menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Uzależnienia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Uzależnienia Alkoholizm, palenie papierosów, narkomania ale też zakupoholizm, uzależnienie od hazardu czy nawet od telewizora - problemy seniorów z nałogami.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #81  
Nieprzeczytane 14-05-2010, 11:39
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jendrek
Wypadałoby też wspomnieć w dyskusji o pijących kierowcach pojazdów samochodowych...
Taki watek już istnieje
http://www.klub.senior.pl/ogolny/t-a...arze-5811.html
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #82  
Nieprzeczytane 14-05-2010, 12:34
Prefekt's Avatar
Prefekt Prefekt jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: swiebodzin, lubuskie
Posty: 349
Domyślnie Alkohol jest jak nóż

Może być narzędziem zbrodni. Ale można nim pokroić
polędwiczkę na carpaccio (mniam, mniam).

Kiedy czytam "alkoholizm nie jest chorobą", mam ochotę
odpisać tak, że zasłużyłbym na skasowanie postu. Pas.
Autorzy takich tekstów - jak sądzę - nie czytają, nie tylko odmiennych wypowiedzi tu, na KSC. Nie czytają nic,
co rzszerzyłoby ich wiedzę o problemie. Prezentują piramidalne zacietrzewienie i... nic więcej. Przywodzą na
myśl "specjalistów" twierdzących, że homoseksualizm JEST chorobą.

Jedynie post #60 zasługuje na aplauz. Tylko czemu przybrałaś nick "Cruella"? Zasługuje nań zupełnie ktoś
inny...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #83  
Nieprzeczytane 14-05-2010, 13:49
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

Cytat:
Napisał Prefekt
Może być narzędziem zbrodni. Ale można nim pokroić
polędwiczkę na carpaccio (mniam, mniam).

Kiedy czytam "alkoholizm nie jest chorobą", mam ochotę
odpisać tak, że zasłużyłbym na skasowanie postu. Pas.
Autorzy takich tekstów - jak sądzę - nie czytają, nie tylko odmiennych wypowiedzi tu, na KSC. Nie czytają nic,
co rzszerzyłoby ich wiedzę o problemie. Prezentują piramidalne zacietrzewienie i... nic więcej. Przywodzą na
myśl "specjalistów" twierdzących, że homoseksualizm JEST chorobą.

Jedynie post #60 zasługuje na aplauz. Tylko czemu przybrałaś nick "Cruella"? Zasługuje nań zupełnie ktoś
inny...

No własnie#60 -"Cruelly" daje do myślenia
mam przykład z naszego podwórka
pani Prof. A. Gierek chyba znacie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #84  
Nieprzeczytane 14-05-2010, 15:20
Idalka's Avatar
Idalka Idalka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 536
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59
Idalako, w ferworze dyskusji nie zwróciłaś uwagi na to, że stanęłam po Twojej stronie piętnując zmianę Twojego nicka na Idiotkę, nie jest to może istotne, ale tak było, nie zasłużyłam na atak.
Dorosłe Dziecko Alkoholika Maja


Przepraszam ,nie zauwazylam,w zmasowanym ataku sfory rozklekotanych pudernic umknal mi sens Twojej wypowiedzi,myslalam,ze to ty zaproponowalas zmiane mojego imienia,przepraszam i jest mi przykro podwojnie.
------------------------------------------------------------
Tragedia dzieci z pogotowia opiekunczego i pozniej kontakt z mieszkancami osrodka dla gleboko uposledzonych
to jest taka zadra w mojej pamieci,w moim sercu,w mojej osobowosci,ze gryzlabym i kopala kazdego kto pozytywnie mowi o pijakach.
W te noc kiedy Kajtus zmarl,wyszlam z dyzuru wczasniej,nie pamietam czy za zgoda,czy bez zgody siostry przelozonej,
Idac na przystanek,mijalam sklep alkoholowy ,zawsze budzil we mnie gniew,ale wtedy .... miedzy 3 a piata rano wrzesniowe pogranicze nocy i dnia,ktorego juz
Kajtus nie dozyl....to byl koszmar.Kawalkami polamanej plyty chodnikowej zdemolowalam ten sklep..Wielkich szkod nie bylo,szyby poszly, nie moglam dorzucic przez kraty do polek z butelkami.Cos tam spadlo.
Nie ,,nie ucieklam siedzialam , w kucki pod sciana beczalam,czekalam....
Ludzie szli do pracy,widzieli mnie szlochajaca i nic ,telefonow komorkowych nie bylo,alarmu w sklepie tez nie,to byl 64r.
Kierownik sklepu wezwal milicje,bylam pelnoletnia,grozily mi jakies paragrafy,Mamy najbardziej bylo mi zal ....
Wyszlam z tego nawet bez wpisania do akt wzmianki o wybryku chuliganskim,tak sie kwalifikowal moj wyczyn.
WZGS pokryl koszty.....szyba i moze z dwie butelki udalo mi sie stracic.Ponad 40 lat....moje dzieci nie wiedza o tym .

