menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #8021  
Nieprzeczytane 08-10-2018, 18:01
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Cytat:
Pluto napisał-Zobaczysz, że nikt nie zauważy. W końcu takie tuzy jak DUDA, ROKITA,ZIOBRO,GOWIN,TERLECKI i ...... wykuli, że nic tylko eksportować.
I.....UW to chyba nie u was? Czy przenieśli?
Zostaw ROKITA,ZIOBRO,GOWIN,TERLECKI w spokoju bo nie masz pojęcia o czym oni pisali w swoich pracach pracach dyplomowych .Nie zmieniaj tematu bo nie mamy zamiaru też zajmować się wykształceniem twoich bliskich.

Wróć do swojej do swojej uczelni w Częstochowie ,dla czego ta szkółka niedzielna nie jest nigdzie notowana. O czym to świadczy brak notowań Uniwersytetu Humanistycznego Jana Długosza , że głupim rozdajecie dyplomy w Uniwersytetach grajdołach jak Częstochowa, sprzedajecie dyplomy jak śmieci by zarobić na studentach a mieszkańcy na wynajmie mieszkań.??

Napisałem ci ilu Noblistów ma twój Uniwersytet nawet patronka klasztoru nie nalała oleju w te częstochowskie zakute łby.Czym się mogą szczycić poza Aleją JPII czy Marii patronki sanktuarium.
To że TY piszesz na SC nie świadczy że uczelnia zyska punkty w rankingach międzynarodowych.
W każdej wsi WSI strzeliła sobie Częstochowa uczelnie tylko nie miał kto wykładać bo nie było kadry.Za Gierka i Kaczyńskiego odnosiła sukces w twoim mieście uczelnia zmieniając nazwy a tyś jak paw z ogonem obnosisz się twierdząc że to sukces.Postawcie jasko mieszkańcy im pomniki

W przedszkolu dziecku można wmówić bo jest łatwowierny i głupi ale kiedyś trzeba dorosnąć i zacząć samodzielnie myśleć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8022  
Nieprzeczytane 08-10-2018, 18:33
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

[quote=waclaw46][size="3"]
Cytat:
Zostaw ROKITA,ZIOBRO,GOWIN,TERLECKI w spokoju bo nie masz pojęcia o czym oni pisali w swoich pracach pracach dyplomowych .

Oczywiście że nie mam, bo mi się nie chce szukać. Ale faktem jest że są równie wybitnymi ateistami jak ty po swojej PALMA MATER.
ale stawiam na tego.... kowala.

Cytat:
O czym to świadczy brak notowań Uniwersytetu Humanistycznego Jana Długosza , że głupim rozdajecie dyplomy w Uniwersytetach grajdołach jak Częstochowa
przecie ci nie dali, więc jeśli się na takim tuzie poznali to widać że tak źle nie rokują. Jak ci dadzą to się zdenerwuję

Na chemii też się znają i wiedzą, że z zera wody się nie wyciśnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8023  
Nieprzeczytane 08-10-2018, 18:56
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

"Wypadek księdza w Sosnowcu: W niedzielny wieczór ksiądz proboszcz z Sosnowca spowodował kolizję. Jak się okazało, do wypadku księdza doszło dlatego, że był pod wpływem alkoholu. W wydychanym powietrzu miał ponad dwa promile. Teraz ma zostać skierowany na terapię."
http://sosnowiec.naszemiasto.pl/arty...l,t,id,tm.html
Na terapię, a nie do więzienia, ciekawe jest prawo w Polsce.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8024  
Nieprzeczytane 08-10-2018, 22:08
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59.
"Wypadek księdza w Sosnowcu: W niedzielny wieczór ksiądz proboszcz z Sosnowca spowodował kolizję. Jak się okazało, do wypadku księdza doszło dlatego, że był pod wpływem alkoholu. W wydychanym powietrzu miał ponad dwa promile. Teraz ma zostać skierowany na terapię."
http://sosnowiec.naszemiasto.pl/arty...l,t,id,tm.html
Na terapię, a nie do więzienia, ciekawe jest prawo w Polsce.

