menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #201  
Nieprzeczytane 17-10-2010, 22:25
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

ostatek...wypadłam z obiegu mysli
co ma prawo lewiratu do Jezusa?
__________________
  #202  
Nieprzeczytane 17-10-2010, 23:07
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Witaj Kazimierzu!!
Mam pytanie jeżeli masz załatwione sprawy formalne jako Agnostyk;;;;;;; to i tak nie jesteś wykreślony ze świetych kart Watykańskich i płacisz w wolce podatek za friko jak i każdy-czyli od wszystkiego 1,17%.

Wytłumaczcie moje pytanie:
Jeżeli ja nie jestem partyjna-to i nie opłacę żadnego haraczu na ich dobre cele.
Ja mam swojego Boga i nie potrzebuje żadnego ziemskiego stróża,który będzie mnie za pieniądze przeprowadzać do RRRAAjuuu.

Musi człowiekowi wiecznie ktoś truć do głowy,że ma tak a nie inaczej postępować..Ja takiego czegoś nie chciałam i nie chce.
Jestem wolnym człowiekiem...............
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
  #203  
Nieprzeczytane 18-10-2010, 01:04
.......... .......... jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: wielkopolska
Posty: 1 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Przed nami tysiące wieków szukania Prawdy, a może więcej ?
....................

Przed nami tysiace wieków szukania Prawdy?
- co odnajdziemy?- następne pytania, na które odpowiedzi będziemy szukać następne tysiace wieków.
  #204  
Nieprzeczytane 18-10-2010, 01:13
.......... .......... jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: wielkopolska
Posty: 1 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał eledand
...................................
Ja mam swojego Boga i nie potrzebuje żadnego ziemskiego stróża,który będzie mnie za pieniądze przeprowadzać do RRRAAjuuu.

Musi człowiekowi wiecznie ktoś truć do głowy,że ma tak a nie inaczej postępować..Ja takiego czegoś nie chciałam i nie chce.
Jestem wolnym człowiekiem...............

jesteś bardzo blisko nihilizmu.

Cytat:
Napisał http://pl.wikipedia.org/wiki/Nihilizm
Nihilizm moralny wyraża pogląd nieistnienia pewnych, ani absolutnych nie wychodzących poza abstrakcję wartości moralnych.

W filozofii społecznej nihilizm jest czasami wykorzystywany do określenia takiego stanu społecznego, w którym jednostki są świadome braku celowości wraz z doświadczeniem pustoty znaczeniowej wszelkich regulacji i unormowań prawnych, zwyczajowych, czy kulturowych.
  #205  
Nieprzeczytane 18-10-2010, 10:07
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Jakie to ma znaczenie , czy Jezus był Żydem, a JPII Ukraińcem -żadne . http://politykier.pl/kat,122476,wid,...ticaid=5b15 1
  #206  
Nieprzeczytane 18-10-2010, 10:11
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Ja w takim razie jestem zwolennikiem astronomii. Przemawia do mnie teoria czarnych dziur. Przykładowo - budżet.
__________________
  #207  
Nieprzeczytane 18-10-2010, 15:33
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Jakie to ma znaczenie , czy Jezus był Żydem
a to już do adminki...ona ten wątek wydzieliła
__________________
  #208  
Nieprzeczytane 18-10-2010, 16:46
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Wywyższanie jednego narodu ponad inne, było od wieków powodem nieszczęść ludzi tego świata.

... nie ma żadnego narodu wybranego. Wszystkie narody są sobie równe,

Kazimierzu, jestem tego samego zdania co Ty, ale nie każdy tak myśli.

Czytałam kiedyś bardzo ciekawy artykuł o ludzkiej naturze. Zapamiętałam takie zdanie, że człowiek w swej podświadomości bardzo pragnie mieć niewolnika. To pragnienie często jest realizowane i występuje w skali mikro jak i makro, np. rodzic ma władzę nad dzieckiem, oczywiście do pewnego czasu; w starości rodziców, role czasami się odwracają. Przełożony w pracy (w pewnym zakresie) ma władzę na podwładnym. Państwo ma władzę nad obywatelem. Kościół też zapragnął władzy nad wiernymi, i ją twardo dzierży. Okupant ma władzę nad podbitym krajem. Tak wytwarza się zależność władca - niewolnik.
Wolność, o której propagandyści tak wiele teraz mówią jest iluzją. To jest taka niby wolność, surogat wolności. W rzeczywistości jesteśmy wielokrotnymi niewolnikami.
O cześć wam panowie, magnaci, ...
O cześć wam książęta, prałaci...
  #209  
Nieprzeczytane 18-10-2010, 18:28
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

w ogóle to macie luzny zwiazek z tematem...a moze sie wyczerpał, to ada zamknie?
__________________
  #210  
Nieprzeczytane 18-10-2010, 18:38
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał toy
w ogóle to macie luzny zwiazek z tematem...a moze sie wyczerpał, to ada zamknie?

