menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #5921  
Nieprzeczytane 10-03-2012, 08:25
aka210's Avatar
aka210 aka210 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Kraków
Posty: 51
Domyślnie

masz racje, taka przyjaźn jest wtedy gdy oboje sa wolni i nie ma chemii miedzy nimi. jak zaczyna sie nowy zwiazek ktoregos z nich, przyjaźn moze sie nie konczy ale jakos zamiera. Odżywia sie wtedy , gdy ponownie ta druga osoba jest wolna. Dotyczy to singlów, bo pary moga sie przyjaźnic we czworkę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5922  
Nieprzeczytane 21-03-2012, 22:12
ZAWSZE-ANNA1 ZAWSZE-ANNA1 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Kołobrzeg
Posty: 2
Domyślnie

wierzę w taka przyjaźń, jeden warunek nigdy nie będzie przyjaźni, jeśli wcześniej było coś więcej...i nigdy nie będzie przyjaźni jeśli liczy się na coś więcej...(1 przypadek sprawdzony), 2 przypadku nie mam ochoty sprawdzać-myślę, że zawsze któraś ze stron liczy na coś więcej. koledzy- owszem...ale przyjaźń??? Nawet jeśli jest- to jakaś inna, sprytniejsza zrobi wszystko, żeby facet zapomniał o przyjaźni- dlaświętego spokoju.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5923  
Nieprzeczytane 21-03-2012, 22:18
ZAWSZE-ANNA1 ZAWSZE-ANNA1 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Kołobrzeg
Posty: 2
Domyślnie

samotni? samotni panowie szukają kobietek do uciech. Mówią o samotności, poszukiwaniu tej drugiej połówki, kłamią...świetnie się bawią, jak spotkają naiwną...a potem proponują przyjaźń...po co? nie palą za sobą mostów...? Powinni wiedzieć, że skoro zawiedli, to trudno by było zaufać im na innej płaszczyźnie- prawda? A chemia? Chemia krąży w powietrzu- prędzej czy później dopada tych niby przyjaciół, lepiej jak dwoje, bo jak jednego to milczy i cierpi...udaje, że jest ok., ale odsuwa się powolutku...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5924  
Nieprzeczytane 30-04-2012, 01:34
mama2 mama2 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 82
Domyślnie siedze sama w domku i tak sobie cicho mysle

Nie mam zamiaru wymadrzac sie na temat przyjazni damsko-meskiej. Czy ona jest czy tez jej nie ma. Ponoc w tym caly jest ambaras zeby dwoje chcialo naraz. Spotkalo mnie cos na ksztalt przyjazni (?) w sieci. Ktos pisal o mnie raz zlosliwe raz sympatyczne teksty. Probowalam dociec kto zacz. Chyba mi sie udalo. Ale nie na 100%. Nie jestem jakims wynaturzeniem. Jestem normalna starsza pania. Mezata, dzieciata. Wiem doskonale ze mam wady i zalety. Klopotow tez mam sporo. Jak to w rodzinie.
Walczylam z tym Kims z calych sil. Az w koncu zaakceptowalam jego obecnosc w moim zyciu. No bo jakze inaczej? Wlaczam komputer i juz slysze , ze ktos go skanuje (?). Po co? Czego szuka? Moich zdjec, zeby je potem komentowac w sieci. O bo ja taka cudnej urody rusalka! 53 lata. Czego mozna oczekiwac?
Lubie ludzi. To byl moj blad. Zaufalam obcemu Panu. W internecie kazdy facet to orzel i heros. Nic nie chcialam od goscia. Nic. Ciekawych i epokowych wydarzen mam na codzien za duzo.
Pisze to do znudzenia. Jestem za tym, ze jesli ktos chce mnie czytac, czy ze mna pogadac to prosze uprzejmie nazywam sie...... jestem...... i ok. Albo mi pasuje albo nie i baj baj. To tyle.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5925  
Nieprzeczytane 02-05-2012, 13:12
Lucyna H. Lucyna H. jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Włochy
Posty: 344
Domyślnie

Witam. Na temat przyjazni damsko-meskiej dwa slowa. Nawiazanie znajomosci za posrednictwem internetu troche niebezpieczne, po pierwsze - nie wiemy,kto jest po drugiej stronie, po drugie - skad mozemy wiedziec, czy mowi prawde(raczej nie). Spròbowalam,tak dla zabawy,powodowana ciekawoscia. Troche sie rozerwalam,ale w gruncie rzeczy, nie bylo to najmilsze doswiadczenie.
Niezaleznie od tego wierze w przyjazn i nigdy nie przestane wierzyc. Pozdrawiam serdecznie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5926  
Nieprzeczytane 02-05-2012, 17:53
marcel20106's Avatar
marcel20106 marcel20106 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Sanok.Polska.
Posty: 13 014
Domyślnie

