menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #6061  
Nieprzeczytane 08-01-2018, 12:30
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Na niedzielną mszę chodzi 36,7 proc. zobowiązanych do tego katolików - podał Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego. To najniższy wynik w historii tego badania.

Będzie jeszcze mniej gdy dalej KK będzie dalej zajmował się polityką i ograniczał wolność jednostki.Zostaną w ławach urzędnicy państwowi bo będą musieli się pokazać z rodziną by utrzymać się na stanowisku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6062  
Nieprzeczytane 08-01-2018, 13:32
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Na niedzielną mszę chodzi 36,7 proc. zobowiązanych do tego katolików - podał Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego. To najniższy wynik w historii tego badania.

Będzie jeszcze mniej gdy dalej KK będzie dalej zajmował się polityką i ograniczał wolność jednostki.Zostaną w ławach urzędnicy państwowi bo będą musieli się pokazać z rodziną by utrzymać się na stanowisku.

Oby Twoje słowa były prorocze.

Każdy myślący człowiek jest ateistą. /Ernest Hemingway/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6063  
Nieprzeczytane 08-01-2018, 14:26
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Pluralizacja religii staje się wyzwaniem dla społeczności i z tym sobie społeczeństwo amerykański czy brytyjskie od radzi , gdzie wielokulturowość jako forma społeczna istnieje od wielu lat.Pluralizm religijny jest bardziej akceptowalny niż pluralizm w fundamentach moralności.Aby o tym normalnie dyskutować musi być wyraźny rozdział Państwa od jakiejkolwiek religii . A symboli religijnych jest miejsce w miejscu kultu i tylko tu podlegają ochronie państwa poprzez prawo stanowione.[/size]

Wacek uoj ! Wacek!
Weź jakiś banknot dolarowy z USej i zobacz jakie wezwanie tam jest wypisane. Na jaki book przysiega prezydent USej?
A gdyby przypadkiem wpuścili cię do tychże USej, to sprawdź czy w hotelu, czy innym motelu obojętnie przez kogo prowadzonym nie ma biblii.
I otwórz oczeta i sprawdź czy przypadkiem monarcha w GB nie jest głową KOŚCIOŁA chrześcijańskiego przypadkiem, a potem pleć swoje pleciugi dalej.

Tylko jest jeden drobiazg. Trza ruszyć swoje ateistyczne pośladki i na miejscu obejrzeć co i jak ludzie robią a nie dławić się wycinankami które w całości nie mieszczą się w czaszce.

Amen!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6064  
Nieprzeczytane 08-01-2018, 14:38
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Oby Twoje słowa były prorocze.

Każdy myślący człowiek jest ateistą. /Ernest Hemingway/


mówił także;

Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia,
by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami



no to siup!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6065  
Nieprzeczytane 08-01-2018, 15:31
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Cytat:
A gdyby przypadkiem wpuścili cię do tychże USej, to sprawdź czy w hotelu, czy innym motelu obojętnie przez kogo prowadzonym nie ma biblii.
To że był w PRL Kapitał Marksa w księgarni to nie znaczy ze ktoś to czytał i wiedział co jest w nim napisane. Tu-maństwo w USA niczym się nie różni od polskiego .W polskich hotelach sieciowych jest też biblia , rusz swoje teistyczne pośladki ,emerytura to czas na zwiedzanie .
Trza wiedzieć o czym się pisze , odłamów judaistycznych i chrześcijańskich opartych o biblię jest wiele . Od tej różnorodności może pomieszać ci się w twojej częstochowskiej czaszce .
https://pl.wikipedia.org/wiki/Religi..._Zjednoczonych Wejdź sobie na stronę ARIS i zaktualizuj sobie dane.
Temat cię przerasta .
Amen !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6066  
Nieprzeczytane 08-01-2018, 17:33
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
,..... odłamów judaistycznych i chrześcijańskich opartych o biblię jest wiele . Od tej różnorodności może pomieszać ci się w twojej częstochowskiej czaszce .
https://pl.wikipedia.org/wiki/Religi..._Zjednoczonych Wejdź sobie na stronę ARIS i zaktualizuj sobie dane.
Temat cię przerasta .
Amen !

