menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 01-12-2011, 23:50
stokrotka22's Avatar
stokrotka22 stokrotka22 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: pOLSKA
Posty: 79
Domyślnie

Przy tego typu zabiegach ważne żeby trafić do dobrego specjalisty. Pozdrawiam
__________________
Odzież 4 care dla seniorów, chorych i niepełnosprawnych
Odpowiedź z Cytowaniem
  #62  
Nieprzeczytane 02-12-2011, 13:03
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

do bernardetty: odpisuje dopiero teraz, ten watek nie był na "tapecie" i oznajmiam, że urokontrol zawiódł, jak wszystko inne.Pozostają wkładki TENA, które są rewelacyjne, choć ciut uciążliwe. Kupiłam w aptece internetowej większą ilość, co wychodzi taniej niż w aptece zwykłej i daję sobie już spokój!!!życzę poprawy zdrowia i sukcesów .
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #63  
Nieprzeczytane 02-12-2011, 19:08
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Gaduła

Aniu we środę byłam w Opolu u Urologa-prywatnie.
Nie mam dojazdu do Opola wcześnie rano a powinnam już tam w szpitalu być około 6,30.No w takiej dziurze mieszkam.
Lekarz zobaczył moje dokumenty i doradził Operację zwykłą którą płaci jeszcze Fundusz.Na to nie wyraziłam zgody ze strachu.
Podpowiedział drugą metodę tego nietrzymania moczu,jakaś nowatorska;Trzy zastrzyki gdzieś wkłuwają za 3.000 złotych.
Myślałam ze zlecę z fotela i pytanie moje takie;na diabła płacimy na NFZ,skoro mamy płacić prywatnie za wszystko.
Wolę łazić z opaskami i jak jest mi żle to sobie w domu posiedzę.Miło pozdrawiam.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #64  
Nieprzeczytane 03-12-2011, 09:20
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Jestem tego samego zdania!!!Moja znajoma miała operację, bardzo uciążliwe i wstydliwe badania przed nią, a efektu nie ma!! I tak chodzi z podpaską.Namawiam wszystkie panie które tego potrzebują do opasek TENA - są bardzo dobre !!!Pozdrawiam!!
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65  
Nieprzeczytane 03-12-2011, 15:38
~gość: Fiona's Avatar
~gość: Fiona
 
Posty: n/a
Domyślnie re

[quote=ansty]do bernardetty: odpisuje dopiero teraz, ten watek nie był na "tapecie" i oznajmiam, że urokontrol zawiódł, jak wszystko inne.Pozostają wkładki TENA, które są rewelacyjne, choć ciut uciążliwe. Kupiłam w aptece internetowej większą ilość, co wychodzi taniej niż w aptece zwykłej i daję sobie już spokój!!!życzę poprawy zdrowia i sukcesów .[/QUOTE


Wkładki o których piszesz, czy to dla mężczyzn czy dla kobiet mają dopłaty z NFZ ,i wtedy cena nie jest taka duża ,a przydział takich wkładek wynosi 60 szt na miesiąc.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #66  
Nieprzeczytane 03-12-2011, 16:31
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Witajcie i dopisuję do tego tematu swoje pięć groszy.
NFZ dopłaca do "Tena" a resztę załatwia się,mając grupę inwalidztwa i wtedy ze Starostwa mamy inne dofinansowanie,tak że Tena mam bezpłatnie.
Poza wkładkami,można wziąć majtki,lub podkłady w ramach jednego Kodu z Funduszu.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #67  
Nieprzeczytane 04-12-2011, 23:27
stokrotka22's Avatar
stokrotka22 stokrotka22 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: pOLSKA
Posty: 79
Domyślnie

Cytat:
Napisał eledand
Witajcie i dopisuję do tego tematu swoje pięć groszy.
NFZ dopłaca do "Tena" a resztę załatwia się,mając grupę inwalidztwa i wtedy ze Starostwa mamy inne dofinansowanie,tak że Tena mam bezpłatnie.
Poza wkładkami,można wziąć majtki,lub podkłady w ramach jednego Kodu z Funduszu.

