menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 27-09-2008, 10:36
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Czy kryzys w USA dotrze i do nas?


Mówią, że napewno. Czy dostrzegacie już jego jakieś objawy w życiu, u nas ? A Polonia (wszędzie)?
  #2  
Nieprzeczytane 27-09-2008, 11:43
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Przeciez juz dociera .
Kazdy kryzys wynika z niepohamowanych apetytow najbogatszych .
Juz bardzo dawno temu stwierdzono wyzysk czlowieka przez czlowieka i nazwano to kapitalizmem ,obecnie przykryto go plaszczem demo-kracji .
  #3  
Nieprzeczytane 27-09-2008, 16:44
Dariusz Kosiur Dariusz Kosiur jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 252
Domyślnie

Ten kryzys zainicjowano w 1944 w Bretton Woods. Zapisano tam wtedy warunki umożliwiające przekształcenie $ USA w światową walutę. Od tego momentu bank centralny USA (FED), który jest prywatną własnością żydowską od 1913 r. umożliwił wykreowanie ogromnych ilości $ USA na, które nie ma pokrycia w dobrach i produkcji USA - jedynego gwaranta wartości $ USA. Ilość $ przekracza wielokrotnie wszystko to, co posiadają i produkują USA.
Finansowa oligarchia chcąc uciec przed dramatycznym kryzysem i utratą stanu posiadania uruchomiła € - euro, walutę UE, którą chce zastąpić światowego $ USA. Jednak na przeszkodzie stoi brak surowców energetycznych pod, które można byłoby kreować € - euro, tak jak niegdyś $ USA. Stąd ataki na Rosję, na jej zasoby surowcowe.
Ten kryzys, choć zainicjowany w instytucjach finansowych jest jednak totalny, dotyczy wszystkich sfer funkcjonowania państw. Jego skutki odczuwamy już w Polsce od 1990 r. - systematycznie rozrastaja się obszary nędzy w Polsce. Trudno przewidzieć jego rozmiary i zakończenie. W każdym razie jedno już widać: komunizm, czyli liberalny kapitalizm, bo to jest dokładnie ten sam system musi być przez wolnych ludzi wyrzucony na śmietnik i do tego dojść musi i dojdzie.
Dysponujacy wolnym kapitałem, chcąc się uchronić przed jego utratą powinni zamienić go na ziemię lub kruszec.
Dariusz Kosiur
  #4  
Nieprzeczytane 27-09-2008, 21:04
martunia's Avatar
martunia martunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 11 322
Domyślnie

Mam pytanie, który post?
Jakoś nie widzę.
  #5  
Nieprzeczytane 27-09-2008, 21:08
Dariusz Kosiur Dariusz Kosiur jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 252
Domyślnie

Bo admin zadziałał.
Dariousz Kosiur
  #6  
Nieprzeczytane 27-09-2008, 21:16
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał martunia
Mam pytanie, który post?
Jakoś nie widzę.

Martuniu ! Wykasowali parę postów,min.moją odpowiedź na post M50 i inne, razem chyba 3. Ale dobrze się stało. M50 zaczęła dokuczać wszystkim trzem,którzy do tej pory zabrali głos merytoryczny. Nie będę już pisał,czego dotyczyły posty usunięte przez Admina,bo nie chcę jątrzyć sprawy. Mam nadzieję, że Admin będzie szybciej reagować na chamskie odzywki, ze wszystkich stron. Nie zaczepiony,nikomu nie odpyskowuję. Na zaczepki i obelgi,używam podobnego sprzętu.
  #7  
Nieprzeczytane 27-09-2008, 21:19
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 081
Domyślnie

Admin nie wykasował, tylko przeniósł do kosza .....
  #8  
Nieprzeczytane 27-09-2008, 22:10
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Martuniu ! Wykasowali parę postów,min.moją odpowiedź na post M50 i inne, razem chyba 3. Ale dobrze się stało. M50 zaczęła dokuczać wszystkim trzem,którzy do tej pory zabrali głos merytoryczny. Nie będę już pisał,czego dotyczyły posty usunięte przez Admina,bo nie chcę jątrzyć sprawy. Mam nadzieję, że

Admin będzie szybciej reagować na chamskie

odzywki, ze wszystkich stron. Nie zaczepiony,nikomu nie odpyskowuję. Na zaczepki i obelgi,używam podobnego sprzętu.

