menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Podróże, turystyka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 14-07-2014, 23:16
Rotmistrz Rotmistrz jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Miasto: Zamość
Posty: 4
Domyślnie INDIE -wyjedźmy grupowo


Witam wszystkich,
Jestem aktywnym emerytem 63 i moja najnowszą pasją są Indie a konkretnie Goa.
Dlaczego?
Bo to tani kraj. Miesiąc można przeżyć za 1200-1500 zł.
opłaca się wyjechać na 6 miesięcy w listopadzie i wrócić wiosną.
Dlatego zaplanowałem aktualnie rekonesans na 3 tygodnie i jeśli potwierdzą się informacje jakie mam- to w następnym roku zbieram grupę na taką eskapadę.
Co planuję?
grupa ok.20-30 osób zapewni:
- tani przelot tam i z powrotem
- zakontraktowanie lekarza na miejscu
- zamieszkanie w jednym obiekcie (pensjonat rodzinny) lub kwatery w pobliżu siebie
- osobę, która będzie nas uczyła angielskiego ( osoby ze znajomością rosyjskiego - mogą się tam swobodnie porozumiewać
- wspólne wyprawy i wycieczki

Informacje o mnie znajdziecie na stronie www.surma.pl

Jestem zainteresowany Państwa opiniami i ewentualnymi deklaracjami.
Aleksy Surma.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 15-07-2014, 00:01
Astroida Astroida jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Polska
Posty: 1 738
Domyślnie

Moim zdaniem to zadanie dla dobrego biura podrozy. Osobiscie nie podjelabym sie organizacji takiej wyprawy; za duza odpowiedzialnosc, a za male doswiadczenie. Pan tez z tego co pisze nie ma doswiadczenia w tym zakresie, nie zna kraju i nie pozna go napewno w ciagu jednego krotkiego pobytu na tyle dobrze, zeby organizowac wyprawe dla duzej grupy ludzi w nazwijmy to delikatnie mowiac; srednim wieku.
Nie odradzam, ale proponuje dobrze sie zastanowic. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 15-07-2014, 07:51
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Wyjechać na pół roku tylko dlatego by tanio przeżyć???
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 15-07-2014, 09:29
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 346
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Wyjechać na pół roku tylko dlatego by tanio przeżyć???
Oj Jarek, chodzi o to, żeby przeżyć zimę tanio i w ciepełku, na pięknych plażach.

Tak dużą grupę ciężko zebrać z nieznajomych, do tego starszych ludzi, z różnymi dolegliwościami.
Czarno to widzę. Lepiej szukać kilku osób, a tanie bilety lotnicze można zdobyć
pojedynczo, wcale nie grupą, wystarczy się dobrze rozejrzeć w internecie.
__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów. ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 15-07-2014, 11:42
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lulka
Oj Jarek, chodzi o to, żeby przeżyć zimę tanio i w ciepełku, na pięknych plażach.
Sprawdzę wirtualnie czy w tych wodach są ryby czy tylko same bakterie jak mówią. Tam się ludzie myją i załatwiają do wody a potem ją piją. Jak są ryby to biorę zgrzewkę wody i jadę, bo nie lubię zimy.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 15-07-2014, 17:10
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

Ja bym sie pisał, jestem zdrowy,trochę grosza mam,
jeden mankament-angielski.
Zobaczymy reakcję,reszte userów!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 15-07-2014, 21:48
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Ja sie piszę- to bardzo ciekawy kraj- a dlaczego nie wyjechać, bo tanio?-Starsi Anglicy i Holendrzy wyjezdzaja do Hiszpanii w okresie jesieni i zimy- bo tez tanio- i duże oszczednosci opalowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 15-07-2014, 21:58
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Ja sie piszę- to bardzo ciekawy kraj- a dlaczego nie wyjechać, bo tanio?-Starsi Anglicy i Holendrzy wyjezdzaja do Hiszpanii w okresie jesieni i zimy- bo tez tanio- i duże oszczednosci opalowe.

Nie da sie ukryc, ze troszeczke znam Hiszpanie. To, ze jest tania- nie odwazylabym sie twierdzic. Moze ewentualnie w jakims grajdole, zagubionym pueblo w gorach O"Taniej" Hiszpanii mozna tylko poczytac w ksiazkach

Indie - plaze Goa. Zalezy, gdzie sie postawi noge. W tych "taniochach" duzym ryzykiem jest higiena i brak elementarnej pomocy pielegniarsko-lekarskiej.
Polecam tylko i wylacznie dobre pensjonaty, z reguly prowadzone przez Francuzow....a to troche kosztuje.

