menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Praca > Emerytura, renta, ZUS
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 06-02-2009, 12:29
Ibir Ibir jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: łódzkie, Polska
Posty: 112
Domyślnie Nasze emerytury


http://emerytury.wp.pl/drukuj2.html?kat=&wid=10822471
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 06-02-2009, 12:32
Ibir Ibir jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: łódzkie, Polska
Posty: 112
Domyślnie Ciągle coś majstrują !

http://emerytury.wp.pl/drukuj2.html?kat=&wid=10818502
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 06-02-2009, 12:39
Ibir Ibir jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: łódzkie, Polska
Posty: 112
Domyślnie Czy jest to możliwe ?

Nie wierzę aby było to możliwe. Czy sejm może dokonać tego na co oczekuje bardzo dużo emerytów ?
http://emerytury.wp.pl/drukuj2.html?kat=&wid=10768811
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 06-02-2009, 13:32
walentynahrywniak walentynahrywniak jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Posty: 36
Domyślnie

Lewica jak rzadzila. to obnizyla swiadczenia emerytalne, bo brakowalo im w budzecie 50 milionow.Teraz sie obudzili i myślą, że ludzie nie pamiętają, Populizm w czystej formie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 06-02-2009, 15:40
krystynacz46's Avatar
krystynacz46 krystynacz46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: wielkopolska.
Posty: 2 439
Domyślnie

Jak zbliża się waloryzacja ( zatwierdzona) to dziura i kto za nią zapłaci/---najbiedniejsi , chorzy i bezbronni.
__________________
WITAM
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 06-02-2009, 16:28
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Mimo całej sympatii dla... (ach - już nie wiem czy w ogóle dla kogoś) stwierdzam, że moją emeryturę obcięto za rządów p. Suchockiej. Najpierw p.Kuroń obiecał (nawet na początku wypłacał "złote góry") za zwalnianie stanowisk pracy, a potem uganiał się po sali sejmowej, żeby przekonać posłów o słuszności cofnięcia "nadanych praw" (Niech Mu ziemia lekką będzie...)
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 06-02-2009, 22:26
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Czy ja dożyję normalnych czasów. Moja emerytura i już. A tu ciągle mi się wmawia,że to ja jestem przyczyną krachu finansowego. Jakby mniej płacili staruszce Halince to już dziś ho, ho gdzie ta Polska byłaby. W Irlandii lub Japonii to mało. Bylibyśmy świetlaną krainą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 06-02-2009, 22:40
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Ale nie dajmy sie zwariowac- przeciez te emerytury skladalismy paredziesiat lat - opłacając jednoczesnie składke emerytalna tym którzy najbardziej na nas pyszczą, wojsku sędziom ,prokuratorom, rolnikom - moze tam poszukac pieniedzy na dalsze renty i emerytury....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 07-02-2009, 20:36
Markon Markon jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 19
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
Czy ja dożyję normalnych czasów. Moja emerytura i już. A tu ciągle mi się wmawia,że to ja jestem przyczyną krachu finansowego. Jakby mniej płacili staruszce Halince to już dziś ho, ho gdzie ta Polska byłaby. W Irlandii lub Japonii to mało. Bylibyśmy świetlaną krainą.
Najcelniejsze
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 08-02-2009, 12:20
walentynahrywniak walentynahrywniak jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Posty: 36
Domyślnie

Podnoszą mi ciśnienie ciągłe rozmowy o emeryturach i narzekania. Pracowałam uczciwie i ciężko 44lata i dzisiaj nie narzekam. Najlepiej króto pracować, kombinować i narzekać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 08-02-2009, 12:34
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

Cytat:
Napisał walentynahrywniak
Podnoszą mi ciśnienie ciągłe rozmowy o emeryturach i narzekania. Pracowałam uczciwie i ciężko 44lata i dzisiaj nie narzekam. Najlepiej króto pracować, kombinować i narzekać.
myślę,że każdy starał się pracować uczciwie czyli ciężko, zależy jaki zawód wykonywał. pracowałam w godzinach od- do 33 lata, nie mam najniższej emerytury, ale nadal pracuję.
po podliczeniu miesięcznych kosztów utrzymania + stary samochodzik - okazało się,że na tzw życie trochę mało zostaje, więc ...praca najlepszym przyjacielem człowieka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 08-02-2009, 12:49
Baśka13's Avatar
Baśka13 Baśka13 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 4 417
Domyślnie

Ponieważ-jako jednostka- nie mam wpływu na wysokość swojej emerytury więc nie narzekam.Planów na przyszłość nie robię,bo nie mam z czym.Żyję z dnia na dzień.
__________________
"Osiąga się triumf przez zwalczanie trudności"(W.Hugo)


Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 08-02-2009, 12:53
babciaela's Avatar
babciaela babciaela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Sanok
Posty: 9 308
Domyślnie

