menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 01-08-2007, 13:26
Ewa54 Ewa54 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 6
Post Cholesterol – bajka o dobrym i złym bracie - komentarze


Komentarz do artykułu: Cholesterol – bajka o dobrym i złym bracie
--------------------
dobry artykuł. bardzo ciężko jest obniżyć ten zły cholesterol. sama musiałam sie z nim uporać.
jednak stosując niskocholesterolową dietę i wspomagając sie Florą proactiv dałam radę wygrać
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 01-08-2007, 14:41
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Żeby to było takie proste...

Kiedy byłam na tzw. "tłustej diecie Kwaśniewskiego", sprawdzałam poziom cholesterolu i tłuszczu co miesiąc. Trzy lata byłam na tej diecie... Wyniki miałam wręcz pokazowe! Łącznie z proporcją złego cholesterolu do dobrego! Moja wątroba, zmęczona przez tysiące tabletek, które musiałam w życiu przyjąć - wtedy zachowywała się bardzo przyzwoicie, a kamienie w woreczku prawie zupełnie się rozpuściły, co potwierdzają kolejne USG.
Kiedy robiono mi w styczniu koronarografię okazało się, że w naczyniach wieńcowych nie ma żadnych złogów, są czyściutkie.
A teraz - jestem po operacji serca. Żywię się zgodnie z zaleceniami, podanymi w tym artykule. Ostatnio zrobiłam (pierwsze po operacji) kontrolne badania i... cukier na górnej granicy normy, cholesterol ciut przekracza tę normę, a zła frakcja góruje. No i co mam zmienić w diecie? Lekarze pocieszają mnie, że to może być wynik stresu i mam się nie przejmować, tylko za miesiąc powtórzyć badania, ale...
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 01-08-2007, 14:46
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Ale słuchaj lekarzy! Nie ma ale, masz się nie przejmować!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 01-08-2007, 15:58
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Tyle pozytywnych i negatywnych opinii słyszałam o tej diecie...sama nie wiem.Lubię mięcho,ale w niej jest za duzo masła,smietany etc.za czym nie przepadam, a tak mało warzyw,które lubię...no i lekarze jej nie zalecają...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 01-08-2007, 20:10
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Właśnie ten brak warzyw

spowodował, że zrezygnowałam z tej diety. Zresztą mój organizm nie tolerował jednej rzeczy, którą Kwaśniewski wychwala pod niebiosa: wywarów z tak zwanych "tukowych" kości...
Ale ogólnie - całkiem dobrze się na tym żarciu funkcjonuje. Wystarczają dwa posiłki dziennie - i to wcale nie obfite! Odzwyczaiłam się na niej od jedzenia kupnych kiełbas (są specjalne sklepy z żywnością optymalną), przerobionego żarcia, no i - to jest w rezultacie tania dieta.
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 01-08-2007, 20:31
Honorka1949's Avatar
Honorka1949 Honorka1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 10 371
Domyślnie

Ewito z tym cholesterolem to jest tak ; jeden lekarz twierdzi ze jak moj maz ma nadwage to nieznacznie przekroczona norma wcale nie jest grozna a inny bije na alarm.Kupuje Omege 3 i po 4 -ro miesiecznym uzywaniu poziom cholesterolu znacznie sie obnizyl.Chlebek smaruje mu Flora.Mimo , ze moj malzonek lubi czasem zgrzeszyc i zjesc np. goloneczke , to mimo ze lubi miesko nie zgodzil by sie na stosowanie tej diety.Jest za tlusta i bez warzyw.Za kilka dni zacznie diete plaz poludniowych. Zobacze po miesiacu jaki bedzie mial poziom cholesterolu.
__________________

*** Wklejone obrazki pochodzą ze stron ogólnodostępnych w "necie" ***
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 01-08-2007, 21:08
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Ale widzisz, Honorko...

...ja nie jem pieczywa wcale, a więc nie muszę żadnego masła, flory czy innych takich używać. Jem chudo, smażę tylko na oleju z pestek winogron (i to rzadko, raczej gotuję lub duszę), jem dużo warzyw, mało węglowodanów, słodyczy nie lubię, herbaty ani kawy nie słodzę... I jest jak jest, a kiedy żarłam tłuszczu - i to wieprzowego - bez ograniczeń, kiedy w bigosie miałam pół na pół kapusty i mięcha z tłuszczem, wtedy cholesterol był OK! To jak to jest?
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 01-08-2007, 21:24
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie

Ewitko! Ja też przerabiałam Kwaśniewskiego Przez sześć lat. Nie żeby schudnąć, ale jako ostatnią deskę ratunku. Powiększona, niewydolna wątroba (rezultat niewydolności serca) na tych wszystkich tłustościach wróciła do normy i czułam się bardzo dobrze Mój cholesterol też! Od czterech lat już tak nie jem i co prawda cholesterol ciągle w normie, ale zastanawiam się czy nie wrócić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 01-08-2007, 21:37
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Te wypowiedzi o diecie dr Kaśniewskiego czyta się jak jakieś "fantazy".Próbowałam sobie sama wytłumaczyć jak to może działać. Objadasz się tłustościami, a sama chudniesz.Może sadełko nie lubi konkurencji i wywala wszystko poza organizm?Może któraś z was zna mechanizm działania takiej diety? I co najmniej wiarygodne: wątroba się nie buntuje a cholesterol maleje.Dla mnie dziw nad dziwy!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 01-08-2007, 21:48
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Zasada jest wbrew pozorom prosta...

