menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Wszystkie zwierzęta duże i małe
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Wszystkie zwierzęta duże i małe Nasi podopieczni w domach i inne "co skaczą i fruwają"

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #6201  
Nieprzeczytane 04-01-2021, 22:29
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 688
Domyślnie

Alu, cieszę się z Bambuska. Mądry kot! Sprawdzałaś, czy sypia w domku, który mu przygotowałaś?Amiii, Curka z niedozwolonego miejsca trzeba wyciągać siłą - sam nie wyjdzie i jeszcze się broni, i robi się w dwójnasób ciężki. Sam otwierał sobie zamrażalnik, bo to z góry, podobnie jak szafki na obuwie, barek i jedną szafę. Średnio co drugi dzień przyklejam szeroką taśmę klejącą i mam jako tako zabezpieczone. Jeszcze nie wpadł na to, że taśmę można zdrapać.
Tajger to naprawdę dobrze wychowany kot. U nas na razie ja mówię do Curka, on patrzy na mnie i czasem coś miauknie. Mam wrażenie, że to coś w rodzaju: Przestań, nie mogę już słuchać. "Dźwięczny" jest wtedy, gdy jest głodny albo chce się bawić.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6202  
Nieprzeczytane 05-01-2021, 15:05
wietrzyk's Avatar
wietrzyk wietrzyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Dolny Sląsk
Posty: 4 325
Domyślnie

oj dziewczyny ja tez bardzo się ciesze,ze Bambusek się odnalazł..bo to na pewno on..Nie wiem Kaimko czy on śpi w tym swoim domku ale na pewno przychodzi zjeść...Moja Zakopianka tez lubi się schować...ale to co Curek wyprawia to tylko album stworzyć.. a przy tym takie ma niewinne spojrzenie....niebywały kociak CI sie trafił...

Paulo Twój Tiger faktycznie dostojny...
a gdzie Janusz? Ciekawe co u Kitty...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6203  
Nieprzeczytane 05-01-2021, 19:56
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie

Wieczorne pozdrowienia.
Fakty i mity o wspólnym życiu.....
"Pies ma pana a kot personel" - święta prawda....takie mam wrażenie obserwując swojego Tigera.




__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6204  
Nieprzeczytane 06-01-2021, 08:30
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 688
Domyślnie

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6205  
Nieprzeczytane 06-01-2021, 11:27
Pamira's Avatar
Pamira Pamira jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: wielkopolska
Posty: 20 007
Domyślnie

Ależ okaz z tego Tigera. Paulo ja też patrząc na niego odnoszę takie wrażenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6206  
Nieprzeczytane 06-01-2021, 11:39
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie

Witaj Pamiro - no tak bo dwóch ludzi i kot to jest już stado. Mój Tiger dodał by jeszcze moje stado.
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6207  
Nieprzeczytane 06-01-2021, 15:10
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 688
Domyślnie

Cytat:
Napisał Paula
"Pies ma pana, a kot personel" - święta prawda....

Święta prawda...
Ptak to jest ptak, pies to jest pies, a kot - osobistość.

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6208  
Nieprzeczytane 06-01-2021, 23:29
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 688
Domyślnie

O, kinkiet się oberwał...

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6209  
Nieprzeczytane 06-01-2021, 23:37
amiii's Avatar
amiii amiii jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 31 823
Domyślnie

Kaimo, znów coś zbroiłaś!
__________________
"Trzeba natychmiast żyć. Jest później, niż się wydaje." - Baptiste Beaulieu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6210  
Nieprzeczytane 07-01-2021, 07:50
wietrzyk's Avatar
wietrzyk wietrzyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Dolny Sląsk
Posty: 4 325
Domyślnie

witajcie...
oczywiście Curek znowu dokonał odkrycia...
mój Babmusek przychodzi....wczoraj byłam jedzonka nie było...zostawiłam nowe... Tylko dwa razy go widziałam latem ale pewnie dlatego,ze na dłużej przychodziłam.Teraz przychodzę nakładam jedzonko ..zapale i idę...a kocio przychodzi pewnie jak wyczuje zapach jedzenia..



ale wczesniej przychodził inny kotek..tez czarny...i tamten to czasem poleżał po świerkiem..




a potem zobaczyłam tego drugiego i prawde mówiąc nie wiem, ktory teraz przychodzi..

Odpowiedź z Cytowaniem
  #6211  
Nieprzeczytane 08-01-2021, 21:20
ramzes101's Avatar
ramzes101 ramzes101 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: łódzkie
Posty: 2 568
Domyślnie

Od pewnego czasu moja Kita śpi ze mną. Jak już się położę i zgaszę światło to za parę minut słyszę , jak zeskakuje z wersalki i za chwilę wskakuje na mój tapczan, bezceremonialnie przechodzi po mnie i układa się od ściany na kołdrze. Kładzie się nisko, prawie w nogach, tak że nie mogę jej sięgnąć, najwyżej mogę ją pociągnąć za koniec ogona. Kłopot w tym, że mój tapczanik jest jednoosobowy, ok. 90 cm szeroki, a ona zajmuje połowę. Leżę więc bez ruchu żeby nie spaść ale ostatnio już przesuwam ją bliżej ściany i zyskuję z 10 cm. Przecież gdybym przypuszczał, że będę miewał taką czarną damę w łóżku, to kupiłbym szeroki tapczan. Na razie nic nie robię, bo jej się może zmienić. Jestem przecież tylko personelem Jej Wysokości Kitty herbu Kotakita i co ja mam do gadania...

