menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 30-12-2008, 10:31
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie Izrael kontra Autonomia Palestyńska ..co sądzicie ?


Strach trochę bierze..

Ja myślę ,nienawidząc terroryzmu ,że ..

1.Bombardowanie cywilów jest wstrętne.
2.Gadanie o arabskim holokauście - w uściech izraelskich- brzmi straszliwie .
3.Posiadanie bomy atomowej - takoż.Szczególnie ,że wszyscy o niej wiedzą,ale mówić nie wolno.
4.Zaangażowanie USA ? Bez komentarza.Mam nadzieję,że nie każą naszym chłopakom walczyć naprzeciw intifady.
  #2  
Nieprzeczytane 30-12-2008, 11:12
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Pisalem na ten temat w innym miejscu ale jezeli juz zalozylas to co wyzej i nie zlikwiduja pracowici moderatorzy tego forum ,to chetnie dopisze wsrod "sprawiedliwych narodow tego swiata",ze Izrael tym razem tnie galaz na ktorej sie usadowil 60 lat temu - upadek bedzie straszny !
Ameryka nie pomoze,co najwyzej amerykanscy Zydzi kasa i uzbrojeniem ale na wojne nie bedzie chetnych.
Kto sieje smierc zbiera smierc !
  #3  
Nieprzeczytane 30-12-2008, 11:14
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Jak założyłeś taki temat,to przepraszam...
Ale skoro już jest ten ,to napiszę iż uważam ,że masz rację.
  #4  
Nieprzeczytane 30-12-2008, 11:35
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Dla mnie to nie przeszkadza kto i co pisze aby tylko byl za prawda i sprawiedliwoscia.
Za Palestyna w tym kryzysie winien wstawic sie caly swiat.
Niestety nawet media pisza tylko to co musza aby nie wyjsc ,ze sa calkowicie stronnicze.
Wczujmy sie seniorzy w role i samopoczucie seniorow palestynskich i wydajmy z siebie okrzyk : NIE DLA WOJNY !
  #5  
Nieprzeczytane 30-12-2008, 11:41
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Media są nie tylko stronnicze,ale i zbrodnicze.

Bo cóż my czytamy ?
Otóż zginęło ''tylko ''51 osób,nie ponad 300.Bo reszta to Hamas.Czyli nie-ludzie.

ps.w Powstaniu Warszawskim też ginęli nie -ludzie ,tylko bandyci.Wg.Goebelsa.
Historia ,jak zawsze ,zatacza koło.
  #6  
Nieprzeczytane 30-12-2008, 11:52
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Ja sie opieram na tym co donosi telewizja amerykanska i od pewnego czasu widze dosc duze zmiany w informacji. Tym razem o konflikcie w strefie Gazy jest wiecej i bardziej obrazowo .Wiecej nie moge oceniac aby na darmo nie pisac,wystarczy klikniecie moderatora i juz po mojej informacji.
To tez cos oznacza.
  #7  
Nieprzeczytane 30-12-2008, 11:54
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Ciekawe tez jest zachowanie naszych seniorek i seniorow w temacie o Palestynie - czyby zmowa milczenia.
Do odwaznych swiat nalezy,nie bojcie sie seniorki i seniorzy z forum nie wyrzuca a jezeli juz to powrot zawsze jest mozliwy.

Mamy przeciez tu swiatlych dyskutantow,nawet ze stopniami naukowymi,ciekawe dlaczego milcza ?
  #8  
Nieprzeczytane 30-12-2008, 11:56
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Wiecej nie moge oceniac aby na darmo nie pisac,wystarczy klikniecie moderatora i juz po mojej informacji.