zestresowany chłop to wypił. taką robotę ma paskudną
Ciekawe kto zapłaci koszty.
Kuria czy on, bo chyba nie poszkodowany ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8025  
Nieprzeczytane 09-10-2018, 07:17
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Wtorek co na froncie klerykalno ateistycznym.
Już wkrótce wracamy z drugim sezonem Stacji Ateizm!!
Zakończenie pierwszego sezonu przyniosło duże zmiany - kolejne nagrania zostaną przeniesione do nowego studia. W związku z tym potrzebne będą nowe sprzęty (kamery, mikrofony, itp.).
Jeśli chcesz wesprzeć Stację Ateizm i pomóc w usprawnieniu jej dalszych działań - zostaw jednorazowy napiwek. https://www.youtube.com/watch?v=elfFSROtvo4

Młodzi mają zapał ,wsparłem ich bo jest potrzeba miejsce w sieci gdzie młody człowiek może zadzwonić i utwierdzić się w swojej nie wierze bo rodzice zagonieni za robieniem kasy a dziadkowie w większości to zindoktrynowane przez KK , kunktatorskie towarzystwo które nie potrafiło od 1946 roku załatwić spraw pedofili wśród kleru.Niedziela godz 18:00 godzinny program dla polaków w kraju i za granicą , możecie dzwonić. Wynajęli nowe pomieszczenia , ładne studio , widać że próbują działać na szerszą skalę.

W Kropce nad i" bp Pieronek, który wielokrotnie już udowadniał, że potrafi myśleć niezależnie, pokazał jednak prawdziwe oblicze Kościoła. Gdy temat zszedł na pieniążki, stwierdził kategorycznie, że Kościół nie może płacić pokrzywdzonym za grzechy swoich funkcjonariuszy. Czyli kasa przede wszystkim.

Myśli niezależnie , kiedy chodzi o pieniądze mówi zależnie
Trzeba brać poprawkę Wankaborze na tego klechę.

Maja59 trzeba upubliczniać wynaturzenia obecnej władzy i funkcjonariuszy KK .Miejmy nadzieję że może za naszego życia społeczeństwo kiedyś się przebudzi i zrobi z nimi porządek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8026  
Nieprzeczytane 09-10-2018, 11:30
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

O, zgnilizna same te klechy./Maria Konopnicka/

Ostatnio edytowane przez wankabor : 09-10-2018 o 16:02.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8027  
Nieprzeczytane 09-10-2018, 17:07
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

http://sejm.pl/Sejm8.nsf/transmisje....31A002E7C BA# Sejm Transmisje
Posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Mowie Nienawiści i Ochrony Praw Człowieka poświęcone problemowi kościelnej pedofilii.
Stańmy po stronie dzieci. Kościół, państwo a ofiary pedofilii. Spotkanie z przedstawicielami partii politycznych, oraganizacji pozarządowych oraz instytucji państwowych.

Tak to wygląda od kuchni strony.

https://www.facebook.com/KubaWatlyTV...2393472373684/
Kuba Wątły który od lat tępi Polską Dulszczyznę i po imieniu nazywa tych co starają się usprawiedliwić hierarchów kościoła za ukrywanie kolegów pedofilów w sutannach .Do tego zdegenerowanego towarzystwa połączyli piszący posty pod dyktando kościoła bagatelizując sprawy w których osobami nr.1 są wielebni.To że się ludzie szmacą za kilka groszy to świadczy że zgnilizna nie tylko dosięgnęła w Polsce KK ,ale jest też powszechna wśród wiernych którzy na to pozwalają.
Spontaniczne protesty w różnych miastach kraju spotkał się z małym poparciem co świadczy że społeczeństwo obywatelskie to tylko nazwa powtarzana jak by to robiła papuga , bez zrozumienia o co w tym wszystkim chodzi.
Fundacja Nie lękajcie się http://nielekajciesie.org.pl/ zajmuje się tym czym powinno się zajmować Państwo , Posłowie i Senatorzy zasiadający w organach przedstawicielskich jakim jest Sejm i Senat . Oni nie mają czasu bo zajęci są ą walką polsko-polską z jednej strony Platforma Obywatelska z drugiej strony PiS mający prawo i sprawiedliwość tylko w nazwie.

Mapa kościelnej pedofilii w Polsce zawiera informacje opublikowane wcześniej w lokalnych i ogólnopolskich mediach. Na mapie oznaczamy sprawców i podejrzanych, ale przede wszystkim ich ofiary (stanowiące znacznie większą grupę), bo to krzywda dzieci i skrzywdzonych w dzieciństwie dorosłych leży w centrum naszych zainteresowań. Na mapie oznaczamy też niektóre miejscowości, z których otrzymaliśmy zgłoszenia od ofiar (kolejne będziemy dodawać stopniowo w miarę uzyskiwania zgód od zgłaszających).

