menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #118661  
Nieprzeczytane 09-01-2019, 19:53
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Skąd wiedziałaś????
Przeszło mi nieco, a mogłam umrzeć, nie?

I racja. Płace są za wysokie.
Tyle mogą zarabiać tylko piłkarze.
Mogłaś ale nie musiałaś.
A piłkarze są na utrzymaniu budżetu państwa? Bo nie wiem, niektórzy są bardzo kosztowni.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118662  
Nieprzeczytane 09-01-2019, 19:57
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

A NBP jest na utrzymaniu budżetu?
Może sprawdź sobie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118663  
Nieprzeczytane 09-01-2019, 20:16
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
A NBP jest na utrzymaniu budżetu?
Może sprawdź sobie.
A czyje to pieniądze sa w NBP??? Jakaś pani z NBP tłumaczyła, że bank utrzymuje się z odsetek i to mnie zafascynowało, ot pytanie czyję są te pieniądze od ktorych są odsetki, pewnie banku. Taka niezależna i nie zwiazana z niczym wyspa w Polsce przypadkowo zajmująca się obsługą budżetu państwa. Już myślałam, że NBP ma swoje pieniadze w skarpetce. Ponieważ nie jest na utrzymaniu budżetu tylko łaskawie nim zarządza to jakim prawem NIK się czepia wynagrodzeń, niech spada na sosnę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118664  
Nieprzeczytane 09-01-2019, 20:53
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59.
A czyje to pieniądze sa w NBP??? Jakaś pani z NBP tłumaczyła, że bank utrzymuje się z odsetek i to mnie zafascynowało, ot pytanie czyję są te pieniądze od ktorych są odsetki, pewnie banku. Taka niezależna i nie zwiazana z niczym wyspa w Polsce przypadkowo zajmująca się obsługą budżetu państwa. Już myślałam, że NBP ma swoje pieniadze w skarpetce. Ponieważ nie jest na utrzymaniu budżetu tylko łaskawie nim zarządza to jakim prawem NIK się czepia wynagrodzeń, niech spada na sosnę.

Zebys lepiej mogla sie wyspac i aby skarpeta wypchana miedziakami pod materacem nie ugniatala pupy badz glowki na poduszce pod ktora ukryto skarby zycia.Banki obracaja w stosownym miejscu twoim i innych kapitalem -pobierajac nalezna oplate.Ktos rano wstaje,pracuje i czuwa nad tym,by wilk byl syty i owca cala i dobrze wyspana.
I nie mysl o tym,czym sie wilk odzywia i ile czego pozera,skoro masz zabezpieczone "siano" u wilka.
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118665  
Nieprzeczytane 09-01-2019, 20:56
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59.
A czyje to pieniądze sa w NBP??? Jakaś pani z NBP tłumaczyła, że bank utrzymuje się z odsetek i to mnie zafascynowało, ot pytanie czyję są te pieniądze od ktorych są odsetki, pewnie banku. Taka niezależna i nie zwiazana z niczym wyspa w Polsce przypadkowo zajmująca się obsługą budżetu państwa. Już myślałam, że NBP ma swoje pieniadze w skarpetce. Ponieważ nie jest na utrzymaniu budżetu tylko łaskawie nim zarządza to jakim prawem NIK się czepia wynagrodzeń, niech spada na sosnę.


Na tej samej zasadzie sprawdza kluby sportowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118666  
Nieprzeczytane 09-01-2019, 22:36
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał Petrus16
Jak nie ze wschodu to opiekun z zachodu.To kogo mamy się trzymać?

Widzisz Petrusie!
w swoim czasie podpatrywałem z bliska taki kraj jak Kanada. Olbrzymi na mapie, a w gruncie rzeczy mniejszy od Polski, dodatkowo z jeszcze bardziej pokręconym społeczeństwem niż nasze.
I tą Kanadę najlepiej porównać do kojota, które wbrew temu co się potocznie bredzi, jest stworzeniem egzystującym w krainie ludzi, niedźwiedzi, rosomaków, pum i podobnych drapieżników z orłami włącznie.
Ale dzięki czujności ostrożności i zmieniających się okoliczności przyrody trwa i się rozwija.

