menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #4221  
Nieprzeczytane 03-09-2014, 09:01
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam za pare dni jadę do sanatorium do Dusznik Zdroju sanatorium Chopin. Może ktoś tam był? ja jadę w ogóle do sanatorium pierwszy raz w zyciu....poczytam tu póżniej.Mam pytanie czy w sanatoriach daja ręczniki? jedna z koleżanek powiedziala że trzeba zabrac...pani z sanatorium że dają a jak jest? dla mnie to dodatkowy bagaż .
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4222  
Nieprzeczytane 03-09-2014, 11:09
babalala babalala jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 14
Domyślnie

Wszędzie gdziebyłam dawali ręczniki.A w połowie turnusu (albo i wcześniej )mozna bylo wymienic na świeży.U pań pokojowych powiedzmy za czekoladę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4223  
Nieprzeczytane 03-09-2014, 15:05
Jokerit's Avatar
Jokerit Jokerit jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Małopolska
Posty: 88
Domyślnie

Helena dają ale nic nie zaszkodzi jak z dwa sobie zabierzesz swoje!! co swój to swój!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4224  
Nieprzeczytane 03-09-2014, 15:17
Jokerit's Avatar
Jokerit Jokerit jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Małopolska
Posty: 88
Domyślnie

Moim zdaniem najlepszy jest 2 -osobowy potem 3-ka a na koncu jedynka.Nieraz sptykałem ludzi w jedynkach co nie mogli sami siedzieć i chodzili do 2-3 żeby pogawędzić napić się kawy !!Taka dobrana 2 czy 3 to super sprawa jeden drugiego przypilnuje a to z zabiegiem żeby sie nie spóżnił a to na obiad czy kolacje bo zdażało się ze ktoś się drzemnął.pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4225  
Nieprzeczytane 03-09-2014, 15:55
ulanie ulanie jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: warmińsko-mazurskie
Posty: 149
Domyślnie

http://www.forum.nasze-sanatorium.pl...zniki&start=10 Tutaj są wypowiedzi na temat Chopina w Dusznikach. Poczytaj, zawsze dowiesz się czegoś. W sanatoriach zawsze daja ręczniki, ale dobrze też mieć swoje, bo w niektórych za wymianę się płaci.
Finezja, a to już od Ciebie zależy, czy lubisz przebywać sama, czy też nie, ja osobiście nie chciałabym byc sama, gdy byłam w Polanicy, to widziałam jak z jedynek byly samotne, chyba że łatwo nawiązujesz kontakty, ale ja nie chciałabym byc sama, dwójeczka jak dla mnie w sam raz, a trójeczka to z przymusu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4226  
Nieprzeczytane 03-09-2014, 15:57
ulanie ulanie jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: warmińsko-mazurskie
Posty: 149
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jokerit
Moim zdaniem najlepszy jest 2 -osobowy potem 3-ka a na koncu jedynka.Nieraz sptykałem ludzi w jedynkach co nie mogli sami siedzieć i chodzili do 2-3 żeby pogawędzić napić się kawy !!Taka dobrana 2 czy 3 to super sprawa jeden drugiego przypilnuje a to z zabiegiem żeby sie nie spóżnił a to na obiad czy kolacje bo zdażało się ze ktoś się drzemnął.pozdrawiam
Popieram w 100% śniadanie musiałysmy sobie na wzajem przynosic, bo tak zabiegi były ustalone... a wieczorem jest z kim sie pośmiać
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4227  
Nieprzeczytane 03-09-2014, 17:43
olek466 _ Bożena olek466 _ Bożena jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: krakow
Posty: 100
Domyślnie

Jokerit -witaj .
Dawno nie zaglądałeś , u mnie dzisiaj minęła połowa w liczniku czekania na przydział sanatorium . A jak z twoim
pozdrowienia Bożena
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4228  
Nieprzeczytane 03-09-2014, 17:51
olek466 _ Bożena olek466 _ Bożena jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: krakow
Posty: 100
Domyślnie

Helenko -ręcznik dostaje się w sanatorium ,nawet w niektórych wymieniają w połowie turnusu, ale traktuje ten ręcznik do wycierania po mokrych zabiegach. W sanatoriach można również wypożyczyć za odpłatnością ręcznik ceny są różne a i jakość tych ręczników jest różna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4229  
Nieprzeczytane 03-09-2014, 18:57
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Bardzo dziekuję za wszystkie informacje, przerazilam sie troche ale moze jakoś wytrzymam.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4230  
Nieprzeczytane 03-09-2014, 19:21
ulanie ulanie jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: warmińsko-mazurskie
Posty: 149
Domyślnie

Helenko trzymaj się nie będzie tak źle , strach ma wielkie oczy to tylko trzy tygodnie... dasz radę Pozdrawiam serdecznie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4231  
Nieprzeczytane 04-09-2014, 05:25
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Dziekuję za wsparcie sądzę że dam radę, będe tu zagladala o ile mój laptop będzie mial polaczenie. Pozdrawiam.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4232  
Nieprzeczytane 04-09-2014, 12:07
ulanie ulanie jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: warmińsko-mazurskie
Posty: 149
Domyślnie

Helenko, ja jadę w nastepny piatek do Buska, napisz jak jest w Chopinie, w Dusznikach byłam w Kazimierzu, ale króciutko.... ja postaram sie też cos napisać Pozdrawiam serdecznie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4233  
Nieprzeczytane 05-09-2014, 10:21
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Napisze obiecuje jesli uda mi się to z sanatorium.Biore z soba laptosia...mam nadzieję ze będzie zasięg pozdrawiam.Czy ktos praktykowal przewoz bagażu firmą kurierską?
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4234  
Nieprzeczytane 05-09-2014, 12:06
ulanie ulanie jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: warmińsko-mazurskie
Posty: 149
Domyślnie

