menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Kultura > Książka, literatura, poezja
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Książka, literatura, poezja Literatura, dyskusje, własne próby pisarsko-poetyckie.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1221  
Nieprzeczytane 06-08-2012, 11:28
tenia tenia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 61
Domyślnie do elizki

zacytowałam Twoją wcześniejszą wypowiedż mam nadzieję że zrobiłam to prawidłowo?Jeżeli nie to sorki
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1222  
Nieprzeczytane 06-08-2012, 12:19
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Cytat:
Napisał tenia
zacytowałam Twoją wcześniejszą wypowiedż mam nadzieję że zrobiłam to prawidłowo?Jeżeli nie to sorki


Klikasz w słowo CYTUJ, pod moim postem, i w nowym oknie,które ci wyskoczy, dopisujesz swoje zdania. Tytuł mozna pominąć.Potem ZATWIERDZ WIADOMOŚĆ i leci
Pozdrawiam.
Agatha juz leci w moim radyjku ,które ma wejście usb i odtwarza z maleństwa,czyli przenośnego dysku zapasowego,ktorego uwielbiam.Podobnie zreszta jak moją mini wieżę sony.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #1223  
Nieprzeczytane 06-08-2012, 12:28
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Warto siegać po arcydzieła naszej polskiej literatury,jak Ty to robisz Teniu,dla odświeżenia treści,a także dla bogacenia swojego języka i stylu.
Nasz polski język potrzebuje pomocy,to wiadomo.

Kiedy słucham POTOPU tak bardzo zazdroszczę Sienkiewiczowi
jego cudownego daru wysławiania.
Zazdroszczę i zachwycam się.
Wspaniały opis pędzących do ataku nocą Tatarów, na czele z Kmicicem, zapiera dech.....a to tylko iskra z całości.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1224  
Nieprzeczytane 06-08-2012, 14:53
tenia tenia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 61
Domyślnie

[quote=elizka]Klikasz w słowo CYTUJ, pod moim postem, i w nowym oknie,które ci wyskoczy, dopisujesz swoje zdania. Tytuł mozna pominąć.Potem ZATWIERDZ WIADOMOŚĆ i leci
Pozdrawiam.
dzięki zaskoczyłam super ta Twoja wieża może i ja pokuszę się o takie ustrojstwo.
Do klasyki wracam dla zachowania równowagi po tych kryminałach,romansach itp
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1225  
Nieprzeczytane 06-08-2012, 17:43
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Jednak cos nie tak Teniu.
Nie kasuj [/quote] z obydwu stron i pisz dopiero po nawiasie.
Jakby wers nizej. Cytowany tekst powinien być jakby w ramce.
Popraw.

Zobacz w necie,ze ta wieża wcale nie jest droga a bardzo funcjonalna.Zreszta chwaliłam sie nią już.Naprawdę warta chwalenia.W jednym pudełku masz usb, odtwarzacz płyt CD,odtwarzacz kaset taśmowych / u mnie w domu jeszcze takich pełno/ no i radio stereo.Oczywiście jest i pilot do sterowania.
Patrz w kalendarz jak daleko do Twoich imienin i zażycz sobie składkowe. Cos ok.260zł. Widziałam na allegro.


Słucham 5 rozdziału kryminału i nic się nie dzieje ??
Chyba polecę szukać innego...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1226  
Nieprzeczytane 06-08-2012, 19:09
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech Elizko, polecam opowiadania mojej ulubionej pisarki

Rosamunde Pilcher - Błękitna sypialnia <--- czytają: Elżbieta Kijowska, Hanna Kinder, Jacek Kiss

Toby pierwszy raz przeżywa śmierć przyjaciela, uczestniczy w narodzinach i jest świadkiem rodzącego się uczucia.
Starzejąca się samotna panna Cameron dopiero po pięćdziesiątce odważyła się spełnić swoje dziecięce marzenie i odkrywa, że przyjaźń i wymiana myśli rozgrzewają puste serce.
Owdowiała Veronica w zapracowanym sąsiedzie dostrzega uroczego i zabawnego mężczyznę zaprzyjaźnionego z jej dziećmi.

Wszyscy oni przekonują się, że łatwiej cieszyć się dobrymi chwilami i przeżywać smutek, jeśli dzieli się je z bliskimi ludźmi.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1227  
Nieprzeczytane 06-08-2012, 19:50
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Biorę z miejsca.A do tego Elzbieta Kijowska!
Skradam się do biblioteki.Drep,drep....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1228  
Nieprzeczytane 06-08-2012, 20:31
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał elizka
Biorę z miejsca.A do tego Elzbieta Kijowska!
Skradam się do biblioteki.Drep,drep....

