menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Praca > Seniorzy i praca
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Seniorzy i praca Dyskusje na temat sytuacji seniorów na rynku pracy, bezrobocia, możliwości zarabiania na emeryturze, poszukiwania pracy.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 28-08-2006, 18:28
Mirosław Mirosław jest offline
Czasem zajrzy
Moderator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Posty: 120
Domyślnie Za granicę za chlebem


Czy spotkaliście się z wyjazdami "za chlebem" osób po 50-tce?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 07-05-2007, 17:35
ZoSka's Avatar
ZoSka ZoSka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: warmińsko-mazurskie
Posty: 80
Domyślnie

Pracowałam we Włoszech jako opiekunka ludzi starych.
Spotkałam tam bardzo dużo Polek w wieku dojrzałym (40 - 70 lat). Chętnie nas zatrudniano.
__________________
"Życie jest jak pudełko czekoladek -
nigdy nie wiesz, co ci się trafi." -Forrest Gump
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 07-05-2007, 21:28
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie

Nie wiem czy za chlebem, bo tutaj ma emeryturę, moja siostra w ubiegłym roku wyjechała do Chicago. Tam pracuje i mówi, że jest jej tam bardzo dobrze.
__________________
Pozdrawiam qrystyna 216
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 07-05-2007, 21:41
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

Bardzo wiele osob z mojej miejscowosci za chlebem wyjechalo Najpierw pojedyncze osoby na rekonesans,potem sciagaja zony.mezow a w tym roku obserwuje ze i rodzice pakuja manatki.Pozostawiaja starych ,czesto schorowanych dziadkow,Mysle ze bedzie to w niedlugim czasie duzym problemem a zaraze wyzwaniem dla rzadzacych.Bo <mlodych> i tych >srednich> nie bedzie a staruszkami nie bedzie sie mial kto opiekowac.DPS--w brakuje a jezeli sa to warunki w nich nie do przyjecia albo tez sa tak drogie ze malo kogo na nie stac..
I co jest bardzo smutne a zarazem przerazajace : malo kto deklaruje chec powrotu do Polski.Mowia moze kiedys ... nasze dzieci ale my ??? po co ??
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 07-05-2007, 23:38
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Strzałka

Masz rację Buniu to jest bardzo gorzkie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 08-05-2007, 06:13
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

A ja wracam jak na skrzydlach.Bylam nie za bardzo "za chlebem " -raczej "za sercem" ale oczywiscie pracowalam bo z czegos musialam zyc -i jest tu sporo osob w moim i waszym wieku pracujacych b.roznie i za b.rozne pieniadze czesto b. ciezko...ale to jest temat na osobna opowiesc ,zreszta zaraz sie okaze ,ze wkroczy admin i znow mnie skarci za nieodpowiednie zachowanie wiec nie chce mi sie rozpisywac
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 08-05-2007, 10:49
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Uśmiech Moja serdeczna...

koleżanka, która właśnie skończyła 50-kę też wyjechała do Irlandii...może nie koniecznie "za chlebem"
Czuła się młodo i że może jeszcze być aktywną pracując...
a tu w Polsce nie mogła znaleźć odpowiedniej pracy, ba...jakiejkolwiek pracy.
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 08-05-2007, 13:25
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Małgosiu, oczywiście, że jesli zechcesz to możesz i nawet powinnaś opowiedzieć nam swe spostrzeżenia.Że być może wywołasz burzę w szklance wody, to nic,bo ile ludzi tyle opinii. Jest przynajmniej o czym dyskutować. Klęła jak szewc chyba nie będziesz? A jeśli musisz to kropkuj, albo gwiazdkuj.I już się nie złość. Czy widziałaś jak pięknie przywitała Cię Tarninka? Inni też, więc, Małgosiu do dzieła.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 08-05-2007, 18:23
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Zycie za granica

Juz 3o klika lat jestem poza krajem, Najpierw 10 lat we Wloszech a potem w Stanach.. Nie byl to nigdy wyjazd "za chlebem" bo ani razu nie smakowal mi chleb z zadnych tych krajow .. ale napewno byl raz za sercem a raz za interesem..
Widze jak zyja Polacy poza krajem i serce mnie boli ..
Ma racje Malgosia ze sie wsciekla wtedy nazywajac Amerykanow i.......mi, bo mimo tego ze to nie moze byc prawda jako ze ten kraj jest olbrzymi i wszystko mozna tu znalezc lacznie z geniuszami, erudytami, swietymi, cudownymi i kochanymi ludzmi..... to niestety ale jest tu straszna skaza na opnii o Polsce i Polakch...
Tak jak u nas sa kawaly o blondynkach tak tu... to nie sa blondynki....to sa Polacy!!!
Reszte sami mozecie sobie wyobrazic....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 08-05-2007, 22:41
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie

