menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 10-01-2017, 11:09
euraka's Avatar
euraka euraka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Posty: 329
Domyślnie Leczenie operacyjne dyskopatii


Czy ktoś przeszedł ? Może opowiedzieć swoje doświadczenia?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 10-01-2017, 14:10
Baisa's Avatar
Baisa Baisa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2015
Posty: 884
Domyślnie

Sama nie miałam ale moja znajoma miała. Na początku bardzo bałą się operacji ale nie miała wyjścia ponieważ czuła sie bardzo źle Po operacji było lepiej. Dochodziła do siebie z tego co pamietam przez jakiś okres ale potem już nie miala ataków rwy kulszowej.
Na stronie jest opis operacji w przypadku rwy kulszowej:
http://www.kulszowa.pl/rwa/rwa-kulsz...ie-operacyjne/

nie jest to taki groźny zabieg.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 10-01-2017, 20:36
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie do:euraka

Wiem o tym co-nieco. Miałem to jakieś 15-20 lat temu- zabieg rozwiązał moje problemy. Powiem jedno: nie można za długo odkładać jeśli jest konieczny. U mnie to prawie cały dysk wpadł do środka trzymał się tylko na brzegu tak pokazała radikulografia. I powiedział mi ordynator że jeśli tego nie zrobią to najdalej za pół roku wózek inwalidzki- już do śmierci. Jak dysk wpadnie do kanału gdzie są nerwy i je uszkodzi to jest za późno na zabieg. Było sporo bólu zanim się wszystko wygoiło ale nie żałuję- dobrze zrobiłem. Nikogo nie namawiam bo to zależy jak daleko jest zaawansowana dyskopatia, ale ze mną leżał wtedy starszy gość- przyszedł o 2 kulach a poszedł do domu niosąc je na plecach. Oczywiście potrzebne są potem ograniczenia- np. praca z odkurzaczem po przepasaniu się szerokim pasem, odpowiednia pozycja nóg przy schylaniu, ale do tego można się przyzwyczaić i być ostrożnym.
Zdrówcia Ci życzę.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 21-01-2017, 14:59
zbysiu65 zbysiu65 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: Legnica
Posty: 2
Domyślnie

Ja osobiście odradzam operację - według mnie operacja to ostateczność. Mój znajomy miał powikłania po operacyjne i jego dolegliwości bólowe szybko powróciły. Ja sam cierpię na dyskopatie lędźwiową. W przeszłości miałem wiele ataków rwy kulszowej, ale obecnie od jakiś 10 lat już się nie zdarzają. Polecam wszystkim kupić parę książek i poczytać o zdrowym dla kręgosłupa trybie życia, czego unikać, jak wykonywać codzienne czynności, żeby nie ryzykować wypadnięciem dysku. Informacje te można też znalezć w internecie, ja mogę polecić np. tą stronę. Dla osób z dyskopatią lędźwiową polecam też stosowanie klękosiadów i rekreacyjne uprawianie sportu - mi osobiście dobrze służą spacery z kijkami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 22-01-2017, 06:08
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie do:Zbysiu

Masz rację- taki zabieg to ostateczność. Ale o ile na rwę kulszową często pomaga seria zastrzyków i inne leki- to w przypadku zaawansowanej dyskopatii z uwypukleniem do kanału kręgowego traci się czucie w nodze i coraz bardziej się utyka. A perspektywa to paraliż od pępusia w dół. Wtedy jest za późno na "zdrowy tryb życia i bieganie". Ale to musi być potwierdzone zaawansowanym badaniem. Około 20 lat temu to był rtg z kontrastem wstrzykiwanym do kręgosłupa (radikulografia?)- bo na zwykłym zdjęciu dysków nie widać. A dzisiaj to tomograf i rezonans. Jeśli chodzi o książki to mam BÓLE KRZYŻA- podręcznik dla studentów medycyny- autor prof. Artur Dziak. Ciekawy fragment brzmi w przybliżeniu tak że: Te diadynamiki i inne podobne zabiegi pomagają tyle co gwizdanie "Dixie". Nie znam tego utworu, ale też uważam z doświadczenia że to chwilowa ulga, oddziaływanie na rozluźnienie mięśni i na psychikę. Nie jestem lekarzem, ale skoro światowej sławy specjalista tak pisze to ja mu wierzę. Pozdrawiam.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)

Ostatnio edytowane przez frasag : 22-01-2017 o 06:47.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 22-01-2017, 13:58
zbysiu65 zbysiu65 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: Legnica
Posty: 2
Domyślnie

Ja też się zgodzę, że w niektórych przypadkach nie ma innego wyjścia jak operacja - to właśnie przypadki, które wymieniłeś jak: niedowład kończyny lub utraty czucia. Euraka pytała czy ktoś przeszedł i jakie ma doświadczenia - więc przytoczyłem tutaj przykład mojego znajomego. Medycyna to nie matematyka i nie zawsze można przewidzieć wynik takiej operacji. Lepiej najpierw spróbować metod nieinwazyjnych - a dopiero jak one nie pomagają można rozważać poddanie się operacji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 22-01-2017, 20:44
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Moi drodzy-w przypadku zatrzymania moczu,stolca niekontrolowania moczu i stolca- niedowładu ktorejś kończyny, ale niedowładu, nie- porażenia nerwu strzalkowego- natychmiastowa operacja, w innych przypadkach zastanowiłabym się...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:05.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.