menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #201  
Nieprzeczytane 09-02-2015, 17:18
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Możesz jaśniej?
Nie bardzo rozumiem co masz na myśli.
Język jest środkiem komunikacji.
Czasem mam wrażenie,że zamiast się komunikować dążysz do kolizji.
Tak sobie dumam za co Wibi jest tak chwalony przez prawicowych userów. Pewnie dlatego, że ma facet charakter. W swojej młodości lubiłem książki partyzanckie. Takie same tam były poglądy. Rodzice z niesmakiem na to patrzyli. Później będąc w Bieszczadach godzinami rozmawiałem z rdzennymi mieszkańcami. nasłuchałem się opowieści niesamowitych.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw

Ostatnio edytowane przez Jarosław II : 09-02-2015 o 17:24.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #202  
Nieprzeczytane 09-02-2015, 17:21
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Znaczy platfusy to lewica?

POlszewia jak piszą niektórzy?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #203  
Nieprzeczytane 09-02-2015, 19:09
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
A co tak strasznie Cię zbulwersowało w tym fragmencie drogi wibi,
że aż się powstrzymałeś od komentarza?..

Przykrywać zbrodnie patriotyzmem,to mnie powstrzymało
Cytat:
uczestniczył w rozmowach we wsi Swejginie między przedstawicielami Okręgu Wileńskiego AK i niemieckich władz wojskowych......
został zwolniony, najprawdopodobniej przez samych Niemców....
...przypadkowe ofiary cywilne - 27 osób....
...W celu zdobywania na nie środków finansowych uzyskał zgodę na utrzymywanie kilkuosobowych grup zbrojnych....rozpoczęły swoją działalność od połowie stycznia 1946 roku.
Nie dość, że kolaborant to na dodatek zwykły rabuś no chyba, że napadanie z bronią w ręku to czyn patriotyczny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #204  
Nieprzeczytane 09-02-2015, 19:11
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał wibi


Przykrywać zbrodnie patriotyzmem,to mnie powstrzymało

Nie dość, że kolaborant to na dodatek zwykły rabuś no chyba, że napadanie z bronią w ręku to czyn patriotyczny.


Jasne, kolaborant.
Za to dostał wyrok śmierci, nie?
Zabijał nie kogo innego, tylko rabusiów Polski i Polaków. Będzie miał pomnik.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #205  
Nieprzeczytane 09-02-2015, 19:14
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał wibi


Przykrywać zbrodnie patriotyzmem,to mnie powstrzymało

Nie dość, że kolaborant to na dodatek zwykły rabuś no chyba, że napadanie z bronią w ręku to czyn patriotyczny.
Gadaj co chcesz i tak buzi dostaniesz od wielbicielek za to, że wierzy w to co mówi.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #206  
Nieprzeczytane 09-02-2015, 19:23
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

To powyższe wymaga zrozumienia dla niepełnosprawności.

Dla wibi o Łupaszce nr 1 dowódcy Hubala.

https://www.youtube.com/watch?v=OUkImTnp4w4

Jerzy Dąbrowski sławny zagończyk, w ostatnim słowie do sowieckiego sądu powiedział tylko ; job twoju mat'.
Miał zerwane paznokcie, wybite oko i złamaną nogę. Taka jest wersja oficjalna czyli optymistyczna.
To mu zrobili Sowieci?

Co o nim sądzisz wibi?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #207  
Nieprzeczytane 10-02-2015, 20:56
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

@Lila
Chcesz wiedzieć co sadzę? nic,po prostu nic bo wiem jak zachowują się więźniowie gdy wiedzą jaka kara ich spotka,gdy "gryzie" go sumienie za popełnione zbrodnie a w czasie wojny wyrok właściwie znany jest w momencie zatrzymania.Przeczytaj np.http://www.tvn24.pl/lodz,69/straznic...ow,500149.html
Sądy i wyroki na funkcjonariuszach UB były nawet po 1990 roku i co im udowodniono, że bili lub uderzali w głowę.Tak jak by teraz w wolnej i niepodległej Polsce nie było wypadków śmierci i pobić w więzieniach.Mam tylko nadzieję, ze jak kiedyś historia zatoczy koło nikt nie będzie ich uważał z bohaterów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #208  
Nieprzeczytane 10-02-2015, 21:05
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Wibi, traktuję Cię jak człowieka chorego na nieznaną mi chorobę, która na szczęście nie jest zaraźliwa.

