menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Dom, wnętrza, ogród
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #101  
Nieprzeczytane 22-10-2007, 02:08
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie ja tez nie lubie takich

wnetrz jak ..muzeum.. ale kolekcjonowac lubie przez krotki okres czasu.. Moja tesciowa dobrze zauwazyla ze cale szczescie ze nie kolekcjonuje kochasiow... co jest prawda
Odpowiedź z Cytowaniem
  #102  
Nieprzeczytane 22-10-2007, 02:15
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cale szczescie dla twojego Pana Słowika bo by biedny zmarnial i stracil piękne swe piorka tudzież głos dźwieczny A mamma zaplakalaby się na smierć
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103  
Nieprzeczytane 22-10-2007, 09:07
Olvana's Avatar
Olvana Olvana jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 44
Domyślnie

Pani Słowikowa ...

Co do głodówki to nieszkodliwe są jednodniowe , ale trzeba chociaż pić wodę lub soki owocowo warzywne . Dłuższe głodowanie nie ma sensu bo choroby można się nabawić . A po takim głodowaniu organizm jest tak wyczyszczony że ...dostaje się wilczego głodu i z głodówki ...nici ! bo zje się więcej niż by się zjadło . To działa tak centralny ośrodek
Lepiej jeść często ale malutko , wtedy żołądek ma sygnał że trzeba coś przetwarzać i reszta ciałka jest odżywiona .

A co kolekcjonerstwa ..to ja zbieram butelki , białe przezroczyste o różnych kształtach . W kuchni na szafkach mam całą kolekcję . Mąż się śmieje że niedługo szafki mi pospadają bo tego tyle tam jest ..Ale bardzo mi się one podobają , to są butelki po alkoholach . Sama nie pije , ale wszyscy znajomi wiedzą o mojej pasji kolekcjonerskiej i przynoszą mi takie butelki. Najstarsza to jest buteleczka 100 letnia oczywiście biała . Uwielbiam antyki i gdy mam chandrę to oglądanie takich staroci jest w stanie spowodować że zapominam o humorku . W mieszkaniu nie mam muzeum , bo jest ono też dla nas żeby czuć się w nim dobrze , ale staram się jak mogę i tylko stanowcze słowo mojego małżonka powoduje że nie rujnuje budżetu domowego na antyki. Bardzo podoba mi się drewno w mieszkaniu bo daje takie ciepło i przytulność .
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #104  
Nieprzeczytane 22-10-2007, 17:17
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie Wnętrza

Wracając do wyposażenia naszych wnętrz i naszych gustów ponizej prezentuję Wam propozycje wyposażenia mieszkań w IKEA, tym razem w Poznaniu.
http://www.garnek.pl/rom50/206491
Lubię to oglądać, ale wybór należy do mnie. I to mi odpowiada.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105  
Nieprzeczytane 22-10-2007, 18:16
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Jasne prawo wyboru jest podstawowym i niezbywalnym prawem czlowieka
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106  
Nieprzeczytane 22-10-2007, 21:32
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 714
Domyślnie

http://www.muratordom.pl/
Bardzo fajna jest ta stronka duzo mozna zobaczyc , polecam .
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107  
Nieprzeczytane 22-10-2007, 21:46
chickita's Avatar
chickita chickita jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: wieś
Posty: 3 710
Domyślnie

Zgadzam sie Tar-ninko, fajna i przydatna strona. Wszystkich przepraszam za zaległości ze swojej strony. Postaram sie coś mądrego napisać na dniach. Dzis wróciłam od słowaków a w przyszłym tygodniu zapukam do holendrów(moze mnie nie wywalą?). Wszysko przeczytała i poogladałam rzeczy cudne. Dla każdego coś dobrego. Ze względu na zbliżające sie święta postaram sie wrzucić coś z tym związanego. Co do kolekcjonerstwa, Słowiczku na kolekcje kochasiów trzeba mieć miejsce, kase i fantazje a to już za dużo jak na mnie. Fakt, bym nie pogardziła przed tym spaleniem na stosie. Serweteczki do obklejania wszystkiego duży wybór i rozsądne ceny na allego, w sumie to do bólu tam tego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108  
Nieprzeczytane 15-11-2007, 13:57
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie No moi mili