Kanada jest non stop pod presją USA a z drugiej strony ma .... Chiny iIndie z ich rynkiem zbytu i imigracją. I ta Kanada wyrobiła w sobie czujność kojota. I nie skacze do góry wrzeszcząc dokoła jak z godnością pręży kolana a robi swoje w międzynarodowej polityce, w ONZ-cie, w gospodarce globalnej i użera się z coraz bardziej pop....nym Trumpem i z Ruskiem który im kombinuje wrednie na północy.
Zobacz jak zachowują się kojoty Europy jak Skandynawia.
Słyszałeś żeby je wleczono po jakichś unijnych sądach?
żeby żarli się z sąsiadami o historię mimo, że mają o co?
Spójrz na Czechów.. podobnie. nie bredzą, że są adwokatem, liderem i znawcą demoludów wszystkich mórz
a korzystają cichcem z sąsiedztwa i wspólnego kotła.
jesteśmy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118667  
Nieprzeczytane 09-01-2019, 22:44
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał Petrus16
Chyba coś czarujesz.
Gdzie kupujesz masło /chyba w złotym opakowaniu/ za 11.10 bo ja kupiłem masło o zawartości tł. 82% w E.LEKLERC kostak 200g za jedyne 4,79PLN. Podaj adres to wyślę paczkę z prawdziwym masłem.
Petrusie!
jak kupił 300g -osełkę z Włoszczowy np. to tyle zapłacił i Petrusie Sosnowiec to jednak .... nie Puławy
Ten sam chleb, który za poprzedniej razy kupowałem dziś jest o 30gr droższy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118668  
Nieprzeczytane 09-01-2019, 22:59
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał Petrus16
Fakt. Różnie bywało.Pamiętam.Oj bywało bywało za poprzedników też ale finansowanie geoterm nie zaliczam do złych "numerów". Oby inwestycja wypaliła to byłby wkład w obniżenie emisji gazów cieplarnianych.

Petrusie!
nie zauważyłeś, że dziwnym trafem znikają wiatraki?
W twoich okolicach miało być sporo i nie jest.

A z tych opowieści które publikowano wynikało, że wodę trzeba podgrzewać bo za zimna.
To samo PGE jakoś samo nie kwapiło się do tego, żeby samemu odwierty robić no i Rydzyk ćwiczy to za państwowy szmal. A ponadto każda firma płaci podatki.
No i Petrusie nie sądzisz, że ten prąd którym podgrzewają tą wodę [o ile prąd, a nie np gaz] nie ma czegoś wspólnego z tymi gazami?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118669  
Nieprzeczytane 09-01-2019, 23:09
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
My się już nikogo nie trzymamy, to nas trzymają jako króliki na szczepionki. No i ewentualnie mamy odbudować pożydowskie kamienice zburzone przez Niemców.

Jarek!
Ja bym te pożydowskie kamienice za darmo pooddawał - te co ich Niemcy nie rozwalili - pod warunkiem, że ktoś zrobi z nich porządne lokale do mieszkania.
I żeby miasto miało z nich jakiś pożytek.
Jak chcesz to cię oprowadzę po byłych żydowskich kamienicach. Tylko musisz się pospieszyć zanim się same do reszty zawalą.
I dotyczy to także polskich przedwojennych kamienic.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118670  
Nieprzeczytane 09-01-2019, 23:42
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
[size="3"][b]Nie chcę religii w szkole
]

waciunaszaukochana!
To jak nie chcesz to nie.
Idź do derekcji i zamelduj że wyznajesz zdegenerowany teizm i nie chcesz. I mieć nie będziesz.

I żaden Urban nie jest ci do tego potrzebny.
chyba że się boisz.
Jak tak to idź z mamusią, tatą, albo opiekunem i będzie po kłopocie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118671  
Nieprzeczytane 10-01-2019, 08:04
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał Honoratka
Poproś Urbana aby napisał to samo o wyznawcach islamu albo wychowanych na talmudzie.

- o używaniu dzieci w islamie do odprawiania boguchwalczych czynności nie słyszałam jeszcze,
nie twierdzę że ich nie ma.

- swego czasu o porywaniu polskich dzieci przez Żydów by na ich krwi wypiekać swięte mace było bardzo głośno i wiemy jak bardzo krwawo dla niewinnych to się skończyło.
Procederu mordowania dzieci nie udowodniono.

- o używaniu polskich dzieci przez polskich kapłanów w polskich kościołach istnieją niezaprzeczalne dowody.
Polskie prawo traktuje te zbrodnie na dziecięcych ciałach i psychikach bardzo łagodnie.
Ofiary poddawaane są upokarzającym naciskom by zaprzeczali swoim krzywdom.
W porównaniu do cywilnych pedofili wyroki dla pedofili kapłanów KK są śmiesznie niskie
i nie zabezpieczają dzieci przed "skazanymi" kierowanymi przez biskupów do "pracy" w innych parafiach.

