menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 07-10-2012, 14:36
pgrzeszczyk pgrzeszczyk jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Polska
Posty: 2
Domyślnie Jak zrobić stronę www samodzielnie?


Witam wszystkich forumowiczów.
Postawiłem sobie ostatnio zadanie - stworzyć stronę internetową w której napiszę... jak można łatwo zrobić sobie prostą stronę www ;-)
Założenie jest takie, żeby wszystko było opisane jak najprościej, ale nie prościej.
Czy możecie w wolnej chwili zerknąć, czy mi się udaje? Na razie strona jest nieskończona, ale jeszcze wprowadziłbym ewentualne poprawki zanim oficjalnie "ruszy".
Myślę, że w tym dziale znajdą się osoby, które też zajmują się tym tematem. Może też mieliście tak jak ja na początku, że to wszystko (związane z projektowaniem strony) wydawało się bardzo skomplikowane, a wszyscy "spece" posługiwali się jakimś niezrozumiałym językiem. Prosiłbym o opinię na ten temat.
Strona jest tutaj: ezwebsite.pl
Tak jak napisałe, nie jest jeszcze skończona i zmienię chyba szablon graficzny, bo ten mnie jakoś nie przekonuje.
PS. Może macie pomysł na logo strony?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 07-10-2012, 18:07
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 750
Domyślnie

No to ładnie. Moje gratulacje.
Póki co nie mam zdania nt. projektu Twojej strony.
Do tego trzeba informatyka.

Natomiast znalazłem przystępny artykuł nt. tworzenia strony w Komputer Świat 10/2012.
Program nazywa się WebSite X5 Smart 9 -
https://www.google.pl/search?q=websi...nt=firefo x-a .
Wymaga tylko bezpłatnej rejestracji.
Wydaje się prosty i łatwy. W 5-ciu krokach. Jest płytka CD i instrukcja.

Ta wiadomość jest także dla innych zainteresowanych.

Pozdrawiam.
S.

Ostatnio edytowane przez Stefan : 07-10-2012 o 18:26.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 08-10-2012, 09:21
pgrzeszczyk pgrzeszczyk jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Polska
Posty: 2
Domyślnie

Ciekawe, muszę zerknąć na ten program. Czasem kupuję KŚ, ale ostatnio już dawno nie miałem i program przegapiłem

Nie chodzi mi o ocenę informatyka, właśnie wręcz przeciwnie - osób, które miałyby z tej strony skorzystać. To one mają się z niej nauczyc jak zrobic stronę www.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 08-10-2012, 11:11
matta matta jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Polska
Posty: 285
Uśmiech

Zapraszam w moje miejsce, zobacz moje próby tworzenia stron,
kliknij w NIE TYLKO JESIENNE REFLEKSJE

Trzeba mieć pomysł i go realizować.
Szukać w Internecie potrzebnych informacji, nie trzymać się jednego źródła
Wszystkiego można się nauczyć.

Ostatnio edytowane przez matta : 08-10-2012 o 11:40. Powód: link nie działał, niestety :( blokada :(((
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 10-10-2012, 21:37
bogdanaster's Avatar
bogdanaster bogdanaster jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Kraków
Posty: 433
Domyślnie I co dalej?

I co dalej z tą nauką tworzenia własnej strony www? Sprawa wcale nie jest taka prosta. Tak sądzę.
__________________
Pozdrawiam
Bogdan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 10-10-2012, 21:42
bogdanaster's Avatar
bogdanaster bogdanaster jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Kraków
Posty: 433
Domyślnie Alice

Kliknąłem w te NIE TYLKO JESIENNE REFLEKSJE ale nic tam nie znalazłem na temat Twoich prób. Jak te próby można zobaczyć?
__________________
Pozdrawiam
Bogdan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 11-10-2012, 10:02
matta matta jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Polska
Posty: 285
Domyślnie

Cytat:
Napisał bogdanster
I co dalej?
I co dalej z tą nauką tworzenia własnej strony www? Sprawa wcale nie jest taka prosta. Tak sądzę.

Napisanie prostej strony tekstowej jest bardzo proste!
Trzeba tylko poświęcić troszkę czasu na poznanie przynajmniej podstaw języka HTML.
Niezbędna jest znajomość paru programów, by uatrakcyjnić strony i podstrony.

