menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Praca > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.praca.senior.pl, www.emerytura.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 19-01-2010, 22:49
Mirosław Mirosław jest offline
Czasem zajrzy
Moderator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Posty: 120
Post Przedsiębiorcy: wcześniejsze emerytury rujnują państwo - komentarze


Komentarz do artykułu: Przedsiębiorcy: wcześniejsze emerytury rujnują państwo
--------------------
Dla prywaciarzy najlepiej by było, gdyby ich niewolnicy pracowali aż do śmierci za bochenek chleba dziennie... Pracuj, pracuj, pracuj, a na drugi dzień po przejściu na emeryturę najlepiej zdechnij. Już to widzę - 65-letni policjant albo strażak...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 19-01-2010, 22:58
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mirosław
Komentarz do artykułu: Przedsiębiorcy: wcześniejsze emerytury rujnują państwo
--------------------
Dla prywaciarzy najlepiej by było, gdyby ich niewolnicy pracowali aż do śmierci za bochenek chleba dziennie... Pracuj, pracuj, pracuj, a na drugi dzień po przejściu na emeryturę najlepiej zdechnij. Już to widzę - 65-letni policjant albo strażak...

Genialny komentarz!!!

Prywatna straż pożarna oraz prywatna policja!
Nie będzie im pluł w twarz szef prywaciarz, co dorobił się na krwawicy gliny i strażaka!

Za ten komentarz powinieneś Mirosław dostać nagrodę Pulitzera.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 20-01-2010, 09:12
Tulipan Tulipan jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Polska
Posty: 30
Domyślnie

wcześniejsze emerytury ale nie wszystkim np ja bym nie chciała żeby 60 letnia pielęgniarka robiła mi zastrzyk, 65 letni kerowca wprowadził autobus czy samochód ciężarowy,60 letni nauczyciel uczył dzieci,
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 20-01-2010, 09:36
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tulipan
wcześniejsze emerytury ale nie wszystkim np ja bym nie chciała żeby 60 letnia pielęgniarka robiła mi zastrzyk, 65 letni kerowca wprowadził autobus czy samochód ciężarowy,60 letni nauczyciel uczył dzieci,
Jestem za pewną grupa zawodów uprawnionych do wcześniejszych emerytur, ale skoro te zawody wymienione przez Tulipana mają mieć takie prawo to zastanawiam się które zawody mają dłużej pracować. Może dozorca? sekretarka biznesmena??
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 20-01-2010, 10:34
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Ależ 60-letni nauczyciel nie głupieje od razu po przekroczeniu tej magicznej granicy wieku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 20-01-2010, 12:20
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Ależ 60-letni nauczyciel nie głupieje od razu po przekroczeniu tej magicznej granicy wieku.
Lilu - na pewno nie głupieje ale ma tak rozstrojony system nerwowy, że należy mu się odpoczynek. Wystarczy wejść do jakiejkolwiek szkoły podczas przerwy - to wystarczy !!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 20-01-2010, 12:52
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Post

O czym ci przedsiębiorcy bredzą. Wystarczy dać młodym pracownikom pensje, które nie uwłaczałyby ich godności - że tak się wyrażę - a nie najniższą krajową i już od tych wyższych zarobków bedą wyższe wpływy do ZUS i inne OFE. Doceniony młody lepiej pracuje, a ludziom którzy w wieku 55-60 chcą iść na emeryturę, dać tę możliwość - mówię chcą - bo nie wszyscy odczuwają taka potrzebę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 20-01-2010, 13:06
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

Prócz tego. Jakże przedsięborcy są przeciwni wcześniejszym emeryturom, skoro zawierają umowy na czas określony, w moim przypadku - do chwili ukończenia przezemnie 55 lat.
Co w takiej sytuacji - emerytura. Tyle, że mnie to akurat pasuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 02-02-2010, 10:13
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

