menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 25-11-2009, 12:16
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie Polska to nie tylko miejsce na mapie


Polska to przedewszystkim jej obywatele. Nie mozna przedstawiac kraju tylko w oparciu o wiersze czy tance ludowe.
Polska boryka sie z wieloma problemami i o tym tez nalezy pisac.
"Korupcja zzera Polskę. Zadziwia niezwykła gotowość rodaków do załatwiania spraw w sposób nieformalny. Polacy nie płacą mandatów za szybką jazdę, bo wolą dać łapówkę. Nie oczekują od lekarza, że będzie usiłował leczyć ich najlepiej jak potrafi bez dodatkowych gratyfikacji. Próbują wręczyć dodatkowe pieniądze, bo chcą być traktowani troskliwiej niż inni chorzy." Piszmy o Polsce tak jak ona wyglada naprawde. Sobie samym nie musimy jej sprzedawac. Piszmy nie tylko o tym co sie nam podoba, ale tez o sprawach drazliwych i trudnych.
  #2  
Nieprzeczytane 25-11-2009, 12:24
albert's Avatar
albert albert jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 87
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mavronka Freydis
Polska to przedewszystkim jej obywatele. Nie mozna przedstawiac kraju tylko w oparciu o wiersze czy tance ludowe.
Polska boryka sie z wieloma problemami i o tym tez nalezy pisac.
"Korupcja zzera Polskę. Zadziwia niezwykła gotowość rodaków do załatwiania spraw w sposób nieformalny. Polacy nie płacą mandatów za szybką jazdę, bo wolą dać łapówkę. Nie oczekują od lekarza, że będzie usiłował leczyć ich najlepiej jak potrafi bez dodatkowych gratyfikacji. Próbują wręczyć dodatkowe pieniądze, bo chcą być traktowani troskliwiej niż inni chorzy." Piszmy o Polsce tak jak ona wyglada naprawde. Sobie samym nie musimy jej sprzedawac. Piszmy nie tylko o tym co sie nam podoba, ale tez o sprawach drazliwych i trudnych.

No i co? Nie jestesmy gorsi od innych. Przyklad bierzemy z innych, np Israela. Procesik bylego szefa rzadu za korupcje to co, male piwko? Nie zapomnij, Polak madry i inteligetny - szybko sie uczy.


NIEPRZYJAZNE JEZORY PRECZ OD NASZEGO KRAJU!!!!!
  #3  
Nieprzeczytane 25-11-2009, 12:35
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Jednym z glownych polskich problemow jest alkoholizm.
Na stronach PPR (Pierwszego Portalu Rolnego) ukazal sie ciekawy artykul laczacy alkoholizm z wypadkowoscia w rolnictwie. http://www.ppr.pl/artykul-alkohol-a-...9-dzial-20.php
  #4  
Nieprzeczytane 25-11-2009, 12:45
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alunia
Do MF:
Sądzę, że wyjaśniłam jasno moje intencje w pierwszych dwóch postach.
Watek nosi tytul "POLSKA, OJCZYZNA NASZA" Czyli chodzi o ziemie naszych ojcow. Poniewaz ja tez identyfikuje sie z ta ojczyzna mam rowne prawo wypowiedziec sie w tym temacie.
  #5  
Nieprzeczytane 25-11-2009, 12:50
albert's Avatar
albert albert jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 87
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mavronka Freydis
Watek nosi tytul "POLSKA, OJCZYZNA NASZA" Czyli chodzi o ziemie naszych ojcow. Poniewaz ja tez identyfikuje sie z ta ojczyzna mam rowne prawo wypowiedziec sie w tym temacie.

Dziwna ta Twoja identyfikacja...a moze termin ci nieznany?

Jest takie powiedzenie: nie kakaj we wlasne gniazdo!!!! Ty to robisz permanentnie, przy kazdej mozliwej okazji. Czy na na tej "ziemi" do ktorej reklamujesz prawa wypowiedzi jest cos pozytywnego w Twoich oczach?
  #6  
Nieprzeczytane 25-11-2009, 12:59
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał albert
...jest cos pozytywnego w Twoich oczach?
Oczywiscie. Polska to przepiekny i wspanialy kraj z wieloma milionami kochanych, wspanialych i dobrych ludzi. Ja przytaczam przyklady niezbyt radosne w celu zrownowazenia czesto nieuzasadnionych zachwytow. Polske nie mozna stale przedstawiac jak zespol "Mazowsze" w Chicago.
  #7  
Nieprzeczytane 25-11-2009, 13:16
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

To napisz o tych dobrych, na Boga Swiętego....
  #8  
Nieprzeczytane 25-11-2009, 13:20
albert's Avatar
albert albert jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 87
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mavronka Freydis
Oczywiscie. Polska to przepiekny i wspanialy kraj z wieloma milionami kochanych, wspanialych i dobrych ludzi. Ja przytaczam przyklady niezbyt radosne w celu zrownowazenia czesto nieuzasadnionych zachwytow. Polske nie mozna stale przedstawiac jak zespol "Mazowsze" w Chicago.
Wszyscy, ktorzy kochaja swoj kraj, widza go jako najpiekniejszy, ze wspanialymi ludzmi - tu nic nowego nie wymyslilas. Twoj kraj skad teraz piszesz (wzielem to z Nicka), jest jednym z najpiekniejszych krajow o duzej i ciekawej historii , z wieloma ludzmi pozytywnie myslacymi...ale od pol wieku przyklady z tego kraju sa wstydem dla ludzkosci i jestem pewny, ze wielu z was nie jest z tego dumnych.

