menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #201  
Nieprzeczytane 12-11-2010, 17:51
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie Ewiko

Cytat:
Napisał ewiko
Tak dużo piszecie o Ciechocinku więc może ktoś był w ZACHĘCIE "D" Moja teściowa wyjeżdża 9 grudnia i nie mamy żadnych informacji na temat tego obiektu. Będę wdzięczna za wszelkie wiadomości........... pozdrawiam.

Ewiko zajrzyj sobie na tą stronkę ,niżej podałam link,
może coś Ci przybliży.
Ja osobiście byłam w Ciechocinku
w sanat.: Ruch i Chemik
W Zachęcie nie byłam ale może jeszcze
się ktoś zgłosi z informacją.


http://jrewers.republika.pl/zach.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #202  
Nieprzeczytane 12-11-2010, 17:59
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał ewiko
Tak dużo piszecie o Ciechocinku więc może ktoś był w ZACHĘCIE "D" Moja teściowa wyjeżdża 9 grudnia i nie mamy żadnych informacji na temat tego obiektu. Będę wdzięczna za wszelkie wiadomości........... pozdrawiam.
Chyba bardzo nieciekawa ta Zachęta, słyszałem, że nie zachęca... ale to tyko ze słyszenia..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #203  
Nieprzeczytane 12-11-2010, 19:43
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Niestety również słyszałam niekorzystne opinie na temat tego sanatorium. Łudzę się jednak że coś się zmieniło....... w innych sanatoriach zmiany są ogromne. Pokoje są remontowane, meble zmieniane , wszystko zależy od kierownictwa.
Dziekuję za odpowiedzi........może jeszcze ktoś kto był na miejscu odezwie się.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #204  
Nieprzeczytane 12-11-2010, 19:46
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Ja mam nadzieję wyjechać w połowie przyszłego roku i wielką ochotę na góry. W styczniu czeka mnie operacja kręgosłupa więc może lekarz przyspieszy mi wyjazd.... czy jest to możliwe?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #205  
Nieprzeczytane 12-11-2010, 22:36
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie

Cytat:
Napisał ewiko
Ja mam nadzieję wyjechać w połowie przyszłego roku i wielką ochotę na góry. W styczniu czeka mnie operacja kręgosłupa więc może lekarz przyspieszy mi wyjazd.... czy jest to możliwe?

Ewiko jak dojdziesz do siebie po operacji
to proś swojego lekarza o sanatorium poszpitalne.
Czeka się krócej i nawet chyba nic nie płacisz.

Co do tych opinii o Zachęcie to niestety też od osób trzecich
słyszałam nie pozytywne opinie ale może się już coś
zmieniło do tej pory.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #206  
Nieprzeczytane 13-11-2010, 08:05
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zdzisia
JIP-ku Jak mam skierowanie na rehabilitację od lekarza pierwszego kontaktu to jak to załatwić aby czas zabiegów zgrać z moim pobytem w miejscowości sanatoryjnej? Przecież potrzebna jest wizyta u lekarza rehabilitanta,który mówi z jakich zabiegów mam korzystać itd.Sanatoria mają wolne miejsca dla ludzi z zewnątrz i to na bezpłatne zabiegi? Co do kosztów bytowych - no, nie wiem.Może się trzeba bardziej rozejrzeć aby znależć tańszy nocleg w przyzwoitych warunkach.Pozdrawiam.
musisz zadzwonić wcześniej do Np Nałęczowa podam Ci tel: 815014356 to jest do sanatorium Fortunat, i myślę, że oni Cię dalej pokierują, powiedz co chcesz od nich, skierowanie od rodzinnego jest wystarczające, nie musi być rehabilitanta, a w Ciechocinku do szpitala Uzdrowiskowego Wojskowego i tam dogadasz się co, jak, kiedy gdzie, wstępnie możesz już dzwonić, dowiesz się co musisz zrobić, mnie Nałęczów przysłał specjalne druki do rodzinnego..próbuj, jak coś będziesz chciała więcej pisz na priw.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #207  
Nieprzeczytane 13-11-2010, 08:11
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Jip-ku nie na priv....pisz na forum....wszyscy się tym interesujemy i czytamy, a Ty masz duży zasób wiadomości w tym kierunku więc dziel się nimi z nami
Odpowiedź z Cytowaniem
  #208  
Nieprzeczytane 13-11-2010, 08:45
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Dziękuję JIP-ku. Moja ciekawość tematu została na razie zaspokojona. Na razie nigdzie się nie wybieram ratować zdrowia w ten sposób.Czekam w kolejce (od sierpnia br.) na pobyt w klinice rehabilitacyjnej w miejscowości Jantar (Mierzeja Wiślana). Jest to blisko mojego miejsca zamieszkania więc czas pobytu jest mi obojętny, chociaż bardziej chciałabym wiosną.Jeszcze raz pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #209  
Nieprzeczytane 13-11-2010, 13:25
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Więc na forum napiszę jeszcze tyle- żeby sanatorium i termin wybrać w miarę samemu trzeba korzystać ze zwrotów...
Ja tyko pierwszy raz dałem się wpuścić w Wieniec koło Włocławka teraz zawsze staram się jechać albo wiosną kwiecień/ maj albo wrzesień i zawsze się udaje, żonie też... więc wynika z tego, że jest takie rozwiązanie, tylko nieraz trzeba być cierpliwym i dzwonić kilka razy.. powodzenia...
A drugi wyjazd to już turnus rehabilitacyjny, albo tak jak opisałem wcześniej prywatnie....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #210  
Nieprzeczytane 13-11-2010, 13:56
anna4945 anna4945 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Mazowieckie
Posty: 24
Domyślnie