KRYSTYNKO całkowicie Cię popieram. To my powinniśmy decydować kiedy mamy odejść na emeryturę. Mam 47 lat i tyle schorzeń że obdzieliłabym kilka innych osób. Od kilku lat "wisi" nade mną operacja kręgosłupa , dwie przebyte operacje prawej ręki i wszystko wskazuje że to nie koniec. Pracuję przy produkcji gdzie potrzebne są sprawne osoby. Jaka czeka mnie przyszłość???????? Może mnie wystarczyłaby niższa ale pewna emeryturka. Kto ma siły niech pracuje dłużej ale powinniśmy mieć prawo wyboru.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 02-02-2010, 11:18
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Wynika z powyższych wypowiedzi, że wcześniejsza emerytura należy się wszystkim.
Niestety kochani.
Trzeba ponosić konsekwencje wyborów.
Jesteśmy w Unii i emerytura będzie coraz później. 65 lat to będzie najwcześniej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 02-02-2010, 12:00
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

Lilu, ale żyjemy w Polsce i musimy dostosować nasze przepisy do naszych realiów. A realia są takie, że przedsiębiorcy nie chcą starszych ludzi. A rząd bardzo chętnie podpiera się Unią, w sytuacjach dla niego korzystnych, ale dla nas już zdecydowanie mniej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 02-02-2010, 12:02
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Krysiu, przykro mi bo wiem, że to dramat.
Ale rząd MUSI podnieść wiek emerytalny.
Za 10 lat będziemy krajem starych ludzi. Kto będzie pracował?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 02-02-2010, 12:12
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jadwiga_G
Lilu - na pewno nie głupieje ale ma tak rozstrojony system nerwowy, że należy mu się odpoczynek. Wystarczy wejść do jakiejkolwiek szkoły podczas przerwy - to wystarczy !!!
Jestem prawie 60 -letnią nauczycielka-ni zgłupiałam ,system nerwowy mam po lekkiej regeneracji wakacyjno -feryjnej w porządku i nie mam zamiaru iść jeszcze na zadna emeryturę jesli mnie na nią nie wyslą .Skąd powiedz mi Jadwigo tylu starszych nauczycieli pracuje przynajmniej na pół etatu? Musza mieć chyba na to chęć ,silę i konieczność -każdy rok pracy przecież dodaje coś tam do emerytury wiec po co się wycofywać kiedy adrenalina pozwala pracować -po to ,zeby później użalać się nad swoja ciężką dolą emeryta .Sami skazujemy się na niebyt.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 02-02-2010, 12:20
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tulipan
wcześniejsze emerytury ale nie wszystkim np ja bym nie chciała żeby 60 letnia pielęgniarka robiła mi zastrzyk, 65 letni kerowca wprowadził autobus czy samochód ciężarowy,60 letni nauczyciel uczył dzieci,
A ty sorry ile masz lat Tulipanie ? I czy czujesz się starcem 60-tka to nie jest żaden wiek w obecnych czasach ,jesteśmy mw .o 15 lat młodsi pod każdym względem niż poprzednie pokolenia .Mam prawie 60 -i co z tego, nic .Uczę i nie jestem ani mniej sprawna ,ani mniej nowoczesna w metodach -bo stale coś tam robię dodatkowo niż moje młodsze, obarczone znacznie większymi obowiązkami domowymi, koleżanki -moja przewaga polega na -a doświadczeniu,b-wiedzy i sprawności posługiwania się językiem ,c-metodyce i możliwości poświęcenia uczniom znacznie większej ilości czasu -bo nie pędzę ,żeby ogarnąć obowiązki domowe.A w kontaktach z uczniami na dużo większym dystansie -bo już to wszystko wielokrotnie przerabiałam i wyskoki okresu dojrzewania mnie nie szokują
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 02-02-2010, 12:22
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

Lilu, to nie rozwiązuje problemu. Bo naraz za 10 lat okaże się, że wiek emerytalny trzeba podnieść do 70lat.
Paranoja jakaś.
Trzeba stworzyć młodym ludziom szanse na życie u nas, w Polsce. Aby nie uciekali stąd. No, ale to trudne zadanie i trzeba głową ruszyć. A te głowy jakieś słabutkie - tym, samym skore do pójscia na skróty.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 02-02-2010, 12:30
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

Małgorzato, dlatego powtarzam - nie wysyłać wszystkich hurmem na emerytury. Ci co chcą pracować, powinni mieć taką możliwość. Nie zawsze mają - niestety.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 02-02-2010, 13:53
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Polecam artykuł o pomysłach na emerytury.