Przeczytałam .........nie widzę w Twoich postach nic nagannego.
  #9  
Nieprzeczytane 30-12-2008, 12:02
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Z forumowiczow nikt nie wie ile moich postow zostaje kazdego dnia likwidowane i to bardzo "po cichu".
O tych w koszu nawet nie wspominam ,bo to ma inny cel .
Zastanawiam sie ja i moi koledzy (czesto za plecami) dlaczego tak sie dzieje w kraju gdzie przeciez jeszcze obowiazuje wszystkich Konstytucja,ktora przez nikogo nie powinna byc naruszana?
Tu w Ameryce mowi sie i pisze o wszystkim na forach i nie ma takiej nadgorliwosci jak na forach "polskich",czyzby polacy (z premedytacja pisze przez male "p") byli az tak sluzalczy czy moze to z innych przyczyn wynika ?
  #10  
Nieprzeczytane 30-12-2008, 12:07
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Z forumowiczow nikt nie wie ile moich postow zostaje kazdego dnia likwidowane i to bardzo "po cichu".
O tych w koszu nawet nie wspominam ,bo to ma inny cel .
Zastanawiam sie ja i moi koledzy (czesto za plecami) dlaczego tak sie dzieje w kraju gdzie przeciez jeszcze obowiazuje wszystkich Konstytucja,ktora przez nikogo nie powinna byc naruszana?
Tu w Ameryce mowi sie i pisze o wszystkim na forach i nie ma takiej nadgorliwosci jak na forach "polskich",czyzby polacy (z premedytacja pisze przez male "p") byli az tak sluzalczy czy moze to z innych przyczyn wynika ?


?????????
Może obrażałeś ludzi,jak to robi Twoja rodaczka -polonuska ,nagminnie i uparcie ?
  #11  
Nieprzeczytane 30-12-2008, 13:48
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Pisanie prawdy o faktach i ludziach jest obraza ???
Jezeli nazywam czyny i ludzi je wyrzadzajacymi jako zle/zli to jest to obraza ?
Albo ,jezeli uzasadniam,ze nikt nie ma prawa "wybranstwa",jest pyszalkiem i chciwcem,lichwiarzem,oszustem,zlodziejem i ma pokrycie w faktach to mam jemu slac pochwaly i kadzic ???
NIE !
Lila, to do mnie nie przystaje nawet gdy bedzie to moj czlonek rodziny - brat,siostra,syn,corka,ziec,synowa czy wnuk tym bardziej obca mi osoba, a w szczegolnosci moj wrog !
  #12  
Nieprzeczytane 30-12-2008, 14:08
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Ogladalem film robiony przez Francuzka TV. Zoldacy Izraelscy pokazywali jak na punkcie kontrolnym trzymaja Arabow na sloneczku pare godzin, a pozniej przepuszczaja bez kontroli. Taka zabawa. Robili to bez krepacji, specjalnie dla filmowcow. Jacy sa "mili" dla Arabow gdy nikt nie filmuje? Wzgorza Golan mieli oddac dawno, ale protokol podpisany lezy juz lata. Zawsze jest jakies "ale". Przede wszystkim 35% wody pitnej wlasnie maja z Golan. Po oddaniu Syrii zagrabionego terenu straca ta wode. Pompami Syria pod gorke przepompuje do siebie, chociaz by tylko na zlosc Zydom. A woda w tym rejonie to skarb. Izrael ja ogranicza Palestynczykom. Na te zagrywki Zydkow-Hamas strzela rakiety domowej roboty, ale one tez burza i zabijaja. Izrael odpowiada nowoczesnym bombardowaniem, teraz kolej na Arabow itd. Konca nie widac.
  #13  
Nieprzeczytane 30-12-2008, 14:56
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Amerykanska telewizja z ostatnich doniesien pokazala dosc ciekawy "obrazek":
Dwie strony walczace (palestynska i izraelska) - na otwartej ulicy Palestynczycy rzucaja kamieniami w kierunku murow za ktorymi schowani sa uzbrojeni po zeby zolnierze izraelscy w pelnym rynsztunku i kamizelkach ochronnych otwierajacy ogien do tychze "napadajacych".
To jest dopiero porownanie sil !
Okazalo sie to za slabe, wiec uzyto nowoczesnego lotnictwa bombardujacego szkoly (w tym wyzsze),meczety i osiedla ludzkie. Na dokladke do tego tunele pzrez ktore dostarczana jest zywnosc .
I co wy na to ?
A NATO - okazuje sie byc bezsilne.
To jest dopiero sprawiedliwosc !
  #14  
Nieprzeczytane 30-12-2008, 18:27
araad araad jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Europa
Posty: 672
Domyślnie