Ja też, dziękuję Ewo
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1229  
Nieprzeczytane 06-08-2012, 21:02
Astra's Avatar
Astra Astra jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Poznań,wielkopolska,
Posty: 5 532
Domyślnie

Ja już ściągnęłam...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1230  
Nieprzeczytane 06-08-2012, 22:37
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Prośba o recenzję ?

Nie wiem, czy wypada mi w tym miejscu mieć prośbę o recenzję powieści z gatunku fantazy, napisanej swieżo przez moją wnuczkę Weronikę w języku niemieckim, bo tam mieszka i kończy w przyszłym roku maturę. Książkę tą (ok. 200 stron) z trudem mi się udało przetłumaczyć na nasz język, bo z niemieckim juz dawno nie miałem do czynienia.
Powieść tą zamieszczam sukcesywnie na moim blogu pt.
"Świetlista czerwona śmierć" zafascynowała mnie dlatego, że jest historia myśli młodej dziewczyny i tęsknoty za prawdziwą miłością.
Nie będę nic sugerował, ale ciekawy jestem, jak rozumieją jej myśli inni.
Liczę na to, że moja prośba zyska oddźwięk na tym forum.
Będę wdzięczny za każde zainteresowanie. Liczę szczególnie na moje stare znajome, Elizkę i Mimcię. ?

Ps. Przepraszam za moje słabe literacko tłumaczenie. Oryginał jest o wiele lepszy.
__________________
Na szukanie lepszego swiata
nie jest jeszcze za pózno.
Alfred Tennyson
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1231  
Nieprzeczytane 06-08-2012, 23:22
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Stare?

Oj Kazimierzu! Nadepnąłes mi na odcisk...hi,hi...
Powiem Ci szczerze,że fantazy jest dla miłośników.Ja do nich nie nalezę.Trzeba mieć wiedzę ,chyba z fizyki.....a do tego być w tym gatunku rozczytanym,by coś madrego powiedzieć.
Pamiętam jak obowiazkowy Lem był dla mnie ciężarem,a przecież należy do najznakomitszych.

Na Twój blog zajrzę,z ciekawości co tam wyczyniasz.Nie dziś jednak.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1232  
Nieprzeczytane 06-08-2012, 23:51
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał elizka
Stare?

Oj Kazimierzu! Nadepnąłes mi na odcisk...hi,hi...
Powiem Ci szczerze,że fantazy jest dla miłośników.Ja do nich nie nalezę.Trzeba mieć wiedzę ,chyba z fizyki.....a do tego być w tym gatunku rozczytanym,by coś madrego powiedzieć.
Pamiętam jak obowiazkowy Lem był dla mnie ciężarem,a przecież należy do najznakomitszych.

Na Twój blog zajrzę,z ciekawości co tam wyczyniasz.Nie dziś jednak.
Elizko ! Tutaj muszę Cię skorygować. Gatunek literacki "fantasy" to nie to samo co science fiction. Powiedziałbym nawet, że z nauką nie ma nic wspólnego. Z marzeniami owszem. Dla mnie, gatunek jest też nowością. Wśród młodzieży znajduje co raz więcej czytelników. Klasykiem jest tu Talkien. Ostatnio Harry Potter. Magia jest tam królową.
Mam nadzieję, że znajdziesz czas na zapoznanie się z "twórczością" mojej wnuczki.
__________________
Na szukanie lepszego swiata
nie jest jeszcze za pózno.
Alfred Tennyson
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1233  
Nieprzeczytane 07-08-2012, 09:32
tenia tenia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 61
Domyślnie

Cytat:
Napisał elizka
Jednak cos nie tak Teniu.
Nie kasuj
z obydwu stron i pisz dopiero po nawiasie.
Jakby wers nizej. Cytowany tekst powinien być jakby w ramce.
Popraw.

Zobacz w necie,ze ta wieża wcale nie jest droga a bardzo funcjonalna.Zreszta chwaliłam sie nią już.Naprawdę warta chwalenia.W jednym pudełku masz usb, odtwarzacz płyt CD,odtwarzacz kaset taśmowych / u mnie w domu jeszcze takich pełno/ no i radio stereo.Oczywiście jest i pilot do sterowania.
Patrz w kalendarz jak daleko do Twoich imienin i zażycz sobie składkowe. Cos ok.260zł. Widziałam na allegro.


