraju w dwóch wojnach i utrata elit, które zastąpione zostały chamami awansowanymi w ten sposób za kolaborację z kolejnymi okupantami). To wszystko prawda - państwo (lub społeczeństwo - na jedno wychodzi) po takich przejściach zawsze będzie w gorszej kondycji, niż kraj, który takich katastrof nie doświadczył, ale czy nie możemy dostrzec - bez większych problemów - objawów nasilających się patologii także w krajch, które takiej hekatomby nie doświadczyły?

http://liberwig.salon24.pl/162332,ne...zarazy-czesc-i


Witaj! Nie można powiedzieć ,aby Ci się Twoje entree udało!
Miło by było najpierw jakiś wstęp - coś o sobie,potem temat właściwy ,no i sensowna puenta,a Ty próbujesz z marszu robić nam pranie mózgów .Trzeba było wejść na wątki istniejące,trochę podyskutować ,dać się poznać jako ktoś interesujący,wymienić poglądy,trochę się poboksować z tym i owym,a Ty zaczynasz od nachalnej dydaktyki.My za starzy na to jesteśmy.Jeśli chcesz uprawiać publicystykę to najpierw musisz mieć "nazwisko" inaczej mówiąc markę,może wtedy wczytał by się ten i ów w Twoje dłużyzny,a tak obsuwa ! Z tym nowym wątkiem ,to ambitny plan,ale Cię chyba przerósł - a tak poza tym to o czym on ma być?!

Ps.Po interwencji admina skróciłeś,a ja w międzyczasie weszłam na salon 24.Wszystko jasne.Kapuściński - to taki słynny w świecie dziennikarz - mawiał ,że aby napisać jedną stronę to najpierw trzeba sto przeczytać.Weź to sobie do serca !
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
  #17  
Nieprzeczytane 05-05-2011, 14:55
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

No cóż, Hypatia ma racje.
Chciał gość się wygadać, to się wygadał. Skutek taki, ze 15 postów przybyło. Pewnie, gdyby jak radził jip, miał to streścić, pewnie by nie potrafił, no i nic dziwnego.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
  #18  
Nieprzeczytane 05-05-2011, 16:04
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał wuere'le
No cóż, Hypatia ma racje.
Chciał gość się wygadać, to się wygadał. Skutek taki, ze 15 postów przybyło. Pewnie, gdyby jak radził jip, miał to streścić, pewnie by nie potrafił, no i nic dziwnego.
A może to miało być wypracowanie a nie streszczenie
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
  #19  
Nieprzeczytane 05-05-2011, 17:17
Liberwig Liberwig jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 63
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stalin
Ja to bym sie chciał odnieść do głównego tematu wątku założonego przez Liberwiga. Tak od razu widać, ze to kaczysta jest.....
...
Liberwig - oszczędź nam czasu, przejdź od razu do wątków narodowych a dla oszczędzenia czasu powiem Ci, że to popłuczyny po Dmowskim będą...

Obawiam się, że wyobraźnia kolegi nie dorównuje jego szybkości w wydawaniu bardzo uproszczonych i błędnych (gdyż opartych na sloganowym rozumieniu polityki) osądów. Nawet nie zadał sobie trudu, by przeanalizować podsuniętą myśl, tylko od razu łupnął jak kibol szalikiem - po najprostszej lini oporu.

Cytat:
Napisał Hypatia
Witaj! Nie można powiedzieć ,aby Ci się Twoje entree udało!
Miło by było najpierw jakiś wstęp - coś o sobie,potem temat właściwy ,no i sensowna puenta,a Ty próbujesz z marszu robić nam pranie mózgów .
Nie interesuje mnie to, czy jestem "popularny" i nie ćwiczę min przed lustrem - w odróżnieniu od naszych Dyzmów - by "robić dobre wrażenie". Po prostu mówię, co chcę powiedzieć.
O mnie trochę jest, jeżeli tylko ktoś zada sobie minimalny trud wejścia na profil.
Pranie mózgu? Nawet jeżeli, to czasami brudy trzeba przeprać...

Cytat:
Napisał Hypatia
Trzeba było wejść na wątki istniejące,trochę podyskutować ,dać się poznać jako ktoś interesujący,wymienić poglądy,trochę się poboksować z tym i owym,a Ty zaczynasz od nachalnej dydaktyki.
No przecież poddałem myśl do dyskusji - tylko problem w tym, że na ponad 15 głosów odpowiadających, tylko jedna odpowiedź była w miarę pośrednio merytoryczna, natomiast wszyscy nastawili się na recenzję ad personam - niewiele w dodatku o mnie wiedząc.
Co do "boksowania się" to nie bawią mnie słowne przepychanki na poziomie personalnym - jak widać, każdy boksuje jak potrafi.