Witam,mokro dzisiaj i ogólnie paskudnie,a ja sobie właśnie przypomniałam pobyt w sanatorium w Przerzeczynie w Kotlinie Kłodzkiej 2 lata temu.Ten pobyt tak mi obrzydził sanatoria, że nawet nie mam ochoty składać skierowania.Nigdy nie zależy mi szczególnie na jedzeniu, ale łazanki ze starym bigosem rozłożyły znacznie mniej chorych na żołądek ode mnie.Pokój dopełnił reszty.Był prawie w ogóle nie ogrzewany, o wyposażeniu i pościeli nie wspomnę.Stary, okropny PRL.Do tej pory nie umiem tego zapomnieć.Wróciłam przemarznięta, wychudła i chora.Pani "doktor" sanatoryjna nie wiedziała, że to przede wszystkim woda z siarką jaka tam występuje tak mnie rozłożyła.Boję się składać kolejny wniosek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #211  
Nieprzeczytane 13-11-2010, 15:05
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Cytat:
Napisał anna4945
Witam,mokro dzisiaj i ogólnie paskudnie,a ja sobie właśnie przypomniałam pobyt w sanatorium w Przerzeczynie w Kotlinie Kłodzkiej 2 lata temu.Ten pobyt tak mi obrzydził sanatoria, że nawet nie mam ochoty składać skierowania.Nigdy nie zależy mi szczególnie na jedzeniu, ale łazanki ze starym bigosem rozłożyły znacznie mniej chorych na żołądek ode mnie.Pokój dopełnił reszty.Był prawie w ogóle nie ogrzewany, o wyposażeniu i pościeli nie wspomnę.Stary, okropny PRL.Do tej pory nie umiem tego zapomnieć.Wróciłam przemarznięta, wychudła i chora.Pani "doktor" sanatoryjna nie wiedziała, że to przede wszystkim woda z siarką jaka tam występuje tak mnie rozłożyła.Boję się składać kolejny wniosek.
Oj tak, mokro , pochmurno i nastrój byle jaki.
Aniu, tego pobytu to można tylko współczuć. Faktycznie trzy tygodnie w takich warunkach to koszmar. Ale nie rezygnuj, nie wszędzie jest tak koszmarnie. Cztery lata temu byłam w Dusznikach i o ile pokój był super to wyżywienie "pod psem". Jednak nie poddałam się i następnym razem trafiłam do Połczyna gdzie pokoj był "taki sobie" ale wyżywienie znacznie lepsze. Natomiast mój ostatni wyjazd był SUPER. Trafiłam do Kołobrzegu do KOMBATANTA. I wróciłam ZACHWYCONA. Po prostu super.Piękne pokoje a wyżywienie domowe. tak więc trzeba próbować i mieć nadzieję że dobrze trafimy...pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #212  
Nieprzeczytane 13-11-2010, 15:08
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Więc na forum napiszę jeszcze tyle- żeby sanatorium i termin wybrać w miarę samemu trzeba korzystać ze zwrotów...
Ja tyko pierwszy raz dałem się wpuścić w Wieniec koło Włocławka teraz zawsze staram się jechać albo wiosną kwiecień/ maj albo wrzesień i zawsze się udaje, żonie też... więc wynika z tego, że jest takie rozwiązanie, tylko nieraz trzeba być cierpliwym i dzwonić kilka razy.. powodzenia...
A drugi wyjazd to już turnus rehabilitacyjny, albo tak jak opisałem wcześniej prywatnie....