Zakupilam tutaj u nas material na obicie mojego polskiego salonu... Pewnie sie ze mnie smiejecie bo jeszcze nie mam dachu a juz mysle o tapicerce??? He he he he ale nie moglam sie powstrzymac... Pojechalysmy z moja przyjaciolka do takiego sklepu w pobliskim miasteczku...
Galy mi na wierzch wyszly z zachwytu!!!! Nie wiedzialam za co mam sie najpierw lapac... Kupilabym pol sklepu gdybym mogla i szesc nastepnych mieszkan do urzadzania...

W koncy wyparadowalam z olbrzymia bela ( ok 30 yard) slicznego materialu obiciowego.. Przewioze go jakos jak chata juz bedzie skonczona.. Zaplacilam $14.50 za yarde co w porownaniu z polskimi cenami jest polowa..
Wiem ze pomyslicie ze jestem niedojrzala ... ale trudno.. To wlasnie na tym polega moj hedonizm ... zrobilam sobie przyjemnosc.. a potem jakos to bedzie..
Jak salon juz bedzie gotowy to wysle wam fotke ( pewnie za rok)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #109  
Nieprzeczytane 15-11-2007, 14:53
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
OK Asiu ..........

rozumiem Ciebie doskonale, ja mam tak samo. Kupowałam przeróżne rzeczy do domu, który miał być dopiero wybudowany i cieszyłam się jak dziecko /z radości potrafię skakać do góry jak małolata/.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110  
Nieprzeczytane 15-11-2007, 15:38
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Basiu

Cytat:
Napisał Basia
rozumiem Ciebie doskonale, ja mam tak samo. Kupowałam przeróżne rzeczy do domu, który miał być dopiero wybudowany i cieszyłam się jak dziecko /z radości potrafię skakać do góry jak małolata/.


wierze ci z tym skakaniem..
Ja zawsze juz od dziecka musialam sobie stworzyc jakies nawet najmniejsze przyjemnostki.. Bez nich nie moglabym wstac z lozka..
Pamietam jak bylam zupelnie mloda i kupilam sobie piekne wloskie kozaki za cala pensje.. Nawet nie starczylo mi na bilet tramwajowy zeby wrocic do domu.. Polozylam pudlo z kozakami na stoliku przy lozku.. tak aby zobaczyc je jako pierwsza rzecz po przebudzeniu..
No to nie byla mala przyjemnostka ... ale te malutkie tez sa dobre... np wiedziec ze masz jakas pyszna czekoladke po obiedzie ... albo wracajac wieczorem z pracy moc sobie nalac kieliszek super winka...
Albo to co ja teraz widze z okna...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #111  
Nieprzeczytane 15-11-2007, 16:52
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
OK Nooooo

i to jest nasz osobisty hedonizm, postępuję identycznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112  
Nieprzeczytane 27-11-2007, 00:18
Anna_Maria_57's Avatar
Anna_Maria_57 Anna_Maria_57 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 1 236
Domyślnie We wnętrzu...

Nie jestem pewna po przeczytaniu wątku, czy to pasuje, ale co tam, napiszę

Dla mnie bardzo, bardzo istotnym elementem wnętrza mieszkania są kwiaty doniczkowe. Kiedyś liczyłam, było ponad 80 doniczek - teraz może być mniej lub więcej, bo czasem coś niestety ubywa, a czasem przybywa ;-)

Jedna z ulubionych to róża chińska czyli hibiscus, prawie całą ją mam na niezbyt udanym zdjęciu:



ale zdjęcia samych kwiatów mam ładne, tutaj:
HIBISCUS

Kwiaty są fascynujące, bo chyba przez 6 lat jeszcze nie było dwóch identycznych...