Zajrzyjcie do "smieci" - komentarz zbyteczny.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #9  
Nieprzeczytane 27-09-2008, 22:14
martunia's Avatar
martunia martunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 11 322
Domyślnie

Marbello już tam byłam.
Bez komentarza.
Nie zadawaj się ze śmieciami.
Pa, mimo wszystko spojnych snów.
  #10  
Nieprzeczytane 27-09-2008, 23:03
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 007
Domyślnie

No któż powiedziałby,że tak się przejmiemy kryzysem w USA.
Czyli kontynuujemy tradycje naszych przodków ,przede wszystkim Kościuszki i Pułaskiego.

Ps.Kazimierz,nie wstyd Ci ???
  #11  
Nieprzeczytane 27-09-2008, 23:10
Alisia's Avatar
Alisia Alisia jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdzies w Swiecie
Posty: 472
Domyślnie Zupelnie niepotrzebnie,

Cytat:
Napisał Lila
No któż powiedziałby,że tak się przejmiemy kryzysem w USA.
???

nerwicy sie nabawisz.

Oczywiscie ze dotrze,tylko glupiec moze sie cieszyc z recesji w Ameryce,lata 30 to nie tak odlegle dzieje.
  #12  
Nieprzeczytane 27-09-2008, 23:11
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 007
Domyślnie

Acha ,jestem za siłami szybkiego reagowania !!!

Sama przeżyłam obrzydliwy atak sklonowanego chama ,i wiem ,że tylko szybka reakcja może coś pomóc.
Może GROM lub FORMOZA wystarczy ?
  #13  
Nieprzeczytane 28-09-2008, 00:34
Alisia's Avatar
Alisia Alisia jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdzies w Swiecie
Posty: 472
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Martuniu ! Wykasowali parę postów,min.moją odpowiedź na post M50 i inne, razem chyba 3. Ale dobrze się stało. M50 zaczęła dokuczać wszystkim trzem,którzy do tej pory zabrali głos merytoryczny. Nie będę już pisał,czego dotyczyły posty usunięte przez Admina,bo nie chcę jątrzyć sprawy. Mam nadzieję, że Admin będzie szybciej reagować na chamskie odzywki, ze wszystkich stron. Nie zaczepiony,nikomu nie odpyskowuję. Na zaczepki i obelgi,używam podobnego sprzętu.


Blad,Kazimierzu,to tylko w jedna strone dziala, niektore osoby moga nawrzucac ile wlezie ,pojsc na inny watek ,powiedziec:," Alisia sie mnie czepia" i to jest w porzadku.Brac jak ubogi w torbe to nasza rola,a okrety wielotysieczniki sa nietylane,
no coz ,flota jest potrzebna polskiej gospodarce,a temu forum wytrwali wpisywacze
  #14  
Nieprzeczytane 28-09-2008, 07:27
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

A mój post-merytoryczny,spokojny zostal skasowany,drugi też,daleki od chamstwa,ale wyrazajacy oburzenie na sposób prowadzenia dyskusji ,tez wykasowany.prosze Admina o przywrocenie tego pierwszego.Drogi admin prosze przeczytac a potem do kosza.Ja nprawde jestem coraz blizsza odejscia,agresja uczestników ,samowolka admina...
  #15  
Nieprzeczytane 28-09-2008, 07:46
aannaa235's Avatar
aannaa235 aannaa235 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Małopolska
Posty: 4 734
Domyślnie

babcielo!!!
nie odchodz, przecież każdy ma prawo do wypowiedzenia się.
przecież w końcu żyjemy w tzw. demokracji
  #16  
Nieprzeczytane 28-09-2008, 07:55
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Demokracja nie r owna sie chamstwu-Demos-lud Kratos-rządy-rzady ludu.Dyskusja demokratyczna nie polega na wzajemnym obrzucaniu sie błotem,od tego mamy sejm komunistyczno-demokratyczny-tutaj mamy -ja nie powiedziełam,że spokojnie ale w sposob zblizony-przynajmniej- do kulturalnego wymieniac poglady.
  #17  
Nieprzeczytane 28-09-2008, 09:46
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Demokracja nie r owna sie chamstwu-Demos-lud Kratos-rządy-rzady ludu.Dyskusja demokratyczna nie polega na wzajemnym obrzucaniu sie błotem,od tego mamy sejm komunistyczno-demokratyczny-tutaj mamy -ja nie powiedziełam,że spokojnie ale w sposob zblizony-przynajmniej- do kulturalnego wymieniac poglady.