Źle trafiłeś z tym UB. Akurat do mnie.
Zapewniam Cię, że to wszystko co jest już powszechnie znane, miało miejsce. Ale oczywiście wierz w co chcesz.
Nawet w to, że ziemia jest płaska.
Historia właśnie koło zatoczyła, choć późno.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #209  
Nieprzeczytane 10-02-2015, 22:23
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie



Wibi, a czy przypadkiem slyszales co opowiadali wiezniowie. Mam skrzywienie zawodowe i lubie znac wypowiedzi dwoch stron.

Cytat:
Sądy i wyroki na funkcjonariuszach UB były nawet po 1990 roku i co im udowodniono, że bili lub uderzali w głowę.Tak jak by teraz w wolnej i niepodległej Polsce nie było wypadków śmierci i pobić w więzieniach.Mam tylko nadzieję, ze jak kiedyś historia zatoczy koło nikt nie będzie ich uważał z bohaterów.

Tylko bili i uderzali w glowe? Z punktu widzenia medycznego-neurologicznego, uderzenie w glowe nawet lekkie moze spowodowac wylew do mozgu, obrzek.....czego konsekwencja moze byc paraliz albo smierc.

Czy moze slyszales o ludziach, ktorzy wchodzili do budynku UB i slad po nich zaginal. Do dnia dzisiejszego, w naszej wolnej i niepodleglej Polsce - nikt nic nie wie. Nie zostaly zadne slady po wielu ludziach, ktorzy "przepadli" w salonach UBowskich. Jednym slowem polecieli w Kosmos.

A niby "smiertelne" wypadki, ktorymi ofiarami byli "starannie upatrzeni ludzie" - slyszales o takich? Zadnych akt, ew. swiadkowie bujali sie w Kosmosie, nosili czapki niewidki.

Nie ma co wspominac tego terroru UBeckiego, ktory nam zgotowano. Aby tylko sie nie powtorzyl.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #210  
Nieprzeczytane 10-02-2015, 23:23
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

@Mar-Basia

Jest taki program (a może już go nie ma?) w telewizji pod tytułem "ktokolwiek widział,ktokolwiek wie" gdzie podają o ludziach zaginionych bez wieści. I to teraz, w realnym czasie gdy nie ma UBP. Ja tamten czas pamiętam więc mnie "bajek" nie opowiadaj gdyż wtedy "władzy" nie zależało na utajnieniu czyjegoś "zniknięcia". Po prostu jak ktoś "zniknął" (a był to czas wielkich przemieszczeń ludnościowych związanych z np.pracą) to plotka-szeptanka tłumaczyła to "UB go zabrało". To wszystko wyjaśniało a "zaginiony" odnajdywał się w drugim końcu kraju z nową "żoną" lub "kochanką" a nawet z nowym nazwiskiem.Więc proszę zejdź z programu "Wolna Europa" i włącz myślenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #211  
Nieprzeczytane 10-02-2015, 23:34
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Ojoj, jakiś nieuprzejmy...o matko, matko..

Wibi, mam nadzieję, że to tylko sztuka dla sztuki,
bo nie dość, że wielbisz Stalina ...no może lubisz wina gruzińskie...ale UB?
Węgierskie AVH też było kochane? A to jeden diabeł?

Może ktoś inny Ci nieco wyjaśni, bo jest późno i mnie opadły ręce i nogi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #212  
Nieprzeczytane 11-02-2015, 00:30
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Wątpię,by Wibiemu można cokolwiek skutecznie wyjaśnić.
Ja powiem tak:Wibi masz cholernego pecha.Przyszło Ci o tych ciemnych kartach naszej historii rozmawiać z ludźmi,którzy o tamtym czasie co nieco wiedzą,bo albo coś czytali,coś słyszeli, a są i tacy ,którzy je znają niejako z autopsji.Środowisko moich rodziców w latach 56-57,ni z gruszki ni z pietruszki powiększyło się nagle o;
-autentycznego cichociemnego,który przesiedział 5 lat.Po wyjściu prowadził drużynę harcerską.Sporo opowiadał.
- syna sąsiadów.Wrócił do domu z odbitymi nerkami.W zasadzie wrak człowieka.
- dwóch księży,skazanych za szpiegostwo na rzecz Ameryki. Radio transmitowało proces.O ich procederze nakręcono film.
Ale co najistotniejsze Wibi.Sporą część prawdy o tym co się wówczas działo ujawnił na październikowym plenum partii Gomułka,który sam był ofiarą systemu.Konfabulował?
Wibi,muszę zapytać.Jaki masz cel w tym,by ze swoich ideowych pobratymców robić mówiących od rzeczy idiotów?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #213  
Nieprzeczytane 11-02-2015, 09:51
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Drzazgo od jakiegoś czasu odnoszę wrażenie,
że wibi nie ma celu.
On jest ostatnim Mohikaninem, takim Unkasem tamtego systemu i gorąco wierzy w to co pisze.
Czy z wiarą można dyskutować, skoro w głowie wibi nadal cwałuje na karym koniu dobry Manitou- Dżugaszwili?
Śledztwo ubeckie przeszedł mój Ojciec. On też był kłamcą, wg. naszego kolegi?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #214  
Nieprzeczytane 11-02-2015, 12:27
Honoratka's Avatar
Honoratka Honoratka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 2 958
Domyślnie