Cytat:
Napisał Hypatia
My za starzy na to jesteśmy.
Nie sądzę, by na myślenie można bylo być "za starym" - zwłaszcza jeżeli ma się zamiar udzielać publicznie.


Cytat:
Napisał Hypatia
Jeśli chcesz uprawiać publicystykę to najpierw musisz mieć "nazwisko" inaczej mówiąc markę,może wtedy wczytał by się ten i ów w Twoje dłużyzny,a tak obsuwa ! Z tym nowym wątkiem ,to ambitny plan,ale Cię chyba przerósł - a tak poza tym to o czym on ma być?
Mieć nazwisko? Może powinienem zostać zatwierdzony przez jakiegoś "moralnego autoryteta" albo inną sprostytuowaną dziennikarzynę - najlepiej pieczęć z krwi z serdecznego palca .
Zdaje się, że nie mnie "coś" przerosło, tylko tych, którzy zamiast skoncentrować się na temacie, próbują swoich sił jako "recenzenci" i to w dodatku personalni - notabene też bez "wyrobionego nazwiska"
A "o czym ma być" - wytarczy przeczytać i chwilę pomyśleć - tylko tyle i aż tyle...

Cytat:
Napisał Hypatia
Kapuściński - to taki słynny w świecie dziennikarz - mawiał ,że aby napisać jedną stronę to najpierw trzeba sto przeczytać.Weź to sobie do serca !
Dziękuję za oświecenie - aczkolwiek nie zalicza się on do moich idoli - nie znoszę oportunistów i blagierów - radzę przeczytać niedawno wydaną o nim książkę.
A skąd taka tajemna wiedza, ile książek przeczytałem? I z jakich dziedzin?
Może zrobimy zawody i policytujemy na autorów i tytuły?


Cytat:
Napisał wuere'le
No cóż, Hypatia ma racje.
Chciał gość się wygadać, to się wygadał. Skutek taki, ze 15 postów przybyło. Pewnie, gdyby jak radził jip, miał to streścić, pewnie by nie potrafił, no i nic dziwnego.
Na ogół potrafię przynajnmiej przeczytać - zwłaszcza zanim zabiorę głos.
  #20  
Nieprzeczytane 05-05-2011, 17:47
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał Liberwig
Obawiam się, że wyobraźnia kolegi nie dorównuje jego szybkości w wydawaniu bardzo uproszczonych i błędnych (gdyż opartych na sloganowym rozumieniu polityki) osądów. Nawet nie zadał sobie trudu, by przeanalizować podsuniętą myśl, tylko od razu łupnął jak kibol szalikiem - po najprostszej lini oporu.


Nie interesuje mnie to, czy jestem "popularny" i nie ćwiczę min przed lustrem - w odróżnieniu od naszych Dyzmów - by "robić dobre wrażenie". Po prostu mówię, co chcę powiedzieć.
O mnie trochę jest, jeżeli tylko ktoś zada sobie minimalny trud wejścia na profil.
Pranie mózgu? Nawet jeżeli, to czasami brudy trzeba przeprać...


No przecież poddałem myśl do dyskusji - tylko problem w tym, że na ponad 15 głosów odpowiadających, tylko jedna odpowiedź była w miarę pośrednio merytoryczna, natomiast wszyscy nastawili się na recenzję ad personam - niewiele w dodatku o mnie wiedząc.
Co do "boksowania się" to nie bawią mnie słowne przepychanki na poziomie personalnym - jak widać, każdy boksuje jak potrafi.


Nie sądzę, by na myślenie można bylo być "za starym" - zwłaszcza jeżeli ma się zamiar udzielać publicznie.



Mieć nazwisko? Może powinienem zostać zatwierdzony przez jakiegoś "moralnego autoryteta" albo inną sprostytuowaną dziennikarzynę - najlepiej pieczęć z krwi z serdecznego palca .
Zdaje się, że nie mnie "coś" przerosło, tylko tych, którzy zamiast skoncentrować się na temacie, próbują swoich sił jako "recenzenci" i to w dodatku personalni - notabene też bez "wyrobionego nazwiska"
A "o czym ma być" - wytarczy przeczytać i chwilę pomyśleć - tylko tyle i aż tyle...


Dziękuję za oświecenie - aczkolwiek nie zalicza się on do moich idoli - nie znoszę oportunistów i blagierów - radzę przeczytać niedawno wydaną o nim książkę.
A skąd taka tajemna wiedza, ile książek przeczytałem? I z jakich dziedzin?
Może zrobimy zawody i policytujemy na autorów i tytuły?



Na ogół potrafię przynajnmiej przeczytać - zwłaszcza zanim zabiorę głos.


NO TO MY JUŻ PANU DZIĘKUJEMY.NASTĘPNY PROSZĘ.....
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
 

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:09.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.