menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Uroda > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.uroda.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 03-07-2007, 20:11
lecher lecher jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Warmia
Posty: 4
Post Sposoby na młody wygląd - komentarze


Komentarz do artykułu: Sposoby na młody wygląd
--------------------
a co sądzicie o mleku z miodem, czosnku, owocach sadów i lasów, rybach w każdej postaci?mam 70 na karku, a czuję się o 20 lat młodszy.Z mięs tylko z rzadka chuda wołowinka, królik lub baraninka.

Ostatnio edytowane przez admin : 20-10-2007 o 19:39.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 03-07-2007, 20:53
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Hmmmmmmmmmm.

Uważam, że można jeść wszystko co człowiek lubi tylko w ilościach rozsądnych. Nie ma uniwersalnych "zdrowych potraw", dla jednego są zdrowe dla innego szkodliwe /zależy od stanu różnych narządów wewnętrznych/. Jeżeli chodzi o czosnek: bardzo często spotykam osoby starsze w miejscach publicznych, od ktorych niemiłosiernie "zajeżdża" albo czosnkiem albo cebulą, dla osób postronnych jest to nie do zniesienia. Starsi ludzie /oczywiście nie wszyscy/ kojarzą mi się z takimi okropnymi zapachami, niestety. Jedzenie nie ma wpływu na młody wygląd, ma wpływ na tuszę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 04-07-2007, 01:39
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Jedzenie Basiu ma chyba wpływ na ogólny stan zdrowia,a to ma wpływ na wygląd.Oczywiście zgadzam sie z tym ,że co dla jednego zdrowe dla innego wręcz przeciwnie i nie ma recepty uniwersalnej ,najlepsza recepta jest chyba tzw zdrowy rozsądek -ale jeśli chodzi o aplikowanie sobie czosnku w postaci surowej w celach zdrowotno-urodowych i niesienie zapachu jak dobrej nowiny ...brrrrrr -odruch wymiotny ,a nie zachwyt nad młodym wyglądem zaczosnkowanego
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 04-07-2007, 06:36
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 317
Domyślnie

Lecherku,co Ty opowiadasz?Aż mi się zimno zrobiło jak wspomniałeś o króliku.Jak można zajadać się mięsem z tak sympatycznego zwierzątka? Od sześciu lat mam króliczka miniaturowego,który jest mądry,czuły i prześliczny.To tak samo gdyby się jadło mięso z pieska.Odstaw i nie konsumuj więcej bo stracisz moją sympatię.Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 04-07-2007, 08:16
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie mięsożercy

Dzidko,zapachniało mi skrajnym sentymentalizmem w twej wypowiedzi.Cielęcina-zdrowa i lubiana powszechnie to przecież mały milusi cielaczek,a rosołek to wesoła kurka,a szyneczka to piulchna świnka....można i tak podchodzić do tematu,stąd wielu wegetarian.Nikt nie zamierza pożrec Twego króliczka,ale mięso z królików hodowanych na ubój jadam chętnie-jest zdrowe i chude.Jeśli chodzi o wpływżywności na wygląd,to myślę,że jakowyś jest-wielbiciele fast foodów cierpią zazwyczaj na otyłość/patrz Amerykanie/ a brak witamin oraz minerałów odbija się na cerze.Niemniej każdy ma prawo podchodzić do tego tematu indywidualnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 04-07-2007, 09:00
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

A może nie jeść mięsa w ogóle? Poza kurczakiem i rybą ,jak ja to robię ?
Pesel jest peselem,ale pamięć murowana .Wydaję mi się nawet ,że jakiś czas do tyłu miałam gorszą.A przeżyłam 5 lat temu udar mózgu i przez pół roku nie pamietałam prawie nic..

No i od tego czasu ,nie wiem co to schabowy,szynka,wołowinka i cielęcinka.A cielęcinka ,jeszcze wcześniej,od kiedy przeprowadziłam się na wieś i słyszałam wielodniowe ryki krów,po zabiciu cielęcia...
Dla mojej psychiki wolę nie brać w tym udziału...