A mój dziadek Lilu zamordowany przez UB to pewnie był bandytą,
bo przecież przeszedł szlak bojowy z Andersem i nieopatrznie
po wojnie wrócił do Ojczyzny - tylko ta nowa Ojczyzna już Go nie chciała ( może nie tyle Ojczyzna, co pewien gatunek ludzi
pracujących w UB a potem mieszkających np. w Izraelu )
__________________
W życiu wszystko ma swój zmierzch.....
Tylko noc kończy się świtem....

http://www.klub.senior.pl/moje/Honoratka/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #215  
Nieprzeczytane 11-02-2015, 13:19
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał wibi
@Mar-Basia

Jest taki program (a może już go nie ma?) w telewizji pod tytułem "ktokolwiek widział,ktokolwiek wie" gdzie podają o ludziach zaginionych bez wieści. I to teraz, w realnym czasie gdy nie ma UBP. Ja tamten czas pamiętam więc mnie "bajek" nie opowiadaj gdyż wtedy "władzy" nie zależało na utajnieniu czyjegoś "zniknięcia". Po prostu jak ktoś "zniknął" (a był to czas wielkich przemieszczeń ludnościowych związanych z np.pracą) to plotka-szeptanka tłumaczyła to "UB go zabrało". To wszystko wyjaśniało a "zaginiony" odnajdywał się w drugim końcu kraju z nową "żoną" lub "kochanką" a nawet z nowym nazwiskiem.Więc proszę zejdź z programu "Wolna Europa" i włącz myślenie.

@Wibi

Obawiam sie, ze Ty i ja, pamietamy tamte czasy inaczej. Bajek, nie lubie opowiadac, zwlaszcza na tego typu przerazajace tematy. Nie istotne jest dla mnie kim jeste, kim byla Twoja rodzina, Twoi blizni. Jedno wiem, ze wiadomosci, ktore starannie Ci przekazali nie sa zgodne z prawda.

Instytucja UB, byla potworna instytucja, wedlug tych co znaja "Litere" prawa - byla organizacja kryminalna.

Ciagle zaluje, ze odbylo sie za malo procesow sadowych dla tych, ktorzy pracowali i WSPOLPRACOWALI z UB. Wyroki dla wielu z nich nawet nie byly egzekutowane. No i teraz musimy wszyscy przymusowo zyc z tym smierdzacym fantem....spuscizna po "dawnych" czasach, ktore zaczely sie w 1944 w Lublinie.

Dlatego, w dniu dzisiejszym jest podstawowa sprawa aby zaden polityk polski nie mial w swoim zyciorysie "sladow" UBeckich. Ani on, ani jego rodzina.