Maju Przepraszam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #85  
Nieprzeczytane 14-05-2010, 15:27
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

Idalko masz piękną duszę,

uśmiechy dla Ciebie, nie umiem wklejać obrazków ,
ale przyjmij proszę wirtualne konwalie - majowe kwiaty

pozdrawiam ciepło
__________________
"Człowiek ma prawo patrzeć na drugiego z góry tylko wówczas, kiedy chce mu pomóc, aby się podniósł " - Gabriel Garcia Marquez
Odpowiedź z Cytowaniem
  #86  
Nieprzeczytane 14-05-2010, 15:31
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Cytat:
Napisał Idalka
w zmasowanym ataku sfory rozklekotanych pudernic [/size]

Idalko coraz częściej dochodzę do wniosku, że masz jakiś problem.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #87  
Nieprzeczytane 14-05-2010, 15:43
Jendrek Jendrek jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Podkowa Leśna
Posty: 366
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50

Jeżeli ktoś wpisywał się w ww. wątku to może warto by było skopiować te wypowiedzi tu. Ujęcie w jednym wątku całości problemu jest wygodniejsze do oceny niż gdy jest opis rozrzucony, nawet jeśli dostęp jest banalnie prosty.
Poza tym można wtedy poznać opinie tych samych osób na różne strony problemu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88  
Nieprzeczytane 14-05-2010, 15:49
Idalka's Avatar
Idalka Idalka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 536
Domyślnie

Cytat:
Napisał jp50
Idalko coraz częściej dochodzę do wniosku, że masz jakiś problem.....



Moj problem,a ty dziekuj Bogu,ze zyjesz bezproblemowo
Odpowiedź z Cytowaniem
  #89  
Nieprzeczytane 14-05-2010, 16:24
Idalka's Avatar
Idalka Idalka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 536
Domyślnie

Cytat:
Napisał leluri
Idalko masz piękną duszę,

uśmiechy dla Ciebie, nie umiem wklejać obrazków ,
ale przyjmij proszę wirtualne konwalie - majowe kwiaty

pozdrawiam ciepło



Dziekuje,jestem wzruszona.




Podziwiam Twoja odwage,moze cie spotkac ostracyzm forumowy.


===========================================
Wszystkie naukowe traktaty o chorobie alkoholowej,ktore Rada Medrcow Siwych podsuwa mi do przeczytania mam w glebokim powazaniu razem z medrcami.
Nikt alkoholikiem nie stal sie wbrew wlasnej woli,a z wlasna nieprzymuszona wola przychodzimy na ten swiat.
Mozecie stawiac pomniki wszystkim dewiantom,odchylencom i pomylencom,ktorzy doprowadzili siebie na dno i od tego dna sie odbili.
Tylko,ze w drodze na dno uczynili tyle zla,pociagneli za soba takie ofiary,ze ich samotny powrot na powierzchnie nie wyrownuje bilansu.


....i mozecie mnie zliczowac, zbanowac,nie pochyle glowy przed trzezwym alkoholikiem,nie bede piala hymnow pochwalnych na jego czesc,zrobil to dla siebie,a w czasie odlotow w tamta strone uczynil tyle zla,ze tego nikt i nic nie jest w stanie wyrownac.... i prosze moich wypowiedzi nie personifokowac.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #90  
Nieprzeczytane 14-05-2010, 16:29
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jendrek
Jeżeli ktoś wpisywał się w ww. wątku to może warto by było skopiować te wypowiedzi tu. Ujęcie w jednym wątku całości problemu jest wygodniejsze do oceny niż gdy jest opis rozrzucony, nawet jeśli dostęp jest banalnie prosty.
Poza tym można wtedy poznać opinie tych samych osób na różne strony problemu.
Jędrek problem alkoholu jest tak rozległy i istnieje tu wiele watków na ten temat. Jest też wątek o Katowaniu dzieci
http://www.klub.senior.pl/spoleczens...onic-2528.html
Istnieje dwa lata i dość często odświeżam go by istniał i można było coś o biciu i katowaniu tych niewinnych stworzeń -dzieci- dopisać i poruszyć serca. Mało jakoś tam wpisów.

