menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 23-02-2008, 12:14
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie ŚWIAT SIĘ ŚMIEJE ....i płacze też.A co !!


Otwieram wątek o wydarzeniach ze świata ,który istnieje poza Polską i ma się dobrze..

A ponieważ świat nie jest na naszym podwórku,to nie trzeba go traktować z pozycji ...BÓG ,OJCZYZNA I HONOR-arium..

1) Tokio – W rezultacie negocjacji przeprowadzonych między Japonią a Rosją Wyspy Kurylskie spędzają święta Wielkiej Nocy w Japonii.

2)Haga – Zarząd komunikacji miasta wprowadził w autobusach miejsce dla pedofila z dzieckiem.

3)Nowy Jork – Istnieją uzasadnione przypuszczenia, że CIA jest tylko organizacją - przykrywką dla firmy sprzedającej pomidory.
CIA podważa wiarygodność tych doniesień twierdząc, że informacje te są tylko przykrywką dla innych informacji, w których reklamuje się pomidory przykryte pokrywką.

4)Ar-Rijad –
W dalszym ciągu kończą się zasoby ropy naftowej.
  #2  
Nieprzeczytane 23-02-2008, 12:42
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Waszyngton – George...Dablju Bush przychylnie odniósł się do postulatu terytorialnego rozszerzenia Polski, wysuniętego przez nacjonalistyczną organizację „Sojusz Demokratyczny”, uznając, że poszerzoną Polskę łatwiej będzie mu znaleźć na mapie.


Jerozolima – Prezydent Autonomii Palestyskiej Mahmud Abbas zwrócił się do premiera Izraela Ehuda Olmerta z pytaniem, czy nie pożyczłyby mu Izraela na dwa dni. Oburzony Olmert zareagował żądaniem mocnego weksla i siedmiu procent od wartości państwa.
  #3  
Nieprzeczytane 23-02-2008, 13:17
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Lila to niesamowite, czy to wszystko prawda.
Ja tylko dodam,że wrocławska lewicowa europosłanka Lidia Geringer d,Oedenberg wpadła na pomysł promocji Wrocławia. Wg niej Wrocław dużo traci bo ma trudną nazwę do wymówienia przez obcokrajowców, czyli powiniem mieć obcojęzyczny odpowiednik. Narazie proponuje Breslau.
__________________
  #4  
Nieprzeczytane 23-02-2008, 14:15
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 61 927
Domyślnie

Hmmm...a co powiecie na bojkot igrzysk olimpijskich w Chinach, bo tam są łamane prawa człowieka...
  #5  
Nieprzeczytane 23-02-2008, 19:15
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Są łamane i będą łamane.Co to da bojkot ,skoro świat oparł się na chińskiej gospodarce ?

A teraz poważnie...

Marian Kuliś jako kolejny bezdomny mieszkaniec stolicy podjął decyzję o wyjeździe z Polski.

„Pomimo bardzo długiego stażu nie potrafię w Warszawie znaleźć już sobie miejsca. Wszędzie budują domy, a ja nie mam gdzie się podziać”, tłumaczy Kuliś. „W Londynie mógłbym normalnie żyć, a po roku na pewno udałoby mi się sprowadzić paru kolegów”.

Jak wynika z rocznego raportu warszawskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, w 2006 roku stolicę opuściło na stałe 350 bezdomnych. W tym samym czasie status bezdomnego uzyskało zaledwie 185 mieszkańców Warszawy.


Wsyd...wstyd !!! Władze stolicy ,ja jako obywatelka polska ,wstydzę się za was..A nie można zbudować parę przejść podziemnych więcej ? Może nasza bezdomna emigracja wróci do kraju ,a nie będzie wycierać londyńskich kątów !!!!!
  #6  
Nieprzeczytane 23-02-2008, 21:06
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

No cóż pan Kuliś może przy pomocy fujarki wyprowadzić nawet wszystkich bezrobotnych z Polski, choć i w śród nich są patrioci, którzy z Polski nie wyjadą.
Są tu wątki na temat bojkotu olimpiady itp. Wg mnie to są bzdury ( oczywiście nie wypowiedzi forumowiczów, tylko idea tych wypowiedzi).
Popatrzmy na nasze podwórko. To co u nas robią czołowi politycy bez watpienia wywołuje śmiech na całym świecie.
Chodzi mi oczywiście o polityków z poprzedniegom garnituru władzy, czyli małego prezia i jego totumfackich. Słyszeliście dzisiaj jego wypowiedź na jakimś ichnim spotkaniu. Po kilku słowach zmieniłem kanał, bo tyle żółci, tyle złości i nienawiści ile było w wypowiedziach tego religijnego, partyjnego przywódcy nigdy i nigdzie nie widziałem. Facet zachowuje się jak oszołom, jak człowiekm nawiedzony przez siły nieczyste.
Żeby było jasne, nie jestem zwolennikiem PO, ale trzeba dać im czas, aby się wykazali, a ci totalni krytykanci niczego dobrego nie zdziałali, ale do krytykowania pierwsi. Ile zajadłości i nienawiści jest w tym małym człowieczku!!!
.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
  #7  
Nieprzeczytane 23-02-2008, 21:14
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

No cóż,widać ja oglądałam pod innym kątem.Bo nienawiści nie widziałam nijak..
Natomiast Ćwiąkalski ''laptop'' grozi Ziobrze sądem 24- godzinnym..)
A pracownicy Kancelarii Prezydenta RP nie kryją, że pracują na rzecz Lecha Kaczyńskiego.