Żadna religia nie jest ważniejsza niż ludzkie szczęście /Budda/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6067  
Nieprzeczytane 08-01-2018, 19:57
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

[quote=waclaw46]
Cytat:
To że był w PRL Kapitał Marksa w księgarni to nie znaczy ze ktoś to czytał i wiedział co jest w nim napisane. Tu-maństwo w USA niczym się nie różni od polskiego .
Wacek! Widziałeś banknot dolarowy czy nie?
Przysięgę prezydenta US widziałeś?
Królowa Anglii jest głową kościoła czy nie?
O tym żeś kląskał.
Chyba, że nie rozumiesz co sam bazgrzesz.
Jak nie to się przyznaj jak prawdziwy ateista, a nie pleć o PRL-u i Marksie.

Cytat:
W polskich hotelach sieciowych jest też biblia , rusz swoje teistyczne pośladki ,emerytura to czas na zwiedzanie .

Wacek! nie kugluj jak lejkonik po rynku wśród przekupek. Zajrzyj wyżej i przetraw coś napluskał o Anglii o US.

Cytat:
Trza wiedzieć o czym się pisze ,

Tylko nieletnie dziecię plecie jak ty w piaskownicy, albo sklerotyczny starzec co wygrzebie byle co po śmietnikach i cieszy się z obrazków.
A ty nie bardzo trawisz coś sam nabazgrał i o czym.


Cytat:
odłamów judaistycznych i chrześcijańskich opartych o biblię jest wiele . Od tej różnorodności może pomieszać ci się w twojej częstochowskiej czaszce .
Faktycznie. Tu USA, tam Anglia to trudno się w tym połapać szczególnie jak tylko te obrazki ze śmietnika i Marks z PRLu w oczkach błyskają...

Nie muszę nigdzie wchodzić. Nie każdy jak ty sadza rozum do śmietnika i ględzi.

Wyznaj żeś dziad proszalny i nie stać cię na ruszenie tyłka i sprawdzenie co i jak wygląda w naturze.
A co tego co z biblii wyrosło, to na pewno jeden bredzący krakowski pseudoateista samozwańczy co mu się kotłuje hasyd z beczkowozem i trąbą jerychońską najlepiej wie.
Tobie religie są do żywota potrzebne, bo oprócz bredzenia o nich niczego innego nie potrafisz.

A to z ateizmem ma tyle wspólnego co karaluch z lotami na księżyc.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6068  
Nieprzeczytane 08-01-2018, 19:59
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Żadna religia nie jest ważniejsza niż ludzkie szczęście /Budda/

Wandziu!
To wytłumacz to Wackowi, bo on bez religii z głodu by padł pod kościołem Mariackim przy dźwiękach hejnału
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6069  
Nieprzeczytane 08-01-2018, 20:47
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Cytat:
Wankabor napisał -Wpisać autora na listę "ignorowanych" Ja tak uczyniłam. Na mojej liście figuruje: pluto i Lila.
Lilu , "Piszesz na Berdyczów" , Wankabor tego nie czyta bo tak działa ten system " ignorowania " na SC ,a Ja się nigdy nie bawię w usłużnego.

Zasygnalizowałaś wątek Sens życia napisałem komentarz do linku Weroniki1 , ale mam na temat tekstu Wankabora inne zdanie od twojego .
Nie potrzebnie nagłośniłaś weronikę 1 na forum SC jak wejdziesz na wszystkie posty weronika 1 masz jej aktywność : Kliknijcie raz dziennie słynne klik i Sens życia .Dzisiaj nie ma klik ???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6070  
Nieprzeczytane 09-01-2018, 11:09
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Policja podlaska prowadzi postępowanie w sprawie zniknięcia figury Światowida z Babiej Góry, znajdującej się w pobliżu Choroszczy. Jej usunięcia domagał się radny urzędu miejskiego tej miejscowości. Jednak Urząd Miasta poinformował, że nie jest właścicielem Światowida.