__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 15-07-2014, 22:36
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mar-Basia
Nie da sie ukryc, ze troszeczke znam Hiszpanie. To, ze jest tania- nie odwazylabym sie twierdzic. Moze ewentualnie w jakims grajdole, zagubionym pueblo w gorach O"Taniej" Hiszpanii mozna tylko poczytac w ksiazkach

Indie - plaze Goa. Zalezy, gdzie sie postawi noge. W tych "taniochach" duzym ryzykiem jest higiena i brak elementarnej pomocy pielegniarsko-lekarskiej.
Polecam tylko i wylacznie dobre pensjonaty, z reguly prowadzone przez Francuzow....a to troche kosztuje.

No, to się zgadza z moją małą wiedzą. Musiał bym być bardzo przyciśnięty do muru aby tam wyjechać. Jak chce mieć ciepło to napalę albo pakuję łachy i jadę do Solca do Malinowego Zdroju i nie muszę przez trzy tygodnie wychodzić z ciepłych basenów i sauny. I zdecydowanie wolę wszędzie mówić po naszemu.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 15-07-2014, 23:11
senesco's Avatar
senesco senesco jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Gdynia
Posty: 1 498
Domyślnie

To nie jest takie straszne, jak się wydaje.
Trzeba być tylko otwartym na odmienność kultury, zwyczajów, nie oczekiwać tego, co znajdujemy na swoim podwórku i nie udawać kolonialistów z Europy.
Mieszkają tam dumni z siebie i swojej kultury ludzie, którzy wcale nie uważają Europy za czystszą, czy zdrową.
Moi znajomi stamtąd żyją na poziomie higieny, o którym w Polsce niektórzy nawet nie marzą, a nie są to nababi.

Do Indii, Jarosławie, nie jedzie się po to, by tanio żyć, ale by nauczyć się żyć.

Proponuję przeczytać wpis http://indie-wyprawy.bloog.pl/id,331...tticaid=61316d, a potem zajrzeć na blog http://www.rajscy.blogspot.com/, może pojawi się wola.

Ale warto nauczyć się przed wyjazdem ciekawości, nie dziwienia, szacunku dla wszystkiego, co żyje.
I zrozumieć, że od brudu się niekoniecznie umiera, skoro ludzi tamże coraz więcej.

Jarosławie, rzuć też okiem
http://www.wedkarskiswiat.pl/filmy/1963-indie-andamany
ale przede wszystkim http://www.india-angling.com/
może zobaczysz rybkę, która będzie interesująca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 15-07-2014, 23:32
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

senesco
To zdanie bardzo mi sie podoba:

------------------------------------------
Ale warto nauczyć się przed wyjazdem ciekawości, nie dziwienia, szacunku dla wszystkiego, co żyje.
I zrozumieć, że od brudu się niekoniecznie umiera, skoro ludzi tamże coraz więcej.
-----------------------------------------------------------------------------
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 15-07-2014, 23:43
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał senesco
To nie jest takie straszne, jak się wydaje.
Trzeba być tylko otwartym na odmienność kultury, zwyczajów, nie oczekiwać tego, co znajdujemy na swoim podwórku i nie udawać kolonialistów z Europy.
Mieszkają tam dumni z siebie i swojej kultury ludzie, którzy wcale nie uważają Europy za czystszą, czy zdrową.
Moi znajomi stamtąd żyją na poziomie higieny, o którym w Polsce niektórzy nawet nie marzą, a nie są to nababi.

Do Indii, Jarosławie, nie jedzie się po to, by tanio żyć, ale by nauczyć się żyć.

Proponuję przeczytać wpis http://indie-wyprawy.bloog.pl/id,331...tticaid=61316d, a potem zajrzeć na blog http://www.rajscy.blogspot.com/, może pojawi się wola.

Ale warto nauczyć się przed wyjazdem ciekawości, nie dziwienia, szacunku dla wszystkiego, co żyje.
I zrozumieć, że od brudu się niekoniecznie umiera, skoro ludzi tamże coraz więcej.

