menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 16-05-2008, 12:46
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie Nowe przepisy w niektórych aptekach


To co mnie spotkało wczoraj w aptece może spotkać też innych. Lek na recepcie wypisał specjalista oznaczając ilość tabletek /słownie/ wyraźne dawkowanie i podpisał się na imiennej pieczątce. Pieczątka przychodni bardzo wyraźna. Apteka ta w czwartki ma ceny hurtowe a że lek jest dość drogi poluję zawsze na tą obniżkę 20% /lek kosztuje 150,oo zł i jest 100% płatny/ Takie recepty realizuję już od dawna i nie było żadnych problemów. Jakież było moje zdziwienie kiedy pani magister oświadczyła, że nie może zrealizować recpty bo nie ma na niej "wyliczonych jednostek zapotrzebowania dziennego i brak wyliczenia owych jednostek ogółem/ Grzecznie zapytałam /bo ja jestem grzeczną starszą panią/ po co to potrzebne skoro w tej aptece realizowałam już takie recepty. Na to młoda magister odpowiedziała poważnie że to nowe przepisy. Apteka pusta więc pytam dalej. Czy może lekarz nie powinien również wypisać składniki tego leku żeby już nie było wątpliwośći. Na to magister - nie mamy jeszcze takiego zarządzenia a przepisy trzeba respektować. Oczywiście się z nią zgodziłam i dziś w innej aptece ale już w pełnej wysokości wykupię specyfik. Czy to nie paranoja ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 16-05-2008, 21:42
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Ja sie z tym nie spotkalam.Co to znaczy ilosc jednostek zapotrzebowania dziennego?Ja wypisuje sygnature i koniec-ilosc tabletek slownie pisze sie tylko na receptach na ktorych sa narkotyki,psychotropy i ogolnie mowiac uspokajacze.Jest to olbrzymie utrudnienie,gdyz oprocz dawki musze jeszcze wiedziec ile jest tabletek w jednym opakowaniu.Horror
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 19-05-2008, 10:30
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

Widzę, że mam do czynienia z lekarzem. Bardzo się cieszę bo być może skorzystam z rad profesjonalisty. Ja też pierwsz raz spotkałam się z takim wymogiem w aptece i jak się okazuje to pewnie jedyna. Wykupując leki w drugiej aptece nie było problemów. Tłumaczenie tych jednostek zapotrzebowania dziennego była tak zawiła i powoływanie się kilkakrotnie na przepisy zniechęciły mnie do dalszch pytań, mimo, że miałam wielką ochotę. Biurokracja to rzeczywiście horror, gdyż lekarz winnien mieć czas na pacjenta anie na duperele a to co się dzieje przy realizowaniu recept to śmiech na sali. Glibenese gits też trzeba wykazywać ilość tabletek mimo, że to lek na cukrzycę. Przekonałam się o tym wracając z apteki do przychodni. Serdecznie pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 28-05-2008, 11:07
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Moim skromnym zdaniem sa to wymysly apteki po to, aby nie sprzedawac lekow taniej. Skad my to juz znamy? "A to Polska wlasnie". Pozdrawiam.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 02-06-2009, 18:15
wrocławianka wrocławianka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 7
Domyślnie

Cytat:
Napisał lawenda
To co mnie spotkało wczoraj w aptece może spotkać też innych. Lek na recepcie wypisał specjalista oznaczając ilość tabletek /słownie/ wyraźne dawkowanie i podpisał się na imiennej pieczątce. Pieczątka przychodni bardzo wyraźna. Apteka ta w czwartki ma ceny hurtowe a że lek jest dość drogi poluję zawsze na tą obniżkę 20% /lek kosztuje 150,oo zł i jest 100% płatny/ Takie recepty realizuję już od dawna i nie było żadnych problemów. Jakież było moje zdziwienie kiedy pani magister oświadczyła, że nie może zrealizować recpty bo nie ma na niej "wyliczonych jednostek zapotrzebowania dziennego i brak wyliczenia owych jednostek ogółem/ Grzecznie zapytałam /bo ja jestem grzeczną starszą panią/ po co to potrzebne skoro w tej aptece realizowałam już takie recepty. Na to młoda magister odpowiedziała poważnie że to nowe przepisy. Apteka pusta więc pytam dalej. Czy może lekarz nie powinien również wypisać składniki tego leku żeby już nie było wątpliwośći. Na to magister - nie mamy jeszcze takiego zarządzenia a przepisy trzeba respektować. Oczywiście się z nią zgodziłam i dziś w innej aptece ale już w pełnej wysokości wykupię specyfik. Czy to nie paranoja ?
Radzę spróbować w aptece internetowej, reszta informacji na
www.doz.pl
Pozdrawiam wrocławianka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kuchnia dla ignoranta, przepisy. kufa86 Kuchnia, kulinaria 79 30-09-2022 13:51
Cukrzyca - nowe leki? - komentarze smerfeta Ogólny 3 05-08-2022 12:40
Przepisy kulinarne krise1 Kuchnia, kulinaria 552 31-10-2017 05:53
Chore ceny leków w aptekach - komentarze Zenek Ogólny 4 05-01-2010 08:42
Nowe lektury Nella Nauka, problemy i pomysły edukacyjne 69 29-07-2007 08:58

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:33.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.