To tak jak ja-smutne to.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 08-02-2009, 13:01
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Ja nie narzekam, bo pracuje, ale krew mnie zalewa , jak wyrzucaja nam ile zabieramy z budżetu. Popatrzcie na mój poprzedni post ,ilu darmozjadów utrzymuje
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 08-02-2009, 13:10
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Ale nie dajmy sie zwariowac- przeciez te emerytury skladalismy paredziesiat lat - opłacając jednoczesnie składke emerytalna tym którzy najbardziej na nas pyszczą, wojsku sędziom ,prokuratorom, rolnikom - moze tam poszukac pieniedzy na dalsze renty i emerytury....
Mam takie samo zdanie na ten temat.
Kiedyś ktoś obiecywał, że to wszystko uporządkuje....
Jak do tej pory nic nie zrobiono by było lepiej.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 08-02-2009, 13:34
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Nie za dużo .... nie bardzo słyszę albo widzę, żeby mi ktoś zarzucał, że przez emerytów jest krach finansowy, wydaje mi się, że niektórzy tak jak moja teściowa, niedowidzi, niedosłyszy i skomponuje to co chce skomponować, potem nawet okazuje się, że szóstkę w totka wygrała a to była szóstka ale po jednym na każdym z sześciu kuponów. Pracowaliśmy na emerytury i nie wymyślajmy i nie straszmy siebie wzajemnie. Żeby emerytura znalazła się na moim koncie zmartwieniem rządu jest, nie moim, a na razie nie słyszałem, żeby planował mi obciąć emeryturę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 08-02-2009, 13:50
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie

Mówili przecież,że "na pewno będzie nam lepiej", to nie znaczy że nam szarej masie - tylko im. I co nie jest lepiej. Panowie kupują sobie pałace, domy w ciepłych krajach a my emeryci to zakały, zabieramy dość pokaźny budżet.Tak mówią jak by nie myśleli o swojej emeryturze / w niedalekiej przyszłości/.
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 08-02-2009, 14:53
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babcia Iwa
Mówili przecież,że "na pewno będzie nam lepiej", to nie znaczy że nam szarej masie - tylko im. I co nie jest lepiej. Panowie kupują sobie pałace, domy w ciepłych krajach a my emeryci to zakały, zabieramy dość pokaźny budżet.Tak mówią jak by nie myśleli o swojej emeryturze / w niedalekiej przyszłości/.
Nie przesadzasz trochę, wymieniaj z nazwiska kiedy i kto tak mówi, bo zaczyna się tak jak ktoś powiedział, że jedna baba po pięćdziesiątce zaszła w ciążę, a potem okazało się, że nie po pięćdziesiątce a po pół litra i nie zaszła tylko złapała i nie ciążę tylko trypla. Ja nie słyszałem, żeby ktoś mi wytykał moją emeryturę, a gdyby to bym mu powiedział - "odpie...ol się i najpierw zapracuj na swoją." A to co Ty piszesz o pałacach to trochę coś mi przypomina... jak mają za co to niech budują, może robią to uczciwie, przed wojną też budowali, jak nie kradną to niech budują, a jak kradną to po to są sądy i prokurator, a budować ktoś musi, dają pracę budowlańcom, gdybym miał, też bym budował. Najlepiej zazdrościć bo to nic nie kosztuje. Przepraszam, że się trochę.... ale nie lubię takiego stawiania sprawy,

Ostatnio edytowane przez jip : 08-02-2009 o 17:56.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 08-02-2009, 18:59
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Właśnie naliczono mi emeryture.Całe 1100zl! W perspektywie mam więc nigdy nie chorowac i pracowac do końca zycia, bo cóz mi innego pozostaje?Złości mnie co innego.Zazdrościmy
ludziom w innych krajach wysokich swiadczen socjalnych ale niekt nie bierze pod uwage,ze tam całe społeczeństwa pracuja na to od lat płacac wysokie podatki w granicach 35 a nawet 50%.I to do tych najbogatszych nalezy przedze wszystkim zapełnianie państwowej kasy. U nas państwo robi wszystko,zeby własnie ludzi najbogatszych od tej daniny uwolnic, bo czemu innemu słuzy ostatnia zmiana progów podatkowych, a wszystkie ulgi, zwolnienia od podatku całych grup społecznych? Wmawia sie nam ile to zaoszczędzimy na obniżeniu podatków.My zaoszczędzimy? Płacac o 1% mniej.?Zaoszczedzą ci którzy zarabiaja ok 10 tys zł bo dopiero wtedy
zamiast 18% zapłaca 30 o ile nie maja na utrzymaniu zony albo dzieci.Ciekawa jestem czy w innych krajach państwo dopłaca do najnizszych swiadczen i z czego tworza sie tak wysokie swiadczenia socjalne, czy tylko z wpływów z wysokich podatków?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 08-02-2009, 19:15
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Tylko, że nikt nie zabronił Ci być bogatą, trza było się lepiej zakręcić i płacić jak mówisz niski podatek. Każdy, no może większość szanse miała podobne, wyjątek pokrzywdzeni przez los, którzy mieli mniejszy wpływ na to co robią.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nasze zawody wuere'le Seniorzy i praca 120 26-03-2010 15:39
Nasze spotkania szekla Łódź 71 17-04-2009 22:37
Nasze spotkania hebra dolnośląskie 499 24-11-2008 23:28
Nasze prywatne wypominki... elizka Rodzina bliższa i dalsza 10 02-11-2008 14:28
nasze sukcesy Nika Różności - wątki archiwalne 12 23-03-2007 14:41

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:19.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.