menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 05-10-2007, 19:14
marcelka marcelka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 8
Domyślnie opieka nad osobą z chorobą Alzheimera


Witam. Mam wiele pytań do osób opiekujących się osobami chorymi na tę chorobę. Czy znają się tu takie osoby? Gdzie szukać grup dyskusyjnych na ten temat?
Proszę o pomoc
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 05-10-2007, 20:11
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie Hmmmm...

Cytat:
Napisał Babcia Oli
Mam ogrony zasob wiedzy ,opiekowalam sie trzema osobami na przestrzeni kilku lat.Zasada pierwsza i najwazniejsza Ty jako opiekun musisz byc bezpieczna ,aby zapewnic bezpieczenstwo osobie podopiecznej.Skontaktuj sie ze mna w skype,nie sadze ,aby problem interesowal seniorow na tym forum,tu tak raczej cwierkajaco,moze nie psujmy nastroju ,a to ciezkie doswiadczenie.

...ćwierkająco ???

Jesteś pewna babciu Oli,że czytamy to samo forum ???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 05-10-2007, 20:47
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Jestem zdziwiona Babciu Oli,ze tak nieuważnie czytasz nasze forum.O chorobie dyskusji było sporo i osoby ,ktore maja kłopoty tego rodazju tez sie wypowiadały i orade prosiły.Więc moze zostaw te "Cwierkajace" posty i zajrzyj na te ochorobach.Pozdrawiam i dystansu do Siebie przede wszystkim zycze.4.gif
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 20-11-2007, 11:19
donia donia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 1
Domyślnie

Do marcelki.
Wysłałam maila do Ciebie.
Pozdrawiam donia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 20-11-2007, 14:16
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 710
Domyślnie

Marcelko Ja "przerobiłam " tą paskudną chorobę od poczatku az do konca .Jezeli cos chcesz wiedziec pytaj. Chętnie odpowiem na pytania .Nie twierdzę ze wiem wszystko ,tego nikt nie wie ale sobie radziłam . Pozdrawiam .
Lilu BabciOli cos sie pokreciło wypuszczaja ją raz na jakis czas i moze z rozpędu wpadła do Barci i zaćwierkało jej się ?
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 20-11-2007, 18:57
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

przy kazdym szpitalu psychiatrycznym znajduje sie poradnia leczenia tego typu schorzenia.Przy tychze oddzialach dzialaja grupywsparcia dla rodzin gdzie znajduje sie osoby z Altz.Ja mialam mame chora na ch.Altz.Opeka jest pracochlonna-nie zawsze mila,ale w zyciu nie oddalabym swojej Mamy pod opieke osoby obcej.Chorzy Ci najlepiej czuja sie we wlasnych domach,wsrod najblizszych.-sa leki ktore wyciszaja niektore patplogiczne reakcje.To wszystko
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 20-11-2007, 22:58
zuella's Avatar
zuella zuella jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Mazowsze
Posty: 34
Domyślnie

O tej chorobie niewiele wiem ale na innym forum znalazłam taką wiadomość,którą wklejam-może się przyda,mam też nadzieję,że tamte panie nie będą miały mi tego za złe.


"Sluchajcie dziewczynki ,nie wiem ale może któraś zainteresuje wiadomość jaką przekazała mi moja lekarka
mianowicie prosiła żeby powiadomić jak największą grupę ludzi , że UE przekazała Polsce bardzo duzo pieniędzy na pomoc rodzinom gdzie jest chory na Alzheimera, pieniądze te dostały gminy ,trzeba wziąć zaświadczenie od lekarza prowadzącego i do gminy się udac ,to śa podobno na prawda duze pięniązki ,a sprawa wogóle nie jest nagłośniona i potem mogą gdzieś przepaść
Mówiła tez ze mozna próbować inne choroby spokrewnione z tą pod ciagnąć do niej ,tylko wszystko zalezy od lekarza ,ale właściwie nie powinni robić trudności
Jesli znacie kogoś komu może się taka wiadomość przydać to przekażcie"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 20-11-2007, 23:12
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Zuelko podaj gdzie znalazlas te wiadomosc -to bardzo wazne,moze tez sa pieniadze dla choruch na SM.Oni sa zupelnie bezradni ,a jest lek ktory likwiduje prawie te chorobe,a roczna kuracja kosztuje circa 500 000 PLN.Podaj na prywatna poczte-Bardzo wazne
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 21-11-2007, 22:56
zuella's Avatar
zuella zuella jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Mazowsze
Posty: 34
Domyślnie

Przepraszam,że tak późno,to było na forum- ABC Gospodyni
http://www.abcgospodyni.pl/forum/viewtopic.php?t=1797
http://www.abcgospodyni.pl/forum/viewtopic.php?t=1797
-nie wiem czy dobrze wkleiłam
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
opieka nad starszą, chorą osobą w domu, w szpitalu, w dps'ie marcelka Opieka 188 28-04-2017 00:11
mieszkanie z osobą starszą Kry_chaa Praca, wolontariat 7 20-12-2008 18:12
Opieka nad osobą starszą na wózku inwalidzkim shandrila Praca, wolontariat 1 13-10-2008 13:39
Wszytskich zmagających się z Chorobą Alzheimera ŚdS Choroby, badania, terapie 0 21-04-2008 15:27
Telemedycyna – skuteczna pomoc dla pacjentów z chorobą wieńcową - komentarze Bajda5 Ogólny 0 18-11-2007 14:57

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:42.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.