I jeszcze jedno, bardzo Cie prosze, przemysl to co napisalam i nie wciskaj mi kitu z programem "Wolna Europa".
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #216  
Nieprzeczytane 11-02-2015, 14:18
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał Honoratka
bo przecież przeszedł szlak bojowy z Andersem i nieopatrznie
po wojnie wrócił do Ojczyzny - tylko ta nowa Ojczyzna już Go nie chciała ( może nie tyle Ojczyzna, co pewien gatunek ludzi
pracujących w UB a potem mieszkających np. w Izraelu )
Tak, tylko dla sprawiedliwej oceny, widziałbym ten gatunek ludzi nieco bardziej internacjonalistycznie. W Ministerstwie Bezpieczeństwa Publicznego pracowało wówczas (wg. raportów krajowego NKWD) około 19% Żydów, przy czym 50% na stanowiskach kierowniczych.
Sam szef tego interesu - gen. Radkiewicz, żydem nie był, za to miał solidne wykształcenie - 3 klasy polskiej podstawówki. Nie wiem, których należało się bardziej obawiać, podobnie jak nie wiem, czy gorsza jest zwykła głupota, czy zmotywowana zawziętość.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ministe...wa_Publicznego
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #217  
Nieprzeczytane 11-02-2015, 14:31
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Tak, tylko dla sprawiedliwej oceny, widziałbym ten gatunek ludzi nieco bardziej internacjonalistycznie. W Ministerstwie Bezpieczeństwa Publicznego pracowało wówczas (wg. raportów krajowego NKWD) około 19% Żydów, przy czym 50% na stanowiskach kierowniczych.
Sam szef tego interesu - gen. Radkiewicz, żydem nie był, za to miał solidne wykształcenie - 3 klasy polskiej podstawówki. Nie wiem, których należało się bardziej obawiać, podobnie jak nie wiem, czy gorsza jest zwykła głupota, czy zmotywowana zawziętość.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ministe...wa_Publicznego
To były bardzo trudne i niebezpieczne czasy dla wszystkich, którzy byli po drugiej stronie czy to z racji wykształcenia, czy rodowodu, czy pochodzenia, czy patriotyzmu. Inaczej się patrzy na te sprawy jeśli tylko w niewielkim stopniu były straty bliskich a inaczej jeśli wyginęła większość rodziny. Ale głupota zmotywowana zawziętością to osobny rozdział, szczególnie przed wyborami, szczególnie jak chodzi o osoby nam nieznane lub mało znane.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #218  
Nieprzeczytane 11-02-2015, 16:55
Honoratka's Avatar
Honoratka Honoratka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 2 958
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Tak, tylko dla sprawiedliwej oceny, widziałbym ten gatunek ludzi nieco bardziej internacjonalistycznie. W Ministerstwie Bezpieczeństwa Publicznego pracowało wówczas (wg. raportów krajowego NKWD) około 19% Żydów, przy czym 50% na stanowiskach kierowniczych.
Sam szef tego interesu - gen. Radkiewicz, żydem nie był, za to miał solidne wykształcenie - 3 klasy polskiej podstawówki. Nie wiem, których należało się bardziej obawiać, podobnie jak nie wiem, czy gorsza jest zwykła głupota, czy zmotywowana zawziętość.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ministe...wa_Publicznego
W naszym przypadku znany nazwisko i rodowód morderców!
__________________
W życiu wszystko ma swój zmierzch.....
Tylko noc kończy się świtem....

http://www.klub.senior.pl/moje/Honoratka/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #219  
Nieprzeczytane 14-02-2015, 23:55
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Ekshumujemy Żołnierzy Wyklętych. 15 lutego ich pogrzeb.

„To pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce. Po raz pierwszy pogrzeb Żołnierzy Wyklętych ma charakter uroczystości państwowej z kompanią honorową Wojska Polskiego” – mówi dla portalu PCh24.pl Wojciech Łuczak, Prezes Zarządu Fundacji Niezłomni im. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #220  
Nieprzeczytane 15-02-2015, 07:34
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Ekshumujemy Żołnierzy Wyklętych. 15 lutego ich pogrzeb.

„To pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce. Po raz pierwszy pogrzeb Żołnierzy Wyklętych ma charakter uroczystości państwowej z kompanią honorową Wojska Polskiego” – mówi dla portalu PCh24.pl Wojciech Łuczak, Prezes Zarządu Fundacji Niezłomni im. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”.
Wszystkich będą ekshumować? Skąd wiedzą, który wyklęty a który nie? Przecież w tych grobach rozrzuconych po lasach leżą tysiące innych Polaków. GORSZYCH? Pewnie znowu będzie podział na Prawdziwych i tych normalnych. Albo Wyklętych i Przeklętych.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Prezenty na Dzień Babci i Dzień Dziadka - komentarze 83.243.34.xxx Ogólny 2 21-01-2013 10:27
1 Marca - Dzień Żołnierzy Wyklętych Lila Polityka - wątki archiwalne 4 02-03-2011 16:55
7 marca – warsztat praktyczno-teoretyczny, Warszawa „ODKWASZANIE ORGANIZMU NA WIOSNĘ” Pięć Smaków Zaproszenia 0 02-03-2010 14:49
8 MARCA !!! (wyrób własny) arczia Różności - wątki archiwalne 30 09-03-2008 19:37
Kto obchodzi 8 marca? Nika Społeczeństwo - wątki archiwalne 50 10-01-2008 08:28

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:15.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.