__________________
JanuszJanuszJanusz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6212  
Nieprzeczytane 09-01-2021, 07:09
wietrzyk's Avatar
wietrzyk wietrzyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Dolny Sląsk
Posty: 4 325
Domyślnie

Janusz....moja Zakopianka robi tak samo..gdzie by nie była jak tylko się położę zgaszę światełko..już myk...i po mnie na nogi..i śpi...czasem śpi obok mnie...przytulona jak dziecko.. no tylko ja mam szersze łózko....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6213  
Nieprzeczytane 09-01-2021, 07:57
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
Uśmiech

Janusz ma jedną damę, a ja mam 2 kawalerów w łóżku. Czarnego i białego. Czarny układa się wzdłuż mojego prawego boku, a biały albo na nogach, albo przy moim lewym boku. I jestem kompletnie zablokowana
W dodatku poganiają mnie, jak zbyt późno (wg nich) idę do łóżka. No cóż - jak się jest gospodynią u kotów, to trzeba się z obowiązków wywiązywać
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6214  
Nieprzeczytane 09-01-2021, 09:48
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie

Pozdrawiam miłośników kotów.
Zgadzam się z tym co piszecie i dodam jeszcze, że my jesteśmy jego stadem.
Tiger co wieczór robi obchód czy wszyscy są w komplecie. Jeżeli mąż siedzi do nocy przy komputerze 2- 3 noc
to kot głośno skarży się do mnie i doskonale rozumiem o co mu chodzi - on wie, że noc jest dla ludzi do spania bo jego pani już dawno śpi.
Obudzona informuję męża aby wreszcie się położył bo kot
jest niespokojny.
Zastanawiam się kto tu do kogo się dostosowuje..........

__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6215  
Nieprzeczytane 09-01-2021, 10:23
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 688
Domyślnie

Cytat:
Napisał ramzes101
Kłopot w tym, że mój tapczanik jest jednoosobowy, ok. 90 cm szeroki, a ona zajmuje połowę.
Od dwóch tygodni mam ten sam problem - mam nowe łóżko o szerokości 90 cm, bardzo ładne i wygodne. Ale cóż, Curkowi też się podoba. I jak kiedyś na wersalkę przychodził do mnie nocą sporadycznie, tak teraz wprowadził się na stałe. Plasuje się na kołdrze w centralnym punkcie, a ja wyginam się jak na rurze, żeby kotu nie przeszkadzać.
Zdjęcie byle jakie, ale to pierwsza reakcja kota na nowy mebel w domu. Jeszcze nie zdążyłam zagospodarować, a on już objął łóżko we władanie.

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6216  
Nieprzeczytane 13-01-2021, 21:39
ramzes101's Avatar
ramzes101 ramzes101 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: łódzkie
Posty: 2 568
Domyślnie

Dzień dobry, tu Kitty. Co się dzieje, że nikt się nie wpisuje, muszę pocieszać mojego kamerdynera Janusza, żeby nie było tak jak na obrazku.

__________________
JanuszJanuszJanusz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6217  
Nieprzeczytane 14-01-2021, 08:05
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie

Dobre.... Janusz....a Kitty pracuj nad zaufaniem pana do ciebie.....bo z wami kotami jest rożnie .....czasami zachowujecie się jak burżuje albo jak książęta z bajki....tylko wam służyć.....
Mój Tiger tak oblizuje się po jedzeniu......miłego dnia.
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6218  
Nieprzeczytane 14-01-2021, 13:28
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 688
Domyślnie

Oj, Janusz! Maluczko, a Twoja fotografia będzie przedstawiała moją rzeczywistość... Tylko kolor kota się nie zgadza. Od kilku dni jestem chora, bardzo chora, bardzo ciężko chora na półpaśca. Już raz to przechodziłam i myślałam, że mam z głowy... chociaż wtedy to była kaszka w mleczku w porównaniu z obecnym.
Curek bardzo mi współczuje, nie domaga się zabaw, spędza dzień śpiąc na łóżku. Tylko czasem żałośnie pomiaukuje, gdy po napełnieniu miski pakuję się pod kołdrę. A powinnam znaleźć kuleczkę i pobawić się z kotem.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6219  
Nieprzeczytane 14-01-2021, 14:54
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie

Kaima trzymaj się. Wiem z autopsji co to półpasiec.
Dobrych kilka lat temu przechodziłam to. Lekarz powiedziała, że na tą dolegliwość zwolnienia z pracy się nie dostaje więc chodziłam do pracy. Życzę ci szybkiego powrotu do zdrowia.
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6220  
Nieprzeczytane 14-01-2021, 15:12
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 779
Domyślnie

Smutną wiadomość przyniosłaś Kaimko...nawet zastanawiałam się co u Was słychać? A to dopadło Cię takie choróbsko...biedni jesteście.
Szybkiej poprawy zdrowia życzę.
Moje pupilki całymi dniami i nocami śpią...nie w głowie im zabawy, może dlatego, że to starsze już damy. Na zewnątrz nie były pewnie ze 2 tygodnie....wczoraj tylko jedna patrzyła jak śnieg pada, a gdy otworzyłam jej okno zeskoczyła z parapetu do pokoju. Najlepszym miejscem do spania dla Kici jest ciepły kaloryfer, a dla Dusi łóżko.
Pozdrawiam kociarzy....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
ktoś wygrał z tym "Prominentem" i odzyskał kasę? konris Zarządzanie finansami 2 25-09-2012 12:34
Czy ktoś tu kocha koty? Część II. weronika1 Wszystkie zwierzęta duże i małe 500 06-05-2010 22:57
Czy ktoś tu kocha koty? GracekristGold Wszystkie zwierzęta duże i małe 547 06-05-2010 20:06
Wątek fotograficzny - "Czy znasz swój kraj ?" częśc XIV ignesja Podróże, turystyka 527 22-04-2010 23:19

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:39.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.