menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Dom, wnętrza, ogród
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #161  
Nieprzeczytane 07-04-2010, 22:46
Ha_na's Avatar
Ha_na Ha_na jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Polska
Posty: 2 730
Domyślnie Witam po świętach.

Patrzę, i nie wiem co to są te grube pędy w barwinku na zdjęciu powyżej? Miałam bardzo pracowite dwa dni - w ogrodzie. Dzisiaj obcinaliśmy róże.Z białych krzewów chyba wszystkie wymarzły! No może coś tam odbije - zostawiłam. Wszystkie trzeba było krótko przyciąć, bo pędy powyżej linii kopczyków całkiem sczerniały. Teraz tylko bać się należy nocnych mrozów.

Załącznik 35126
__________________
-----------------------------------

Ostatnio edytowane przez Ha_na : 28-07-2011 o 18:46.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #162  
Nieprzeczytane 08-04-2010, 00:17
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie Halinko 6645

Halinko - imienniczko, przykro to słyszeć, o pardon..czytać, że ukochane pieszczone roślinki nam przemarzają. Mam nadzieję , ze odbija, i jeszcze będziesz cieszyć oczy ich kwiatkami.
W takiej sytuacji, to trochę mi głupio powiedzieć Ci , że u mnie nie jest źle.
Miałam poważne obawy, bo nie maja sprzyjającego stanowiska.
Nie zbyt słonecznie, wietrznie, a nie okryłam nawet kopczykami.
Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #163  
Nieprzeczytane 08-04-2010, 09:15
Zdzisia67's Avatar
Zdzisia67 Zdzisia67 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 4 347
Domyślnie

Witam Halinki. Ja do tej przykrej sprawy podchodzę tak: coś umiera i coś sie rodzi. Jak mi jakaś roślinka wypadnie z róznych powodów, to w to miejsce sadzę coś nowego i nie mam monotonii. Np. dwa lata temu wypadł mi ognik i w to miejsce posadziłam hortensję pnącą i z radością obserwuję jak rośnie. Jest jeszcze mała ale oko cieszy - nie zmarzła. Do wszystkiego trzeba mieć cierpliwość.
__________________
Nie tłumacz się - przyjaciele tego nie potrzebują,
a wrogowie i tak nie uwierzą.
Elbert Hubbart

Odpowiedź z Cytowaniem
  #164  
Nieprzeczytane 08-04-2010, 09:34
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Dzien dobry, ja zaraz sie wybieram na dzialeczkę, bo zapowiadają piękną pogodę, Halinko, moje biale roże tez jeszcze nie mają wcale pączków, chociaz byly mocno okryte, inne już mają paczki, może biale później wypuszczają? U mnie już zaczyna być ładnie na dzialce, jakże sie cieszę na spedzanie czasu na tej mojej dzialeczce.
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #165  
Nieprzeczytane 08-04-2010, 09:49
zen's Avatar
zen zen jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 601
Domyślnie

Działka to chyba moja ostatnia miłość. Kocham ją bardzo a jednocześnie martwię się. Ostatnio siły mnie opuściły zupełnie (operacja) i nie mogę wiele pracować. A działka wymaga nie tylko miłości ale pracy, pracy.
Pozdrawiam wszystkich działkowiczów.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #166  
Nieprzeczytane 08-04-2010, 11:34
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Zycze ci rychłego powrotu do zdrowia.Działka rzeczywiscie wymaga dużo pracy, ale moze można na niej coś zmienic? Np. wymienic niektóre rosliny na mniej wymagajace, teraz mamy taki wybór różnych roslin, niektóre wymagaja więcej pielęgnacji, inne mniej. Ja staram sie ograniczac te zbyt wrazliwe i sadze głównie to co "samo rośnie" a i tak ciagle mam w ogrodzie zajecie. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #167  
Nieprzeczytane 08-04-2010, 21:31
Ha_na's Avatar
Ha_na Ha_na jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Polska
Posty: 2 730
Domyślnie