Te krzyżyki to wasza wina siedzących w domu bogobojnych Dulskich którzy woleli przymykać oczy na dziecięcą niesprawiedliwość a niektórzy w tym procederze uczestniczących bo lepiej dziecku nie wierzyć co mówi i go zganić. Papież Innocenty III (1198-1216) uznał celibat za obowiązujące w Kościele prawo. I od ponad 1000 lat kościół się z tą gangreną zmaga i wy katole też boście nic w tej sprawie do dzisiaj nie zrobili. Może w formie protestu oglądniecie film Kler i na zakończenie bić będziecie brawa czując się rozgrzeszonym moi mili hipokryci .


Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 09-10-2018 o 17:40.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8028  
Nieprzeczytane 10-10-2018, 17:17
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

ks. Stanisław Walczak (fb 10.10.2018)
Nic nie jest już święte.
Szarganie świętościami stało się już codziennością.Może najbardziej bolesnym było nieustanne znieważanie symbolu krzyża przez fanatycznych polityków. Krzyż narzędzie Odkupienia ludzkości, stał się jakoby kijem bejzbolowym do walenia każdego kto w Polsce jest odmiennego zdania niż wielu biskupów i kapłanów.
Bo jakże można inaczej nazwać upór w niszczeniu praworządności jak nie posłuszeństwu starego ministranta wobec przewrotnych doradców teologicznych?
Dopuszczono do znieważenia narodowej świątyni, jaką jest Jasna Góra - w imię obrony świętości. Kościół przemieniono w organizację narodowo-polityczną, a wody święconej używa się jako pogańskiej nienawiści.
Miłość, która jest święta, zamieniono w nienawiść. Mądrych w lewaków. Uczciwych w złodziei, a złodziei w wybrańców narodu.
Nauka Jezusa zamiast budować, burzy wszystko co szlachetne. Kłamcy królują i są "okadzani" kościelnymi wonnościami.
Czy ktoś się dziwi, że teraz świat woła " król jest nagi"? Nagi do bólu. Wszyscy krytycy sposobu obchodzenia się z przestępcami w sutannach, opamiętajcie się. Skoro sami nie potraficie zrobić porządku w swoich szeregach, zrobi to świat.

Ostatnio edytowane przez wankabor : 10-10-2018 o 17:33.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8029  
Nieprzeczytane 10-10-2018, 18:15
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Maja59 trzeba upubliczniać wynaturzenia obecnej władzy i funkcjonariuszy KK .Miejmy nadzieję że może za naszego życia społeczeństwo kiedyś się przebudzi i zrobi z nimi porządek.
Liczę na to Wacku ale hipokryzja w polskim społeczeństwie zwala z nóg. Co powie babcia od sąsiadów, co wujek na prowincji. I najzabawniejsze jest to, że nie chodzi o wiarę w Boga, tą każdy może sobie kultywować jeżeli ma taką potrzebę, chodzi o ten przaśny katolicyzm obrzędowy. Bez współczucia i pomocy dla bliźnich, bez wybaczenia i miłosierdzia. Jeżeli istniej Bóg to chyba się nie ucieszy ale ponieważ nie widać jego światłych dzieł w osobie człowieka stworzonego na obraz i podobieństwo to marnie widzę przebudzenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8030  
Nieprzeczytane 10-10-2018, 18:37
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

"Zakończyła się głośna sprawa, w której naczelny tygodnika „Nie” sądzony był w procesie karnym za naruszenie paragrafu 196. W 2012 roku na pierwszej stronie tekst o wzrastającej liczbie apostazji w polskim kościele katolickim zilustrowany został grafiką przedstawiającą postać Jezusa wpisanego w drogowy znak zakazu".
https://strajk.eu/jerzy-urban-skazan...ic-120-tys-zl/
Już zajmuje miejsce w pierwszym rzędzie oczekujących na dalszy ciąg, bo że będzie nie mam żadnej wątpliwości. Ciekawostką nowosądową jest fakt, że prokurator żądał 40 tys kary, a sąd przyznał 120 tys. Ubawiłam się nie mnie niż pan Urban. Zawsze nam dostarczał godziwej rozrywki. Teraz tez sobie poradzi bez konieczności sprzedaży futra z norek żony, a jak reklama dla gazety.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8031  
Nieprzeczytane 10-10-2018, 19:03
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Maju59 można obrazić kogoś a nie uczucia.Najgłupszy przepis jaki ja słyszałem . Jak się poczuł obrażony Jezus to mógł przyjść . i to zgłosić.
Pokazówka za Kler bo biją brawo i chciano zastraszyć tych co nie liżą łap kleru i traktują ich jak zwykłych ludzi.
https://www.youtube.com/watch?v=FytQ...ature=youtu.be Oglądnij bo jeszcze można.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8032  
Nieprzeczytane 10-10-2018, 19:06
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Zawsze nam dostarczał godziwej rozrywki.