A druga cecha mojego mieszkania to nadmiar różnych drobiazgów... może nie w każdym miejscu, ale dużo jest serwetek, figurek, wachlarzy, itp., trochę widać:



Właściwie wcale nie lubię zastawiania mebli tymi głupotkami, bo potem bardzo trudno to odkurzać - ale jakoś nie mogę się tego pozbyć...
Czy ktoś też tak ma?
__________________

Twórzmy razem: http://www.wakacje-w-polsce.eu/
Kup ode mnie książkę...
http://www.tanie-czytanie.istore.pl/
__________________________________
"Chcesz zmienić świat - zacznij od siebie"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #113  
Nieprzeczytane 01-12-2007, 15:48
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie Jak rozrzedzić farbe emulsyjną?

Może ktoś wie jak można rozrzedzić farbe emulsyjną? Próbowałam wodą, ale nic z tego.
Pytanie kieruję głównie do Panów
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #114  
Nieprzeczytane 01-12-2007, 23:00
chickita's Avatar
chickita chickita jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: wieś
Posty: 3 710
Domyślnie

Cytat:
Napisał iwo1111
Może ktoś wie jak można rozrzedzić farbe emulsyjną? Próbowałam wodą, ale nic z tego.
Pytanie kieruję głównie do Panów
Przed malowaniem usunąć starą powłokę i zagruntować podłoże emulsyjną rozcieńczoną z wodą w stosunku 1:1 w częściach wagowych. Po wyschnięciu zagruntowanego podłoża (24h) naniść dwukrotnie farbę emulsyjną. Farbe nakłada sie cienkimi warstwami pędzlem lub wałkiem. Nic więcej z tym nie rób bo przedobrzysz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115  
Nieprzeczytane 01-12-2007, 23:07
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Cytat:
Napisał iwo1111
Może ktoś wie jak można rozrzedzić farbe emulsyjną? Próbowałam wodą, ale nic z tego.
Pytanie kieruję głównie do Panów
Jak nic z tego,
to znaczy, ze nie jest to farba emulsyjna, albo za słabo mieszałaś.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116  
Nieprzeczytane 02-12-2007, 14:14
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

Cytat:
Napisał kufa86
Jak nic z tego,
to znaczy, ze nie jest to farba emulsyjna, albo za słabo mieszałaś.
Malarz który mi zostawił trochę tej farby, twierdził, że emulsyjna. Ja się nie znam, ale już jakoś dałam radę Chodziło o pomalowanie kratki otworu wentylacyjnego, która nieco przyżółkła i chciałam mieć ten sam kolor. Wyszło nawet nieźle
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117  
Nieprzeczytane 17-03-2008, 16:12
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie pomysl na ozdoby swiateczne



Odpowiedź z Cytowaniem
  #118  
Nieprzeczytane 17-03-2008, 16:18
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie jeszcze jedna

Odpowiedź z Cytowaniem
  #119  
Nieprzeczytane 16-09-2008, 16:39
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Zbliża się pora, że będziemy dłużej przebywać w domach, czas odświeżyć wątek. Ja bardzo lubię zmiany w domu, na każdą porę roku i nie mówię tu o jakiś wielkich nakładach finansowych, Poprostu, inaczej zawieszona firanka, inny wazonik, inne poduszki na kanapie, a moze inaczej ustawiony jakiś mebel, lub lampa, kiedy zimno, szaruga, w domu ma być przytulnie i pięknie, dajcie swoje pomysły na wystrój zwykłych, blokowych mieszkań., lub małych pokoików.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #120  
Nieprzeczytane 13-11-2008, 13:40
fionna fionna jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 26
Domyślnie

Mi się bardzo podobają ostatnio takie wnętrza: http://www.urzadzamy.pl/sypialnia/po...,5492_9971.htm

Eleganckie proste i wygodne
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:03.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.