Banalnie proste jest wstawianie gotowych modułów strony
z witryn oferujących "samodzielne" tworzenie stron;
np. na witrynie anonsowanej przez p.grzeszczyka
Jest bardzo dużo witryn oferujących takie gotowce.

Cytat:
Napisał bogdanster
Kliknąłem w te NIE TYLKO JESIENNE REFLEKSJE ale nic tam nie znalazłem na temat Twoich prób. Jak te próby można zobaczyć?

Link prowadzi na profil You Tube,
na nim w górnym prawym rogu jest link-adres do mojej strony.


Znajdziesz tam miejsce do pisania - Klik w: Komentarz dodaj.
Jeśli masz ochotę, zapraszam Ciebie i inne osoby do wyrażenia opinii.
Obecnie pracuję nad czytelnym przewodnikiem,
tak, by nowy użytkownik portalu mógł przemieszczać się intuicyjnie
po podstronach i szybko odnaleźć potrzebne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 12-10-2012, 13:51
bogdanaster's Avatar
bogdanaster bogdanaster jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Kraków
Posty: 433
Domyślnie Alice

Kiedy kliknąłem na humor-ole forumakers, pokazało się coś takiego:

Załącznik 50051
i nie wiem co dalej?
__________________
Pozdrawiam
Bogdan

Ostatnio edytowane przez bogdanaster : 25-01-2013 o 22:05.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 12-10-2012, 19:15
matta matta jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Polska
Posty: 285
Domyślnie

Cytat:
Napisał bogdanaster
Kiedy kliknąłem na humor-ole forumakers, pokazało się coś takiego:

Załącznik 50051
i nie wiem co dalej?

Bogdanie


masz informację o przekierowaniu na stronę humor-ole,
więc klikasz w podany link humor-ole,

/jeśli wejdziesz na humor-ole, to proszę przewinąć stronę na dół;
tam są podane tagi - odnośniki przenoszące w wybrane miejsce,
klik np. Halloween-Zaduszki przeniesie na tę stronę./

albo zostajesz na stronie You Tube.

Może masz starszą wersję FF, albo coś inaczej
skonfigurowane, u mnie na FF12 nie wyswietla takiej informacji.
Sprawdziłam na 5 najpopularniejszych przeglądarkach;
z mojego konta na YT można bez problemu wejść na moją stronę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 13-10-2012, 12:43
bogdanaster's Avatar
bogdanaster bogdanaster jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Kraków
Posty: 433
Domyślnie Alice

Pooglądałem Twoją stronę. Jest super. Mam tylko nadal problem jak taką (może prostszą) stronę zrobić. Nie wiem nawet jak się do tego zabrać. Pewnie uzbroję się w cierpliwość i poczekam na Twój podręcznik. Nie widzę innego wyjścia. Dobrze byłoby dla mnie, i nie tylko, abyś tekst tego podręcznika podawała na forum "po kawałku" bo zanim powstanie całość to trochę czasu upłynie. Jak to widzisz?
__________________
Pozdrawiam
Bogdan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 13-10-2012, 12:53
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie

Używam iWeb: http://www.apple.com/pl/findouthow/web/

Banalnie prosty program i niemal nieograniczone możliwości. Niestety działa tylko na komputerach apple. Ale zobaczcie prezentację, może warto się zastanowić nad zmianą komputera?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 15-10-2012, 13:41
matta matta jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Polska
Posty: 285
Domyślnie

Cytat:
Napisał bogdanaster
Pooglądałem Twoją stronę. Jest super. Mam tylko nadal problem jak taką (może prostszą) stronę zrobić. Nie wiem nawet jak się do tego zabrać. Pewnie uzbroję się w cierpliwość i poczekam na Twój podręcznik. Nie widzę innego wyjścia. Dobrze byłoby dla mnie, i nie tylko, abyś tekst tego podręcznika podawała na forum "po kawałku" bo zanim powstanie całość to trochę czasu upłynie. Jak to widzisz?

Bogdanie
miło, że podoba się mój pomysł. To "super" jest bardzo na wyrost.
Będzie lepsza, kiedy wykonam ją w całości.
Taką stronę możesz zrobić sam po założeniu forum z portalem na forumakers.com,
ale konieczna jest podstawowa znajomość HTML-u, i odrobina angielskiego.