Ale oczywiście to nie oznacza,że mam za złe komuś,kto robi inaczej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 04-07-2007, 10:40
Honorka1949's Avatar
Honorka1949 Honorka1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 10 371
Domyślnie

Mysle ,ze warzywa, owoce i tluszcze nienasycone pozwola nam na dluzej zachowac mlody wyglad.Nie ma jednak reguly, kazda ma inny organizm i inne potrzeby.I tu jak we wszystkim potrzebny jest umiar.Na mlody wyglad maja wplyw rowniz czynniki genetyczne, wplyw srodowiska w ktorym przebywamy, palenie papierosow czy naduzywanie alkoholu.Jezeli chodzi o czosnek no coz..../przykre to /szczegolnie wlasnie starsi ludzie faszeeruja sie nim w nadmiarze jako ze jest panaceum na wszystko.A pozniej po prostu smierdza...
__________________

*** Wklejone obrazki pochodzą ze stron ogólnodostępnych w "necie" ***
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 04-07-2007, 11:48
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Wszystko racja drogie Panie -najbardziej mi odpowiada koncepcja Lili -tyż jadam ryby i drób bo jakoś inne mięska "mi nie idą" i jestem raczej roślinożerna.Palę niestety i chyba tak zostanie bo lobię ...ale na razie specjalnie na zmarchy nie narzekam -zgodnie z wiekiem- jak mawiają starsi od nas.A chyba najważniejsze w tym wszystkim mieć dobry humor i nie przejmować się byle czym....
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 04-07-2007, 13:21
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Kocham rybki,warzywa i drób-schabowy i golonka moga dla mnie nie istnieć,ale królik i cielęcina-tak,choć z rzadka,bo drogawe poprostu.Nie potrafię tez żyć bez owoców.Zmarszczki pewnie mnie wkrótce dopadną,ale to normalna kolej rzeczy,więc się nie przejmuję.Obyśmy tylko zdrowi byli...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 16-05-2008, 09:00
largetto's Avatar
largetto largetto jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Ojczyzna
Posty: 1 679
Post

nie wiem czy to odpowiednie miejsce , ale nie znalazłam podobnego tematu a nie chce tworzyć nowego postu

http://www.lekko.o2.pl/artykul/73/1/...jzdrowsze.html
dostałam ten adres z portalu o2, myślę, że parę tematów jest ciekawych
__________________



\"Muzyka powinna zapalać płomień w sercu mężczyzny i napełniać łzami oczy kobiety\"
Beethoven


Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 17-05-2008, 14:12
renet's Avatar
renet renet jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 87
Domyślnie

Ja jestem mięsożerna i nie odmawiam sobie schabowych i innych mięs bo poprostu je lubię więc jem, a na wygląd nie narzekam póki co, życie jest takie krotkie że nie mam zamiaru go sobie jeszcze komplikowac i zastanawiac sie nad tym co jeśc, nie każdy co się zdrowo odżywia żyje 100 lat a wręcz czasami jest odwrotnie więc ja żyje po to by życie przeżyc nie odmawiając sobie niczego.
Na coś trzeba umrzeć, szkoda umierac zdrowym.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 17-05-2008, 14:20
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
A może nie jeść mięsa w ogóle? Poza kurczakiem i rybą ,jak ja to robię ?
Pesel jest peselem,ale pamięć murowana .Wydaję mi się nawet ,że jakiś czas do tyłu miałam gorszą.A przeżyłam 5 lat temu udar mózgu i przez pół roku nie pamietałam prawie nic..

No i od tego czasu ,nie wiem co to schabowy,szynka,wołowinka i cielęcinka.A cielęcinka ,jeszcze wcześniej,od kiedy przeprowadziłam się na wieś i słyszałam wielodniowe ryki krów,po zabiciu cielęcia...
Dla mojej psychiki wolę nie brać w tym udziału...

Ale oczywiście to nie oznacza,że mam za złe komuś,kto robi inaczej.


Ja nie jem cieleciny z tego samego powodu... Uwazam ze ludzie ( nawet ci miesozerni) moga doskonale obyc sie bez jedzenia mlodych zwierzat.... i KONI!!!!!!

I MAM ZA ZLE TYM KTORZY O TYM NIE MYSLA NAWET!!!!!