Choć nie poznałam GO za pośrednictwem internetu.
To realnie-po prawie 10latach przyłapałam się na tym,że
jestem super sponsorem...............i czas temu ;;łeb ukręcić;;
Nie istnieje cudowna przyjaźń,bezinteresowna ja po prostu
nie wierzę.Przepraszam ale się rozpisałam.Pozdrawiam pa Barbara,
__________________
Barbara.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5927  
Nieprzeczytane 08-05-2012, 17:11
hiacynta hiacynta jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1
Domyślnie

A ja, naiwnie może, wierzę w taką przyjaźń. Uważam, że to mogą przeżywać osoby dojrzałe nie koniecznie wiekiem ale duchem. Dla mnie przyjaźń jest miłością tyle że bez seksu. Skoro taki człowiek ma swoją rodzinę to potrafię sobie powiedzieć "nie wolno" i patrzę na niego inaczej. Kiedyś w rozmowie usłyszałam takie zdanie: "Czy patrzysz na dziecko z pożądaniem? Nie, bo jest nie dla ciebie, więc zajęty mężczyzna też nie jest dla ciebie". I jeśli pojawiają się chociażby zarodki myśli "a może jednak" potrafię sobie powiedzieć "Nie wolno".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5928  
Nieprzeczytane 08-05-2012, 21:03
mama2 mama2 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 82
Domyślnie

nie ma o co kopii kruszyc. Jesli kogos darzysz zaufaniem i sympatia to Twoja sprawa. czy to ksiadz, czy zajety mezczyzna, czy mezatka. Jest tyle problemow w doroslym zyciu, ze nie ma sensu sobie dokladac nie wiadomo czego. A kontakty internetowe? Sa .... bo sa . Czy zawsze maja sens? Jaki jest ich cel?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5929  
Nieprzeczytane 04-07-2012, 13:36
mama2 mama2 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 82
Domyślnie chce sie jeszcze popisac :)

Wylaczamy wkrotce internet. To wspolna decyzja. Moze tak bedzie lepiej. Pisze i czytam w internecie juz jakis czas. Ani ja siksa, ani jakas nimfomanka, ani nie szukam dziwnych wrazen. Normalna ze mnie kobieta . Tak mysle o sobie. Mam rodzine. Najswietsza i najwazniejsza dla mnie. Jestem od wielu lat mezatka. Maz nie cud miod, ale jak na tyle lat to spoko gosc. Dobry maz i ojciec.
Ale ja nie o tym. Czytam artykuly mezczyzny. Jedne lepsze drugie gorsze. Jest cos takiego w klimacie tych tekstow co dotyka mego jestestwa, szarpie moja dusze. Co to za czlowiek? Dlaczego tak sie dzieje? Probowalam znalezc odpowiedzi na te pytania przez kilka lat. Nie udalo mi sie. Troche szkoda.
A moja intuicja wrozki? Ona podpowiada, ze to czlowiek, ktory zwykl bawic sie innymi ludzmi. Znalezc obiekt i dowalic mu. O ile mozna tekstow napisac. Tym bardziej szkoda. No coz. Pora powiedziec grzecznie "do widzenia. Milo bylo". I usmiechnac sie na amerykanska modle. I'm fine.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5930  
Nieprzeczytane 30-01-2013, 17:33
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 010
Domyślnie

Przeczytałam co wyżej napisano i śmiem twierdzić, że przyjaźń mężczyzny i kobiety bez podtekstow możliwa jest w dwóch przypadkach:
a) w przedszkolu
b) w głębokiej starości
)
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5931  
Nieprzeczytane 30-01-2013, 17:44
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 47 118
Domyślnie

BG - odkurzyłaś wątek i bardzo dobrze.
Jestem odmiennego zdania, tzn. uważam, że nie tylko
w takich przypadkach, bo sama doświadczam od wielu lat
przyjaźni (bez podtekstów) z panami, którzy kiedyś byli
nie tylko moimi przyjaciółmi, ale i mojego męża również.
Pisałam o tym właśnie na tym wątku - wystarczy poszukać.