Są takie strony, że nie musisz znać języka HTML.
Wiele witryn oferuje gotowce do założenia strony,
jak ta z postu pgrzeszczyka - załozyciela tego tematu

albo inne:
https://home.pl/
http://home.pl/dodatki/kreator
http://www.friko.pl/
http://www.vgh.pl/
http://webstrona.com.pl/



gdzie nie jest konieczna znajomość języka HTML

Możesz też założyć własny hosting - witrynę do przechowywania plików
/fotek, gifów, obrazków/

Niestety, z podręcznika nici.
Kiedyś pewna osoba napisała, że ode mnie w tydzien nauczyła się więcej,
niż z forumowych poradników,
a ja może i coś tam wiem, ale jeszcze zbyt mało.
Jak poszerzę swoją wiedzę, to może zorganizuję jakieś kameralne zajęcia
Na tym forum jestem persona non grata
Nie będę konkurować z tutejszymi luminarzami tajemnej wiedzy komputerowej,
przecież baba nie może się znać na komputerach

Jeszcze jedna istotna sprawa, wiem, że wiele osób boi sie otwierać linki,
np. do mojej strony, bo pewnie wirusy i takie tam dyrdymały zawistników.
Korzystam z dobrego, komercyjnego "ochroniarza",
to nie jest jakiś wielki wydatek.
Polecam wszystkim ten sposób ochrony
przed buszującymi w sieci intruzami.

Powodzenia,
jeśli masz jakieś pytania, zapraszam na humor-ole!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 17-10-2012, 00:47
ingryda ingryda jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Posty: 6
Domyślnie

Ja swoją stronę robiłam miesiąc temu według tego poradnika http://www.pomojemu.edu.pl/ Nie pytajcie mnie dlaczego taki dziwny adres W każdym razie opisane wszystko dosyć dobrze i oczywiście nie trzeba zupełnie nic umieć... nawet htmlu. Wiedza w sam raz wystarczająca do postawienia stronki hobbystycznej. Koszt roczny to jakieś 90 zł.

W każdym razie miałam w planach postawienie wielkiego serwisu muzycznego, ale chwilowo wygląda to tak: http://www.niezłamuzyka.pl/ Było o wiele więcej tekstów, ale raz wcisnęłam nie to co trzeba i wszystko wyparowało... Muszę znaleźć chwilę wolnego czasu na odbudowę. Szablonem się nie zrażajcie, ja bardzo lubię prostotę i minimalizm. Można znaleźć mnóstwo bardziej efektownych za darmo. Tak czy inaczej strona działa.

Aha. Nie kupujcie adresu z polską literą. Ja popełniłam ten błąd. Takie są tańsze, ale mnóstwo problemów technicznych z nimi jest.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 21-10-2012, 18:30
LXyrs LXyrs jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Kraków
Posty: 22
Domyślnie Jak zrobić stronę www samodzielnie ?

Cytat:
Napisał bogdanaster
[...] Mam tylko nadal problem jak taką (może prostszą) stronę zrobić. Nie wiem nawet jak się do tego zabrać. Pewnie uzbroję się w cierpliwość i poczekam na Twój podręcznik. Nie widzę innego wyjścia. Dobrze byłoby dla mnie, i nie tylko, abyś tekst tego podręcznika podawała na forum "po kawałku" bo zanim powstanie całość to trochę czasu upłynie. Jak to widzisz?
Dzień dobry wszystkim.

Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość.Nie jestem żadnym znawcą HTML-u. Po prostu samodzielnie popełniłem swoja własną stronkę www i chcę się podzielić uwagami na temat tworzenia domowej strony www. Czy mi się udało nie wiem. Efekty można oglądać na http://www.60lat.pl . Niestety, od kilku miesięcy nie mam czasu by to „dzieło” kontynuować, ponieważ zająłem się trochę fotografią, w związku z czym planuję utworzyć stronę z galerią foto, więc próbuję poznać zawiłości moje galerii foto i HTML poszedł w kąt .
W jaki sposób problem tworzenia strony rozwiązałem, powiem w punktach:
  1. Najpierw musisz zainstalować edytor HTML. Początkowo używałem edytora HTML PSPad , by go potem zamienić na Natepad++
  2. Musisz poznać podstawowe pojęcia HTML. Od tego są strony internetowe zajmujące się tym zagadnieniem m.in. http://www.kurshtml.edu.pl . Wszelkiego rodzaje selektory (tagi), ich znaczenie, co robią, za co odpowiadają itp. Mi w początkowej fazie bardzo pomógł darmowy edytor Snape z wbudowaną pomocą dot. znaczników HTML. Nie wiedziałem jaki selektor (tag) mam zastosować i jakie właściwości mogę zmienić, więc Pomoc i przeszukiwanie.
  3. Przeszukujemy internę w poszukiwaniu darmowych szablonów. Potem podglądamy źródła HTML prostych szablonów i usiłujemy cokolwiek zrozumieć. Jeżeli to się częściowo uda, to próbujemy zastosować na testowych stronach.
  4. Nieodłącznym elementem HTML jest (czy też są) style, które określają jak wyglądać mają elementy HTML. Najpierw stosujemy je dla każdego elementu, by potrenować, a potem przyjdzie czas na style CSS wewnętrzne, a potem już zewnętrzne. To nie jest takie trudne. Trzeba tylko cierpliwie trenować, poprawiać kod i tak bez przerwy.
  5. Wszystkie nasze dzieła oglądamy lokalnie na komputerze. Jak nam dobrze pójdzie to możemy spróbować umieścić naszą stronę na serwerze. Na początek, dla celów testowych, możemy utworzyć konto na darmowym serwerze np. http://www.friko.pl/, bądź http://cba.pl/ lub dowolny inny. Musimy się liczyć z reklamami na stronie i przysyłanymi reklamami na kontakt e-mail.
  6. Na 100% nasz pierwszy osadzony projekt po kilku miesiącach zgłębiania tajników HTML-u już nam nie będzie wystarczał. No to zrobimy drugi, i trzeci itd.
  7. Potem może być własna domena, czyli Twój własny adres internetowy np. www.bogdanaster.pl/ ( o ile nazwa taka jest wolna) i własny serwer, by nie być zależnym od serwisu darmowego który po pewnym czasie powie, że już nie prowadzi darmowych kont.
    Koszt domeny . pl w pierwszym roku to ok. 15 zł, w następnych ok. 60 zł. Serwer w pierwszym roku ok. 20 zł, w następnym ok. 50 zł.
    Własna domena daje także możliwość tworzenia tzw. subdomen, czyli samodzielnych adresów nowych, innych stron np. www.blog.bogdanaster.pl/, www.foto.bogdanaster.pl i każda inna dowolna nazwa www.JakasNazwa.bogdanaster.pl.
W miarę moich skromnych wiadomości oraz wolnego czasu postaram się pomóc w tworzeniu własnej strony.

--
LXyrs
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 21-10-2012, 18:37
Yeva's Avatar
Yeva Yeva jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 5 269
Domyślnie

LXyrs z całym szacunkiem ale można też publikować bez znajomości HTML, który wcale taki prosty nie jest .( Moja pierwsza strona była robiona w HTML ). Ja publikuje swoje prace i zdjęcia w formie blogów- całkowicie za darmo.Dodawanie wpisów jest tak proste jak pisanie postów na forum.Dlatego polecam ta formę dla początkujących.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 21-10-2012, 20:24
LXyrs LXyrs jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Kraków
Posty: 22
Zły, wściekły

Cytat:
Napisał Yeva
LXyrs z całym szacunkiem ale można też publikować bez znajomości HTML, który wcale taki prosty nie jest .( Moja pierwsza strona była robiona w HTML ). Ja publikuje swoje prace i zdjęcia w formie blogów- całkowicie za darmo.Dodawanie wpisów jest tak proste jak pisanie postów na forum.Dlatego polecam ta formę dla początkujących.

Ja odpowiedziałem ogólnikowo na główne pytanie wątku, który zaczyna się mniej więcej tak:
Cytat:
Napisał pgrzeszczyk
Postawiłem sobie ostatnio zadanie - stworzyć stronę internetową w której napiszę... jak można łatwo zrobić sobie prostą stronę www ;-)
Założenie jest takie, żeby wszystko było opisane jak najprościej, ale nie prościej.
Jak zrobić stronę www samodzielnie? Z naciskiem na samodzielnie!