Słucham 5 rozdziału kryminału i nic się nie dzieje ??
Chyba polecę szukać innego...[/quote]

no to następna próba
w moim domu też są wciąż kasety.Na temat wieży decyzja wypracowana -usb przesądziło sprawę.Nawet do imienin nie będę chyba czekać W kryminałach A.CH. przedkładam przygody panny Marple.Lubię atmosferę angielskiej wsi i jej mieszkańców Dzięki za instrukcje
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1234  
Nieprzeczytane 07-08-2012, 09:36
tenia tenia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 61
Domyślnie

dziwne w ramce wyszła część cytatu
trudno niech już tak będzie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1235  
Nieprzeczytane 07-08-2012, 10:09
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Teniu,

Cytat:
Napisał tenia
dziwne w ramce wyszła część cytatu
trudno niech już tak będzie

Po cytuj,kliknij kursorem po nawiasie w drugim QUOTE ,a potem w enter na klawiaturze ,a on Cię przeniesie wers nizej,wtedy pisz swoje i powinno byc OK.Jednakże ramka wyszła extra.

Przygody panny Marple to jeden z tytułów czy bohaterka?


KAZIMIERZU,
tak myślalam,ze sie zdziwisz co ma wspólnego Lem z fantazy.Poszłam spać i nie włączałam na nowo koputera,aby to wyjaśnic.Podałam Lema jako zbyt trudnego na mój babski rozumek.To oczywiście SF.
Fantazy to właśnie dla młodziezy,chociaż Tolkien ma wielu zwolenników i wśród osób w naszym wieku.
Mam nadzieję,ze znajda sie tu w klubie i tacy.
Po południu poczytam Waszą powiesć,tak czy inaczej.
Pozdrawiam i potwierdzam korektę w pełnej rozciagłości.Przepraszam tez pana Lema i np.pilota Pirxa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1236  
Nieprzeczytane 07-08-2012, 10:22
tenia tenia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 61
Domyślnie

Cytat:
Napisał elizka
Teniu,



Po cytuj,kliknij kursorem po nawiasie w drugim QUOTE ,a potem w enter na klawiaturze ,a on Cię przeniesie wers nizej,wtedy pisz swoje i powinno byc OK.Jednakże ramka wyszła extra.

Przygody panny Marple to jeden z tytułów czy bohaterka?


KAZIMIERZU,
tak myślalam,ze sie zdziwisz co ma wspólnego Lem z fantazy.Poszłam spać i nie włączałam na nowo koputera,aby to wyjaśnic.Podałam Lema jako zbyt trudnego na mój babski rozumek.To oczywiście SF.
Fantazy to właśnie dla młodziezy,chociaż Tolkien ma wielu zwolenników i wśród osób w naszym wieku.
Mam nadzieję,ze znajda sie tu w klubie i tacy.
Po południu poczytam Waszą powiesć,tak czy inaczej.
Pozdrawiam i potwierdzam korektę w pełnej rozciagłości.Przepraszam tez pana Lema i np.pilota Pirxa


no to następna próba
w części kryminałów A.Ch detektywem jest panna Marple a w pozostałych Herkules Poirot >pozdrawiam serdecznie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1237  
Nieprzeczytane 07-08-2012, 10:24
tenia tenia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 61
Domyślnie

ufff udało się
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1238  
Nieprzeczytane 07-08-2012, 11:01
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał elizka
Teniu,



Po cytuj,kliknij kursorem po nawiasie w drugim QUOTE ,a potem w enter na klawiaturze ,a on Cię przeniesie wers nizej,wtedy pisz swoje i powinno byc OK.Jednakże ramka wyszła extra.

Przygody panny Marple to jeden z tytułów czy bohaterka?


KAZIMIERZU,
tak myślalam,ze sie zdziwisz co ma wspólnego Lem z fantazy.Poszłam spać i nie włączałam na nowo koputera,aby to wyjaśnic.Podałam Lema jako zbyt trudnego na mój babski rozumek.To oczywiście SF.
Fantazy to właśnie dla młodziezy,chociaż Tolkien ma wielu zwolenników i wśród osób w naszym wieku.
Mam nadzieję,ze znajda sie tu w klubie i tacy.
Po południu poczytam Waszą powiesć,tak czy inaczej.
Pozdrawiam i potwierdzam korektę w pełnej rozciagłości.Przepraszam tez pana Lema i np.pilota Pirxa
Na takich czytelników i recenzentów właśnie liczę. Chodzi mi o tych, którzy nie narzekają na swój "babski rozumek", bo pod czym, jak pod czymm, ale pod tm względem nie ustępują oni posiadającym "męski rozumek".
Zwracam się więc do tych nawet początkujących o wyrażenie swojej opininii o tej powieści fantasy. W razie czego skieruję ich do miejsca, gdzie można znaleźć całość ksiązki.
Dziękuję Ci , Elizko, za gotowość zapoznania się z nią na moim blogu.
Podziwiam "babski rozumek" mojej wnuczki !