Na razie w tej sprawie są same tajemnice. Nie tylko nie wiadomo, kto był właścicielem Światowida, ale również nie jest znany dokładny termin zniknięcia figury. O jej nieobecności poinformowali przedstawiciele związku tak zwanych rodzimowierców (wyznawców współczesnej religii klasyfikowanej jako neopogańska), dla których posąg był przedmiotem kultu i słowiańskiej tradycji. Zażądali oni wykrycia sprawców i zwrotu figury, a w przypadku jej nieodnalezienia, postawienia w tym miejscu jej kopii.


Pisałem o pluralizmie w religii w USA I Wielkiej Brytanii i jej braku u nas. Posąg Światowida dla rodzimowierców ma kultowe znaczenie . W naszej zaściankowej mentalności trudno wielu wyznawcom religii rzymskokatolickiej zmierzyć się trudno z pluralizmem politycznym czy religijnym .

In God We Trust na dolarze USA i znaki masońskie mają bardziej znaczenie już kulturowe dla społeczności wielowyznaniowej jakim jest to społeczeństwo amerykańskie i też świadczyć o trwałości ich waluty. God w języku angielskim znaczy Bóg a Bogów mamy ok 10 000 Prawdą jest że Michael Newdow, prawnik, założyciel Pierwszego Ateistycznego Kościoła Prawdziwej Nauki rozpoczął batalię o napis na dolarze USA ale Sędzia Harold Bauer przedstawił spójne wyjaśnienie swojej decyzji i sprawę oddalił.Dla mnie argumentacja sędziego jest zasadna.Zainteresowanych odsyłam do stron sądu amerykańskiego mogą sobie przeczytać .Dla prawnika celebryty ważna jest reklama obroty jego kancelarii rosną .

Pluralizm religijny , W znaczeniu ogólnym znaczy różnorodność religijna . Cytując coś trzeba to rozumieć a jak się nie zna słów służy do tego Wikipedia.
Co ma do różnorodności religijnej znaczenie kto stoi na czele jakiegoś wyznania ? Jakie ma znaczenie dla przysięgającego na co przysięga ? Trzeba być naprawdę ograniczonym by gesty przysięgi na książki czy leżenie krzyżem brać poważnie. Te gesty to populizm i kreacja innego obrazu , nic więcej .

Może Wankabor ma rację , wpisać niektórych seniorów na listę ignorowanych by bzdur nie czytać i na nie odpowiadać.
Monotematyczność ,polityka historyczna , postępujące skretynienie , szukanie zaczepek, to problem niektórych seniorów , przyczyna zanik neuronów i trwałe uszkodzenia w mózgu /w czasie snu/ . Jak się przekonać zdiagnozować , badania fMRI.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6071  
Nieprzeczytane 09-01-2018, 11:42
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Wacek!
Możesz wpisać kogo chcesz i gdzie chcesz.
Tylko nie kłam, nie kugluj i nie uprawiaj molestowania tych co samodzielnie mają kłopot żeby sprawdzić co wywijasz.

Jak będziesz dalej uprawiał te banialuki i krętactwa to bez względu na to czy będziesz czytał to znajdziesz komentarz, bo jak już cos piszę tutaj to nie dla ciebie, a dla tych co tu zaglądają.

Cytat:
In God We Trust na dolarze USA i znaki masońskie mają bardziej znaczenie już kulturowe dla społeczności wielowyznaniowej jakim jest to społeczeństwo amerykańskie i też świadczyć o trwałości ich waluty

Znowu się plączesz o własne nogi. Pieniądze wydaje PAŃSTWO i jeśli na banknotach umieszcza słowo GOD a jego funkcjonariusze składają przysięgę kończąca się słowami "help me GOD" z reką na biblii, to klepanie, że to państwo jest bezreligijne jako struktura jest szalbierstwem i kuglarstwem.
O GB też napiszesz że Królowa będąca głową kościoła to symbol bezwyznaniowości państwa?