Nie mówiłem, że można korzystać z darmowych serwerów oferujących darmowe (super kolorowe i migające) szablony stron. Nie mówiłem o serwerach oferujących darmowy hosting zdjęć, gdzie w regulaminie na 55 stronie (lub dalszej) małymi literami pisze, że umieszczonymi na serwerze fotografiami może w dowolny sposób dysponować właściciel hostingu. Oczywiście nie kieruję tego do www.flog.pl, bo nie czytałem regulaminu.
Chciałem zachęcić do dość żmudnego, ale dającego wiele satysfakcji samodzielnego tworzenia stron www z pełna kontrolą tego co się pojawia na naszej stronie. Oczywiście na początku będzie to „siermiężna” strona, ale z upływem lat będzie coraz lepiej. Mamy czas, prawda ?

A co się stanie gdy www.flog.pl przyśle emaila, że ze względu na zbyt duże koszty ogranicza ilość zdjęć do … szt. oraz wielkość zdjęć do … kB. Bądź, że ze względy na zbyt wysokie koszty zaprzestaje świadczenia usług. Bacup wszystkich zdjęć, ich opisy itd. oczywiście mamy, bo backup robimy codziennie i jesteśmy w stanie bez problemów przenieść się na inny serwer oferujący obsługę takiej samej galerii ?

To nie są wcale żarty, ani złośliwości. Np. z serwera niusów grup dyskusyjnych na www.onet.pl korzystałem od kilkunastu lat. I co ? Prawdopodobnie ze względu na zbyt wysokie obciążenie, a tym samym koszty …. . Żeby chociaż poinformowali, że zaprzestali prowadzić serwer niusów. Potem był potentat taki jak www.gazeta.pl . I co – to samo.
A mając własną samodzielna stronę i wykupiony serwer panujemy nad wszystkim. Ale na to trzeba kilku lat i niestety opłacania co rok naszej samodzielności.

--
Pozdrowienia
LXyrs
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 21-10-2012, 21:17
Yeva's Avatar
Yeva Yeva jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 5 269
Domyślnie

LXyrs jak ktos ma ochotę bawić się w poznawanie tajników HTML to ok. Ja wybrałam prostszy sposób.
Jak ktos ma ochotę płacić to też może. Mam swoje strony już od kilku lat w necie i swoje doświadczenie.Pieniądze są mi potrzebne na ważniejsze sprawy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 21-10-2012, 22:12
LXyrs LXyrs jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Kraków
Posty: 22
Domyślnie

Cytat:
Napisał Yeva
LXyrs jak ktos ma ochotę bawić się w poznawanie tajników HTML to ok. Ja wybrałam prostszy sposób.
Jak ktos ma ochotę płacić to też może. Mam swoje strony już od kilku lat w necie i swoje doświadczenie.Pieniądze są mi potrzebne na ważniejsze sprawy.


Można chodzić na piechotę, by nie jeździć MPK . Można jeździć MPK, by nie jeździć samochodem. Można jeździć samochodem, by nie prowadził samochodu lokaj. Można ...

Ale, czy o to chodzi, że: "Ja od lat .... Jeśli Ci się chce to ..."

Wróćmy do głównego tematu:
Jak zrobić stronę www samodzielnie?

A może coś w tym temacie ? Jaki edytor HTML. Jak najłatwiej nauczyć się HTML. Jak osadzić samodzielnie stronę na darmowym serwerze. Jaki darmowy serwer ? Albo tu i tu w internecie widziałam fajny kurs HTML. A może własne uwagi na temat "samodzielnego" tworzenia stron HTML, bądź jakieś rady lub uwagi dla bogdanasterw temacie "Jak zrobić stronę www samodzielnie?"

Samodzielnie stronę www można zrobić bez ponoszenia kosztów. Za wyjątkiem kosztu, że mi się nie chce, a muszę. Nie, nic nie muszę. Co najwyżej mogę dla własnej satysfakcji, bez ponoszenia kosztów finansowych, powalczyć trochę z kodem HTML.

Jeżeli nie będzie merytorycznych uwag, to dla mnie EOT.