Ewentualnie trzeba dokładnie dowiedzieć sie jaki jest okres oczekiwania w danym województwie. Wówczas odliczyć sobie dany okres i zlożyć w takim miesiącu jaki na wyjazd nam odpowiada.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #213  
Nieprzeczytane 13-11-2010, 15:47
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Cytat:
Napisał ewiko
Ewentualnie trzeba dokładnie dowiedzieć sie jaki jest okres oczekiwania w danym województwie. Wówczas odliczyć sobie dany okres i zlożyć w takim miesiącu jaki na wyjazd nam odpowiada.


Tylko, że z tym okresem oczekiwania bywa różnie....w lutym, jak składałam wniosek, okres oczekiwania był około 18 miesięcy....wyliczyłam sobie , ze pojadę póżną wiosną lub jesienią....
W ostatnim czasie tak przyspieszyło, że oznajmili mi , iż mogę wyjechać już w styczniu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #214  
Nieprzeczytane 13-11-2010, 17:03
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał jp50
Tylko, że z tym okresem oczekiwania bywa różnie....w lutym, jak składałam wniosek, okres oczekiwania był około 18 miesięcy....wyliczyłam sobie , ze pojadę póżną wiosną lub jesienią....
W ostatnim czasie tak przyspieszyło, że oznajmili mi , iż mogę wyjechać już w styczniu
No bo w styczniu to dobrze wyjechać ludziowi, który brydża lubi choć coraz trudniej znaleźć komplet, albo góry i sanki... wtedy też super...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #215  
Nieprzeczytane 13-11-2010, 21:14
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Mój małżonek powiedział, że w styczniu nie pojedzie....natomiast ja po maratonie remontowym, chętnie pojadę nawet w styczniu....byleby były góry...
Jedyny problem będzie kiedy zabiegi będą w innym budynku....wówczas np. kąpiele czy basen mam z głowy....
A na wiosne lub wczesną jesień pojadę prywatnie, bo u nas rehabilitacji nie dofinansowują już od kilku lat , tzn. trzeciej grupy....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #216  
Nieprzeczytane 13-11-2010, 21:18
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie

Cytat:
jp50
bo u nas rehabilitacji nie dofinansowują już od kilku lat , tzn. trzeciej grupy....

Grażynko u mnie w tym roku nie dostali
refundacji z PCPR nawet ci co mają jedynkę.
Ja mam dwójkę i już od pięciu lat nie dostałam
refundacji,teraz mają wymówkę że kasa pusta
bo kryzys
Odpowiedź z Cytowaniem
  #217  
Nieprzeczytane 17-11-2010, 11:20
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Myślałem, ze jest zakaz sprzedaży dopalaczy.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #218  
Nieprzeczytane 17-11-2010, 12:28
wawik's Avatar
wawik wawik jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Rybnik
Posty: 1 729
Domyślnie

Widzę, że biznes się rozkręca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #219  
Nieprzeczytane 17-11-2010, 22:09
Hanna Monika H. Hanna Monika H. jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Bydgoszcz,Kujawy, Polska
Posty: 72
Domyślnie

Mam pytanie do Sellenhel. Proszę napisz jakie warunki są w sanatorium Chemik w Ciechocinku? Wyczytałam, że można tam od czerwca tego roku korzystać z zabiegów kąpieli siarczkowej, takiej samej jak w Busku Zdroju. Niestety, tylko odpłatnie, nawet jak korzysta się z sanatorium na skierowanie. Jestem zainteresowana pobytem w tym sanatorium.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #220  
Nieprzeczytane 18-11-2010, 10:37
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hanna Monika H.
Mam pytanie do Sellenhel. Proszę napisz jakie warunki są w sanatorium Chemik w Ciechocinku? Wyczytałam, że można tam od czerwca tego roku korzystać z zabiegów kąpieli siarczkowej, takiej samej jak w Busku Zdroju. Niestety, tylko odpłatnie, nawet jak korzysta się z sanatorium na skierowanie. Jestem zainteresowana pobytem w tym sanatorium.
Byłem w Chemiku, warunki moim zdaniem znośne, choć trochę z późnego Gierka, miałem jedynkę z kibelkiem i umywalka, prysznic na korytarzu(to już nowe, niezłe), ale to nie przeszkadzało, bardzo fajnie zagospodarowują wolny czas, nie było czasu się nudzić, zabiegi na miejscu, ale kąpiele mineralne, to chyba minerały z worka, czyli sole rozpuszczane w wannie.... nie wiem czy nie można tych soli samemu kupić i porozpuszczać sobie we wannie samemu, oni nie mają własnych źródeł, no chyba, że się podłączyli, ale warto u nich popytać....
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 06:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 09:47
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 10:33
Jak wytłumaczyc mamie, że powinna leczyc się na poważnie? Proszę o pomoc. Pani Becia Choroby, badania, terapie 16 15-06-2009 19:19
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 15:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:20.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.