Prawda?
Pokazanie gołej d...y z Kotwicą Polski Walczącej
to dla polactwa godziwa rozrywka.

Ten wyrok to tylko początek.
A Goebbels stanu wojennego / jaki jednak on był niestraszny,
dla bojowników z ulicy Czystej/
zamiast robić kupę na Jezusa, niech to zrobi z Mahometem
jeśli taki odważny.

Cóż, ale wtedy on razem z Daniszewską zaskwierczeliby jak słonina z knura na patelni.

Ooo ...kuku na muniu, bez urazy?

Cytat:
Jak się poczuł obrażony Jezus to mógł przyjść . i to zgłosić.



PS. ciekawe, czemu katolicy co chodzą do kościoła, w imię fatalnie pojętego koleżeństwa
milczą.
Mnie tam rybka, a jednak plugastwa nie cierpię.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8033  
Nieprzeczytane 10-10-2018, 19:32
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Smarzowski: Hipokryzja dotyczy 90 proc. księży https://dzisiaj.net.pl/smarzowski-hi...0-proc-ksiezy/
Wojciech Smarzowski: Zawsze robię filmy o tym, co mnie boli. Oczywiście wiele rzeczy uwiera mnie pod czapką, ale czasami przychodzi moment, w którym trzeba powiedzieć: dość. Czułem i czuję się osaczony Kościołem i religią. Religia jest wszędzie – w prasie, w telewizji, w urzędach i na ulicy. Kroplą, która przepełniła czarę, było zderzenie się z religią w szkole.

Lilu Urban jest odważny , i kiedyś postawimy mu pomniki .Gdyby twój Jezusek był by Bogiem to nie potrzebował by wsparcia sądu.Co twój Jezusek czy Mahomecik może zrobić czy zdziałać , to pojęcia takie same jak Czajniczek Rusella .
Dyktatury mają to do siebie że upadają z hukiem a durni ich wyznawcy ponoszą jak zwykle za wodzów konsekwencje .

Obrazić uczucie miłości ? Ha, Ha ,Ha
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8034  
Nieprzeczytane 10-10-2018, 19:40
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Dlaczego mój?
Ja się nie modlę, ale nienawidzę obrażania uczuć tych co wierzą.

Co do pomników, to słyszałam, że ma się zrzucić rodzina Popiełuszki.
Nie wiem o jaki pomnik chodzi, ale może o gwiazdę Dawida na grobie Goebbelsa made in Poland of Israel,
lub sierp i młot.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8035  
Nieprzeczytane 10-10-2018, 20:26
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46


Obrazić uczucie miłości ? Ha, Ha ,Ha


Nie rozumiesz obrazy uczuć? To w celach edukacyjnych wypróbuj na początek obrazę strachu (własnego), w wybranej lub przypadkowej konfiguracji zdarzeń.
Może przy okazji zostaniesz bohaterem... Ha, Ha, Ha...




__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8036  
Nieprzeczytane 10-10-2018, 20:33
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Twoje wpisy Lilu są emocjonalne bo nie lubisz Urbana.On poświęca się w sporze by uświadomić wszystkim Polakom że wyobrażenie artysty jak ktoś wyglądał 2000 lat temu nie jest obrazem danej osoby. Wizerunek podlega okresowym modom i czy to ma być chronione.?

Pierwsdze przykazanie Dekalogu :”Jam jest Pan, Bóg twój, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej, z domu niewoli.

Nie będziesz miał bogów innych oprócz Mnie.
Nie uczynisz sobie posągu ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko albo na ziemi nisko, lub w wodzie poniżej ziemi.
Nie będziesz oddawał im pokłonu ani służył. Bo Ja jestem Pan, Bóg twój, Bóg zazdrosny, karzący nieprawość ojców na synach w trzecim i w czwartym pokoleniu — tych, którzy Mnie nienawidzą, a który okazuje łaskę w tysiącznym pokoleniu tym, którzy Mnie miłują i strzegą moich przykazań
.

Oddawanie czci figurom totemom jest dla wyznawców jasno określone w dekalogu , jakim karom podlegać będą ci co łamią I przykazanie.