to ciekawe nie wiedziałam. A na Tena są jakieś limity tz takie dofinansowanie jest jednorazowe czy można wystąpić kilka razy w roku?
Pozdrawiam
__________________
Odzież 4 care dla seniorów, chorych i niepełnosprawnych
Odpowiedź z Cytowaniem
  #68  
Nieprzeczytane 05-12-2011, 09:01
~gość: Fiona's Avatar
~gość: Fiona
 
Posty: n/a
Domyślnie re

Lekarz pierwszego kontaktu wypisuje wniosek na rok kalendarzowy ,niestety taki wniosek trzeba zarejestrować w lokalnym NFZ i nie ma możliwości złożyć drugiego wniosku .Limit wynosi 60 szt na miesiąc i trzeba potwierdzać co m-c czy zakup został dokonany ( tak jest u nas).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #69  
Nieprzeczytane 07-12-2011, 12:49
~gość: 178.73.49.xxx's Avatar
~gość: 178.73.49.xxx
 
Posty: n/a
Post

Stożki dopochwowe Aquaflex skutecznie pomagają w ćwiczeniach mięśni dna miednicy (Kegla) i pomgają w leczeniu nietrzymania moczu.
Doświadczenie pokazuje, że 75 - 80 % pacjentek z wysiłkowym nietrzymaniem moczu, które stosują najpierw ćwiczenia mięśni miednicy, nie muszą już poddawać się operacji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #70  
Nieprzeczytane 07-12-2011, 14:22
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Nic nie wiedziałam o dofinansowaniu wkładek TENA przez NFZ!! Lekarz tego nie wie?czy go to nie obchodzi???Muszę się przy najbliższej wizycie czegoś na ten temat dowiedzieć.
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #71  
Nieprzeczytane 07-12-2011, 17:04
~gość: Fiona's Avatar
~gość: Fiona
 
Posty: n/a
Domyślnie re

Cytat:
Napisał 178.73.49.xxx
Stożki dopochwowe Aquaflex skutecznie pomagają w ćwiczeniach mięśni dna miednicy (Kegla) i pomgają w leczeniu nietrzymania moczu.
Doświadczenie pokazuje, że 75 - 80 % pacjentek z wysiłkowym nietrzymaniem moczu, które stosują najpierw ćwiczenia mięśni miednicy, nie muszą już poddawać się operacji.



A skąd taka wiedza? czyżby gościu drogi z sieci?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72  
Nieprzeczytane 08-12-2011, 19:17
~gość: 178.73.49.xxx's Avatar
~gość: 178.73.49.xxx
 
Posty: n/a
Post

Stożki dopochwowe Aquaflex pomagają w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu. Więcej na: www.aquaflex.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73  
Nieprzeczytane 25-01-2012, 10:33
~gość: 178.73.49.xxx's Avatar
~gość: 178.73.49.xxx
 
Posty: n/a
Post

Cytat:
Napisał okruszek999
Cytat:
Napisał 178.73.49.xxx
Stożki dopochwowe Aquaflex skutecznie pomagają w ćwiczeniach mięśni dna miednicy (Kegla) i pomgają w leczeniu nietrzymania moczu.
Doświadczenie pokazuje, że 75 - 80 % pacjentek z wysiłkowym nietrzymaniem moczu, które stosują najpierw ćwiczenia mięśni miednicy, nie muszą już poddawać się operacji.


A skąd taka wiedza? czyżby gościu drogi z sieci?

proszę zobaczyć wyniki badań klinicznych na : http://www.aquaflex.pl/page6.html


Odpowiedź z Cytowaniem
  #74  
Nieprzeczytane 25-01-2012, 11:37
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 400
Domyślnie Ćwiczyć warto ...

a poza tym to operacje nie każdym przypadku są skuteczne , niekiedy wręcz przeciwnie lub po paru latach trzeba je powtarzać.

http://www.biomedical.pl/kobieta/cwi...moczu-277.html

http://www.edziecko.pl/wideo_edzieck...nie_Kegla.html

Ostatnio edytowane przez Siri : 25-01-2012 o 15:55.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #75  
Nieprzeczytane 23-03-2012, 23:09
stokrotka22's Avatar
stokrotka22 stokrotka22 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: pOLSKA
Posty: 79
Post