"Rabbi Jacob" - jest wspaniala komedia...co prawda wole "Mazowsze", nawet w Chicago...w koncu to takie same miasto jak inne...co prawdaz slynace z gangsterow, ale miasto.

Pytanie: co chcesz osiagnac przez systematyczne obnizanie opinii o naszym kraju i nas Polakach? To, ze piszesz po polsku - nic nie znaczy i nie udowadnia.
  #9  
Nieprzeczytane 25-11-2009, 15:29
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie Polski Nobel, Wieslawa Szymborska

Wstępującemu do Partii

Pytania brzmią ostro,
ale tak właśnie trzeba,
bo wybrałeś życie komunisty
i przyszłość czeka
twoich zwycięstw.

Jeśli jak kamień w wodzie
będzie twe czuwanie,
gdy oczy zamiast widzieć
będą tylko patrzeć,
gdy wrząca miłość
w chłodne zamieni się sprzyjanie,
jeśli stopa przywyknie do drogi najgładszej.

Partia. Należeć do niej,
z nią działać, z nią marzyć
z nią w planach nieulękłych,
z nią w trosce bezsennej -
wierz mi, to najpiękniejsze,
co się może zdarzyć,
w czasie naszej młodości
- gwiazdy dwuramiennej.

Ten dzień
(o śmierci Józefa Stalina)

Jaki rozkaz przekazuje nam
na sztandarach rewolucji profil czwarty?
- Pod sztandarem rewolucji wzmacniać warty!
Wzmocnić warty u wszystkich bram!

Oto Partia – ludzkości wzrok.
Oto Partia: siła ludów i sumienie.
Nic nie pójdzie z jego życia w zapomnienie.
Jego Partia rozgarnia mrok.

Niewzruszony drukarski znak
drżenia ręki mej piszącej nie przekaże,
nie wykrzywi go ból, łza nie zmaże.
A to słusznie. A to nawet lepiej tak.

Lenin

Że w bój poprowadził krzywdzonych,
że trwałość zwycięstwu nadał,
dla nadchodzących epok
stawiając mocny fundament -
grób, w którym leżał ten
nowego człowieczeństwa Adam,
wieńczony będzie kwiatami
z nieznanych dziś jeszcze planet.
  #10  
Nieprzeczytane 25-11-2009, 15:46
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie Noblista w Berlinie

Lechowi Wałęsie delikatnie, acz zdecydowanie, odebrano głos w czasie uroczystości rocznicowych zburzenia muru berlińskiego. Odebrano głos po zdaniu, w którym ocenił wystąpienia jako "dyrdymały" polityków, którzy chcą zawłaszczyć sukces obalenia muru berlińskiego.
  #11  
Nieprzeczytane 25-11-2009, 17:15
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Nobliści nie są wolni od błędów.
Gorzej, kiedy w tym błędzie się tkwi do końca życia.
  #12  
Nieprzeczytane 25-11-2009, 17:40
Mag Mag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 523
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mavronka Freydis
Wstępującemu do Partii

W innym wierszu tejże samej Wisławy Szymborskiej możemy usłyszeć logiczne wytłumaczenie :

"W nas - tłuszcze, nerwy, żyły,
śluzy i sekretności.
I jest nam odmówiony
idiotyzm doskonałaości" / "Cebula"/