To może papieża też uznasz za władcę państwa bezwyznaniowego?

jak na biskupa wyznania ateistycznego musisz się lepiej postarać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6072  
Nieprzeczytane 09-01-2018, 15:42
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Pisałem Pluto o pluralizmie religijnym jaki istnieje w Wielkiej Brytanii i USA a jeżeli jesteś innego zdania to napisz w czym te kraje demokratyczne od lat łamią to prawo .Jak cię interesuje uzasadnienie Sędziego Harolda Bauera to sobie wejdź na stronę i zobacz uzasadnienie wyroku , już ci o tym pisałem.

Piszesz Pluto :Pieniądze wydaje PAŃSTWO
wiesz co znaczy słowo "wydaje" ,spytaj się Lili to ci to wytłumaczy na przykładach bo na pewno wydaje pieniądze , płacąc za towar. W USA jest są ustawowo określone zasady drukowania dolarów i działania Fed , musisz sobie przybliżyć system obowiązujący w USA , kto drukuje kto ma wpływ na to , co jest na dolarze wydrukowane.Na razie na ten temat nie masz dużego pojęcia .
Nie mylmy In Got We Trast z Help Me Got jedno i drugie co innego znaczy . Na dolarze masz napis In Got We Trust /w Bogu ufamy/ In znaczy w , we znaczy my ( we are ,we have , we will) myślę ze jasno wytłumaczyłem .
God znaczy Bóg ale jest to pojęcie wieloznaczne i związane z transcendencją mamy bogów w różnych religiach w czasie i poza czasem i jest to inaczej rozumiany Bóg . Tak na tym dolarze co jest napisane nie wiadomo o jakiego boga chodzi.

Przysięgi Help Me God / pomóż mi / help tłumaczymy pomoc ,me tłumaczymy mnie , z Bogiem jak wyżej .Jest to tradycja do tego służy Koran Biblia i Tora . Nie ma to żadnego znaczenia na co składasz przysięgę bo złodzieje pedofile mordercy są trzech wyznań religii księgi. Dlatego sędzią nie powinien być cieć lub nawiedzony wyznawca jakiejś idei.

Wielka Brytania ustrój pobieżnie- Królowa to tradycja i nie ma żadnej prawnej władzy , pełniła rolę umownie integracyjną z terenami zamorskimi gdzie anglicy sprawowali władzę lub ją dalej sprawują . Reformacja rozpoczęła się 1517 a w 1534 za zgodą Parlamentu i Prymasa Anglii zerwała kontakty z Rzymem a Król został głową kościoła .Anglikanie uważają że Jezus Chrystus jest głową kościoła a nie może tego uzurpować sobie Papież.Co kraj to obyczaj.Król jest pomazańcem Bożym tłumaczył to kiedyś Ostatek odsyłam do jej Zapisków na skraju dysku . W.B jest w 100 % państwem świeckim aż do przesady.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6073  
Nieprzeczytane 09-01-2018, 16:12
zelda zelda jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Koniec świata
Posty: 14
Domyślnie wspolczuje katolikom pogardy wobec ateistow

No bywa, bywa, ze nie jestesmy zgodni

Ostatnio edytowane przez zelda : 09-01-2018 o 21:58.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6074  
Nieprzeczytane 09-01-2018, 16:14
zelda zelda jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Koniec świata
Posty: 14
Domyślnie

No bywa, bywa, ze nie jestesmy zgodni
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6075  
Nieprzeczytane 09-01-2018, 17:10
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał zelda
No bywa, bywa, ze nie jestesmy zgodni


Szanowna Zeldo, och!!! absolutnie nie zrozumiałaś mnie . Jestem ateistką od około 60 lat. Jak mogę wytyka, błędy dewotom. Chętnie nawiązałabym z Tobą kontakt np. na skype. Wkrótce odpowiem na Twój post. Serdecznie pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6076  
Nieprzeczytane 09-01-2018, 17:25
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Lilu , "Piszesz na Berdyczów" , Wankabor tego nie czyta bo tak działa ten system " ignorowania " na SC ,a Ja się nigdy nie bawię w usłużnego.
Wankabor napisał -Wpisać autora na listę "ignorowanych" Ja tak uczyniłam. Na mojej liście figuruje: pluto i Lila.