Nie każdy pijak alkoholik czy jakkolwiek go nazwać bije gwałci i płodzi upośledzone dzieci.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #91  
Nieprzeczytane 14-05-2010, 17:29
Jendrek Jendrek jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Podkowa Leśna
Posty: 366
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Jędrek problem alkoholu jest tak rozległy i istnieje tu wiele watków na ten temat. Jest też wątek o Katowaniu dzieci
http://www.klub.senior.pl/spoleczens...onic-2528.html
Istnieje dwa lata i dość często odświeżam go by istniał i można było coś o biciu i katowaniu tych niewinnych stworzeń -dzieci- dopisać i poruszyć serca. Mało jakoś tam wpisów.

Nie każdy pijak alkoholik czy jakkolwiek go nazwać bije gwałci i płodzi upośledzone dzieci.


Podałem propozycję, z której można skorzystać albo nie. W wątku, gdzie są chętni do dyskusji im więcej będzie odsłon głównego nurtu to lepiej dla sprawy. Poczekajmy, może inne osoby zechcą coś od siebie dodać tu o kierowcach jeżdżących pod wpływem alkoholu.

Otóż to, jeśli problem z alkoholem jest rozległy to omawiając go trzeba zastosować koncentrację w jednym miejscu. Wiele osób niechętnie widzi rozległe opowiadania, opisy, analizy itp.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92  
Nieprzeczytane 14-05-2010, 17:41
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie Idalko

Cytat:
Napisał Idalka
Przepraszam ,nie zauwazylam,w zmasowanym ataku sfory rozklekotanych pudernic umknal mi sens Twojej wypowiedzi,myslalam,ze to ty zaproponowalas zmiane mojego imienia,przepraszam i jest mi przykro podwojnie.
------------------------------------------------------------
Tragedia dzieci z pogotowia opiekunczego i pozniej kontakt z mieszkancami osrodka dla gleboko uposledzonych
to jest taka zadra w mojej pamieci,w moim sercu,w mojej osobowosci,ze gryzlabym i kopala kazdego kto pozytywnie mowi o pijakach.
W te noc kiedy Kajtus zmarl,wyszlam z dyzuru wczasniej,nie pamietam czy za zgoda,czy bez zgody siostry przelozonej,
Idac na przystanek,mijalam sklep alkoholowy ,zawsze budzil we mnie gniew,ale wtedy .... miedzy 3 a piata rano wrzesniowe pogranicze nocy i dnia,ktorego juz
Kajtus nie dozyl....to byl koszmar.Kawalkami polamanej plyty chodnikowej zdemolowalam ten sklep..Wielkich szkod nie bylo,szyby poszly, nie moglam dorzucic przez kraty do polek z butelkami.Cos tam spadlo.
Nie ,,nie ucieklam siedzialam , w kucki pod sciana beczalam,czekalam....
Ludzie szli do pracy,widzieli mnie szlochajaca i nic ,telefonow komorkowych nie bylo,alarmu w sklepie tez nie,to byl 64r.
Kierownik sklepu wezwal milicje,bylam pelnoletnia,grozily mi jakies paragrafy,Mamy najbardziej bylo mi zal ....
Wyszlam z tego nawet bez wpisania do akt wzmianki o wybryku chuliganskim,tak sie kwalifikowal moj wyczyn.
WZGS pokryl koszty.....szyba i moze z dwie butelki udalo mi sie stracic.Ponad 40 lat....moje dzieci nie wiedza o tym .

Maju Przepraszam

W tej chwili przeczytałam...Kajtuś..

Mój Boże.

Jesteś Kimś.

Uściski dla Ciebie, Ty prawdziwy Człowieku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #93  
Nieprzeczytane 14-05-2010, 19:30
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Cytat:
Napisał Idalka
a na temat moze?czy tylko dokopac?


ja ciebie nie zauwazylam ....na tym forum



tobie nic do tego.


a brzmi


i tobie nic do tego.
Całkiem,calkiem,to w kwestii dołożenia.
Na forum to jestem od dość dawna,natomiast na tym wątku nie chcialam wdawać się w jalową dyskusję,czy alkoholizm jest chorobą,bo nieprzekonanych nie przekonam.
A jeżeli Ty dokladasz to uważasz,że jest to w porządku?
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #94  
Nieprzeczytane 14-05-2010, 21:38
Idalka's Avatar
Idalka Idalka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 536
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
W tej chwili przeczytałam...Kajtuś..

Mój Boże.

Jesteś Kimś.