Cytat:
Napisał cha_ga
Zycze ci rychłego powrotu do zdrowia.Działka rzeczywiscie wymaga dużo pracy, ale moze można na niej coś zmienic? Np. wymienic niektóre rosliny na mniej wymagajace, teraz mamy taki wybór różnych roslin, niektóre wymagaja więcej pielęgnacji, inne mniej. Ja staram sie ograniczac te zbyt wrazliwe i sadze głównie to co "samo rośnie" a i tak ciagle mam w ogrodzie zajecie. Pozdrawiam.
Podpisuję się pod tym w całej rozciągłości. Też od kilku lat mam problemy zdrowotne i brak sił, i powoli przestawiam działkę.Ale to wymaga również pracy (przynajmniej na początku), no i czasu - a czas w tym wypadku to co najmniej 2 lata, żeby było widać efekt.A i tak z niektórych roślin trudno mi zrezygnować, bo żal, i choć ciężko, to dalej ciągnę.Ale w nagrodę bardzo cieszy mnie osiągnięty efekt.
__________________
-----------------------------------
Odpowiedź z Cytowaniem
  #168  
Nieprzeczytane 09-04-2010, 00:00
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie Byłam, poczytałam i piekno wiosny zostawiam.Dobranoc.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #169  
Nieprzeczytane 09-04-2010, 11:48
Zdzisia67's Avatar
Zdzisia67 Zdzisia67 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 4 347
Domyślnie

Jolinko, ja to nazwałam "przebudzenie wiosenne".

__________________
Nie tłumacz się - przyjaciele tego nie potrzebują,
a wrogowie i tak nie uwierzą.
Elbert Hubbart

Odpowiedź z Cytowaniem
  #170  
Nieprzeczytane 19-04-2010, 23:33
Ha_na's Avatar
Ha_na Ha_na jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Polska
Posty: 2 730
Domyślnie

Piękne zdjęcia, takie prawdziwie wiosenne, jak pierwsze jej tchnienie. Pozdrawiam wszystkie panie z tego wątku (panowie widocznie nie lubią pracować na działce, bo żaden się nie odezwał). Donoszę,że oprócz słabej kondycji białych róż, bardzo źle prezentują się moje ogniki - może odżyją, ale jak na razie ich widok mnie przygnębia.A na wszelki wypadek, kupiłam dzisiaj nową białą różę rabatową i już posadziłam.

Załącznik 35329
__________________
-----------------------------------

Ostatnio edytowane przez Ha_na : 28-07-2011 o 18:46.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #171  
Nieprzeczytane 20-04-2010, 14:11
Zdzisia67's Avatar
Zdzisia67 Zdzisia67 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 4 347
Domyślnie Halinko

Ja na działce miałam pięknego ognika i pewnej zimy zmarzł. Mściłam się, wycinałam ciemne łodygi i nic z tego nie wyszło, poprostu nie odbil. Już nowego nie sadziłam. Dzisiaj kupiłam pienną forsycję i jak pojadę w środę na działke to znajdę dla niej odpowiednie miejsce. Narazie na balkonie.

__________________
Nie tłumacz się - przyjaciele tego nie potrzebują,
a wrogowie i tak nie uwierzą.
Elbert Hubbart

Odpowiedź z Cytowaniem
  #172  
Nieprzeczytane 20-04-2010, 20:53
Ha_na's Avatar
Ha_na Ha_na jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Polska
Posty: 2 730
Domyślnie Witam

Nie spotkałam jak dotąd piennej forsycji. Ciekawe, czy jest szczepiona na innym, czy wyprowadzony pień od niej samej? Mam na myśli to, czy nie trzeba będzie ciągle wycinać odrostów korzeniowych jak np. u migdałka, żeby zachowała formę drzewka. Ale jest ładna, no i ma tą zaletę, że nie zajmie zbyt dużo miejsca w ogrodzie i można pod nią coś ładnego posadzić, albo posadzić na trawniku. Gratuluję nowego nabytku.