Zasygnalizowałaś wątek Sens życia napisałem komentarz do linku Weroniki1 , ale mam na temat tekstu Wankabora inne zdanie od twojego .
Nie potrzebnie nagłośniłaś weronikę 1 na forum SC jak wejdziesz na wszystkie posty weronika 1 masz jej aktywność : Kliknijcie raz dziennie słynne klik i Sens życia .Dzisiaj nie ma klik ???


mój Boże, teraz widzę, że choć raz jestem z rodakiem na pudle...

Waciu,sądzisz, że mnie interesuje kogo Wandusia czyta?
Ja piszę dla innych, tych których sflekowała mająca tak dobre mniemanie o sobie nadobna Wanda, co chciała lub nie, Niemca.
Niemniej dobrze, że wiem iż mnie nie widzi,
to sobie popiszę, nie robiąc Wandeczce przykrości,
bo tego bym nie chciała.

Nie znam Weroniki, nieważne ile ma postów,
ale na epitety nie zasłużyła.

Cytat:
Jestem ateistką od około 60 lat. Jak mogę wytyka, błędy dewotom

.........i pomyśleć, że ta dwójka, którą ignoruje nasz Katon w spódnicy, do kościoła nie uczęszcza
Hipokryzja, prawda? taki rodzaj ateistycznej dewocji.

Ostatnio edytowane przez Lila : 09-01-2018 o 17:31.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6077  
Nieprzeczytane 09-01-2018, 18:36
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

[quote=waclaw46]

Wacek!
Duży chłopak jesteś. 8 krzyżyk ci leci, a pleciesz byle co boś byle co zjadła.
A co znaczy help me i jak się to tłumaczy potrafię bez twojej pomocy rozeznać.
I jeszcze co znaczy państwowy hymn "God save the Queen" albo King.... też.

Po co pleciesz i mydlisz oczy widzom.
klep swoje 3po3 o babokach, policji i panienkach od biskupa i co ci tam się ubzdura, tylko trzymaj się z daleka od spraw na temat masz pojęcie dżdżownicy o budowie czołgu.

Zaoszczędzisz na zdrowiu i zyska na tym głoszony przez ciebie ateizm w wersji rozrywkowej.

Amen!
Tyle homilii dla ciebie na dzień dzisiejszy.

I na zakończenie tematu z mojej strony.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6078  
Nieprzeczytane 09-01-2018, 22:36
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Cytat:
A co znaczy help me i jak się to tłumaczy potrafię bez twojej pomocy
Nie wiedziałem że słowo help znasz ale najuprzejmiej tera wiesz co jest napisane na dolarze In Got We Trast a teraz seniorzy mogą się porównać i mieć skalę podstawową w znajomości jęz. angielskim 1 Pluto 37 , co to znaczy.
Jutro następne słówka i tłumaczenie "God save the Queen" albo King.... też.

Myślę że też już wiesz co znaczy słowo wydaje jakie jest jego znaczenie Pieniądze wydaje PAŃSTWO i coś "liznąłeś" o Fed by grać znawcę "hameryki".

Jutro szkolenie z katechezy pod tytułem Senior udaje się do Przeora na rozmowę co powinien wiedzieć o swojej wierze.
Przerabiamy i omawiamy jutro słowo " usprawiedliwienie "
Amen

Lila napisała :Waciu,sądzisz, że mnie interesuje kogo Wandusia czyta? Nie sądzę , ale zwróciłem tylko uwagę że może nie odpowiedzieć co inni seniorzy mogą uznać za niegrzeczne. Napisałem jak Wankabor rozwiązał denerwujące go posty Twoje i pluta w sposób systemowy. To samo dotyczy moich postów też można zrobić tak jak zrobił Wankabor , czytanie moich postów jest dobrowolne.