Dzieje się też tak, iż przyjaźń D-M przechodzi w stan zaauroczenia
i fascynacji, co wcale nie musi oznaczać, że to koniec przyjaźni.
Chyba, że na horyzoncie pojawi się rywal/rywalka - a to już inna
bajka. - Cz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5932  
Nieprzeczytane 25-02-2013, 20:01
Bertold Bertold jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: S - jak Słońce
Posty: 1 155
Zawstydzony

Cytat:
Napisał mimoza
BG -Jestem odmiennego zdania, tzn. Dzieje się też tak, iż przyjaźń D-M przechodzi w stan zaauroczenia
i fascynacji, co wcale nie musi oznaczać, że to koniec przyjaźni.
Chyba, że na horyzoncie pojawi się rywal/rywalka - a to już inna
bajka. - Cz
Wybaczcie, że jako świeżyzna na tym forum, napiszę parę słów na temat przyjaźni damsko-męskiej. Każda z przeczytanych wypowiedzi ma w sobie nutkę doświadczeń osobistych wypowiadającego się - tak mi sie przynajmniej wydaje. Gdyby tak zacząć od zdefiniowania owej przyjaźni jako np. przyjaźń, to pokrrewieństwo dusz. Łatwiej byłoby znaleść punkt odniesienia do wypowiedzi. Moim zdaniem najprawdziwsza przyjaźń damsko-męska, nie tylko jest możliwa, ale w wielu przypadkach wieczna. Czy kolejność stanów: przyjaźń a następnie zauroczenie jest akurat właściwa, bałbym się stawiać taką tezę. Czasami bywa na odwrót, najpierw zauroczenie, następnie długie zdobywanie zaufania i dopiero przyjaźń. Przy odrobinie szczęścia, nić przyjaźni między pokrewnymi duszami nawiązuje się znacznie szybciej. Rywal/rywalka nie jest w stanie zepsuć prawdziwej przyjaźni. Jeżeli rywal/rywalka zniszczy pozytywne relacje damsko-męskie, to nie była to przyjaźń. Pokrewieństwo dusz jest bez jakichkolwiek podtekstów, chociaż natura wyznaczyła odpowiednie role dla płci obojga. Ten, kto mówi o przyjaźni jak o interesie, ten nie jest świadomy znaczenia słowa przyjaźń. Pozdrawiam wieczorowo.

Ostatnio edytowane przez Bertold : 25-02-2013 o 20:08.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5933  
Nieprzeczytane 28-02-2013, 19:53
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

No własnie, zalezy co rozumiemy pod słowem przyjazń...dla mnie istnieje ona raczej wśród przedstawicieli tej samej płci, no chyba,ze w rodzinie, brat czy ojciec może jednoczesnie byc najlepszym przyjacielem kobiety...ale poza tym? Dobry kolega owszem ale przyjaciel? Bez jakichkolwiek podtekstów seksualnych? Wczesniej czy pózniej one sie pojawiaja a wtedy nie jest to juz wyłacznie przyjazń, no chyba,ze rozumiemy ja jako nieodłaczna część miłosci, wtedy zgoda, ale zupełnie platoniczna przyjażn, nnnieee...moze rzeczywiscie w przedszkolu albo na starość...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5934  
Nieprzeczytane 02-03-2013, 07:27
Bertold Bertold jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: S - jak Słońce
Posty: 1 155
Domyślnie

Cytat:
Napisał cha_ga
No własnie, zalezy co rozumiemy pod słowem przyjazń...dla mnie istnieje ona raczej wśród przedstawicieli tej samej płci, no chyba,ze w rodzinie, brat czy ojciec może jednoczesnie byc najlepszym przyjacielem kobiety...ale poza tym? Dobry kolega owszem ale przyjaciel? Bez jakichkolwiek podtekstów seksualnych? Wczesniej czy pózniej one sie pojawiaja a wtedy nie jest to juz wyłacznie przyjazń, no chyba,ze rozumiemy ja jako nieodłaczna część miłosci, wtedy zgoda, ale zupełnie platoniczna przyjażn, nnnieee...moze rzeczywiscie w przedszkolu albo na starość...
Wydaje mi się, że przyjaźń (pokrewieństwo dusz) - nie może mieć podtekstów erotycznych. Ale czy nastąpi rozwój relacji w kierunku erotycznym, zależy już tylko od rozwoju oczekiwań stron przyjaźniących się. Przecież prawdziwy przyjaciel, nie odmówi pomocy w każdej potrzebie. Czy da się wyeliminować naturalne zachowania przedstwaicieli obojga płci? Przy niemocy lub dzięki złożonym i dotrzymanym przyrzeczeniom - pewnie tak. Nie łączyłbym jednak na stałe tych dwuch spraw. Przyjaźń, to przyjaźń a erotyka, to erotyka - chociaż dotyczy tych samych osób. Podobne relacje mogą i rozwijać się również między przedstawicielami tej samej płci (może tylko mniej są eksponowane). Czy mam rację? Pozdrawiam z uśmiechem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5935  
Nieprzeczytane 03-03-2013, 14:40
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