Obowiązuje proporcja: 1:2,5:0,8 - białko : tłuszcz : węglowodany.
Czyli - upraszczając - jeśli jesz 1 gram białka, to - żeby twój organizm prawidłowo trawił i funkcjonował - musisz mu do tego dołożyć 2,5 grama tłuszczu i 0,8 grama węglowodanów. Te proporcje zresztą dobiera się indywidualnie (ja miałam akurat takie), są tabele. I naprawdę organizm sobie wspaniale radzi! Kwaśniewski w swoich książkach logicznie i naukowo tłumaczy, dlaczego to się tak dzieje. Ja nie jestem fachowcem. Wiem tylko, że kiedy po 1/8 jajka na Wielkanoc miałam atak trzustki - przeszłam na tę dietę i żarłam jajka bez ograniczeń! I trzustka i wątroba, i woreczek - wróciły do normy w ciągu miesiąca. To jest fakt. Niestety - ja nie chudłam. Jestem rzadkim przypadkiem osoby, u której metabolizm został zaburzony przez leki i która nie chudnie na tej diecie. Ale nie tyłam - a to już był sukces.
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 01-08-2007, 21:50
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie

Cytat:
Napisał hannabarbara
........................ I co najmniej wiarygodne: wątroba się nie buntuje a cholesterol maleje.Dla mnie dziw nad dziwy!
No już Ty nie podważaj mojej wiarygodności Przerobiłam na własnej wątrobie. W uzupełnieniu - nie smażyłam (tak zaleca guru) tylko gotowałam, dusiłam, masełko surowe dodawałam i śmietankę. Pycha!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 01-08-2007, 22:00
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Aniu! Gdybybyś to nie Ty napisała o tej wątrobie, to prawdopodobnie, bym nawet nie wpadła na pomysł rozważania, jak to możliwe. Tylko, że czasem pewne rzeczy różnie działają u różnych ludzi. Smażony tuszczyk, np. rumianą skórkę z kaczuszki, to bym sobie zjadła, ale gotowany tłuszcz to chyba ponad moje siły. Poza tym, wolę pozbywać się własnego tłuszczyku, zewnętrznie, zamiast wewnętrznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 01-08-2007, 22:02
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie

A bo my o czym innym Haniu mówimy Ty o diecie odchudzającej, a ja o ratowaniu wątroby (tak było w moim przypadku). I nie jadłam niczego co by mi nie smakowało
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 01-08-2007, 23:33
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie No właśnie!

Mam dziwne podejrzenie, że dzięki tej kontrowersyjnej diecie uniknęłam operacji woreczka. A przynajmniej odsunęłam ją w czasie. Wiecie? Ja jeździłam na turnusy optymalne, rozmawiałam z ludźmi, dyskutowałam... Coś w tym jest. Powtarzam niedowiarkom: koronarografia wykazała, że nic mi się w naczyniach wieńcowych nie osadziło!!!
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 01-08-2007, 23:50
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Ewito ja nic nie wiem o diecie Kwasniewskiego,gdzie o tym napisane?
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 01-08-2007, 23:57
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie do Inki-ni

Na przykład tutaj: http://www.dobradieta.pl/kwasniewski.php
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 02-08-2007, 00:01
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

An_inna,dziękuję,zapisalam sobie stronę.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 02-08-2007, 00:10
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie

Cytat:
Napisał inka-ni
An_inna,dziękuję,zapisalam sobie stronę.
Jeszcze taką znalazłam http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?PHPSESSID=8a43f03e9fc396eb8b2498276bb648 c0&
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 02-08-2007, 00:59
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Po zapoznaniu z polecanymi stronami, mogę tylko napisać: "Wiem,że nic nie wiem!"Sedna sprawy nie udało mi się złapać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 02-08-2007, 08:51
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie trudna sprawa

pieczony kurczak.jpgta dieta ma wielu zwolennikow i przeciwników,szczerze mówiąc brałam pod uwagę zastosowanie jej przez miesiąc,ale bałam się skutków /bardzo miażdżycowa/,toteż wypowiedź Ewity mnie zdumiała.Zasadniczo bazuję w kuchni na oleju i oliwie,nie używam smalcu,śmietany..byłby to wielki zwrot w zwyczajach kulinarnych,z drugiej strony wiem,że to węglowodany+cukier bardzo podwyższają trójglicerydy,a to moja dolegliwość.Ogłupieć mozna..
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Modelki po 50 –tce - komentarze Jagoda Ogólny 17 28-08-2013 07:57
pokonać cholesterol aisog Profilaktyka i zdrowy styl życia 31 27-12-2009 15:05
Felietony – wspomnienia – komentarze Karol Książka, literatura, poezja 20 02-01-2008 22:16
Bajka o miłości.............. annaxx Miłość, przyjaźń, związki, samotność 510 30-08-2007 16:32
Książki używane, ale w dobrym stanie Bianka Kupię, sprzedam, zamienię 3 22-07-2007 12:05

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:59.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.