Cytat:
Plan Tuska zakłada, że policjanci po 45. roku życia będą mogli się przekwalifikowywać. Pewnie w przypadku niektórych górników też byłoby to możliwe.

Myślę, że górnicy świetnie sprawdziliby się na budowach, gdzie już od lat brakuje pracowników.

Pewnie można 25 letni samochód jeżdzący np na taryfie lub w policji dalej eksploatować dokładając na remonty a rozleci się na środku drogi. Można dalej kazać górnikowi pracować i patrzeć by nie doczekał wyśnionej emerytury, jak nie doczekał to lepiej, doczekał no niech weźmie jedna góra dwie emeryturki i do piachu. Przecież tęsknił za byciem pod ziemią

http://katowice.naszemiasto.pl/artyk...ikow,id,t.html

Są pewne zawody gdzie nie wyobrażam sobie pracy po pewnym wieku. sprawa druga nie każdy ma takie samo zdrowie.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 02-02-2010, 15:32
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Cytat:
sekretarka biznesmena??
Bardzo stresująca praca
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 02-02-2010, 17:04
Tulipan Tulipan jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Polska
Posty: 30
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
A ty sorry ile masz lat Tulipanie ? I czy czujesz się starcem 60-tka to nie jest żaden wiek w obecnych czasach ,jesteśmy mw .o 15 lat młodsi pod każdym względem niż poprzednie pokolenia .Mam prawie 60 -i co z tego, nic .Uczę i nie jestem ani mniej sprawna ,ani mniej nowoczesna w metodach -bo stale coś tam robię dodatkowo niż moje młodsze, obarczone znacznie większymi obowiązkami domowymi, koleżanki -moja przewaga polega na -a doświadczeniu,b-wiedzy i sprawności posługiwania się językiem ,c-metodyce i możliwości poświęcenia uczniom znacznie większej ilości czasu -bo nie pędzę ,żeby ogarnąć obowiązki domowe.A w kontaktach z uczniami na dużo większym dystansie -bo już to wszystko wielokrotnie przerabiałam i wyskoki okresu dojrzewania mnie nie szokują
Mam 57 lat jestem na emeryturze oczywiście skorzystałam z tej wcześniejszej i jestem bardzo zadowolona, nie powiem oczywiście nie czuję się ani stara ani mniej sprawna ale spokojna. Zapewniam że bardzo lubiłam swoją pracę i jest mi jej brak. Dlaczego odeszłam choć mnie nikt na siłę nie pchał - ponieważ w naszym kraju nigdy człowiek nie może być niczego pewny nabyłam prawa więc skorzystałam .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 19-04-2023, 15:22
AmeliaA66 AmeliaA66 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2022
Miasto: Warszawa
Posty: 75
Domyślnie

Zgadzam się, że szukanie pracy jest dziś dużo prostsze, zwłaszcza dzięki internetowi, który ułatwia dostęp do wielu ofert pracy. Na portalu FachPraca można znaleźć różne oferty pracy Mazowieckie od zaraz co na pewno ułatwi im proces poszukiwania pracy. Co ważne, oferty te często zawierają informacje na temat wynagrodzenia, co pozwala potencjalnym pracownikom na łatwiejsze porównanie różnych ofert i wybranie najlepszej dla siebie. Warto więc skorzystać z tego typu portali i zacząć szukać pracy, która spełni nasze oczekiwania i pozwoli nam rozwijać się zawodowo.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:11.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.