Jarosławie, rzuć też okiem
http://www.wedkarskiswiat.pl/filmy/1963-indie-andamany
ale przede wszystkim http://www.india-angling.com/
może zobaczysz rybkę, która będzie interesująca.
Bardzo interesujące co piszesz i podajesz linki. Na pewno przeczytam, czy skorzystam, nie wiem.
Odniosłem się jednak do słów z pierwszego postu: "Dlaczego? Bo to tani kraj. Miesiąc można przeżyć za 1200-1500 zł. opłaca się wyjechać na 6 miesięcy w listopadzie i wrócić wiosną."
Niemniej wiedzy nigdy nie za wiele.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 16-07-2014, 10:02
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Ja sie piszę- to bardzo ciekawy kraj- a dlaczego nie wyjechać, bo tanio?-Starsi Anglicy i Holendrzy wyjezdzaja do Hiszpanii w okresie jesieni i zimy- bo tez tanio- i duże oszczednosci opalowe.


Jedź, tylko po wszystkich szczepieniach. Pamiętaj, że cholera hula w tym klimacie jak ta lala, skoro ( pisałam o tym wielokrotnie) ja złapałam tę zarazę na zadupiu tureckim w czasach młodości.
Bóle są tak straszliwe, że odbierają przytomność.
W Indiach cholerę przeszedł Kapuściński.

Od brudu faktycznie się nie umiera, ale jak kto młody i silny.

ps. z naszego miasta były organizowane wyjazdy ( pewnie są nadal) na 3 miesiące zimowe do aśramu Sai Baby, za jego życia.
Miałam okres nim fascynacji, ale rodzina nie pozwoliła mi wyjechać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 16-07-2014, 11:40
senesco's Avatar
senesco senesco jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Gdynia
Posty: 1 498
Domyślnie

Lulko - Twoja córka ma zapewne rację, ale dlatego napisałem, że jadąc na subkontnent trzeba w domu zostawić przyzwyczajenia.
Szczególnie te, które nam każą oceniać i wartościować bardzo odmienną kulturę.
Trzeba chcieć ją chłonąć i cieszyć się tą odmiennością.
Dostrzegać piękno.
To dotyczy całej Azji.
Ale proszę pamiętaj, że używać papieru toaletowego nauczyli Brytyjczyków, a zatem Europejczyków, biedni Chińczycy.
A w Luwrze nie było za czasów świetności toalety, potrzeby załatwiało się do fosy, albo po kątach.
Ludwik XIV nie znosił się myć, stosował perfumy i winny ocet na czubek nosa i opuszki palców.

Nie jesteśmy od nich czystsi, ani lepsi. Używamy więcej chemii, bo środowisko dla nas jest tylko pustym słowem.
Tam świat i życie są święte. Nie zatruwa się ich tylko dla satysfakcji własnej. Tam ciało oczyszcza się innymi sposobami, czasami wodą, czasami piaskiem.

Ale to muzułmanie mają religijny nakaz oczyszczania ciała - a nie tylko mycia rąk - po użyciu toalety.

Wody jest mało, zatem używa się jej oszczędnie.
Aby żyć według europejskich standardów, trzeba żyć drogo.

Ale jeśli ktoś wyłączy europejskość i poczucie wyższości, a włączy ciekawość i poczucie wolności, to ujrzy inny świat.

Zapewniam, widziałem gorsze łazienki w zajazdach i polskich hotelikach przy autostradach.

A co do tego, co wpełznie - to okropne, wiem i rozumiem, na samą myśl jest trudno. Ale to świat, który zamieszkują zwierzęta.
I ludzie.

Tylko my jedziemy do lasu, aby mieć kontakt z naturą, a potem wybijamy żmije, bo się boimy, tępimy węże i zaskrońce, montujemy pułapki i odstraszacze na wiewiórki i zające, bo nasz roslinki są zagrożone...
Ale dlatego tam jest dżungla - grożna, ale i fascynująca, a u nas zagajniki.

A co do śmieci - niektóre przedmieścia, albo lasy na obrzeżach miast w Polsce są wysypiskami.
Spójrz na zdjęcia córki, biel strojów nie jest wynikiem obróbki w Photoshopie.
To świat, w którym mieszka niemal miliard ludzi, tysiące kultur, setki religii, i to od dłuższego już czasu.
Mam nadzieję, że nigdy nie zmieni się w nasze osiedla.

Szczepić się trzeba. I zaprzyjaźnić przed wyjazdem.
Tak duża grupa musi się lubić i musi mieć wspólny cel i jasność co do poziomu życia.
Bo na weekend można pojechać bez treningu, ale na pół roku to już nie.
Proponowałbym zatem obóz treningowy w ośrodku wczasowym po sezonie - warunki sanitarne Indii mogą wydać się luksusem, a trzy dni spędzone razem pozwolą stwierdzić, czy chcemy więcej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 16-07-2014, 11:56
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

W Wersalu też nie było. Sikano po kątach.


ps. senesco, mam pytanie, byłeś tam kiedyś? To znaczy nie w Wersalu, bo pewnie byłeś, ale w Indiach?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 16-07-2014, 12:17
senesco's Avatar
senesco senesco jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Gdynia
Posty: 1 498
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
W Wersalu też nie było. Sikano po kątach.
ps. senesco, mam pytanie, byłeś tam kiedyś? To znaczy nie w Wersalu, bo pewnie byłeś, ale w Indiach?