Moje spostrzezenie z forum. 1. Jezeli ktokolwiek nie mieszkajacy w Stanach - probuje podjac jakakolwiek dyskusje na tematy dotyczacze tego kraju - dostaja natychmiast zimny prysznic na glowe od "nanturalizowanych" amerykanek. Jednym slowem - "rece precz od Korei" (przenosnia). Gdyby to byla wymiana pogladow, napewno bolesnych w wielu przypadkach - ale tylko prawda w oczy kole - niestety sa to duze dozy chamstwa i agresywnosci, korekty ortografii polskiej, ublizanie "kazdemu" co sie rusza.

2. Pewne, niedojrzale osoby, mimo zaawansowanego wieku, uwazaja, ze jezeli otworza watek - sa jego PANAMI i bawia sie w dyktatorow, probujac ustalic kto ma prawo, lub ma "s......" z jego watku.

Ah, te pampersy!!!!!!

Mozecie wywalic moja wypowiedz do kosza lub gdzie Wam sie podoba. Wlaczam ingnora.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #18  
Nieprzeczytane 28-09-2008, 09:54
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
A mój post-merytoryczny,spokojny zostal skasowany,drugi też,daleki od chamstwa,ale wyrazajacy oburzenie na sposób prowadzenia dyskusji ,tez wykasowany.prosze Admina o przywrocenie tego pierwszego.Drogi admin prosze przeczytac a potem do kosza.Ja nprawde jestem coraz blizsza odejscia,agresja uczestników ,samowolka admina...

Elunia,chyba moderatorzy przenoszą ciurkiem całość.Lepiej byłoby w ogóle wyrzucić jedną wypowiedź ,niż ciurkiem przenosić Bogu ducha winnych.
Jeżeli chodzi o mnie,to ja mogę w tym koszu sobie być,bo mnie to nawet bawi.Ale są tacy ,którzy nie chcą figurować pod tytułem ''śmiecie ''....nawet nie śmieci tylko śmiecie.
I trudno się z nimi nie zgodzic.
To tak pod rozwagę moderatorów.
  #19  
Nieprzeczytane 28-09-2008, 10:00
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Naplesc i uciekac ?
Wstyd i nie ladnie tak sie zachowywac.
Po to jest forum publiczne aby sobie nawzajem wymieniac poglady na dany temat. W tym uczyc zachowan az do grobowej deski.
Jest to tez edukacja ,w tym i brzydko nazywanych ("pampersow" ,jakie to nowoczesne i cywilizacyjne w ustach swiatowcow) starszych ludzi (seniorow) przez "mlodzieniaszkow" lub panie uwazajacych sie za "liceum" a w lustrze muzeum !
Przeraza mnie,ze ludzie bogaci traca wraz z nabywaniem majetnosc ludzkie uczucia, a na stare lata prowadza na smyczy w odosobieniu szczoteczke do zebow jaka im zostanie w domu sedziwej starosci,uwazajac ja za pieska.
USA to piekny kraj i wielonarodowy ale na milosc boska ludzie nie wywyzszajcie sie i nie badzcie pyszni az do brzydoty wlacznie !
  #20  
Nieprzeczytane 28-09-2008, 10:03
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alisia
nerwicy sie nabawisz.

Oczywiscie ze dotrze,tylko glupiec moze sie cieszyc z recesji w Ameryce,lata 30 to nie tak odlegle dzieje.

To było do mnie.Ja się cieszę z kryzysu ?
Ależ skąd.Mnie cieszy to ,iż wśród emigracji jest niedobitek Wielkiego Kryzysu ( dla mnie to prehistoria ),który ocalał ze skoku z drapacza chmur ( Alisia ) i aczkolwiek potłuczony,będzie dzielił się doświadczeniem z innymi naturalizowanymi tubylcami.

ps.o moją nerwicę się nie martw. Jak nie dostałam po desancie całego drzewa geriatryczno -klonowego ,to jedna jego gałązka ...wiesz co mi może zrobić ? ...otóż ,może mi skoczyć ....panie majster.

Buźka w lewe uszko,mróweczko.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
USA- bylam ,widzialam....pisze o tym. Alisia Ameryka 59 05-05-2011 22:24
Pokochać USA................ Lila Polityka - wątki archiwalne 172 21-12-2008 10:43

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:06.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.