Całekiem ciekawe , dzięki
Odpowiedź z Cytowaniem
  #76  
Nieprzeczytane 13-07-2012, 19:04
~gość: 31.63.168.xxx's Avatar
~gość: 31.63.168.xxx
 
Posty: n/a
Post

Jestem po operacji nietrzymania moczu metodą tot. Operację miałam wykonaną dwa lata temu, jestem szczęśliwa, zadowolona i powróciłam do normalnego funkcjonowania. Czytam Wasze posty, niektóre Panie chwalą się,
że gimnastykowały się całe życie i nie mają problemu z nietrzymaniem moczu.
Niestety ma się to nijak do mnie, ponieważ całe życie byłam aktywna, pływałam, jeździłam na rowerze i na nartach, miałam wyćwiczone mięśnie Kegla, a choróbsko mnie dopadło. Okazało się, że u mnie powodem nietrzymania moczu był ostatni poród, który był przy pomocy vacum.
Po menopauzie jeszcze było wszystko ok przez 15 lat, a potem się zaczęło......Zostałam wyłączona z życia rodzinnego, towarzyskiego i uprawiania jakichkolwiek sportów. Zmobilizowałam się i postanowiłam
poddać się operacji i dobrze zrobiłam, bo nie wyobrażam sobie siebie w pieluchomajtkach ! Mam obecnie 68 lat ważę 58 kg i nadal szaleję na rowerze, pływam i gimnastykuję się - w czym towarzyszy mi mąż.
Odwagi drogie Panie !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77  
Nieprzeczytane 15-07-2012, 13:01
~gość: 46.113.93.xxx's Avatar
~gość: 46.113.93.xxx
 
Posty: n/a
Post

Operacja to jest ostateczność, to jednak operacja. W wielu przypadkach kobieta może sobie pomóc - całkowicie wyleczyć się elektrostymulatorem (np. BioBravo ma już na swoim koncie wyleczone pacjentki, a można tego używać w domu). Ja polecam wywiad z ekspertem w zakresie operacji plastyki dna miednicy, który naprawdę rzeczowo opowiada o problemie
http://www.ntm24.pl/Elektrostymulatory___przelom_w_leczeniu_NTM__wywia d_z_prof__zw__dr_hab__med_Tomaszem_Rechbergerem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #78  
Nieprzeczytane 15-07-2012, 23:31
tomeh tomeh jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Stargard
Posty: 339
Domyślnie

Warto pamiętać o ćwiczeniu mięśni. Podobno na to tez pomaga mata masująca.
__________________
Serwis ToTemat.pl artykuły i filmy tematyczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79  
Nieprzeczytane 22-07-2012, 15:00
~gość: 31.63.159.xxx's Avatar
~gość: 31.63.159.xxx
 
Posty: n/a
Post

Cytat:
Napisał 46.113.93.xxx
Operacja to jest ostateczność, to jednak operacja. W wielu przypadkach kobieta może sobie pomóc - całkowicie wyleczyć się elektrostymulatorem (np. BioBravo ma już na swoim koncie wyleczone pacjentki, a można tego używać w domu). Ja polecam wywiad z ekspertem w zakresie operacji plastyki dna miednicy, który naprawdę rzeczowo opowiada o problemie
http://www.ntm24.pl/Elektrostymulatory___przelom_w_leczeniu_NTM__wywia d_z_prof__zw__dr_hab__med_Tomaszem_Rechbergerem
Niestety mi nie pomogły ! a operacja tak w 100 %
Odpowiedź z Cytowaniem
  #80  
Nieprzeczytane 07-08-2012, 15:04
~gość: 62.69.204.xxx's Avatar
~gość: 62.69.204.xxx
 
Posty: n/a
Post

Ja uzywam BioBravo od kilku tygodni. Polecił mi go lekarz, tabletki nie pomagały i powoli wizja operacji zbliżała się ....
BioBravo pomógł ćwiczę w domu w wolnym czasie kiedy chcę oczywiście dostałam małą rozpiskę jak to stosować aby było skuteczne.
Ale najważniejsze, że to działa! widzę już poprawę!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:16.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.