Większość krajów europejskich nie występuje ochrona uczuć religijnych w prawie stanowionym.Sąd wydając wyrok musi się czymś kierować by być obiektywnym a nie ferować wyroki na podstawie subiektywnych odczuć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8037  
Nieprzeczytane 10-10-2018, 21:58
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
[Nie rozumiesz obrazy uczuć?]]

Fracie!
Bądź poważny!
To ja tu się męczę żeby powołując się na podstawy naukowe i biblijne przekazy, że z PUSTEGO i Salomon nie naleje, a Ty chcesz, żeby Wacek coś zrozumiał.
Przecież to równie możliwe jak lewitowanie wielorybów z gatunku płetwal błękitny
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8038  
Nieprzeczytane 10-10-2018, 23:03
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Fracie!
Bądź poważny!
To ja tu się męczę żeby powołując się na podstawy naukowe i biblijne przekazy, że z PUSTEGO i Salomon nie naleje, a Ty chcesz, żeby Wacek coś zrozumiał.
Przecież to równie możliwe jak lewitowanie wielorybów z gatunku płetwal błękitny


Ciekawy temat poruszyłeś przy okazji. Chodzi o lewitację jako zjawisko z kategorii ezoterycznych, napędzane siłą woli lub wiary lewitanta.
I tu rodzi się pytanie – czy ateista może lewitować?
Przecież gdyby się to udało, to byłby to gwałt na jego racjonalizmie, a ściślej – samogwałt mentalny z fizycznymi konsekwencjami chwilowej satysfakcji, lecz w przebłysku racjonalizmu czar musiałby prysnąć a grawitacja nie miałaby litości.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8039  
Nieprzeczytane 11-10-2018, 08:39
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Cytat:
Frat napisał -Nie rozumiesz obrazy uczuć?
Podaj definicję tego pojęcia bo wiesz o czym piszesz.??
Lila poruszyła Artykuł 196 Kodeksu karnego. Oto jego treść:

"Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2". /Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. — Kodeks karny (Dz. U. z 1997 r., Nr 88, poz. 553 ze zm.)./


Pomyśl nad tym :
-Czy sprawca obrazy uczuć religijnych musi czynu swojego dokonać z zamiarem bezpośrednim, czy wystarczy zamiar ewentualny?
- Czy dystrybutor lub sprzedawca nagrań satanistycznych popełnia przestępstwo z art. 196 KK poprzez działanie z zamiarem ewentualnym lub czy można takie działanie zakwalifikować jako rodzaj sprawstwa pomocniczego?
- Czy satanista może pozwać kogoś o naruszenie art. 196 KK z powodu powieszenia nieodwróconego do góry nogami krucyfiksu, który eksponowany w takiej formie obraża uczucia religijne satanisty?
- Niejasne jest, czy przedmiot czci religijnej należy interpretować tylko jako przedmiot materialny (np. obraz Matki Boskiej Częstochowskiej), czy też niematerialne obiekty kultu, np. bogowie;
- Czy Bóg, Matka Boska lub święci są podmiotem prawa w Polsce;
-Obelżywe zachowanie się w świątyni raczej obraża uczucia religijne — ale co z identycznymi zachowaniami na placu lub ulicy na której wykonywane są obrzędy religijne np. procesja Bożego Ciała?
-Czy ulica jest miejscem przeznaczonym do publicznego wykonywania obrzędów religijnych?

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 11-10-2018 o 09:00.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8040  
Nieprzeczytane 11-10-2018, 12:32
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

[quote=Frat]
I tu rodzi się pytanie – czy ateista może lewitować?
odpowiem biblijnym textem zminionej epoki:
ależ owszem
czemu nie.
Jemu też należy się!

Cytat:
[font=Verdana][size=2][color=#141823]Przecież gdyby się to udało, to byłby to gwałt na jego racjonalizmie, a ściślej – samogwałt mentalny z fizycznymi konsekwencjami chwilowej satysfakcji, lecz w przebłysku racjonalizmu czar musiałby prysnąć a grawitacja nie miałaby litości.

Jejku! Fracie!
Co TY robisz!!!
Przecież tylu skomplikowanych terminów to żaden ateista
po zdegenerowaniu organizmu nie ma szans skonsumować.

A ten samogwałt mentalny z fizycznymi konsekwencjami chwilowej satysfakcji to już grozi skutkami na miarę tunguskiego meteora.
Dla osobnika i najbliższej okolicy...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:09.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.