Ps. Być może, niektórych zastanowi skąd są te ilustracje książki, które zamieszczam na blogu. Powiem ogólnie: z internetu. Mom zdaniem, pasują one do klimatu powieści. Zamieszczona tam zdjęcia Deli, Penefy, Rei`a, Auny, odpowiadają moim wyobrażeniom głównych bohaterów, moim zdaniem.
__________________
Na szukanie lepszego swiata
nie jest jeszcze za pózno.
Alfred Tennyson

Ostatnio edytowane przez Kazimierz : 07-08-2012 o 13:43.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1239  
Nieprzeczytane 07-08-2012, 22:52
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Teniu,brawo!!

Kazimierzu,
nie wiem czy nie dostaniemy po uszach za korzystanie z goscinnosci w tym wątku.
Postaram sie nie rozwijać w opinii,a raczej w pierwszym wrazeniu na temat pierwszych trzech rozdziałów opowieści o czerwonej świetlistej śmierci.

Początek zapowiada się baśniowo,uczuciowo,zapewne ciekawie dla młodych czytelników,a moze i starszych milosników fantazy. Nie ma przesady z iloscia bohaterów,totez śledzenie perypetii bohaterów nie jest
trudne. Autorka zaskakuje nowymi pomysłami
by nadawać tempo akcji.Sporo odniesień do motywów tradycyjnych baśniowych,ale to konwencja gatunku,jak rozumiem.
Trochę brakuje mi dialogów,ale może taki sposób pisania ma tu być stałą normą.

Myślę,że koniecznie trzeba czytać tę opowieść osobie młodej,o świeżym spojrzeniu i zobaczyc jak bedzie reagować.
W sumie to ciekawe jak młody tato poradzi sobie z zadaniem znalezienia leku dla chorej,osieroconej przez mamę córeczki?
Zobaczę.

A propos ksiazki Agathy Christie "Córka jest córką"
powiem,ze jednak wciaga! Od 6 rozdziału zaczyna sie dziać! Wraca do domu dorosła córka,a tu niespodziewanie okazuje się,ze mama,po 16 latach samotnosci i oddawania sie tylko córce wlasnie,znalazła nowego meżczyzne i ma wobec niego poważne plany.A to się nie podoba!!

Ostatnio edytowane przez elizka : 07-08-2012 o 22:59.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1240  
Nieprzeczytane 08-08-2012, 13:31
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał elizka
Teniu,brawo!!

Kazimierzu,
nie wiem czy nie dostaniemy po uszach za korzystanie z goscinnosci w tym wątku.
Postaram sie nie rozwijać w opinii,a raczej w pierwszym wrazeniu na temat pierwszych trzech rozdziałów opowieści o czerwonej świetlistej śmierci.

Początek zapowiada się baśniowo,uczuciowo,zapewne ciekawie dla młodych czytelników,a moze i starszych milosników fantazy. Nie ma przesady z iloscia bohaterów,totez śledzenie perypetii bohaterów nie jest
trudne. Autorka zaskakuje nowymi pomysłami
by nadawać tempo akcji.Sporo odniesień do motywów tradycyjnych baśniowych,ale to konwencja gatunku,jak rozumiem.
Trochę brakuje mi dialogów,ale może taki sposób pisania ma tu być stałą normą.

Myślę,że koniecznie trzeba czytać tę opowieść osobie młodej,o świeżym spojrzeniu i zobaczyc jak bedzie reagować.
W sumie to ciekawe jak młody tato poradzi sobie z zadaniem znalezienia leku dla chorej,osieroconej przez mamę córeczki?
Zobaczę.