To moze inaczej...taka przyjażn jest mozliwa tylko miedzy ludzmi samotnymi...w przeciwnym wypadku jesli choc jedna strona nie jest wolna, to jej druga połowa storpeduje każda przyjazn, z czystej zazdrosci, niepewnosci co do swojej pozycji w "stadle",egoizmu czy nie wiem czego tam jeszcze...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5936  
Nieprzeczytane 28-05-2013, 09:14
Mariannam's Avatar
Mariannam Mariannam jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: śląsk
Posty: 191
Domyślnie

cha_ga bardzo trafne tak jest u mnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5937  
Nieprzeczytane 28-05-2013, 12:49
Hela1056's Avatar
Hela1056 Hela1056 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: dolnośląskie
Posty: 11 561
Domyślnie

Cytat:
To moze inaczej...taka przyjażn jest mozliwa tylko miedzy ludzmi samotnymi...w przeciwnym wypadku jesli choc jedna strona nie jest wolna, to jej druga połowa storpeduje każda przyjazn, z czystej zazdrosci, niepewnosci co do swojej pozycji w "stadle",egoizmu czy nie wiem czego tam jeszcze...

Dokładnie tak jest - obserwuję to w moim małżeństwie przez całe życie , o ile mnie nie przeszkadzali koledzy męża/pod warunkiem,że nie ciagneli go na wódkę/ to on zawsze znalazł pretekst aby kolejnym koleżankom tak zrobić na złość,żeby do nas przestały przyjeżdzać.
Pozostały nam tylko kontakty poza domem - a te z powodu mojego ciągłego braku czasu tez powoli wygasają.

Pozdrawiam i życzę znalezienia prawdziwych przyjaciół, na to nigdy nie jest za póżno
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5938  
Nieprzeczytane 28-05-2013, 16:53
Mariannam's Avatar
Mariannam Mariannam jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: śląsk
Posty: 191
Domyślnie

No i jak bronić się przed takimi zachowaniami?
Żadnych przyjaźni.No gdyby to męska część społeczeństwa zagrażała ego Pana.Ale te głupie baby????
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5939  
Nieprzeczytane 28-05-2013, 18:32
Bertold Bertold jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: S - jak Słońce
Posty: 1 155
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mariannam
No i jak bronić się przed takimi zachowaniami?
Żadnych przyjaźni.No gdyby to męska część społeczeństwa zagrażała ego Pana.Ale te głupie baby????

"Ach, te baby, ach te baby .....
człek by je garściami jadł ......."
Wszystko, co zdołałem tutaj przeczytać, jest normalną rzeczywistością. Drogie dziewczynki, zamiast cieszyć się, że Wasi Partnerzy, tak bardzo Was, mimo wszystko potrzebują - wymyślacie na własny użytek argumenty na usprawiedliwienie siebie. No ...... chyba, że w wieku senioralnym, przyjaciółki są bliższe od partnera i trzeba im więcej czasu poświęcać.
Jeszcze problem drugi:
"Nie ma miłości bez zazdrości .........
Nie ma zazdrości bez miłości .........."
Szczerze Wam to mówię ........................
Pozdrawiam i pogody ducha życzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5940  
Nieprzeczytane 29-05-2013, 07:54
ŁucjaS ŁucjaS jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Wilimowo, warm-maz.Polska
Posty: 253
Domyślnie

No tak. Poczytałam i nie mogę powstrzymać się od komentarza.
Z powyższego wynika że "sądzę ciebie podług siebie" to podstawa pojmowania rzeczywistości przez większość z nas.
Ilu ludzi tyle różnych doświadczeń i przeżyć.
Reguły zaś nie ma, również co do przyjaźni w ogóle i damsko męskiej w szczególności.
Przyjaźń moim zdaniem to akceptacja drugiej osoby we wszystkich aspektach i bez względu na wiek, płeć, wygląd itd. Albo kogoś akceptujemy takim jaki jest albo nie.
Jeśli tak to staje się dla nas ważny, chcemy być blisko, spotykać, rozmawiać, uczestniczyć w jego radościach i troskach.
Właściwie nie wiem dlaczego tak się dzieje że kogoś akceptujemy a inną osobę nie. Poza oczywistymi sprawami między ludźmi istnieje jakiś nie w pełni świadomy przepływ informacji. Często kierujemy się tzw. intuicją. Chyba.
No i zaplątałam się.
Licząc na dalszą dyskusję w tej materii i ciekawą tym samym lekturę na wątku serdecznie pozdrawiam WSZYSTKICH jej uczestników.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:57.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.