I dodam jeszcze jedno... Te hormony ktore bierzecie tez sa produkowane z moczu klaczy ktore w tym celu sa POTWORNIE TORTUROWANE!!!! Tak ze my kobiety ktore chcemy ladnie i mlodo wygladac... meczymy zwierzeta... w tym celu..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 17-05-2008, 14:30
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Jem drób

w moim domu króluje drób i ryby. Jemy dużo warzyw i owoców, nie wiem jak to się ma do mojego PESEL'a /u, nie wiem jak się pisze/ ale wiem, że czujemy się dobrze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 26-10-2009, 15:19
Alveo's Avatar
Alveo Alveo jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 12
Domyślnie

Jedzenie ma znaczenie Nawet film taki jest (swoja drogą warty obejrzenia). Jedna rzecz o której nikt nie wspomniał a ma ogromne znaczenie na nasz wygląd to picie wody. Niestety pijemy za malo wody.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 26-10-2009, 15:55
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alveo
Jedzenie ma znaczenie Nawet film taki jest (swoja drogą warty obejrzenia). Jedna rzecz o której nikt nie wspomniał a ma ogromne znaczenie na nasz wygląd to picie wody. Niestety pijemy za malo wody.
A zamiast wody można piwo? ... jest smaczniejsze i wolę używać zamiast wody...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 26-10-2009, 15:56
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alveo
Jedzenie ma znaczenie Nawet film taki jest (swoja drogą warty obejrzenia). Jedna rzecz o której nikt nie wspomniał a ma ogromne znaczenie na nasz wygląd to picie wody. Niestety pijemy za malo wody.
Woda-wodą i dbanie o siebie również ale........geny i jeszcze raz geny.
__________________
Jadzia G
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 26-10-2009, 17:01
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jadwiga_G
Woda-wodą i dbanie o siebie również ale........geny i jeszcze raz geny.

Geny chyba sa najwazniejsze.. masz racje.

Ostatnio odkrylam wspaniale wlasciwosci oliwy z oliwek.. Musi byc jednak dobra oliwa.. Mozna zrobic sobie calodniowa maseczke na twarz a nawet na cale cialo .. lacznie z wlosami.

Wlosy robia sie jedwabiste i jezeli skalp jest wysuszony ciaglym farbowaniem wlosow to za jednym posiedzeniem robi sie normalny .. Wazne jest tylko nie zmywac wlosow agresywnymi szamponami. Najlepiej zmyc kilka razy tylko goraca woda z dodatkiem octu.. Najlepiej byloby moc potrzymac ten olej na glowie dluzej niz jedna doba.. Trudno jest jednak z tym spac bo glowa musi byc owinieta szczelnie recznikiem aby nie zatluscic poscieli.
Czyli taki winagrette na glowie.. brakuje tylko soli i pieprzu
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 26-10-2009, 17:20
Alveo's Avatar
Alveo Alveo jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 12
Domyślnie

Ok zgadzam się geny są ważne, ale jak nie ma się tych odpowiednich to trzeba spowalniać proces starzenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 26-10-2009, 17:42
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Ostatnio odkrylam wspaniale wlasciwosci oliwy z oliwek.. Musi byc jednak dobra oliwa.. Mozna zrobic sobie calodniowa maseczke na twarz a nawet na cale cialo .. lacznie z wlosami.
A można sobie maseczkę z oliwy z oliwek dobrej, na całe ciało zrobić, jak się ma tyle włosów?
http://images46.fotosik.pl/218/e5394d9653ab607a.jpg
ta maska nawet z genami może być....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 26-10-2009, 17:55
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
A można sobie maseczkę z oliwy z oliwek dobrej, na całe ciało zrobić, jak się ma tyle włosów?
http://images46.fotosik.pl/218/e5394d9653ab607a.jpg
ta maska nawet z genami może być....

A masz oprocz tej lysiny jeszcze jakies cialo?? Jezeli tak to mozna oczywiscie
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Sposoby na bezsenność - komentarze Lusia Ogólny 68 31-10-2022 09:42
Sposoby na oszczędzanie - komentarze senior A.P. Ogólny 30 01-03-2022 22:34
Sposoby na dobrą pamięć - komentarze duszka07 Ogólny 27 06-03-2011 22:29
Domowe sposoby na poprawienie urody - komentarze BUNIA Ogólny 6 14-12-2010 11:00
Młody, wykastrowany kot do adopcji. Basia. Oddam, potrzebuję 7 03-08-2007 21:09

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:09.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.