--
Pozdrawiam
LXyrs
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 24-10-2012, 14:53
ingryda ingryda jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Posty: 6
Domyślnie

Problem tylko w tym, że aby zrobić współczesna stronę nie wystarczy sam HTML. W tym się nawet nie zrobi komentarzy, nic. Więc nauki na jakieś 5 lat jest. Żeby mieć całkowita kontrolę, to należy tak jak LXyrs pisał wykupić domenę i serwer, a później nie babrać się w HTMLu, tylko zainstalować darmowy skrypt, jest ich pełno i pracuje nad nimi masa programistów w ramach ruchu opensource. Można mieć swojego bloga/ministronę (WordPress), swoje forum (MyBB) itp itd pod własnym adresem i za mniej niż 100zł na rok. Podstawy HTML przydadzą się tylko do zmiany domyślnego wyglądu darmowych szablonów graficznych, których też jest pełno.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 24-10-2012, 21:01
LXyrs LXyrs jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Kraków
Posty: 22
Domyślnie

Cytat:
Napisał ingryda
Problem tylko w tym, że aby zrobić współczesna stronę nie wystarczy sam HTML. W tym się nawet nie zrobi komentarzy, nic. Więc nauki na jakieś 5 lat jest. Żeby mieć całkowita kontrolę, to należy tak jak LXyrs pisał wykupić domenę i serwer, a później nie babrać się w HTMLu, tylko zainstalować darmowy skrypt, jest ich pełno i pracuje nad nimi masa programistów w ramach ruchu opensource. Można mieć swojego bloga/ministronę (WordPress), swoje forum (MyBB) itp itd pod własnym adresem i za mniej niż 100zł na rok. Podstawy HTML przydadzą się tylko do zmiany domyślnego wyglądu darmowych szablonów graficznych, których też jest pełno.
Dzięki ingryda za odzew. Ja zrozumiałem, że pytający tj. pgrzeszczyk miał na myśli samodzielne rozpoczęcie robienia własnej strony. Czyli powolne i żmudne dłubanie w HTML-u. Jak mówi stare przysłowie: „Jak przeliczyć uciechę, to straty nie ma żadnej”. I starałem się przekazać mu, co go czeka. Zgadzam się z Tobą, by nie babrać się w HTML-u można stworzyć bloga za pomocą WordPress, lub Joomli, lub chyba najnowocześniejszego Drupala . Można stworzyć własną galerię foto, czy też forum dyskusyjne. Każdy serwer (i ten darmowy) oferuje wiele różnego rodzaju aplikacji, jak również kreatory stron www. Dla prostej strony można znaleźć darmowy, lub pseudodarmowy (np. link zwrotny w stopce strony) szablon strony www.

Przykładowo, u mnie na serwerze:

Oprogramowanie społecznościowe, które obejmuje systemy for, księgi gości itp.:
19 aplikacji. M.in. phpBB, MediaWiki, phpFreeChat, phpMyChat, MyBB i inne.
System Zarządzania Treścią:
25 aplikacji. Najważniejsze to WordPress, Joomla, Drupal.
Zdjęcia i Pliki:
8 aplikacji. Wymieniam wszystkie Gallery, Coppermine, Piwigo, Zenphoto, ownCloud, php File Manager, Power File Managerpliki, ProjectSend
Jak już mówimy o „własnej stronie” to chciałbym pokazać jak może wyglądać darmowa galeria fotograficzna Piwigo. Jest, jaka jest, bo tak naprawdę powstała wczoraj. W chwili obecnej nie ma tam żadnej ingerencji w kod HTML. Mam nadzieję, że uda mi się ją troszeczkę dostosować do własnych potrzeb. W chwili obecnej znajduje sie pod adresem: http://www.foto.60lat.pl/

Ale zawsze będę powtarzał: minimum znajomości HTML-u zawsze się przyda. A własny serwer, czy też darmowy serwer, pozwala na powolne wdrażanie się w zagadnienia tworzenia stron. I to co podkreślam: JEST to mój własny serwis nad którym mniej więcej panuję (zarządzam).

--
Pozdrawiam
LXyrs
http://www.60lat.pl/
http://www.foto.60lat.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
załóż własną stronę Basia z Żor eSenior 28 18-12-2022 21:31
Samodzielnie organizowane wakacje i waluta - jak zaoszczędzić? - komentarze 194.29.137.xxx Ogólny 0 26-07-2012 10:41
Kochani właśnie jakby na zamówienie dziś mamy polską stronę e Janko48 Ogólny 1 15-01-2011 20:40
Jutrzejszy Fakt: redaktor naczelny Donald Tusk wybrał na pierwszą stronę artykuł o bezrobociu wśród 50-latków - komentarze Basia. Ogólny 37 03-12-2007 10:23

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:59.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.