Mądre, nieprawdaż, Mavronko?
__________________
Nolens volens....
  #13  
Nieprzeczytane 25-11-2009, 19:36
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Mavronko jeśli ten kraj tak cię denerwuje, jeśli widzisz tu tylko pijaków, nierobów i kanciarzy to czemu jeszcze się o tym kraju wypowiadasz. Jak wszędzie są tutaj i ludzie źli i dobrzy. Bardzo proszę uszanuj choć raz pomilczeć. Zawsze i wszędzie wyszukujesz tylko niedobre strony. Wiem jak jest, ale to moja ojczyzna i będę jej bronić przed opluwaniem. Mój kraj, mój dom i proszę tylko o zwykłą ludzką wrażliwość przy pisaniu postów na ten temat. Szymborską też szkalujesz. To bardzo mądra starsza pani. Jej słowa będą pamiętane, a twoje posty znikną w sieci. Cokolwiek napiszesz o poetce i tak ona będzie górą. Ma coś co tobie brakuje. Umie patrzeć na świat ze zrozumieniem i miłością. Ty masz widok skrzywiony nienawiścią i źle przez to ci się żyje.
  #14  
Nieprzeczytane 26-11-2009, 03:08
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
Mavronko jeśli ten kraj tak cię denerwuje...
Ten kraj mnie nie denerwuje. Polska jest moja ojczyzna gdzie spoczywaja prochy moich przodkow.Tam sie urodzilam. Moje obiekcje dotycza przedstawiania Polski wylacznie w superlatywach. W ten sposob mozesz "bronczyk" pisac o swojej rodzinie, ale nie o kraju, ktorego jestes tylko czterdziestomilionowa czastka. Powinienes wiedziec, ze tego co ktos napisal, albo dokonal nie da sie zmienic. Ja Szymborska pamietam z poezji jaka przedstawilam. Nie manipuluje jej wierszami, sa autentyczne i jesli masz jakiekolwiek zastrzezenia co do ich tresci to zwroc sie bezposrednio do poetki a nie do mnie.
  #15  
Nieprzeczytane 26-11-2009, 14:07
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mavronka Freydis
Jednym z glownych polskich problemow jest alkoholizm.
Na stronach PPR (Pierwszego Portalu Rolnego) ukazal sie ciekawy artykul laczacy alkoholizm z wypadkowoscia w rolnictwie. http://www.ppr.pl/artykul-alkohol-a-...9-dzial-20.php
Wydaje mi sie,że Vronka trafiła wreszcie w swój temat, i teraz bedzie móżna pogadać o Polsce o jaką Jej chodzi,podkreślać Jej minusy a nie tylko widzieć plusy.
Wiem już teraz, że urodziła się w Polsce, PRL,i chociaż jest sabryjka ,ale polska sabryjka.
Sabryjka to mój komplement, Vronko. Nie będę go nadużywał.
Nawiązuję do Jej postu o odwiecznym problemie alkoholizmu w naszym kraju i naszych związków na tym polu z Żydami.
Przyznasz, że związek jest uzasadniony. Połaczenie "karczma-wódka-Polak pijak i Żyd-karczmarz",było dawnym-dawno typowe i pełno jest obrazów malowanych przez wybitnych malarzy na ten temat. Oto obraz Artura Grottgera, "Żydzi przed karczmą". Tutaj Żydzi nie piją, tylko sprzedają konia. Ci z lewj to polscy panowie, tuszę. Żydzi zwyke stali za szynkwasem i sprzedawali okowitę, ciemnemu ludowi,nieprawda, Vroniu ":

Swoją drogą,Żyd na koniu,rzadki widok.
  #16  
Nieprzeczytane 26-11-2009, 15:06
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Zydzi prowadzili karczmy, wytwarzali koszerna gorzalke, ale nie mieli takiej fantazji w nazewnictwie jak polscy smakosze okowity.

  #17  
Nieprzeczytane 26-11-2009, 15:34
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie Patriotyzm urzedasow

Wladze Szczecina chca zmienić tradycyjną nazwę Dni Morza. W tym roku ta najstarsza szczecińska impreza będzie się już odbywać pod szyldem Sail Szczecin. Dni Morza 2009. Zlot Oldtimerów. Magistrat zapowiada, że "Dni Morza" pozostaną jeszcze w nazwie w przyszłym roku, ale co dalej, decyzja jeszcze nie zapadła. Ważone są argumenty, badane nastroje.

Spory o nazwę Katowic trwają już od dawna. Tomasz Pietrzykowski, były wojewoda śląski, uważa, że najlepszą nazwą dla metropolii będzie właśnie Silesia. Podobnego zdania jest Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic. Ale już Piotr Uszok, prezydent Katowic, woli nazwę "Katowice". - Takie miejsce już jest na mapie - argumentuje niezmiennie. Moze zadowolilby wszystkich powrot do poprzedniej nazwy, Stalinogrod?
Gdyby to odemnie zalezalo to kazalabym wprowadzic na ziemiach zachodnich takie nazwy miejscowosci, ktorych Niemcy nie byliby w stanie wymowic.

  #18  
Nieprzeczytane 26-11-2009, 15:41
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Polska, kraj .. pelen naiwniakow..??? czy dobrych szlachetnych ludzi.??
. Zobaczcie co stalo sie z naszym forum dzieki jednemu czy dwom prowokatorom..

Strach pomyslec co moze sie stac z naszym krajem jak tacy ludzie w nim udzielaliby sie

Szkoda naszego forum
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #19  
Nieprzeczytane 26-11-2009, 15:48
Bajadera07's Avatar
Bajadera07 Bajadera07 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Sopot
Posty: 2 627
Domyślnie Widok codzienny

nie tylko na moim podwórku - polska współczesność...

  #20  
Nieprzeczytane 26-11-2009, 15:58
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
...Strach pomyslec co moze sie stac z naszym krajem jak tacy ludzie w nim udzielaliby sie
Pomysl jaki smutny bylby swiat z jednym gatunkiem ptakow ?
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 11:37
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 15:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 08:26
Brunatna Polska wielebny Polityka - wątki archiwalne 16 07-01-2008 15:54
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 16:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:54.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.