Malbork i Wawel były pod tym katem bardziej nowoczesne, choć starsze.

Niestety nie, nie byłem. Być może przyjdzie dzień i pojadę, by spotkać ducha.
Jestem z gatunku drzew, raz posadzone wyrwać z miejsca może tylko tornado.
Ale - mam szczęście lub nieszczęście - że wokół mnie żyją nomadzi, szwędacze, ryzykanci. I niekoniecznie bogaci. Jedni przybywają, inni wyjeżdżają, a ja wysłuchuję, a niekiedy wsłuchuję się z zainteresowaniem.

Do Indii wybrała się jedna z moich znajomych - szalona kobieta. Bez przygotowania, bez pieniędzy, sama. Ot, pojechała, bo chciała. Ze znajomością angielskiego na poziomie rozmówek. Już pierwszego dnia zaciskała pasa, potem zniknęły resztki, a potem spotkała ludzi, którzy ją gościli i wskazywali drogę. I tak wędrując od domu do domu, wróciła po kilku tygodniach za pożyczone od Hinduski pieniądze.
Zdrowa, szczęśliwa i zakochana w Indiach.

Mam też kilku znajomych, którzy byli tam wielokrotnie - jeden nawet tam żył i pracował dłuższy czas - i choć bardzo im się podobało, to dziwili się tylu rzeczom, że aż głowa boli.
Dziwili się odmienności, zwyczajom, ludziom.
Dziwili się, że świat tam nie wygląda jak w katalogu czy w przewodniku. Ale oni zwiedzali zabytki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 16-07-2014, 12:29
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Bóg kocha szaleńców.

http://nasygnale.pl/kat,1025341,titl...?ticaid=51317b

Problem wyjaśniają Twoi znajomi z linka;

http://rajscy.blogspot.com/2013/03/k...w-indiach.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 16-07-2014, 12:52
senesco's Avatar
senesco senesco jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Gdynia
Posty: 1 498
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Bóg kocha szaleńców.
Problem wyjaśniają Twoi znajomi z linka;

Tak, Lilu, tak - to szalony świat, w którym możemy widzieć okrucieństwo, albo spróbować dostrzec Boga.
W Polsce też zdarzają się rzeczy straszne, a brutalność ludzi nie zna granic.
By jej zaznać nie trzeba wyjeżdżać do Azji.

Z drugiej strony, jadąc w obcy kulturowo świat nie możemy wieźć ze sobą swojej kultury i na przykład swobody bycia. Sami niechętnie przyjmujemy obcych, którzy narzucają się nam ze swoją odmiennością.
I bywa, że tych obcych uczymy rezonu. I także nie ma w społeczeństwie poczucia winy.

Toteż nie namawiam do wyjazdu do Indii tylko po to, by zaoszczędzić.
A jeśli jechać, to nauczyć się inności świata - Indie to subkontynent, jak jedna trzecia Europy. Nie w każdym zakątku jest tak samo. Nie chcielibyśmy, by osądzano nas po zwyczajach panujących w Rumunii, czy Albanii, a oburzamy się, gdy na zachodzie mówią, że w Polsce o higienę trudno.

Jeśli taka wspólna wyprawa doszłaby do skutku, będę pełen podziwu dla jej uczestników.

A kooperatywy podróżnicze mogłyby pomóc realizować marzenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 16-07-2014, 16:50
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

Dziękuje serdecznie za wpisy,myślę że zapał to nie wszystko
jednak trzeba się zastanowić aby wyjechac tak daleko!
Narazie na teraz wykupiłem Karpacz
Achoi przygodo!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 16-07-2014, 16:52
senesco's Avatar
senesco senesco jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Gdynia
Posty: 1 498
Domyślnie

Orient to to nie jest, ale wyprawa może się okazać równie ekstremalną.
Powodzenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Indie Mar-Basia Azja, Bliski i Daleki Wschód 575 12-10-2012 22:45
Indie - kraj kontrastów jolka5652 Fotografia 122 26-03-2011 12:59

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:38.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.