A propos ksiazki Agathy Christie "Córka jest córką"
powiem,ze jednak wciaga! Od 6 rozdziału zaczyna sie dziać! Wraca do domu dorosła córka,a tu niespodziewanie okazuje się,ze mama,po 16 latach samotnosci i oddawania sie tylko córce wlasnie,znalazła nowego meżczyzne i ma wobec niego poważne plany.A to się nie podoba!!
Elizko ! Dziękuję Ci bardzo, za przebrnięcie przez trzy pierwsze rozdziały i trafne spostrzeżenia o pierwszych wrażeniach z lektury nowego gatunku powieści.
Przyznam się szczerze, że mnie również zaskoczyła ta lektura z wielu względów.
Po pierwsze, spodziewałem się, że to będzie typowa powieść z gatunku fantasy, pełna gwałtu, fantastycznych udziwnień, bitew itp, a tu nic z tego. Musisz pamiętać, że moja wnuczka zna dobrze ten gatunek powieści, bo jest po lekturze książek o Harrym Potterze. Ja ich nie czytałem , bo to nie jest lektura dla takich chłopców jak ja.
Znam tylko HP z migawek filmowych i wcale się nie dziwię, że historyjki te mają taką poczytność i oglądalność wśród młodzieży.
Spodziewałem się więc, że wnuczka napisze podobną "powieść", ale spotkało mnie zaskoczenie. Już samo to, że napisała rzeczywiście powieść, a nie opowiadanie w stylu fantasy, było dla całej rodziny zaskoczeniem. Skąd u niej tyle determinacji w pisaniu ?
I to w klasie maturalnej !
Po drugie, powieść jest spójna. Trzyma się tematu, od początku do końca. Tylko, jak się okaże na końcu, po osiągnięciu głównego celu , zdobyciu funduszy na ratowanie śmiertelnie chorej córeczki, główny bohater znajdzie inny cel życia, odzyskanie utraconego obiektu swojej miłości, po niefortunnym jego utracie, będzie tematem II części powieści, którą już pisze.
Początkowo myślałem, że ograniczę się do przeczytania powieści po niemiecku, ale już po przeczytaniu pierwszych rozdziałów, postanowiłem udostępnić ją mojej żonie i zacząłem tłumaczenie. Ponieważ ma ona trudności ze wzrokiem (AMD) , przerobiłem ją na audiobook i teraz może zapoznać się z nią słuchając komputerowego lektora, zamiast czytać. Nie jest to co prawda to samo co lektor żywy, ale dla osób mających trudności, znakomite moim zdaniem, rozwiązanie. Poza tym, widzę również poprawę jakości tego mechanicznego lektora. Po tym, w uzgodnieniu z autorką i jej akceptacji, która również przeczytała tłumaczenie, postanowiliśmy razem, że napiszemy dla rodziny wersję polską.
Obecnie jesteśmy w trakcie pierwszej korekty tłumaczenia w kręgu rodzinnym tzn. w tłumaczeniu pomaga mi mój syn Ryszard, w końcu ojciec autorki.
Masz rację, że byłoby znakomicie, gdyby swoją opinię tej powieści wyraziło młodsze pokolenie, ale na razie muszę posłuchać opinii czytelników z naszego forum, o ile tylko zechcą sie ntt wypowiedzieć.
Masz również rację, że jest dla tych, przyzwyczajonych do książek opartych na dialogu, jest to raczej dialog wewnętrzny. Główny bohater "rozmawia" z samym sobą, o co zresztą mieć pretensje jego towarzysze podróży, o czym dowiesz sie potem, jeśli będziesz nadal śledzić perypetie czwórki: Reia, Ropa, Taili i Redimusa.
Uczucia, emocje, grają niewątpliwie w powieści ważną rolę. Kontroli uczuć negatywnych będzie nawet poświęcony specjalny rozdział. Nie wyobrażasz sobie nawet, kto będzie nauczycielem głównego bohatera w tej kwestii.
Jeśli dotrwasz do końca, to przekonasz się, że Rei był tym człowiekiem, o którym Don i Terta śpiewali piękną balladę " O człowieku, który zmierza."
Ano, zobaczę, Elizko, czy wytrwasz do końca.

Pozdrawiam Ciebie, i Twoją "uczennicę" Tenię.

Ps. Fantasy- fantastyczny, fantazja, i dlatego powieść fantastyczna , lub powieść fantasy, a nie powieść fantazy.Przepraszam, bo gdzieś napisałem z tym błędem.
__________________
Na szukanie lepszego swiata
nie jest jeszcze za pózno.
Alfred Tennyson

Ostatnio edytowane przez Kazimierz : 08-08-2012 o 18:11.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Książki - recenzje szczęśliwa13 Książka, literatura, poezja 499 14-09-2009 00:24
Olimpiada 2008 - Nasze Recenzje jolita Różności - wątki archiwalne 44 23-08-2008 12:35
książki, prasa redoku Kupię, sprzedam, zamienię 1 07-02-2008 11:32
książki basza Kupię, sprzedam, zamienię 0 12-01-2008 21:01
Moje recenzje lub słowa krytyki czyli chodzę po forum i czytam... jolita Różności - wątki archiwalne 29 17-11-2007 17:41

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:04.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.