Sami sobie na taką opinię zapracowaliśmy. W Polsce - Wielki Pan - a tam prosty robotnik, mimo wyzszego wyksztalcenia. Nie szanujemy się. A te kradzieże i pijaństwo. Ja osobiście nie byłam w USA ale moja siostra mieszka tam na stałe i wiele mi opowiadala o zachowaniach Polakow.Nie krytykujmy więc innych kiedy sami nie jesteśmy najlepsi.
__________________
Pozdrawiam qrystyna 216
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 08-05-2007, 23:53
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Domyślnie

Kochana Krystynko..kradzieże i pijaństwo to temat rzeka...ale to są wyjątki ..niechlubne bo niechlubne...ale jednak
Ja byłam za granicą i nie upijałam się ...ani nie kradłam..ani troszeczkę..przysięgam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 09-05-2007, 09:00
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Niestety,podzielam opinię Krystyny.Wiele złego wyrządzili Polacy jeżdżący na handelek za granicę...a złą opinię trudno skasować..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 09-05-2007, 15:34
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

Nie tylko Polacy kradną i są pijakami. Chyba za bardzo przejmujemy się tym, jak nas oceniają inne narody.Moje dzieci od dłuższego czasu mieszkają w zachodniej Europie i jakoś nigdy nie doświadczyły złego traktowania, tylko dlatego, że są Polakami.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 09-05-2007, 22:56
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Domyślnie

No właśnie..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 09-05-2007, 23:30
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Strzałka

Tak, ale Polacy przebywający za granicą nie są "u siebie" i w związku z tym są "pod lupą". Nie oszukujmy się w Polsce się nie pije ale żłopie alkohol, ilu pijanych kierowców zatrzymuje policja? Uzależnionych od alkoholu jest coraz więcej kobiet, to jest bardzo smutne i tragiczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 10-05-2007, 02:03
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

To żłopanie jest i smutnym i tragicznym zjawiskiem, ale też bardzo ciekawym. W kraju, gdzie co druga osoba korzysta z dopłat do mieszkania, co któraś rodzina z pomocy społecznej,w szkołach zbiera się na szklankę mleka dla maluchów, w tym kraju, ci ludzie, przepijają ogromne pieniądze.Dla mnie to jest ciekawe z kilku powodów. Po pierwsze - dlaczego pijacy otrzymują pomoc finansową? Czy po to, aby mieli za co pić? Dlaczego pijanym kierowcom nie odbiera się na stałe prawa jazdy, włącznie z przepadkiem samochodu? Tylko finansowe kary, są w stanie zmusić ludzi do zaprzestania morderczych praktyk po alkoholu. Dlaczego pomimo zakazów, nie karze się sprzedawców i barmanów sprzedających alkohol młodzieży? Dlaczego my dorośli, tak łatwo nie zauważamy, często tłumaczymy i kryjemy nasze małoletnie dzieci, używające alkohol? Takich "dlaczego" mam jeszcze wiele, tylko po co? Wiem, że zmiany na lepsze wymagają czasu, ale wiem też, że należy tu, w kraju uczyć i wymagać, a wtedy przestaniemy wstydzić się w świecie.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 10-05-2007, 14:38
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Nigdy dotąd nie byłam za granicą i nie myślałam że kiedyś na to się zdobędę.Wczoraj jednak złożyłam dokumenty w biurze pracy na wyjazd .Nie wiem kiedy i gdzie dostanę jakąś pracę/w pracy dostanę urlop bezpłatny/ ale chcę wyjechać choć na parę miesięcy,podreperować budżet,tym bardziej że córa wymaga leczenia a tu z czego?Nie mam żadnych znajomości więc muszę liczyć na urząd pracy/na rodzinę nie chcę bo do końca życia chyba bym się nie była w stanie odwdzięczyć/
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 10-05-2007, 15:13
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie Re:Kunegunda

Kundziu gratuluję odwagi i życzę Ci powodzenia Ja bym się nie odważyła na taki krok, ale podziwiam ludzi odważnych i otwartych na zmiany. Pozdrawiam serdecznie. Iwona
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 10-05-2007, 15:19
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie zla opinia

Chcialam tylko nadmienic ze ta opinia o Polakach - "blondynach " jest tu juz od wielu wielu lat i nie jest zwiazana z zadnym pijanstwem ostatnich emigrantow..
Amerykanie znaja tylko 2 rzeczy o Polsce: Polska kielbase i to ze Polak to musi byc glupek... Przykro ale to juz weszlo w klasyke.. tzw. "Polish jokes"
Mysle ze w tym wypadku to jest niezasluzona opinia i ze komus musi bardzo zalezec aby taka propagande nam szerzyc...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 10-05-2007, 15:29
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Kundziu gratuluję decyzji i odwagi.Jeżeli czujesz się na siłach to parę miesięcy takiej pracy finansowo postawi rodzinę
na nogi. Życzę Ci aby wszystko ułożyło się po Twojej myśli.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:47.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.