Akurat w tej sprawie zgadzam sięz Wami.To co robi Izrael to przecież terroryzm w najczystszej formie.Ponadto uwazam to za głupotę poniewaz produkują sobie następnych wrogów nie dziwię się Palestyńczykom sam bym złapał za broń w ich sytuacji.Wychodzi tez hipokryzja świata jak to utyskują na zbrodnie i terroryzm tylko wtedy gdy to im wygodne w sprawie Izraela i jego agresji właściwie milczą.Po tej napaści żydzi stracili prawo do swojego holokaustu postępującą tak samo jak Niemcy z nimi.
  #15  
Nieprzeczytane 30-12-2008, 19:04
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Zgadza sie Zydki to wredny narod, dlatego wszedzie poza USA tak o nich czesc ludzi mysli. Ale te kamienie Palestynczykow to jeszcze nie cala prawda. Co powiecie o rakietach strzelanych na terytorium wrednego moze panstwa, ale mieszkancy nie chca ginac. W wyborach wybiora wiec takich co Palestynczykom dadza popalic. A co powiecie na "wybuchowego" Araba w autobusie? Nie mam na mysli ze to Arab -choleryk.
To jest jak gra w ping-ponga. Izraelski gracz ma wieksza paletke.
  #16  
Nieprzeczytane 30-12-2008, 20:14
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 714
Domyślnie

[quote=Kazik]Zgadza sie Zydki to wredny narod, dlatego wszedzie poza USA tak o nich czesc ludzi mysli. Ale te kamienie Palestynczykow to jeszcze nie cala prawda. Co powiecie o rakietach strzelanych na terytorium wrednego moze panstwa, ale mieszkancy nie chca ginac. W wyborach wybiora wiec takich co Palestynczykom dadza popalic. A co powiecie na "wybuchowego" Araba w autobusie? Nie mam na mysli ze to Arab -choleryk.

Co powiem ? popatrzcie , posluchajcie...
Jest w Tel-Avivie ulica Dizengoff..piekna , bardzo ruchliwa jest tam olbrzymie centrum handlowe i jest też skrzyżowanie czterech ulic nad ktorym jest plac z fontanną

Fontanna nr1...nr.2 to ulica Dizengoff
  #17  
Nieprzeczytane 30-12-2008, 20:30
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 714
Domyślnie

. . . .
Ulica Dizengoff sa kawiarenki sa drzewa... jest autobus.
teraz sobie wyobrazcie ze ten atobus wylatuje w powietrze razem z "wybuchowym"Arabem
Mozecie sobie wyobrazić jak to po wybuchu wyglada?
Ja widziałam!
Cały czubek drzewa scięty konary i gałęzie gołe, bez lisci
zamiast nich na gałęziach szczatki ludzkie ,na jednej bucik dzieciecy, czyjaś reka , mózg ,włosy...
Ciala juz były zabrane ale pod drzewem jeszcze chodzili ludzie i zbierali do woreczkow plastikowych resztki ciał , skrzepy krwi..
a w tym czasie Telewizja Palestynska pokazywala jak palestyńczycy świętują ..jak sie z tej tragedi ciesza . niosąc portret"wybuchowego Araba, ktory ten autobus wysadził
Cieszyły się te biedne staruszki ,ktore teraz nad swoimi płaczą!
Takich miejsc widziałam " tylko "trzy! a ile ich było do tej pory..
  #18  
Nieprzeczytane 30-12-2008, 20:33
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 714
Domyślnie

. . . . . .
To jest to drzewo z nazwiskami tych co zgineli
  #19  
Nieprzeczytane 30-12-2008, 20:41
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Ja potepiam jakiekolwiek ataki na cywilow.. czy to ze strony Izraela czy to ze strony Palestyny.

Inne kraje powinny sie trzymac z daleka od tych dwoch autonomi bo jedno jest warte drugiego..
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #20  
Nieprzeczytane 30-12-2008, 20:43
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał tar-ninka
. . . . . .
To jest to drzewo z nazwiskami tych co zgineli


Ciekawe ile w Palestynie jest takich drzewek??? I czy sa w ogole??
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Co sądzicie na temat autobiografii? www.autobiografie.com.pl Książka, literatura, poezja 29 16-06-2008 18:41
ZUS kontra emeryci - komentarze Basia. Ogólny 14 01-06-2007 00:44

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:54.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.