Denerwuje Cię coś na tym wątku? pomijaj go, a innym nie zabraniaj.
  #211  
Nieprzeczytane 18-10-2010, 19:41
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

mam przypisane autorstwo... pillnuję żeby offtopu nie było

__________________
  #212  
Nieprzeczytane 19-10-2010, 08:55
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Mruga oczkiem (żart)

Cytat:
Napisał toy
mam przypisane autorstwo... pillnuję żeby offtopu nie było
Toy, odpuść sobie. Odpocznij. Do pilnowania poprawności i oceniania jest cała gromada.zbanowac.gif Gorzej z pisaniem.Name:  crybaby.gif
Views: 61
Size:  3.5 KB
__________________
  #213  
Nieprzeczytane 19-10-2010, 10:26
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

istnieje teoria, mówiąca że temat ma być jak owsik i trzymać się... no tego, czego zwykle owsiki się trzymają ale nie bądźmyż nadmiernie ortodoksyjni.
__________________
  #214  
Nieprzeczytane 20-10-2010, 11:34
zenio zenio jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Posty: 293
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stalin
istnieje teoria, mówiąca że temat ma być jak owsik i trzymać się... no tego, czego zwykle owsiki się trzymają ale nie bądźmyż nadmiernie ortodoksyjni.


To imć jegomość pan Zagłoba mówił: "panowie trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy" - toteż nie tylko owsiki biorą sobie to do serca. Nie, na pewno nie jest to zbyt ortodoksyjne!!
Do pisania i przebywania na wątkach potrzebny jest czas. A teraz mamy jesień i dni są coraz krótsze stąd liczne absencje.
Temat o religiach i wierzeniach chrześcijańskich jest niewątpliwie pożądany w Seniorku. Może tylko warto by było rozszerzyć go na inne wyznania i przenieść się na "religioznawstwo i ekumenizm..."
  #215  
Nieprzeczytane 20-10-2010, 13:00
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Pytanie

Cytat:
Napisał zombie
Do pisania i przebywania na wątkach potrzebny jest czas. A teraz mamy jesień i dni są coraz krótsze stąd liczne absencje
.
Nie tylko krótkość dni i długość wieczorów ma znaczenie ani czas, którego - jak wiadomo - emeryt nie posiada. Jest jeszcze coś takiego jak kręgosłup. Nie pozwoli siedzieć przed kompem i już. Niektórym nie pozwoli. Wolności pozbawi. Kaganiec założy. Name:  nie_powiem.gif
Views: 48
Size:  612 BajtówName:  nie_powiem.gif
Views: 48
Size:  612 BajtówName:  nie_powiem.gif
Views: 48
Size:  612 Bajtów
Cytat:
Napisał zombie
Temat o religiach i wierzeniach chrześcijańskich jest niewątpliwie pożądany w Seniorku. Może tylko warto by było rozszerzyć go na inne wyznania i przenieść się na "religioznawstwo i ekumenizm..."
Wątek został wydzielony z innego przez Admina - http://www.klub.senior.pl/p-modlitwa...tcount110.html

Piszesz - rozszerzyć na inne wyznania... myślisz, że te inne wyznania są zainteresowane? Buddyści na przykład? Jeśli uznamy za prawdziwą "Ewangelię Issy" znalezioną w buddyjskim klasztorze - musimy przyznać, że ONI wiedzą. Podaję za Notowiczem:
"Żywot świętego Issy, najlepszego z synów człowieczych
Rozdział I
1. Ziemia zadrżała, a Niebiosa spłynęły łzami na widok zbrodni, jaką popełniono w kraju Izraela.
/.../
Rozdział IV
1. Wtedy to miłosierny Sędzia postanowił wcielić się w ludzką istotę.
/.../
5. Wkrótce na ziemi Izraela przyszło na swiat cudowne dziecię, a jego ustami przemawiał sam Bóg, nauczając o znikomości ciała i chwale duszy.
6. Rodzicami dziecięcia byli biedni ludzie pochodzący z rodu słynącego z pobożności; zapominając o swej wspaniałej przeszłości, sławili oni imię Stwórcy i dziękowali Mu za to, że doświadcza ich, żeby ich wypróbować.
/.../
10. Gdy Issa osiagnął wiek trzynastu lat, kiedy to Izraelita powinien pojąć żonę,
11. Dom w którym jego rodzice wiedli skromny żywot, zarabiając na życie handlem, zaczął się zapełniać możnymi i szlachetnie urodzonymi, którzy chcieli mieć młodego Issę za zięcia, słynął on już bowiem z uczonych dysput w imię Wszechmogącego
12. Wtedy to własnie Issa potajemnie opuścił dom rodzinny, wyjechał z Jerozolimy i wraz z kupcami skierował się w stronę Sind.
13. Pragnął bowiem doskonalić się w Boskim Słowie i poznać prawa wielkich buddów."
Wątek "Religioznawstwo i Ekumenizm" jest otwarty dla wszystkich. Można pisać...
__________________
  #216  
Nieprzeczytane 20-10-2010, 14:29
zenio zenio jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Posty: 293
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
.
Nie tylko krótkość dni i długość wieczorów ma znaczenie ani czas, którego - jak wiadomo - emeryt nie posiada. Jest jeszcze coś takiego jak kręgosłup. Nie pozwoli siedzieć przed kompem i już. Niektórym nie pozwoli. Wolności pozbawi. Kaganiec założy.