Załącznik 35344
__________________
-----------------------------------

Ostatnio edytowane przez Ha_na : 28-07-2011 o 18:46.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #173  
Nieprzeczytane 20-04-2010, 23:05
Zdzisia67's Avatar
Zdzisia67 Zdzisia67 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 4 347
Domyślnie

Halinko ta forsycja była prowadzona, bo nie ma znaków szczepienia. Mam też migdałka szczepionego i nie ma odrostów, natomiast wierzba ma co roku odrosty od podkładki.

__________________
Nie tłumacz się - przyjaciele tego nie potrzebują,
a wrogowie i tak nie uwierzą.
Elbert Hubbart

Odpowiedź z Cytowaniem
  #174  
Nieprzeczytane 21-04-2010, 22:44
Ha_na's Avatar
Ha_na Ha_na jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Polska
Posty: 2 730
Domyślnie

Jak forsycja jest wyprowadzona, to myślę, że trzeba będzie pilnować czy na pniu nie zaczną wyrastać odrosty i najlepiej od razu na bieżąco usuwać. Mam, albo już miałam tak wyprowadzone drzewko ognika (żółte owoce), na własnym pniu, wystarczyło od czasu do czasu popatrzeć, i jeśli coś tam kiełkowało to ręcznie wystarczyło usunąć. Ale widzę że tam na nim kiełkują nowe liście, może coś będzie, postanowiłam jeszcze dać mu szansę do końca maja,i potem zapadnie decyzja.A odnośnie migdałka, to jest szczepiony na ałyczy i wypuszcza ciągle poniżej miejsca szczepienia odrosty, które muszę kilka razy w sezonie usuwać, inaczej dawno część szlachetna byłaby zagłuszona. Może dlatego tak odrasta, bo sadziłam go 20 lat temu! Niestety, wszystko się starzeje i nic nie jest wieczne!

Załącznik 35369
__________________
-----------------------------------

Ostatnio edytowane przez Ha_na : 28-07-2011 o 18:45.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #175  
Nieprzeczytane 09-03-2017, 11:55
Małgorzata_55 Małgorzata_55 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: Katowice
Posty: 22
Domyślnie

Bardzo lubię pracować na działce. To dla mnie najlepszy relaks. W okresie wiosenno-letnim spędzam tam każdą wolną chwilę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #176  
Nieprzeczytane 01-04-2017, 06:54
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 732
Domyślnie

Czy lubimy pracować na działce? No właśnie, ja już nie, co wcale nie oznacza, że nie lubię tam przebywać. Ostatnie 2 lata niedomagam i działka zapuściła się nie do odrobienia, nie na moje siły. Chciałabym coś takiego, co rosłoby samo i nie denerwowało sąsiadów. Moja działka jest na suchym, piaszczystym terenie i po obrzeżach obsadzona dużymi 17-letnimi drzewami: sosny, świerki, wierzby, brzozy, jałowce, tuje. Są też krzewy - kaliny, lilaki, pęcherznice, tawuły i jeszcze więcej. Lubię to towarzystwo i nie chcę z niego rezygnować. Kłopot jest w tym, że korzenie wyjałowiły resztę ziemi do tego stopnia, że prawie wyginęły trwałe byliny - hosty, piwonie, firletki i in. Oprócz tego wdał się mech, bo drzewa zacieniają część działki. Trawnik zamienił się w mechowisko. Nie wiem, co posadzić, oprócz barwinka, co zniosłoby takie warunki i przykryło łyse miejsca, gdzie już i zielsko słabo rośnie, a przy tym nie wymagałoby ustawicznej pielęgnacji. Może plastykowa trawa i sztuczne kwiaty?
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #177  
Nieprzeczytane 17-05-2017, 13:53
cudak3 cudak3 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Warszawa
Posty: 65
Domyślnie