Mało?
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118672  
Nieprzeczytane 10-01-2019, 08:10
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Petrusie!
jak kupił 300g -osełkę z Włoszczowy np. to tyle zapłacił i Petrusie Sosnowiec to jednak .... nie Puławy
Ten sam chleb, który za poprzedniej razy kupowałem dziś jest o 30gr droższy.

w znienawidzonych i pogardznych Biedronkach bywają takie promocje za 4,70.
Ale nie wszyscy Prawdziwi Polacy poniżą swój narodowy honor i pójdą tam na zakupy
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118673  
Nieprzeczytane 10-01-2019, 09:12
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
w znienawidzonych i pogardznych Biedronkach bywają takie promocje za 4,70.
Ale nie wszyscy Prawdziwi Polacy poniżą swój narodowy honor i pójdą tam na zakupy
Chodzą do Auchan, a to jakaś różnica? Tam też są zróżnicowane ceny masła.Wszak polskich sklepów nie ma.

Takie wnioski musi wysnuc naprawdę tęgi umysł. Zresztą wątpliwości nie ma.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118674  
Nieprzeczytane 10-01-2019, 09:20
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
- o używaniu dzieci w islamie do odprawiania boguchwalczych czynności nie słyszałam jeszcze,
nie twierdzę że ich nie ma.

- swego czasu o porywaniu polskich dzieci przez Żydów by na ich krwi wypiekać swięte mace było bardzo głośno i wiemy jak bardzo krwawo dla niewinnych to się skończyło.
Procederu mordowania dzieci nie udowodniono.

- o używaniu polskich dzieci przez polskich kapłanów w polskich kościołach istnieją niezaprzeczalne dowody.
Polskie prawo traktuje te zbrodnie na dziecięcych ciałach i psychikach bardzo łagodnie.
Ofiary poddawaane są upokarzającym naciskom by zaprzeczali swoim krzywdom.
W porównaniu do cywilnych pedofili wyroki dla pedofili kapłanów KK są śmiesznie niskie
i nie zabezpieczają dzieci przed "skazanymi" kierowanymi przez biskupów do "pracy" w innych parafiach.

Mało?
.

Czy to czasem nie ty w obronie pedofila Polańskiego latalas po wątku jak kot z pęcherzem ?
Pamiętamy hipokryzję.

Piszesz na polityce a nie masz zielonego pojęcia o małych muzułmanach
Szkolonych do zabijania.
Pogrzeb w sieci znajdziesz filmy.

Ps pedofilia jest wstrętna ale jeszcze wstretniejsza jest baba dająca "swojemu" pedofilowi zielone światło.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118675  
Nieprzeczytane 10-01-2019, 09:20
tylko-ja tylko-ja jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Polska
Posty: 166
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Nie chcę religii w szkole

"Polska jest małą ****, na której rośnie wrzód większy niż ona sama. Wypełnia ów szankier ropa o medycznej nazwie Kościół katolicki.
Stanowi on mieszaninę ciemnoty, zakłamania, zacofania, arogancji, obłudy, chciwości, głupoty, wsteczności, agresji, autorytaryzmu, egoizmu, dyletanctwa i żądzy władzy. Kościół wojuje ze swobodą i urodą życia ludzi. Dla wyznawców ma zakazy i nakazy. Poprzez prawo państwowe i wpływy narzuca je wszystkim. Pół ludzkości ma odgrywać role społecznie podrzędne i być maszynkami do przekazywania genów. Ogół ma widzieć moralność w kroczu, a kler chce regulować funkcjonowanie genitaliów i odbicie tego w nauczaniu i kulturze. W dobie informatyki egzorcyści gonią diabły. Dewoci blokują współczesną sztukę. Cokolwiek by mówić o PRL, ewoluowała ona, co prawda zygzakiem, od stalinizmu, jego zbrodni i zależności od ZSRR do Okrągłego Stołu. Postępem był Gomułka wobec Bieruta, Gierek wobec Gomułki, Jaruzelski wobec Gierka. Polski Kościół odbywa drogę w odwrotną stronę. Dajcie mu 100 lat, a podpali stosy i stodoły.
Wpływ Kościoła i jego nacjonalistycznych wypustek politycznych wykluczają rzeczywistą europejskość kraju. Wyznawcy smoka gender i zbrodni smoleńskiej nie stworzą innowacyjnej gospodarki, zgnoją naukę i wszelki postęp, także techniczny i społeczny. To gangrena.
(...)
Reasumując:
polski Kościół, czemuś rzymsko-katolicki, to dowód na trafność ateizmu. Gdyby Bóg istniał, już dawno zmieniłby personel."
Jerzy Urban