Wątek został wydzielony z innego przez Admina -

Piszesz - rozszerzyć na inne wyznania... myślisz, że te inne wyznania są zainteresowane? Buddyści na przykład?

Wątek "Religioznawstwo i Ekumenizm" jest otwarty dla wszystkich. Można pisać...


Różne są przyczyny ograniczeń siedzenia przy kompie. Niewątpliwie poza czasem jest stan naszego zdrówka. Mnie np: w nieruchomej pozycji siedzącej puchną nogi w kostkach. Uciekam więc do zajęć stojących i chodzących aby ruszać siętrochę. No, mogę mieć kompa na strychu i stac na drabinie, ale... Na pewno komp uzależnia i kradnie czas dlatego rozsądek nakazuje aby poza kompem zajmować się też psem!!

Tak wiem, że ten wątek powstał z decyzji admina. Jeśli zaczniemy zbaczać z głównego nurtu to ponownie admin może podzielić wątek. Bieganie zaś po różnych wątkach za tym samym tematem raczej wygodne nie jest.

Trochę wpakowałem dwie sprawy do jednego worka. Chodziło mi o to aby porozmawiać o odgałęzieniach jakie powstały z pierwotnego głównego nurtu Chrześcijańskiego na przestrzeni jego istnienia. Myśl ta nawiedziła mnie podczas oglądania serialu "Dynastia Thudorów" na HBO bo uświadomiłem sobie jak mało wiem o Kościele Anglikańskim. Odgałęzień i wariantów jest więcej i naprawdę warto to wiedzieć aby choćby nie popełniać faux pas w rozmowie drugim człowiekiem. I druga sprawa, na pewno warto jest mieć jakieś pojęcie o tym jakie wierzenia i religie funcjonują w naszej kochanej Globalnej Wiosce. Sądzę, że najtrudniej jest zacząć rozmawiać bo potem to jakoś leci. Jakaś grupa może zniszczyć chęć pisania jednej osoby, ale jeśli grupa chce takiej rozmowy to jak mawiał pan Zagłoba nikt tego nie zniszczy.

No właśnie, "Religioznawstwo..." by było idealnym miejscem do pogadania. A może tam już jest sporo o tym, o czym wyżej wspomniałem? Przyznaję się ze skruchą, że zaniedbałem się w czytaniu tego wątku. A o pisaniu już nie wspomnę. Obiecuję, że będzie lepiej...
Nie, nie, nie będzie lepiej nie mówić...
  #217  
Nieprzeczytane 20-10-2010, 15:27
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Uśmiech Zombie

Name:  offtopic.gif
Views: 45
Size:  1.5 KB Dlatego odpowiem krótko. Jestem za!
__________________
  #218  
Nieprzeczytane 20-10-2010, 15:31
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
Toy, odpuść sobie.
ostatek...jesteś bystra kobietka
chyba widzisz ów znak :p
  #219  
Nieprzeczytane 20-10-2010, 16:12
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Mruga oczkiem (żart)

Cytat:
Napisał toy
ostatek...jesteś bystra kobietka
chyba widzisz ów znak :p
Widzę, widzę... Name:  radocha.gif
Views: 45
Size:  6.2 KB dlatego gromadkę (z argumentami) strzegącą porządku dodałam. Name:  zbanowac.gif
Views: 45
Size:  6.5 KB
Przecież wiesz: kiedy ludzi kupa i Herkules... przegrywa.
__________________
  #220  
Nieprzeczytane 20-10-2010, 16:15
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

rozpoznaje tego z piłą...to chyba wacław ...
czy byłabyś tak dobra przedstawić mi pozostałych??
__________________
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Tu dorastał Jezus - Nazaret dziś - komentarze Ludgarda Ogólny 0 26-12-2008 11:39
Ja jestem Żydem z Wesela. wuere'le Film, teatr 23 02-11-2007 14:20

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:08.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.