Ranking postów Lila 43.095 Siri 16.283 Weronika1 4.495
Wankabor 2.898 Jest też opcja systemowa Znajdź wszystkie posty ,której autorem jest ...Można przeczytać i wyrobić sobie zdanie o seniora twórczości i jego zasobach wiedzy. Można wydrukować i poprosić o opinię psychologiczną lub psychiatryczną wszystko teraz za nie duże pieniądze , możesz załatwić i mieć wiedzę w przedmiocie. Wiesz dobrze że górnikom dano pieniądze które można przeznaczyć na różne cele.Kto pracował ten ma.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 09-01-2018 o 22:44.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6079  
Nieprzeczytane 10-01-2018, 11:10
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Wacek!
Uspokój się! Boś się rozdygotała jak lejkonik na trampolinie, a przy 8-ym krzyżyku to może szkodzić na zdrowotności.

I trudno dociec czemu jako kaznodzieja sekty nawołujesz lud tu zaglądający do tego, żeby się katowali moimi historycznymi postami?


To jest paskudny SADYZM niegodny proroka ateizmu rozrywkowego.

Przecie takich eksperymentów ideologicznych nawet na WUMLu cie nie uczono. Więc musiałaś to wyssać z jakichś ksiąg świętych, albo encyklik czy innych homilii.

I jedyne co mogę, to wznieść toast pt GOD save the WACEK
albo inaczej :
" Boże WACKA chrani"
bo
kto tyle wdzięku ma
co on ma


I Wacuś! Ja cie proszę. Już nie męcz się czytaniem tych moich postów.. jakiś katechizm, albo ważny testament -może być nowy- lepiej spełni twój ciąg na .....wiedzę.


I niech PAN czuwa nad twoim jestestwem!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6080  
Nieprzeczytane 10-01-2018, 11:59
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Senior udaje się do Przeora na rozmowę
1. Jaka jest katolicka doktryna o usprawiedliwieniu?
Usprawiedliwienie jest przejściem ze stanu grzechu do stanu sprawiedliwości. Kiedy dusza jest usprawiedliwiana, wywołuje to dwa skutki: 1) grzechy są naprawdę odpuszczane, wymazywane i gładzone; 2) człowiek jest wewnętrznie odrodzony i staje się nowym stworzeniem w Chrystusie. Katolicka doktryna kładzie nacisk na całkowite wewnętrzne odrodzenie człowieka, tak że jego dusza staje się w swej istocie miła Bogu. Jego dusza jest miła Bogu ponieważ grzech jest wymazany, usunięty a w jego miejsce dusza jest napełniona życiem Bożym, łaską uświęcającą.

2. Jaka jest luterańska doktryna o usprawiedliwieniu?
Luteranie głoszą, że przez usprawiedliwienie grzechy nie są ani odpuszczane ani wymazane ale raczej jedynie że są przykryte i ukryte przez sprawiedliwość Chrystusa. Grzechy już dłużej nie są przypisane (nie stosują się) do grzesznika, mimo że pozostają w duszy. Stąd też wedle heretyków, nie ma tam żadnego wewnętrznego odrodzenia spowodowanego przez łaskę uświęcającą. Dusza nie jest prawdziwie miłą Bogu. Raczej, nasze usprawiedliwienie jest tylko zewnętrzne (nominalne), tzn. Bóg zapomina o naszych grzechach ponieważ jest On przebłagany przez sprawiedliwość Chrystusa. Sam Luter mówił, że łaska jest jak "śnieg pokrywający gnojowisko". Pozostajemy gnojowiskiem grzechu, ale zasługi Chrystusa zakrywają nasze grzechy przed Bożym spojrzeniem.

Wankaborze pisałeś o wojnach religijnych pomyślałem nie wielu wie poza ateistami o co tak naprawdę dwóm zwaśnionym stronom chodziło w wojnie trzydziestoletniej 1618-1648 pomiędzy katolikami a protestantami.Nacjonalizm niemiecki jest ciągle przypominany a o tej wojnie trwające 30 lat i rzeziach podobnych z opisu z Biblii !! nikt nie wspomni.
Czy te podane różnice doktrynalne mogą być powodem wybicia całej rodziny sąsiada ???Jest to absurd.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:05.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.