Uściski dla Ciebie, Ty prawdziwy Człowieku.



dzieki,milo .
Nie opowiedzialbym tego ,gdyby nie uwielbienie dla nawroconych akoholikow.
Kajtek to byla jego szpitalna ksywka,mial na imie Stanislaw,urodzil sie 8 maja.
Pielegniarki ochrzcily go z wody,myslay,ze umrze zaraz po urodzeniu,a on zyl 3 lata i pare miesiecy... do wrzesnia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #95  
Nieprzeczytane 15-05-2010, 11:24
Prefekt's Avatar
Prefekt Prefekt jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: swiebodzin, lubuskie
Posty: 349
Domyślnie Ab ovo usque ad mala

Temat chyba wyczerpano "od zakąski do deseru". Inkryminowana osoba także lubi stawianie na piedestale:
"piękna dusza", "prawdziwy Człowiek". Przydałby się jeszcze piękny, a zwłaszcza sprawny mózg, który podpowiedziałby, że TUTAJ NIKT NIE POSUNĄŁ SIĘ DO
GLORYFIKOWANIA ALKOHOLIZMU !!! Zatem potępianie
alkoholików jest walką z urojeniami, z wiatrakami - nie
istnieje w tej dyskusji taka potrzeba.

Przez lata walczyłem o uratowanie mojej żony. Bezskutecznie. Choć była otoczona "pięknymi, życzliwymi
duszami", liczną rodziną uprawiających zawody medyczne
- CHOROBA JĄ ZABIŁA. M.in. dlatego mam uznanie dla
tych, którym się udało. I odczuwam wstręt do plujących
na dotkniętych STRASZNĄ CHOROBĄ ALKOHOLOWĄ. Do ludzi dyskryminujących tych chorych podejmujących
zwłaszcza skuteczną walkę. To ONI są prawdziwymi ludźmi. Zaś napastników podejrzewam o demencję. Jeśli kiedykolwiek mieli z czego obniżyć lotność umysłu...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #96  
Nieprzeczytane 15-05-2010, 12:04
Prefekt's Avatar
Prefekt Prefekt jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: swiebodzin, lubuskie
Posty: 349
Domyślnie Szanowny Tadeuszu!

Czyżbyś przeczytał tylko część mojego postu? Przecież
warto byś dostrzegł także passus o uznaniu. A zaniżaniem wartości wysiłków walczących z uzależnieniem zajmuje się ktoś inny. I to jej (ich?) postawa budzi mój wstręt i oburzenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #97  
Nieprzeczytane 15-05-2010, 12:09
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Prefekt
Czyżbyś przeczytał tylko część mojego postu? Przecież
warto byś dostrzegł także passus o uznaniu. A zaniżaniem wartości wysiłków walczących z uzależnieniem zajmuje się ktoś inny. I to jej (ich?) postawa budzi mój wstręt i oburzenie.
Przeczytałem cały i przyznam się do popełnionego błędu. Muszę usunąć tytuł kierujący do ciebie. Miałem na myśli tą drugą stronę. Przepraszam i usuwam tytu
ps ale namieszałem zamiast usunąć tytuł usunąłem cały post.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #98  
Nieprzeczytane 15-05-2010, 12:24
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Alkoholizm jest nalogiem.
Czy upijajacy sie przez caly tydzien alkoholik,nie bedacy z tego powodu w pracy ma prawo do zasilku chorobowego?
Przeciez byl "chory".
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #99  
Nieprzeczytane 15-05-2010, 12:32
gagunia's Avatar
gagunia gagunia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 177
Domyślnie

Cytat:
Napisał Karol X
Alkoholizm jest nalogiem.
Czy upijajacy sie przez caly tydzien alkoholik,nie bedacy z tego powodu w pracy ma prawo do zasilku chorobowego?
Przeciez byl "chory".
Zasiłek chorobowy nie przysługuje przez pierwsze 5 dni niezdolności do pracy ubezpieczonemu, którego niezdolność do pracy spowodowana została nadużyciem alkoholu. Musi występować związek pomiędzy wystąpieniem niezdolności do pracy a wcześniejszym użyciem (i to nadmiernym) alkoholu. Lekarz wypisując zwolnienie musi wstawić kod C - oznacza niezdolność do pracy spowodowaną nadużyciem alkoholu.Ale jeśli lekarz jest nie uczciwy i tego nie zrobi,to zasiłek chorobowy jest wypłacany,bo nie ma podstawy aby go nie zapłacić.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100  
Nieprzeczytane 15-05-2010, 12:44
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Mam pytanie

Czy nadmierna otyłość jest chorobą?
Doprowadzają sie do niej z własnej woli, nikt im jedzenia na siłę nie każe jeść.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
alkoholizm kobiet jaras Uzależnienia 90 11-01-2019 11:25
Alkoholizm - komentarze green Ogólny 514 29-10-2018 18:15
Choroba lokomocyjna siwy włos Choroby, badania, terapie 27 19-12-2011 19:55
alkoholizm, czy da się z tym żyć? jaras Uzależnienia 512 02-06-2009 07:09
Zakupoholizm - jak pokonać nałóg? - komentarze Zastawny Ogólny 0 22-01-2007 08:19

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:42.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.