https://www.facebook.com/niechcereli...8&__tn__=EHH-R

O swoich poglądach i przekonaniach religijnych wolę nie pisać, bo jest to moją indywidualną sprawą.
Lecz czytając tę myśl , przypomina mi się opis zdarzenia jakie miało miejsce opisane w Nowym Testamencie.
A mianowicie kuszenie Jezusa przez szatana.
Szatan mówi do Jezusa:
"oddaj mi pokłon, a nakarmię wszystkie dzieci, zlikwiduję wojny, oddalę od człowieka głód i choroby..... "
A może to wcale nie był jakiś tam opisywany szatan, a ówczesny krezus i polityczny przywódca o poglądach "wacław46" który biorąc pod uwagę tok zdarzeń przyczynowo skutkowych przewidział że będą płonęły stosy, powstaną wojny religijne a kapłani poczują się niczym panowwie życia i śmierci na wzór Nerona, Heroda, Lenina czy Dzierżyńskiego i wielu podobnych moralnych kreatur o adolfie i jego szarych eminencjach już nie wspomnę?
Odpowiadając na ten post zakładam, że jesteś człowiekiem szlachetnym i troskliwym pełnym empatii do wszelkiego bytu.
Zakładam że głodnych karmisz, spragnionych poisz, nagich przyodziewasz, strapionych pocieszasz, chorych odwiedzasz i jesteś pełen zrozumienia dla tych których życie doswiadcza w sposób porażająco brutalny i szukają nadziei i pocieszenia właśnie w świątyniach. Między innymi w świątyniach kościoła rzymsko-katolickiego też.

Reasumując też:
Być może poddając pod wątpliwość istnienie Boga, "gdyby" istniał, Urban co najwyżej pasał by owieczki gdzieś w okolicach Hajfy

Zakładając iż jesteś chodzącą szlachetnością, przesyłam pozdrowienia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118676  
Nieprzeczytane 10-01-2019, 11:11
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

A wacianaszaukochana to kto?Kobieta czy mezczyzna?
Pogubic sie mozna.
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118677  
Nieprzeczytane 10-01-2019, 11:38
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Reasumując:
polski Kościół, czemuś rzymsko-katolicki, to dowód na trafność ateizmu. Gdyby Bóg istniał, już dawno zmieniłby personel."
Jerzy Urban[/b]
[url]]

waciuunaszadroga i uchachana wierze!
dla lepszego zobrazowania w tem temacie chcielibyśmy cię uświadomić, że tenże Urban był OCHRZCZONY i SKOMUNIZOWANY w kościele katolickim.
Podobnie jak ty

różnica jest jednak taka, że on partyjnie jest dwujajeczny [chyba] a tyś zwiedził/a z 10 partyjnych kurników
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118678  
Nieprzeczytane 10-01-2019, 11:59
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał Karol X
A wacianaszaukochana to kto?Kobieta czy mezczyzna?
Pogubic sie mozna.

Dlatego się gubimy, bo osobnik sygnujący się Wacław46
występuje w obu postaciach. W zależności od nastroju.
I podobnie traktuje rozmówczynię płci niewątpliwie żeńskiej.
No i bierzemy pod uwagę że w przyrodzie dość często występuje zjawisko płci niedookreślonej i falującej pod wpływem różnicowania się poziomu testosteronu w organizmie.
Jak jeszcze weźmiesz pod uwagę, że owa jednostka osobowa uczestników tego forum poniewiera od towarzystwa geriatryków sama będąc ciut starsza od Jasnej Góry, to można doznać zupełnych pogubień w procesie rozpoznawczym

gdybyś miał jeszcze jakieś pytania w tej materii, to śmiało.
Z kol. Fratem prowadziliśmy dość dokładną obserwację i wnioskami podzieliliśmy się w innym kawałku tegoż forum.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118679  
Nieprzeczytane 10-01-2019, 12:12
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Rada dobra dla ....Gowina

Cytat:

– Radziłbym Panu Jarosławowi Gowinowi, żeby 2 razy głęboko odetchnął, zanim wypowie się na temat NBP.


Jest dobry zwyczaj, że ministrowie nie wypowiadają się na temat banku centralnego i przedstawiciele banku na temat prac rządu, na przykład ustaw takich jak o szkolnictwie wyższym – skomentował prezes NBP.

Glapiński dodał jeszcze, że jak Gowinowi te dwa oddechy nie pomogą, to może zimny prysznic mu pomoże

jeśli to nie jest potraktwanie Gowina jak .....Gowina, to co nim jest, a podobno on jest ..... wicepremier na służbie u KACZYŃSKIEGO.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118680  
Nieprzeczytane 10-01-2019, 12:18
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...fb&oe=5CC5CDF2
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:25.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.