Bardzo lubię pracę na działce lub w ogrodzie mimo, że nieraz mnie niemile zaskoczy. W zeszłym roku nie dawaliśmy sobie już rady z owadami, zwłaszcza komarami i pierwszy raz w życiu korzystałam z pomocy firmy z branży DDD - http://www.dddwarszawa.pl/dezynsekcja-usuwanie-owadow która zlikwidowała problem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #178  
Nieprzeczytane 23-06-2017, 06:56
Baisa's Avatar
Baisa Baisa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2015
Posty: 884
Domyślnie

Bardzo lubię. Mieszkam w bloku, ale mam działeczkę poza miastem oraz dla mnie osobiście jest to azyl, w ktorym mogę spędzić dużo czasu, naprawdę dużo ( jak mam okazję to całe dnie). Kiedyś marzyłam o domu, ale cóż. Nie wyszło. Działeczka na razie mi wystarcza

Jeśli chodzi o roślinki to zwykle kupuje je w Obi:
https://www.obi.pl/ogrod-i-wypoczynek/rosliny/c/867
Jest spory wybór, dobrze się przyjmują.
Posadziłam borówkę amerykańską w zeszłym tygodniu:
Odpowiedź z Cytowaniem
  #179  
Nieprzeczytane 29-06-2017, 20:47
Bliska Bliska jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Rzeszów
Posty: 10
Domyślnie Brak sił

Czy Wam po prostu brakuje sił do pracy na działce?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #180  
Nieprzeczytane 29-06-2017, 22:38
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 251
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bliska
Czy Wam po prostu brakuje sił do pracy na działce?
Niestety,tak jak pisze Kaima,działkę uwielbiam,nawet na chwile tam odzyskuję energię,po czym padam i nie mam siły na powrót do domu,a to 20 minut pieszo...Lepiej nie będzie,drzewek i rozmnożonych własnoręcznie krzewów żal...,to jest problem .
A chwasty sobie radzą mimo suszy.

Do Kaimy;
Cytat:
Kłopot jest w tym, że korzenie wyjałowiły resztę ziemi do tego stopnia, że prawie wyginęły trwałe byliny - hosty, piwonie, firletki i in. Oprócz tego wdał się mech, bo drzewa zacieniają część działki. Trawnik zamienił się w mechowisko. Nie wiem, co posadzić, oprócz barwinka, co zniosłoby takie warunki i przykryło łyse miejsca, gdzie już i zielsko słabo rośnie,
Z tym mchem to dziwna sprawa,bo także wokoło bloku gdzie sucho także,bo skarpa, zarasta mech...
Na działce to samo.Myślałam,że to wina mojej ''miłej '' sąsiadki ,która wzdłuż granicy chcąc wyrównać sobie teren,
zgromadziła sterty gnijących już konarów drzew i gałęzi.
Barwinek....,ładny jest,ale potrafi się panoszyć.Musieliśmy wyjątkowo użyć randapu,bo inaczej ruszyć tego nie można.
Kaimo, moją działkę nawożą skowronki ,
więc mam podobnie.W takich częściach gdzie nic już nie chce rosnąć,nieżle sobie radzą irysy,lilie-samosiejki,
i trochę roślinek skalnych.
I tak to działka,to nie tylko sielanka i relaks,jak mi ktoś niedawno powiedział...,jednak nie sposób spokojnie patrzeć jak zarasta chwastami, sił coraz mniej i trzeba uważać by nie przeholować..
Pozdrawiam i życzę kochanego zdrówka
__________________
"Rany się zabliźniają, ale blizny rosną wraz z nami''.St.Jerzy Lec

http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Czy lubicie zmiany w mieszkaniach? Ewunia Dom, wnętrza, ogród 124 22-06-2020 10:10
Czy lubicie Harrego Pottera? Bianka Książka, literatura, poezja 52 26-02-2020 14:28
Lubicie swoje synowe, swoich zięciów? Basia. Rodzina bliższa i dalsza 140 31-05-2010 08:17
Wiosna na działce. Jak przygotować podłoże - komentarze Grzechu Ogólny 4 20-05-2008 16:35
Czy ludzie będą na tyle zdrowi by pracować dłużej? - komentarze czort Ogólny 10 24-04-2007 22:01

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:34.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.