menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności > Różności - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności - wątki archiwalne Różności - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 30-11-2008, 21:46
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie


Ktoz z nas nie pamieta sw.Mikolaja z dziecinstwa lub szukania po rannym wstaniu prezentu lub rozgi pod wlasna poduszka.
To byly piekne dni i radosc dziecieca,to byla silna wiara w to co zwiazen bylo z tym patronem.
Dzisiaj komercja zrobila swoje.
Dzieciom "przyswieca inna swietosc" pana/pani w przebraniu.
  #2  
Nieprzeczytane 30-11-2008, 23:19
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Czy dawniej, czy obecnie , tylko do pewnego wieku dzieci wierzą w Mikołaja.
Ja , o ile dobrze pamiętam, w wieku chyba 7 lat rozpoznałam naszą sąsiadke, że to ona pełni role św. Mikołaja po ......butach.
Mój wnuczek ma 5 lat i jeszcze wierzy w Mikołaja. Napisał nawet do niego list. Oczywiście przy pomocy rodziców.
Jak długo będzie wierzył....Nie wiadomo...
Dzieci są coraz mądrzejsze, szybciej się rozwijają...
Taka jest kolej rzeczy....takie jest życie....
  #3  
Nieprzeczytane 01-12-2008, 12:16
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał jp50
Czy dawniej, czy obecnie , tylko do pewnego wieku dzieci wierzą w Mikołaja.
Ja , o ile dobrze pamiętam, w wieku chyba 7 lat rozpoznałam naszą sąsiadke, że to ona pełni role św. Mikołaja po ......butach.
Mój wnuczek ma 5 lat i jeszcze wierzy w Mikołaja. Napisał nawet do niego list. Oczywiście przy pomocy rodziców.
Jak długo będzie wierzył....Nie wiadomo...
Dzieci są coraz mądrzejsze, szybciej się rozwijają...
Taka jest kolej rzeczy....takie jest życie....

Cóz widocznie nie mam takiej doskonałej pamięci by pamiętać "Mikołaja" zwanego wówczas "Dziadkiem mrozem" z wieku kołyskowego i przedszkolnego /mam zachowane zdjęcie z przedszkola z zabawy noworocznej. Pamiętam za to paczki przyniesione przez tatę z zakładu pracy. Jaka to była atrakcja gdy w tej paczce był pomarańcz szt 1, czekolada, słodycze. Pomarańcze wówczas prawie nieosiągalne w sklepach. Moje dzieci zaś wychowywane w okresie "kochanych kartek" też oczekiwały słodyczy, pomarańcz, ewentualnie mandarynek. Kiedyś ja przedrałem się za św.Mikołaja i dotąd było dobrze dokąd syn nie odezwał się podobnie jak Jadzia i rozpoznał mnie po butach miał też 7 lat a jego młodsza siostra (też moja córka) i jej rówieśnica z rożdziawionymi buziami i raczej trochę wystraszone czekały co ten brodaty pan im da. Ale wiara w tym momencie opadła. Teraz czekam na reakcję wnuczki lat4. Wczoraj pisała z siostrą list do Mikołaja. Starsza siostra pisała wzór na innej kartce i Ola powtarzała na liście dodatkowo ilustrowany samodzielnymi rysunkami. Dziś ten list pewnie będzie wysłany.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Od dziś emeryci i renciści dostają więcej - komentarze Basia. Ogólny 63 28-03-2010 09:54
Dziś w Sejmie RP o święcie Trzech Króli ... z centrum Polityka - wątki archiwalne 121 02-05-2009 20:31
Święty Mikołaju przynieś mi kufa86 Różności - wątki archiwalne 86 07-12-2008 14:42
Wczoraj do Ciebie nie należy. Jutro niepewne.... Tylko dziś jest Twoje. Gabi K. Społeczeństwo - wątki archiwalne 24 29-06-2008 12:14
Mikołaj! Ewa Piaścik Praca, wolontariat 0 27-11-2007 15:06

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:04.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.