Helenko, ja osobiście nie wysyłałam, ale mojej siostrzenicy teściowa tak robi za każdym razem i jest zadowolona, dobrze by było, abyś powiadomiła recepcję i poprosiła, aby zaopiekowali się bagażem, kiedy wyjeżdżasz?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4235  
Nieprzeczytane 05-09-2014, 14:43
Jokerit's Avatar
Jokerit Jokerit jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Małopolska
Posty: 88
Domyślnie

Bożena to jest ciekawe!!!!! u mnie też połowa hahahaha ja na dzisiaj mam 23720 nr chciałbym wyjechać na drugi rok początek września och!! marze o tym i to nad morze ! góry mam na wyciągnięcie ręki i dużo spędzam tam chwil w tamtym roku jak wiesz sanatorium w Krynicy było super no ale teraz chciałbym np.Kołobrzeg hahahah.pozdrawiam i zobaczymy co nam teraz przyniesie los haha
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4236  
Nieprzeczytane 05-09-2014, 18:49
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Wyjeżdżam 14 stego w następna niedzielę do recepcji juz dzwoniłam, chcialam sie upewnić, pozdrawiam.
Cytat:
Napisał ulanie
Helenko, ja osobiście nie wysyłałam, ale mojej siostrzenicy teściowa tak robi za każdym razem i jest zadowolona, dobrze by było, abyś powiadomiła recepcję i poprosiła, aby zaopiekowali się bagażem, kiedy wyjeżdżasz?
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4237  
Nieprzeczytane 05-09-2014, 19:09
ulanie ulanie jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: warmińsko-mazurskie
Posty: 149
Domyślnie

A ja w sobotę wyjeżdżam w nocy... zaraz po północy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4238  
Nieprzeczytane 05-09-2014, 19:47
olek466 _ Bożena olek466 _ Bożena jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: krakow
Posty: 100
Domyślnie

Helenko , ja w ubiegłym roku z Krakowa do Kołobrzegu jechałam z neseserkiem i laptopem , reszta bagażu dojechała DHL -em zamówiłam telefonicznie , przyjechali do domu zabrali , ustaliłam przedział czasowy dostawy w Kołobrzegu na następny dzień , tak samo odwrotnie. Koszt za przesyłkę o wadze do 30 kg to było około 45 zł. Jechałam na luzie i bez stresu że coś mi braknie, były kaloszki do chodzenia po brzegu morza , dodatkowe ręczniki na saunę, moje ulubione saboty które zawsze zabieram nawet na szkolenia.
Po to są takie firmy aby ułatwić sobie życie i nie czuć się kopciuszkiem.
pozdrowienia Bożena
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4239  
Nieprzeczytane 06-09-2014, 19:48
Mallina55's Avatar
Mallina55 Mallina55 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Bolesławiec
Posty: 28
Domyślnie

Ja Wam troszkę zazdroszczę,wrociłam w czwartek z Kołobrzegu(było cudownie) a juz jutro pierwszy dzien po urlopie do pracy Życzę Wszystkim super zabiegów i całej reszty
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4240  
Nieprzeczytane 06-09-2014, 20:20
Astroida Astroida jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Polska
Posty: 1 738
Domyślnie

Witam
Chwalicie pobyt w pokojach 2 osobowych, a ja mam odmienne zdanie. Wszystko bowiem zalezy od tego, z kim przez 3 tygodnie przyjdzie nam dzielic pokoj. Ja bylam w sanatorium tylko raz. Dostalam swietny pokoj, super warunki, wszystko bylo ok, z wyjatkiem wspollokatorki, ktora chociaz juz pierwszego dnia ustalilysmy, ze mezczyzn w pokoju nie tolerujemy, to jednak ona slowa nie dotrzymala i pewnego dnia zastalam ja w pokoju w bardzo jednoznacznej sytuacji z mezczyzna. Troche o to zesmy sie posprzeczaly, ale poniewaz mnie przeprosila i obiecala, ze to sie wiecej nie zdarzy, nie robilam afery. Pozniej zdarzalo sie, ze nie wracala na noc; wczesniej mnie o tym uprzedzala. Pod sam koniec turnusu dowiedzialam sie, ze ona ma umiarkowany stopien niepelnosprawnosci, gdyz ma problemy psychiczne. Nie spalam juz od tego wyznania zadnej nocy, bo zwyczajnie sie balam. Jesli kiedys pojade jeszcze do sanatorium napewno bede prosila o pokoj 1 osobowy. Mialam dwojke, a i tak czas spedzalam nie z dziewczyna, z ktora dzielilam pokoj, a z kobietami z innych pokoi. Wedlug mnie tak jak w zyciu, tak i w sanatorium, ludzie o podobnych zainteresowaniach szybko sie zblizaja do siebie. Ja poznalam bardzo wartosciowe starsze od siebie kobiety, z ktorymi mam doskonaly kontakt do dzis.
Wszystkim, ktorzy sie wybieraja do sanatorium zycze udanego pobytu, dobrego towarzystwa i duzo zdrowka. Pozdrawiam
__________________
Astroida
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 06:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 09:47
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 10:33
Jak wytłumaczyc mamie, że powinna leczyc się na poważnie? Proszę o pomoc. Pani Becia Choroby, badania, terapie 16 15-06-2009 19:19
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 15:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:19.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.