menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 19-04-2008, 21:44
alcia's Avatar
alcia alcia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 13
Post Olej rzepakowy – tańszy odpowiednik oliwy - komentarze


Komentarz do artykułu: Olej rzepakowy – tańszy odpowiednik oliwy
--------------------
Bardzo sie ucieszylam ze olej z rzpaku ma takie same wlasciwosci jak oliwa z oliwek z pierwszego tloczenia.Dzisiaj kolejny raz kupilam oliwe z oliwek z najwyzszej polki i smak jest niekoniecznie fajny,wole chyba oliwe rzepakowa.Nie uzywam tluszczy zwierzecych bo cholesterol zarowno u mnie jak i u meza caly czas znacznie podwyzszony.Dbam takze o posilki na codzien ,sama pieke chleb pelnoziarnisty z otrebami i innymi dodatkami ,a cholesterol rzadko bywa w normie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 20-04-2008, 07:16
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 448
Domyślnie

Alciu podobnie mam,sądzę że przyczyna tkwi w predyspozycjach/skoro dieta nie pomaga?/ale tak trzymać należy jeśli chodzi o posiłki,ja wspomagam swój organizm pruduktami:awokado,płatki owsiane,orzechy włoskie i olej lniany te produkty wyrównują jego poziom,do tego ważna jest aktywność fizyczna stosowna do naszych możliwości.Olej rzepakowy ma rzeczywiście takie ,no prawie podobne właściwości co oliwa z oliwek pod warunkiem ,że będzie z pierwszego tłoczenia kupiony w tzw.dobrych sklepach
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 20-04-2008, 12:02
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Następny bzdurny artykuł zamieszczony przez administrację.
Cytat:
Napisał enia60
Olej rzepakowy ma rzeczywiście takie ,no prawie podobne właściwości co oliwa z oliwek
Tylko że to "prawie" robi różnicę.
Nazwa oliwa jest zastrzeżona dla oliwek.
Reszta to oleje, silnikowe i jadalne.
Jak ktoś zada sobie trud i przeczyta to co pisze na opakowaniu, to się dowie, że oleje roślinne pochodzą głównie z roślin GMO.
Olej rzepakowy zawiera kwas erukowy.
Genetycznie zmniejszono jego zawartość i dlatego teraz nie śmierdzi tak potwornie przy smażeniu jak ileś lat temu. Prawie wszystko smażę na rzepaku - bo co mam zrobić, ale do sałatek dodaję oliwy, w niej rozpuszczają się wit. E, A, D.

Na oleju rzepakowym doskonale jeździ się samochodem z silnikiem wysokoprężnym.
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=137090
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 20-04-2008, 14:04
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

Wg mnie macie Panie wszystkie racje. Każdy wybiera taki tłuszcz, który mu odpowiada. Jeżeli mogę coś dodać znając problem cholesterolu w całości w szczególnie w kwestii trójglicerydów i LDL jak również innych dolegliwości z autopsji ja używam oliwy z oliwek. Cena jest różna w zależności od kraju i gatunku oliwek. Zakupiony olej rozlewam do buteleczek /mam buteleczki po spirytusie <cukrzyca> i po alkoholu który dodaję do potraw, moczenia suszonych owoców południowych i rodzynek/ Do tych buteleczek wkładam gałązki ziół czy nawet papryczek /są małe ostre czerwone i zielone ale są i papryczki słodkie pomarańczowe/ Zakręcam i stoi to kilka dni. Oliwa wtedy ma fantastyczny smak i zapach. Możemy dodać też czosnek. Dla mnie to wspaniała rzecz i można dodawać do różnych sałatek. Smażenie w moim przypadku odpada, ale można też dodać takiej oliwy do smażenia. Radzę spróbować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 20-04-2008, 14:15
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Cytat:
Napisał lawenda
Wg mnie macie Panie wszystkie racje.
Hmm..
aż się wieczorem oglądnę dokładnie w lustrze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 20-04-2008, 14:38
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Ja tez tak robię albo kupuje oliwę smakową -smak rzeczą smaku oczywiście -ja kocham smak oliwy z oliwek - szczególnie takiej ciemnozielonej.Ale ile nas tyle opinii -zostanmy wiec każdy przy swoim
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 20-04-2008, 17:22
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

Małgorzato50 nikogo nie zmuszam aby robił oliwę smakową. Ja tak robię bo dodaję takiej oliwy jaką akurat chcę i mam kilka smaków. Taką metodę przekazała mi sąsiadka, która eksperymentuje kulinarnie i dużo od niej korzystam a ona chętnie przekazuje swoje doświadczenie. Ma 76 lat i zna się na rzeczy. Jest sympatyczna i potrafi godzinami opowiadać o gotowaniu i o tym żeby kurczowo nie trzymać się oryginalnych przepisów, a dodawać coś od siebie bo to nie tylko taka sobie zmiana, ale daje się coś z siebie i to ważne. Dlatego ja też nikomu nic nie narzucam tylko dzielę się uzyskanymi wiadomościami, a każdy może skorzystać albo nie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 15-09-2011, 10:39
Opcja Opcja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Posty: 345
Domyślnie

ja wolę oliwę z oliwek, ale czasem zamiennie można faktycznie spróbować czegoś innego
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Modelki po 50 –tce - komentarze Jagoda Ogólny 17 28-08-2013 06:57
Olej z pestek winogron - na miażdżycę i choroby serca - komentarze Ewa54 Ogólny 12 15-09-2011 10:42
Zdrowy olej z wiesiołka - komentarze diana9156 Ogólny 5 15-09-2011 10:37
Maxigra, polski odpowiednik Viagry trafi do aptek - komentarze czort Ogólny 2 14-08-2008 14:08
Felietony – wspomnienia – komentarze Karol Książka, literatura, poezja 20 02-01-2008 21:16

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:36.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.