Ojoj...co to się porobiło...

Ps.Czas nic nie da.Pokaże tylko dalszy bezwład ...ech.
  #8  
Nieprzeczytane 23-02-2008, 21:17
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Są ludzie msciwi,a Ci nie powinni dostawać wladzy do rąk,tych nie stać na tolerancję i demokrację.
__________________
  #9  
Nieprzeczytane 23-02-2008, 22:21
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 61 927
Domyślnie

Nooo...najlepsze są słowa ..."coś złego wychodzi z Tuska, te jego dzikie oczy..."
  #10  
Nieprzeczytane 23-02-2008, 23:02
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

tusk.jpg

Jakie dzikie ...jakie dzikie ? Chodziło kto ma bardziej dzikie - Putin czy Donald..Uważam ,że Putin..
Bo nasz ,z tym patronem Irlandii w klapie,Bożesz mój ...jaki on i dziki ? I jeszcze ma kłopoty z tą Irlandią..

Anglicy protestują przeciw planom tworzenia w Europie drugiej Irlandii..

Angielski premier Gordon Brown w telewizyjnym wystąpieniu w ostrych słowach zaprotestował przeciw planom polskiego rządu zmierzającym do stworzenia drugiej Irlandii.

„Ten pomysł kompletnie zdestabilizuje sytuację w regionie”, powiedział Brown. „Chciałbym usłyszeć od premiera Donalda Tuska, jak w sytuacji powstania drugiej Irlandii wyobraża sobie rozgrywki Pucharu Sześciu Narodów? (cykliczne zawody w rugby ). To jest kompletny absurd. Dosyć zamieszania było, gdy w 2000 roku do zawodów dopuściliśmy włoskich rugbistów”, kontynuował Brown.

„Jeszcze raz pytam premiera polskiego rządu, jak niby miałaby wyglądać rywalizacja »Home Nations«? A jeżeli jedna Irlandia pokona drugą Irlandię, to kto dostanie »Triple Crown«? I wreszcie, która z Irlandii walczyłaby z Anglią o »Millennium Trophy«?


No kto...no kto ? I która w końcu ? Ja też jestem zainteresowana rugby...poniekąd..
  #11  
Nieprzeczytane 23-02-2008, 23:41
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Ja tam nie widzę, by się coś tam niedobrego porobiło. Może i dziwne, że partia, która jest u władzy zyskuje punkty w sondażach, mimo tylu prześmiewców i życzliwych powtarzających w kółko "skuś baba". Ja tam nie życzę im żadnego skuszenia. Niech ich oświeci mądrość, to i kraj na tym zyska. Druga Irlandia! Niech tam! Była już druga Japonia. Mimo wszystko wolę Irlandię, bo mentalność Japończyka jakoś do mnie nie przemawia. A na rugby to się całkiem nie znam. Rosłe chłopy robią wianuszek, a między ich nogami jakiś spryciula wynosi jajowatą piłkę. A jeszcze takie trudne nazwy!
  #12  
Nieprzeczytane 24-02-2008, 00:09
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał hannabarbara
Ja tam nie widzę, by się coś tam niedobrego porobiło. Może i dziwne, że partia, która jest u władzy zyskuje punkty w sondażach, mimo tylu prześmiewców i życzliwych powtarzających w kółko "skuś baba". Ja tam nie życzę im żadnego skuszenia. Niech ich oświeci mądrość, to i kraj na tym zyska. Druga Irlandia! Niech tam! Była już druga Japonia. Mimo wszystko wolę Irlandię, bo mentalność Japończyka jakoś do mnie nie przemawia. A na rugby to się całkiem nie znam. Rosłe chłopy robią wianuszek, a między ich nogami jakiś spryciula wynosi jajowatą piłkę. A jeszcze takie trudne nazwy!

To super gra musi być !! Taka erotyczna raczej !!
Ale co z tego ,że wolisz drugą Irlandię,jak tak to skomplikuje rozgrywki ?

Natomiast o sprawie niesłychanie poważnej ,w skali światowej ,wyczytało mi się..

Według prognoz Światowej Organizacji Zdrowia po 2020 roku ilość dawców z nie przeszczepionym sercem będzie kilkakrotnie niższa od ilości pacjentów wymagających jego transplantacji.

„Za to liczba dawców z przeszczepionym tym organem będzie kilkakrotnie wyższa”, pocieszał dziennikarzy
dr Raymond Fischer z Montrealskiego Instytutu Kardiologii. „Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby serce dawcy wykorzystać wielokrotnie, oferując je następnym potrzebującym”.

Na uwagę, że z czasem takie serca nie będą się do niczego nadawały, Fisher odpowiedział: „To prawda, serce może zostać wyeksploatowane. Ale na szczęście jest sporo dawców innych organów i można serce w każdej chwili zastąpić czyjąś nerką lub nogą”.

Hi,serca z recyklingu..
  #13  
Nieprzeczytane 24-02-2008, 01:58
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Lila

Cytat:
Napisał Lila
można serce w każdej chwili zastąpić czyjąś nerką lub nogą”

no za dwadzescia lat to moze byc mozliwe.. kurcze..
Nerka jak nerka.. bo tej samej wielkosci co serce.. ale jak ta noge wpakowac do klatki piersiowej.. i zaszyc.. Chyba ze to bedzie noga kury.. to insza sprawa
  #14  
Nieprzeczytane 24-02-2008, 11:30
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Świat nadal się śmieje...

Paryż – Odnaleziono najstarszy film, nakręcony w okresie poprzedzającym „kino nieme”. Odkryty obraz zalicza się do tak zwanego „kina ślepo-niemego”, nie posiadającego ani dźwięku, ani obrazu.
  #15  
Nieprzeczytane 24-02-2008, 22:18
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie moze swiat sie nie smieje

ale przeklina jak diabli..
Ostatnia plotka z Paryza.. Sarkozy znowu stracil swoja hmmmm rownowage i zwymyslal ..od imbecyli kogos..
Fakt ze ten ktos sobie zasluzyl.. ale zawsze.. W koncu prezydent nie powinien sie wyrazac.. prawda??I to nie jest pierwszy raz...

Filmik po lewej ( musicie poczekac az mala reklama przejdzie)

http://mediacenter.corriere.it/Media...3-0003ba99c667
  #16  
Nieprzeczytane 26-02-2008, 01:54
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Asiu,ponoć to brzmiało ...spieprzaj dupku..
Nooo,temperamentny jak nasz Lech,też prezydent..

A co w świecie ? Nudy..
Caracas –
Na XXXII Zjazd Matematyków do stolicy Wenezueli zjechało 1863 uczestników z całego świata. Po dokładnym przeliczeniu wszystkich obecnych zjazd zakończył obrady.

No i masz..
  #17  
Nieprzeczytane 26-02-2008, 01:57
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie ha ha ha ha h a!!!

[quote=

A co w świecie ? Nudy..
Caracas –
Na XXXII Zjazd Matematyków do stolicy Wenezueli zjechało 1863 uczestników z całego świata. Po dokładnym przeliczeniu wszystkich obecnych zjazd zakończył obrady.

No i masz..[/QUOTE]

Ha ha ha ha ha
  #18  
Nieprzeczytane 26-02-2008, 11:39
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Królowa Elżbieta udaje się na emeryturę..!!!!!!!


Ale nie będziemy mieć koleżanki,niestety.Statek Queen Elizabeth wypłynął w swój ostatni rejs..przed emeryturą..
Zastąpi go jeszcze bardziej luksusowa - Wiktoria.Królowa poniekąd też..
  #19  
Nieprzeczytane 26-02-2008, 20:46
largetto's Avatar
largetto largetto jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Ojczyzna
Posty: 1 679
Domyślnie

Urszulko - ten Breslau to prawda ??

Lilu - świetny temat , nareszcie polityka z "przymrużeniem oka" lub jeszcze tam czegoś.....podoba mi się
  #20  
Nieprzeczytane 26-02-2008, 23:41
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

"Równość płci" - tak nazywa się najnowsza publikacja eurodeputowanego Macieja Giertycha.

Paskudny męski szowinsta udowadnia ,że kobiety dzisiejsze feminizmu żałują dopiero w domu starców ..
Ciekawa teza..

Jako zagorzały przeciwnik antykoncepcji ,twierdzi;
Hormonalne środki antykoncepcyjne pozbawiają płodności nie tylko kobiety, które je biorą, ale wszystkich dookoła. Wydzielane z moczem trafiają do ścieków miejskich, nie są wyłapywane przez oczyszczalnie i wracają do człowieka wraz z wodą


No już wiadomo wszystko..Brałyście ,sikałyście...i cośta zrobiły ?
Ryby nie biorą,bo się nie rozmnażają.Wędkarze klną,flota rybacka się kurczy...bo co ma niby łowić,jak ryby też na antykoncepcji ?
Ciekawe,a raki są ?
No i rośnie nam bezpłodne pokolenie..Kurna,jak się boję ,że kiedyś nasze przed Trybunałem stanie...
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Świat się starzeje - komentarze Ala-ma-50 Ogólny 6 26-08-2007 21:20
Seniorzy z Ameryki zwiedzają świat - komentarze araukaria Ogólny 1 06-07-2007 04:33

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:51.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.